Najważniejsze pytania przed założeniem.

Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: Kocureq »

Dobrał się do wiązki komputera i coś popieprzył. Po co dzwoni do ciebie? :) Ma oddać auto jeżdżące tak jak wcześniej z założonym gazem.

Skąd ty wziąłeś tego gościa?
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: Romas »

ja ... zrobiłbym to w godzinę #-o
ten gazownik to chyba od kosiarek jest #-o zabieraj brykę nie płać mu ani grosza, jak chcesz to dawaj do mnie choć blisko nie masz i sam ten gaz ci założę bo to jakiś patałach #-o
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: Kocureq »

Na http://lpg-forum.pl/ masz zarówno listę polecanych warsztatów, jak i możliwość poczytania opinii / zapytanie o ten konkretny warsztat. Teraz to trochę po ptokach, ale może coś jednak koledzy tam doradzą?
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: Pawel_-5 »

-- oryginalny post 2016-07-29 23:16 --

A no dzwoni bo auto miało być na dziś gotowe, dobrze chociaż, że nic nie ukrywa. Gość ma warsztat w Kosakowie i montuje gaz non-stop, tylko zwykle w nowszych autach.

Ok, sytuacja opanowana ponoć. Jutro odbiór auta, wstawię zdjęcia abyście ocenili.
Pzdr

-- dodano 2016-07-30 16:17 --

A więc tak, auto jest już u mnie, nie obyło się bez małych problemów. Z początku silnik lekko wibrował na niskich obrotach, ale okazało się, że jest odpięty wężyk na podciśnieniu. Po podpięciu wszystko było ok. Niestety teraz jak zajechałem do domu widzę że wolne obroty stoją przy ~1000. Silnik pracuje równiutko.
Jutro rano jadę jeszcze na kontrolę. Generalnie przy montażu był ściągnięty kolektor(byłem, widziałem) dodatkowo zostały wymienione uszczelki pokrywy zaworów. Jadąc praktycznie nie czuję różnicy między gazem a benzyną.
Poniżej zdjęcia montażu.
Załączniki
1.jpg
3.jpg
6.jpg
4.jpg
5.jpg
2.jpg
7.jpg
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: KrecioPL »

Szczerze powiem, widziałem w V6 gaz przyjemniej zamontowany, tak że niewiele co pod maską było widać.
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
duracell
Posty: 830
Rejestracja: 2006-06-17 22:25
Samochód: osobowy
Lokalizacja: CB

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: duracell »

Krecik jest bardzo uprzejmy w swojej ocenie bo jest facetem bardzo grzecznym i kulturalnym :)
Ja bym napisał, że to co zrobił ten "gazownik" jest wzorem jak nie powinna być wykonana instalacja.
THIS SIDE DOWN..... taaaaaa
„czysta krew, trzeźwy umysł”
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: Kocureq »

To czy widać pod maską, czy nie, to nie powinien być priorytet dla montażysty gazu. Ważne, żeby było zrobione zgodnie ze sztuką. W tym przypadku naklejka na komputerze wskazuje, że jednak tak nie jest :)
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: Pawel_-5 »

Teraz widzę, faktycznie jest naklejka. Ma to jakiś wpływ na bezpieczeństwo?
Generalnie auto ładnie pracuje natomiast, wolne obroty na benzynie są poprawne -650 natomiast na gazie ~ 1110 -1200 :( Ponoć komputer sczytuje obroty silnika z aparatu zapłonowego i dlatego tak jest. Nie wiem czy jechać gdzieś indziej aby to sprawdzili czy co...
Poza tym wszystko jest ok.
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
Awatar użytkownika
duracell
Posty: 830
Rejestracja: 2006-06-17 22:25
Samochód: osobowy
Lokalizacja: CB

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: duracell »

Co de bezpieczeństwa to nie sądzę żeby miało wpływ, natomiast zazwyczaj jest tak po to, jeśli chodzi o montaż, żeby woda nie zbierała się w kompie gazu bo zapewne obudowa nie jest całkowicie hermetyczna. Prawidłowo ma być złączem na dół.
Różnica w obrotach b/g 500, a poza tym wszystko ok ;)
Pan gazownik stwierdził że tak ma być :D
„czysta krew, trzeźwy umysł”
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: Pawel_-5 »

Ogólnie stwierdził, że obroty są za wysokie i jak wróci z urlopy to spróbuje podłączyć się zamiast do aparatu zapłonowego to do czujnika obrotów.
Ale ja chyba jutro pojadę do innego zakładu aby zobaczyli bo nie jestem do końca zadowolony... :roll:
Może zna ktoś kogoś na pomorzu kto zna się na probasach?
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: Romas »

widzę że znają się na robocie jak ja na lataniu helikopterem. to że zmienią podłączenie nic im nie da, podłączenie pod aparat jest ok pod warunkiem że dobrze to zrobili.
odpal go na benzynie, ustaw na niej zapłon i obroty, po czym dopiero przełącz na lpg i zobacz co jest grane
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: Pawel_-5 »

No własnie przy benzynie jest wszystko ok tylko jak przełączę na wolnych obrotach na gaz to obroty lekko drgną i wydaje się że jest dobrze ale jak dodam gazu to już nie schodzą poniżej 1000 obrotów.
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: Kocureq »

No to gaz jest do d... ustawiony - przełączenie na gaz nie zmienia sposobu mierzenia obrotów, zbieranie ich z cewki aparatu zapłonowego to dobry pomysł, czyli faktycznie Ci na gazie trzyma złe obroty, nie jest to kwestia fałszywego pomiaru.

Na LPG forum masz mapkę polecanych warsztatów LPG, poszukaj jakiegoś w Twojej okolicy i będziesz zadowolony.
pawel1403
Posty: 1
Rejestracja: 2016-07-10 11:52

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: pawel1403 »

pomylil przewody i podal prad po zaplonie na wtryski.co to za instalacja i jaki motor w probie
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: Pawel_-5 »

Instalacja TECH-326, silnik 2.5 V6
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
Resort
Posty: 15
Rejestracja: 2015-11-02 11:17
Samochód: Ford Probe Medici 1997 2.0L
Lokalizacja: Polska

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: Resort »

Od ostatniego wpisu minęlo już parę dni i nie wiadomo jak zakończyl się ten przypadek.Może i ja ze dwa slowa na temat.Jeśli auto na gazie pracuje bez zarzutu na wyższych i wysokich obrotach silnika (bo na benzynie jak czytam jest ok.) to korekta wolnych obrotów na gazie powinna zalatwić sprawę i nie ma czym się przejmować.Powietrze do silnika ustawia nam przepustnica a do tego trzeba dopasować odpowiednią dawkę gazu.Silnik krokowy i kanal obejściowy tzw."bajpas" bierze udzial równierz w dawkowaniu powietrza ale tylko w fazie nagrzewania silnika.Co do demontażu kolektora ssącego to przy sekwencyjnych intalacjach gazu to obowiązek bo trzeba dokonać nawiertów w kolektorze ssącym do montażu wtrysków gazu.Byly przypadki wiercenia wiertlem utaplanym w towocie aby zbieral opilki alluminium ale to partacka robota i ryzykowna ze względu na możliwość dostania się zanieczyczeń do silnika.Robi się to pod kątem od 90 do 45 stopni z pochyleniem w kierunku przeplywu powietrza.Zależy od możliwości i budowy kolektora ssącego.Te wysokie obroty mogą być spowodowane nie podlączeniem przewodu komputera gazowego do czujnika temperatury silnika i nadmiernym dawkowaniu gazu.Komputer gazowy nie wie że silnik jest już nagrzany i dawkuje podwyższone ilości gazu jak dla zimnego silnika.Regulacji wolnych obrotów pracy na gazie zawsze dokonuje się na w pelni rozgrzanym silniku.Co do zmiany mniejsca odczytu obrotów to nic to nie zmieni w pracy silnika jak koledzy wcześniej zauważyli.Zwyczjowo podpina się pod impuls z cewki zaplonowej lub zgodnie z instrukcją producenta.Instalacje gazowe-sekwencyjne są bardzej rozbudowane i z możliwości ich korzysta się opcjoinalnie i w różnych konfiguracjach poprzez interfejs ustawiając porządaną opcję (np.z TPS -czujnikiem polożenia przepustnicy lub bez- z napięciem narastającym w TPS lub obniżającym się przy "dodawaniu gazu"- robi się to w różnych konfiguracjach do różnych marek aut aby instalacje byly uniwersalne w montażu).Niektóre marki aut wymagają resetu komputera samochodowego ( jak pamiętam np.Fiat Uno) i wtedy robi sie tzw.wcinkę w przewód podtrzymujący pamięć w kompie (tzw.nr.30 w sysemie oznaczeń Boscha-być może dlatego byla konsola demontowana )- który po wylączeniu stacyjki odlącza calkiem komputer auta - i ja mam w związku z tym pytanie -czy Probe wymaga takiego resetu kompa samochodowego ?
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: Pawel_-5 »

Resort pisze: -czy Probe wymaga takiego resetu kompa samochodowego ?
Czy wymaga to nie wiem, bo gazownik u którego probasa robiłem nie ma pojęcia o tych autach.
Ja jestem umówiony w innym warsztacie na poprawkę instalacji, gdzie otworzyłem maskę to się złapali za głowę. W kolektorze są źle zrobione nawierty i dlatego potrzebuje drugi, dodatkowo za kolektorem dyndają sobie zawory z podciśnieniami.. żenada i jest masa innych rzeczy do poprawki..., ludzie biorą się za auta o których pojęcia nie mają. Instalacja wyjdzie mi GRUBO powyżej 4 tysi...
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
Awatar użytkownika
Spider33
Posty: 1241
Rejestracja: 2008-01-05 12:23
Samochód: Probe x ∞
Galeria: viewtopic.php?t=20740
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: Spider33 »

Niech partacz oddaje cześć pieniędzy. Trzeba egzekwować takie rzeczy bo mechanicy/gaziarze dziadostwa sie nauczyli. Oddają auto zrobione na pól gwizdka, głupio sie tłumaczą a klient to łyka.
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: Pawel_-5 »

No więc wróciłem już od fachowców, probas spędził u nich 3dni, poprawek była cała lista a w niej m.in.: brak opasek na króćcach, źle zrobione nawierty, przewód faro tarł o stabilizator, uszkodzony przewód ciśnieniowy pod kolektorem... Ogólnie musieli całą instalacje rozebrać i położyć na nowo. Wtryskiwacze załączają się po kolei a nie wszystkie naraz jak wcześniej.
Ogólnie jestem trochę podłamany bo instalacja wyszła mnie łącznie z poprawką 5100zł (w tym 1000zł poprawka). Ogólnie gdybym wiedział, że bym tyle wydał nie zdecydowałbym się na LPG.
Załączniki
1a.jpg
2a.jpg
3a.jpg
4a.jpg
Ostatnio zmieniony 2016-09-08 17:15 przez Pawel_-5, łącznie zmieniany 1 raz.
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: mysz »

Przykre, że są tacy partacze.
Czemu płaciłeś za poprawki?
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Re: Najważniejsze pytania przed założeniem.

Post autor: Pawel_-5 »

mysz pisze:Przykre, że są tacy partacze.
Czemu płaciłeś za poprawki?
Płaciłem bo byłem w innym serwisie. Oczywiście nie popuszczę temu co pierwotnie to robił. Czekam na zdjęcia od tych co poprawiali i wybiorę się do niego.
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”