Napęd na tył, czy to możliwe?

Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

hmm Wiesiu wszyscy na to czekamy ;) :D
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

Sqad pisze:Bardzo fajnie by było proba RWD zobaczyć, ja czekam
Sqad jedno ale.....to juz probe nie bedzie tylko dziwadło.Co innego mody które nie zmieniaja charakterystyki auta a co innego pociete w kawałki ,wybebeszone i calkowicie zmienione.To probe juz nie bedzie.
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Większość modyfikacji ma na celu poprawienie charakterystyki auta, czyż nie? Czym się różni zmiana napędu od zmiany silnika lub dołożenia turbiny do 2.5v6? Albo zrobienia przelotowego wydechu, czy tylko wymiany tłumika końcowego?
Głupi śpioch zmienia charakterystyczne dla Probka oczka, więc zmienia charakterystykę auta... ;)
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Robert wyciągnąłeś mi to z gardła
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

po przerobieniu z probe pozostanie tylko: Buda i to nie cała maska, klapa drzwi błotniki szyby i troszkę karoserii. Cała reszta idzie od audi ale to nie ten temat na opisywanie ani pora. NAJWIęKSZE PRZERóBKI SAMOCHODóW DOKONYWANE Są W WIEJSKICH GARAŻACH. pozdr
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

wargawiesiek pisze: NAJWIęKSZE PRZERóBKI SAMOCHODóW DOKONYWANE Są W WIEJSKICH GARAŻACH. pozdr
Hehe.
Zwłaszcza BRABUS. :D :wink:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Robert a zapytam sie jedną rzecz, czy chcialbys jezdzic takim autem ktorego oryginalna konstrukcja zostala mocno naruszona :?: Ingerencja w plyte podlogową auta powoduje zmniejeszenie sztywnosci calego pojazdu nie mowiac o wlasciwosciach trakcyjnych. Ok zgodze sie autko fajne do wymiatania bokami lub wszelkiego rodzaju wyscigow na cwiartke. Mozna zaciagnac to na lawecie na jakis tunnin show ale jezdzic tym na codzien? Nie mowiac juz o tym zeby to auto przeszlo w pelni legalne badania techniczne
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

rober wiesiek Ci odpowiedzial co z proba zostanie :twisted: Jezeli to ma byc probe to :lol: :lol: :lol: Rownie dobrze malara mozna tak dziabnac na jedno wyjdzie.Mody silnika wydechu spioch ITP nie zmieniaja magi tego samochodu to dalej jest probe wsiada sie jak do probe wyglada jak probe jedzie sie jak probe i brzmi jak probe.A kawalek blachy i cos co tylko na cwiartke sie nadaje bo na tuning show to watpie zeby wiesiek posiadl takie fundusze aby odpicowac to cos zeby wygladalo jak samochód,tego probem nie mozna nazwac.
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Jak jest wszystko dobrze zrobione to będzie lepiej od fabryki. Sztywność budy proba jest dość niska.

Jeśli chodzi o przegląd to jaki problem?? Jak zbieżność będzie i nie będzie dziur na wylot to w czym problem??
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

Sqad a gdzie homologacja na rozne podzespoly szczegolowe badania itp???To nie takie proste zaden diagnosta nie wezmie tego na siebie legalnie.To nie jakas modyfikacja to inne auto juz.
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Ale jakie szczegółowe badania ??
Nawet jeśli komuś będzie się chciało wejść do kanału to myślicie że jakiś baran będzie wiedział że to tak nie jest fabrycznie
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Z resztą wnioskując cała zawiecha będzie od audi. To tak jak założyć na płytę audi budę Probasa. Przegląd przejdzie na pewno. To po prostu będzie jak audi po wyklepaniu przez słonia(była taka reklama :lol: :wink: ). Ale czy straci to coś? Nie wydaje mi się. Przecież stylem auta jest wygląd. A ten się praktycznie nie zmieni. To po prostu by było Probe po mega przeróbkach, albo Audi jak kto woli :wink: Inną sprawą jest to kiedy i czy w ogóle powstanie. Koszta też będą spore. Wiesiek trzymam kciuki bo chciałbym takie monstrum zobaczyć, ale nie wydaje mi się abyś kiedykolwiek ten projekt skończył. Mam nadzieję że się mylę.
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

O widzę że mam poparcie :slon:
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

hehe ja też mam taką nadzieję. jak mi się uda to wieczorem wkleje do mojego tematu kilka zdjęć dawcy. troszke zmasakrowane al silnik i skrzynia działa aby będe musiał dokupić lewe tylne zawieszenie i kilka drobiazgów jeszcze. pozdr
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Sqad pisze:O widzę że mam poparcie :slon:
Poparcia to nie masz, ale rację tak :D
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

No nie wiem czy tak latwo to przejdzie :P oby.A co do mojego zdania ze probe to juz nie bedzie to go nie zmienie taki mam gust :D wesolych swiat chlopaki :D
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

S_H_A_D_O_W, Erofrog: przyznam, że nie jestem całym sercem z projektem Wieśka - bardziej sensowne jest przełożenie z Madzi 626 4wd. I łatwiejsze. Więc po pierwsze - byłyby większe szanse powodzenia, a po drugie - to jednak dalej byłby Probe. Więc wypowiadałem się bardziej ogólnie.
Z drugiej strony większość (jeśli nie każdy) w dzieciństwie składała z różnych klocków jakieś dziwaczne konstrukcje. Niektóre działały. A potem człowiek dorasta (pierniczeje), zmniejsza mu się tolerancja i nie potrafi dostrzec przebłysku geniuszu, traktując wszystko, co odbiega od normy, jako dziwactwo alo dziecinne fantazje. Wieśkowi została buda, bo zgniła podłoga. Więc na co ma ją założyć? Na - przepraszam - poloneza? Jak jakąś stodołową replikę Lambo? Nie podcinajmy mu skrzydeł. Nie kastrujmy Piotrusia Pana.

BTW - może wklejenie wykresu z hamowni w równoległym temacie poprawiłoby Twoje (Wieśku) notowania?
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

lez ja tez jestem za tym zey mu sie udalo i chetnie popatrze na to jak jezdzi i nas kasuje na cwiartke.Ja tylko twierdze ze to juz nie bedzie probe :D
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Hehe ja tez chetnie zobaczylbym takie monstrum, widzialem juz audi z napedem na tyl, ale zbudowane na bazie quattro z mechanicznie odlanczanym napedem na przod wiec wszystko jest mozliwe ale jakim kosztem :roll:
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

ja to chce zrobić z tego probka co mam teraz tamten stary to już dawno zobaczył hutę
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Sorry ale jak dla mnie probe który jedynie będzie miał tylko niecałą karoserie od probe to już nie jest to samo auto.
Ciężko mówić że to nie zabije duszy amerykana z japońskim sercem jak będzie się on składał w 90% zniemieckich części i nie będzie jeździł jak orginał.
To tak jakby do BMW wsadzić ten silnik i napęd od audi. Co z tego że będzie wyglądał podobnie jak zabije to duszę beemki
Kiedyś w monster garaż robili z deloreana poduszkowiec i super zdolna ekipa po prostu zdjęła karoserie i wsadziła ją deloriana prubując wmówić że poduszkowiec wyglądający jak delorean to to samo co latający delorean

A co do najlepszych projektów z wiejskich garaży to zgodzę się
Wystarczy wpisać naallegro tuning by zobaczyć prawdziwe perełki WT :D
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Wiesiu nie chcę nic mówic ale powiem ci tylko jedno nie widzisz wszystkich problemów zwiazanych z przeszczepem tego do probe. Ja myślę o wsadzeniu napedu na sam tył od mazdy 4wd bo tamte skrzynie za bardzo nie wytrzymują siły przeniesienia na 4 łapy i już wiem ze czeka mnie zmiana długosci wału i juz tego sie obawiam mam nadzieje że pułosie będa dobre długosciowo bo wymięknę. Co do wydłurzenia wału to juz zaczyna sie problem jest to bardzo skomplikowane aby go uciąc dac przedłurzkę i wyspawać wszystko prosto tak aby spaw nie ściągnoł nawet o 0,1mm bo będzie tak napierdzielać ze rozerwie podłogę. No nic Wiesiu nie pozostaje mi nic innego jak pozazdrościć ci optymizmu i pewności siebie, a portfel masz zapewne dość zasobny skoro sie na to porywasz ;) Mam nadzieję ze nasze 2 bolidi spotkają sie na mazurskim ponownie odmienione i porównamy je na 1/4 i w miejmy nadzieje w drifcie ;)
Ale realnie patrząc to ty do tego czasu go nie ukończysz ale zawsze jest jakieś ale :D
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

zawsze możesz pojechać na szrot i poszukać wał o podobnej długości od innego samochodu. A pół osie dorabia się na zamówienie, aby wysyłasz do firmy od dawcy i od biorcy, podajesz długość i oni to robią za ciebie. pozdr
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
crupek
Posty: 636
Rejestracja: 2006-07-21 20:45
Samochód: Probe II 2.5 V6 MEDICI
Galeria: viewtopic.php?t=9043
Lokalizacja: Głogów Wrocław

Post autor: crupek »

Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

jeśli dopasował skrzynie to idzie to zrobić bezproblemowo
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”