Deinstalacja / przekładka gazu

Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Deinstalacja / przekładka gazu

Post autor: darel »

Czy wiecie może jak wygląda temat zdjęcia instalacji z autka, które ma gaz i przełożenie do innego? Po instalacji gazu pojawia się chyba jakiś dopisek w dowodzie a poza tym słyszałem, że instalacja jest "przywiązana" do auta po instalacji. Ktoś przerabial taki wariant? Jeśli tak to czy trzeba dużo odkręcać w papierach i czy to w ogóle mozliwe?
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

jak zakładałem gaz to facet powiedział że gdybym czasem złomował auto to on ode mnie odkupi instalację (przynajmniej butlę) ale nigdy się tym nie interesowałem. chyba można ale znowu wydział komunikacji będziesz pewnie musiał odwiedzić...

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

podobno mozna.Moj wojek przelozyl sobie zwyklada instalecje ze jednego auta do drugiego i jezdzi i sie cieszy :)))
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

tak, można. Zrobiłem tak jak zmieniałem jednego poloneza na drugi.
Koszty:
przełożenie instalacji przez warsztat autoryzowany (500zł)
powtórna homologacja 150 zł
powtórny przegląd + przgląd gazu - 150 zł (najlepiej niech załatwia od razu warsztat to nie będzie problemów)
zmiana w dowodzie - teraz bodajże 40 zł
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

No i gicior, dzięki za info :mrgreen:

pozdr.
darel
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Przekładka sekwencji

Post autor: davidlive »

Udało mi sie dostac w ręce probka 2.2lgt z sekwencja i mam pytanie co musiałbym przełożyć żeby założyć tą sekwencję do mojego probka ??
Ja już mam gaz zwykły wiec myśle że przewody niektóre i butla by została jak myślicie ??
O i czy dał bym rade sam to zrobić w domowym zaciszu ??
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

najlatwiej to przelozyc caly koelktor dolotowy , parownik i wiazki elektryczne ;)
rurka do butli i butla z zaworem moga zostac
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

No misiek właśnie tak też mysle zrobić ale gosciu od gazu powiedział mi że musze zmieniać jakiś zawór przy butli . Ale czey dam rade to sam zrobić ??
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Zawór? Misiek Ty nie przekładałeś żadnego zaworu?
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
maciej
Posty: 148
Rejestracja: 2006-01-27 11:50

Post autor: maciej »

Witam żadnego wielozaworu nie trzeba wymieniać tylko i wyłącznie przód .A ten gazol co ci mówił to chce cie namówić na to zeby on ci to zrobił tą przekładke i by przy tym zarobił . Zmień sobie gazownika bo to partacz i naciągacz .
pozdrawiam
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Dziekx panowie , widzicie jakby nie wasze porady to pewnie bym już wielozawór zmienił , pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Post autor: Destroyer »

No więc Panowie i Panie, jak wygląda przekładka instalacji z innego probka? Nie chodzi mi tutaj tyle o samą przekładkę bo to oczywiście robota dla gazownika, chodzi mi o formalności jakie trzeba załatwiać w urzędzie czyli legalizacja, wbicie w dowód itp. Kolega w giełdzie ma takie coś na handelek http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?t=12338 i zastanawiam się czy jest sens to przekładać. Czy wszystko będzie działało jak należy, czy może jednak zdecydować się na coś nowego? Cena jest dosyć atrakcyjna, w porównaniu z cenami instalacji tej firmy chociażby na allegro. I ogólnie jak probek się na tym zachowa? Czy ta instalacja nadaje się do silnika z turbo? I w ogóle jak to jest z używanymi instalacjami? No i jak wygląda sprawa z urzędem? :?:
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
iwan
Posty: 20
Rejestracja: 2007-09-25 12:31

Post autor: iwan »

Ostatnio sie bardzo zainteresowałem takim zabiegiem więc Ci napiszę co mi powiedzieli:
Mechanik(gazownik)- przełożyć mi może ale nie wystawi faktury Vat na to. A taka faktura jest potrzebna , żeby mogli Ci wbić gaz w dowodzie rejestracyjnym w wydziale komunikacji. Dodatkowo musisz mieć fakture chyba na zakupioną samą instalacje + odpowiednie homologacje m.in. butli.
Diagnosta - u niego przechodzi auto przegląd już z wbitym gazem w dowodzie. Więc jeżeli nie masz go wbitego w dowodzie ( co zrobi Ci wydzial komunik ) to przeglądu nie przejdzie :(
Wydział komunikacji - tam to są zawsze najmniej zorientowani w temacie i na pytanie czy można przełożyć to mi kobieta odpowiedziała:
Pani: nie da się!
Ja: dlaczego?
P: poprostu sie nie da! niech Pan mi uwierzy na słowo. Nie da się i już! ---> :D :D :D

Potem rzeczywiście jeszcze raz zadzwoniłem do innego gazownika i ten mi powiedział tak: przed 2003 r. jeszcze się dało wystawić jakieś homologacje i faktury ale teraz sie niestety nie da :( I nawet jeśli gaz ma np. 2 tygodnie to jest on przypisany tylko do tego jednego samochodu!

Czyli, jak widać , nie da się

Ale istanieje jeszcze jedno wyjście które sam wykombinowałem :) Załóżmy, że instalacje jest stosunkowo młoda. Max 1 miesiąc. Auto rozbite albo ktoś poprpstu sprzedaje bo mu nie pasuje. Ma oczywiście na nią fakture zakupu + odpowiednie homologacje. Wtedy kupujemy od niego, jedziemy do zakładu który mu to zamontował i się dogadujemy :) Mówimy np. , że kupiliśmy instalacje samodzielnie a dopiero teraz chcemy założyć bo np. nie mieliśmy wcześniej czasu. Lub np. jedziemy z poprzednim właścicielem do gazownika który mu to załóżył i mówimy żeby to przemontował do naszego. Oczywiście odpłatnie. Wtedy i gaziol ma zarobek- bo przekłada przecież instalacje którą sam założył i jeszcze dostanie extra kase. Zaświadczenie też wyda bo przecież sam zakładał. Jest to wyjście ale czy ktoś się zgodzi na takie coś to nie mam pojęcia. Dzwoniłem z taką propozycją do 2-ch gazowników ale ani jeden nie chciał wziąć udziału w takim procederze.
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Post autor: Destroyer »

Też tak kombinowałem ale teraz już założyłem normalną sekwencję nową i w najbliższych dniach jadę do urzędu. A ten przegląd trzeba zrobić kiedy? Normalnie u diagnosty u którego podbija się zwykły przegląd samochodu czy tam gdzie mi gaz zakładali? I ile kosztuje taki zabieg?
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

Nie ma problemu zrobienie takiej przekładki ale w zakładzie w którym została zakupiona taka instalacja
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
iwan
Posty: 20
Rejestracja: 2007-09-25 12:31

Post autor: iwan »

ZENiTH pisze:Nie ma problemu zrobienie takiej przekładki ale w zakładzie w którym została zakupiona taka instalacja
nie koniecznie :( mi się nie chcieli na takie coś zgodzić :(
andrew
Posty: 187
Rejestracja: 2007-07-09 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wyrzucenie gazu z Probe II

Post autor: andrew »

Przymierzam się do wyrzucenia gazu z mojego Probe. Probe kupiłem już z gazem i szkoda mi auta, żeby zabijać je gazem. Troszkę jeździłem na gazie i nie mam z nim problemów. Gaz jest na mikserze, firmy BRC.
Zastanawiam się, czy wyrzucać gaz, czy po prostu jeździć na przełączniku ustawionym w pozycji benzyna.
Jest jakaś różnica, czy lepiej wywalić, skoro nie chce jeździć na gazie?
Andrew
Ford Probe II 2,5V6 Kanada '93r.
Ford Mondeo MK3 ST220 3,0V6 '02r
Chrysler Concorde Limited 3,5V6 '02r.
Awatar użytkownika
R.K
Posty: 286
Rejestracja: 2005-11-25 20:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczuczyn

Post autor: R.K »

Nie usuwaj instalacji,jeśli ci ona nie przeszkadza.Z grubym portfelem bywa czasami tak,że potrafi nagle schudnąć! Może też benzyna podrożeć 5 razy jak się Władimir na nas pogniewa.Jedno jest pewne - na pewno benzyna nie będzie tanieć. 8)
Ford Probe USA 2.0 1993r BASE
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

R.K. dobrze prawi. :D

Z resztą sam sobie odpowiedziałeś w ostatnich dwóch zdaniach.
Proponuję jeździć na benzynie, a LPG zostawić na fochy Putina. :wink:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

No ale czemu twierdzisz ze LPG zabija proba???
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Zabija duszę :)

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
andrew
Posty: 187
Rejestracja: 2007-07-09 11:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: andrew »

RX też dobrze prawi, zabija duszę i moją i auta :)
Andrew
Ford Probe II 2,5V6 Kanada '93r.
Ford Mondeo MK3 ST220 3,0V6 '02r
Chrysler Concorde Limited 3,5V6 '02r.
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

Heh nie lepiej oszczedzac na gazie i nazbierac na ladne fele do autka???Ja tam mam gaz i nie narzekam 210 leci na gazie a jak potrzebuje to daje na bene i leci prawie 230 :D (na zimowkach bo na 18 to 215 i wiecej nie da rady).A po przejechanych 100km miedzy nami bedzie tylko taka roznica ze ja wydam 25zl a ty 50 :D :D :D Przeciez na ogół jezdzi sie powoli prawda???
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

RX pisze:Zabija duszę :)
Czy dusza się dusi na LPG?
Awatar użytkownika
dyb
Posty: 484
Rejestracja: 2007-11-14 22:29
Galeria: viewtopic.php?t=12699
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dyb »

ja zakladam gaz, trudno sie mowi :( ale przy kilometrach ktore krece na dojazdy do pracy zwroci mi sie po kilku miechach
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”