Problem z napełnieniem butli :[

Awatar użytkownika
Tomo
Posty: 97
Rejestracja: 2005-07-12 23:36
Galeria: viewtopic.php?t=7365
Lokalizacja: Warszawa

Problem z napełnieniem butli :[

Post autor: Tomo »

Witam mam taki mały problem od czasu jak zaczęły się mrozy nie mogę napełnić butli powyżej 20l :evil: Nie bardzo mam pomysł co można z tym zrobić oprócz wizyty u gazola pomóżcie proszę




Z góry dzięki za pomoc :wink:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

wyjezdziles do konca ? na jakiej stacji tankujesz ? moze w koncu dystrybutor przestal oszukiwac i nalewa tyle ile pokazuje ? ;-)
Awatar użytkownika
Tomo
Posty: 97
Rejestracja: 2005-07-12 23:36
Galeria: viewtopic.php?t=7365
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomo »

Tak wyjeździłem do końca i mogłem wlać tylko 20l.Tankuje cały czas na tej samej stacji i nigdy nie miałem problemów dzisiaj dowiedziałem się, że może to być coś z zaworem ale czy on mógł przymarznąć :?:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Jak by to był zawór to by w ogóle nie leciało.
A może wpływ tu jest temperatury na stężenie gazu. Z fizyki zawsze kiepski byłem.
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Pierwsza rzecz, czy przy nabijaniu słychać jak strzela zawór, bo jak nie to możesz mieć podgięty przewód od napełniania i wtedy potrzeba większego ciśnienia i w tym momencie nigdy nie nabijesz do końca.
Jeżeli zawór strzela to prawdopodobnie coś z pływakiem - może się przekręcił, wtedy trzeba opróżnić zbiornik (wyjeździć do końca) i wykręcić wielozawór, ale najlepiej podjechać do gazola.
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
Tomo
Posty: 97
Rejestracja: 2005-07-12 23:36
Galeria: viewtopic.php?t=7365
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomo »

Dzięki za podpowiedzi. Wczoraj znowu wyjeździłem do końca gaz i pojechałem zatankować i tym razem weszło tylko 11l W poniedziałek jadę do gazola żeby zobaczył i naprawił bo sam chyba nie dam rady.

W związku z tym, że jutro już jadę do gazoli proszę o zamknięcie tematu, ponieważ jutro już się wyjaśni :D

Tym bardziej nie zamykam tematu, tylko czekamy na szczegolowy raport z diagnozy i przebiegu naprawy.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tomo
Posty: 97
Rejestracja: 2005-07-12 23:36
Galeria: viewtopic.php?t=7365
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tomo »

Witam więc tak uszkodzony wielozawór bądź zapchany lub przymarzł :?: :?: tak usłyszałem u gazola nie bardzo chciał powiedzieć co się stało stwierdził "najlepiej wymienić zawór koszt :250pln" jeszcze spróbuje go wykręcić :twisted: i przeczyścić (może się uda 8) ) jak nie dam rady to wymienię u gazola :?
Ogólnie nic więcej się nie dowiedziałem :roll:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Problem z napełnieniem butli :[

Post autor: Prezes »

Nie wiedziałem gdzie się podpiąc więc piszę tutaj chociaż mój problem jest zupełną odwrotnością tutułu tego tematu, mianowicie mam kłopot ale z opróżnieniem butli :? . Butlę mam 55 l. a zawsze wyjeżdżam na niej tylko ok. 32-34 litrów, a więc pozostaje dobre 20 litrów gazu! No ja rozumiem, że każda butla ma swoją rezerwę i nigdy nie napełnia się tyle, ile ma pojemności ale taki zapas to już chyba lekka przesada. W warsztacie powiedzieli mi, że jeżeli ciśnienie gazu spadnie do określonej wartości to instalacja automatycznie przełącza się na benzynę. No i w sumie tak jest: jak jadę a kontrolka jest już na rezerwie i wciśnę turbo to od razu włącza się na benzynę, a jak jadę spokojnie to mogę jeszcze przejechac parę kilometrów.. Nie to żeby mi bardzo przeszkadzało, ale w sumie zmniejsza się zasięg na lpg i muszę częściej tankowac, chociaż ponad 300km. zawsze się przejedzie. Mam to uznac za wadę czy tak ma byc? :roll:
Ostatnio zmieniony 2009-10-18 20:54 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
wazir
Posty: 71
Rejestracja: 2009-01-15 15:38
Samochód: Probe USA 2.5 V6 GT
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z napełnieniem butli :[

Post autor: wazir »

Powiedzmy ze w naszym pieknym kraju gaz nie zawsze jest najleprzej jakosci... co za tym idzie mozesz miec zasyfioną butle co też sie zdarzało w naturze :roll: ale reki se nie dam uciąc ze to to napewno ale to zawsze jakis trop :D
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Problem z napełnieniem butli :[

Post autor: Prezes »

Układ niedawno był czyszczony bo po ostatniej wymianie filtrów u gazoli (też jestem wygodny :mrgreen: , a tak poważnie to mam jeszcze gwarancję) coś się tak zasyfiło, że wogóle nie chciał się przełączac na gaz. Gaz był spuszczany itd. Myślę, że to jednak coś z tym małym ciśnieniem tylko ciekawe czy jak przestawi się jego próg żeby instalacja chodziła jezcze przy mniejszym ciśnieniu gazu w butli niż mam teraz to czy wpłynie to jakoś na osiągi i na pracę całej instalacji :roll:
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Re: Problem z napełnieniem butli :[

Post autor: Destroyer »

A czy na pewno twoja butla ma 55 litrów? moja ma 42 i wchodzi do niej od 34 do 36 litrów gazu zawsze. I też przejeżdżam ponad 300 km, przeważnie 320-330. Jeżeli do 55 litrowej butli wchodzi jedynie około 35-36 litrów tzn. że na pewno jest coś nie tak. Być może dużo wody się zebrało w butli i dla tego jej pojemność tak spadła. Poza tym moja v-ka zachowuje się podobnie, gdy jadę praktycznie na oparach i dam w "piec", wtedy przełącza mi się na benzynę, ale przy delikatnym operowaniu gazem, zawsze przejadę parę dobrych kilometrów zanim samo z siebie się przełączy :)
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Problem z napełnieniem butli :[

Post autor: Prezes »

No to ja mam tak samo jak Ty, a co do butli to moglem wybierac między 50 a 55l i wziąłem większą. Ale to dziwne było bo pamiętam, że do pełna zalałem tylko za pierwszym razem jak mi założyli za ponad 90zl. czy coś koło tego i potem już nigdy za tyle nie zatankowalem.
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Re: Problem z napełnieniem butli :[

Post autor: Destroyer »

Bo właśnie chodzi tutaj o odpowiednie ciśnienie. Niestety gaz musi mieć odpowiednie ciśnienie, jeżeli ono spada, automatycznie przełącza się na benzynę. Benzyna sobie spływa swobodnie i można zużyć ją całą, a gazu zawsze coś tam zostaje.
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
wazir
Posty: 71
Rejestracja: 2009-01-15 15:38
Samochód: Probe USA 2.5 V6 GT
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z napełnieniem butli :[

Post autor: wazir »

Z tym przełączaniem to zależy czy sekwencja czy nie...
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Re: Problem z napełnieniem butli :[

Post autor: Destroyer »

No pewnie że tak, jeżeli sekwencja to przełącza automatycznie czego praktycznie nie czuć, a jeżeli zwykła instalacja, to zaczyna brakować mocy i przerywa (nie jest miło, jak w momencie wyprzedzania, nastąpi taki objaw) :mrgreen:
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Problem z napełnieniem butli :[

Post autor: Prezes »

Destroyer napisał:
nie jest miło, jak w momencie wyprzedzania, nastąpi taki objaw
Oj nie jest nie jest, kiedyś tak mało co się tico nie wrąbałem na czołówkę jak podczas wyprzedzania zbrakło mi gazu :x
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”