Jeżeli chcesz założyć gaz do 2,2 GT

Arnie (caruso)
Posty: 86
Rejestracja: 2004-05-25 16:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Jeżeli chcesz założyć gaz do 2,2 GT

Post autor: Arnie (caruso) »

To moim zdaniem nie musisz zakładać sekwencji.

Mnie w Łodzi żaden większy zakład nie chciał założyć normalnej instalacji bo słyszeli, że są problemy, że turbina nie wytrzymuje?, że nie będzie jeździł, chcieli odłączać turbinę itd...bali się

Znalazłem zakład pod Łaskiem (mogę dać namiary), który za 2,200 PLN założył mi instalację (tam gościu miał Nissana 200 sx 1.8 T '93 i też miał zwykłą instalację).
Miałem problemy na niskich obrotach, gasnął mi silnik, i a jak mu dałem ostro w gaz to też gasnął.
Chłopaki pokombinowali, założyli mi parownik do 200 km z kompensacją, dorzucili komputer (wcale nie jest niezbędny ale teraz takie wymagania UE) i autko pięknie jeździ.
Miksery też mi zmieniali, aż w końcu mam przed gumą do kolektora.
Jest na prawdę ok.
Nic nie musiałem dopłacać

Jak ktoś chce założyć zwykłą instalację do 2.2 GT to służę pomocą aby podpowiedzieć na co nie pozwolać gazownikom.

Ps: miałem z gazem problemy w postaci wystrzałów z kolektora. Okazało się, że to były przewody wysokiego napięcia

Ale za to tak poznałem tę instalację gazową, że ...

Wiem, że sekwencja to zawsze sekwencja i mniej pali ale np. Cynki jechał moim i wcale aż tak nie narzekał
Arnie
Miałem Probe 2.2 GT
Gość

Post autor: Gość »

Fajnie ze o tym napisales; co prawda ja juz mam gaz ale w takim stanie ze przydaloby sie zalozyc jeszcze raz. Turbina jest ale odlaczone ma sprezanie, bo poprzedni wlasciciel twierdzil ze jak depnie gwaltownie na gaz to gasnie. Teraz wiem czemu 8) Jakbys mogl to wrzuc fotki jak rozwiazales umieszczenie i wlaczenie w obwod mixera i tych wszystkich gumowych przewodow. Aha i jak wiesz to ile kosztuje komputer do takiej instalacji?
Awatar użytkownika
Waruś
Posty: 28
Rejestracja: 2004-07-09 22:16
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Waruś »

Ja też zakładałem sobie nie dawno instalacje do 2,2 Turbo i gazownik chciał odłączyć mi turbo ale sie nie zgodziłem i wymontowal ją sobie. Znalazłem gazownika który tez ma 2,2 turbo i dopiero on poprawnie zalozył mi instalacje(zwykłą) chodzi bdb i srednio spala 11-12l gazu po miescie. Mysle ze to dobry wynik. A instalacja kosztowała mnie 2200zł
Morał jast taki że nie każdy gazownik zna sie na instalacjach gazowych
probe 91 2,2 GT
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

taaaa - wczorajsza "Usterka" pięknie to pokazała. Mamy większość GAZOLI PARTOLI. Ot co. :?
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

.
Ostatnio zmieniony 2009-06-17 13:29 przez Mr. Cynk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alek
Posty: 103
Rejestracja: 2004-01-05 17:42
Samochód: brak
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Alek »

a macie jekies zabezpieczenia na wypadek gdyby był wystrzał????
Mi powiedzieli ze sie nie da założyć.................
Mam tez zwykła instalacje za 2.200 z kompem i autko chodzi extra :twisted:
POZDRAWIAM
Probe 2.2GT :) :) i więcej nic nie trzeba pisać ;) nie długo byc moze jeszcze probek II 2.5 :) :)
Arnie (caruso)
Posty: 86
Rejestracja: 2004-05-25 16:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Arnie (caruso) »

Nie ma szans, żeby założyć grzybka antywybuchowego do instalacji z turbiną. Miałem takiego grzybka i nic to nie dawało , po prostu nie można było jeździć. Z kolektora w momencie puszczenia gazu powietrze wraca (Po to jest ta guma) i wszystko wylatuje przez grzybka
Komputer z tego co wiem kosztuje w hurtowni ok 200 PLN. Ja mam firmy Autronic
Arnie
Miałem Probe 2.2 GT
Gość

Post autor: Gość »

ojj tak usterka po calosci, najlepsi zatykali wlot powietrza i auto jakos jechalo, ale palilo 2x wiecej gazu :lol:
Spec

instalacja gazowa do 2.2 GT Turbo'91

Post autor: Spec »

Witam
Proszę o namiary na miejsce, gdzie dobrze montują instalację gazową do tej wersji probe.
Napiszcie trochę o problemach z tym związanych ( oprócz tych, które już były opisane)
Czekam niecierpliwie
Gość

Post autor: Gość »

Opcja --->>> SZUKAJ :evil:
Arnie (caruso)
Posty: 86
Rejestracja: 2004-05-25 16:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Arnie (caruso) »

Napisz najpierw skąd jesteś, lub się zaloguj Spec.
Bo jak ktoś napisze że w Krakowie a ty jesteś ze Szczecina...
Arnie
Miałem Probe 2.2 GT
Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

czy w Poznaniu jest jakiś "dobry "gazownik????który założy mi instalację do 2.2 GT turbo???? na razie szukam,ale wszyscy z którymi rozmawiałem mówią o instalacji sekwencyjnej.....
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

jesli kogos to in teresuje to ja mam bardzo dobrego gazowanika z pod warszawy.Ja osobiscie jestem z niego bardzo zadowolony :)
pozdro600
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Gość

założyłem gaz i turbina straciła moc

Post autor: Gość »

założyłem gaz zwykłu jakiś do 150Kw i miało być dobrze ale turbina nie działa poprawnie brak jaja co jest może ktoś mi pomoże 2.2turbo 91
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”