Probe+ eaton M45 Supercharger

Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Probe+ eaton M45 Supercharger

Post autor: Quaki »

Hmm czytajac probetalk zauwazylem ze dosc duzo osob wykonuje przerobkę na doladowany silnik z eatonem 45 fajna zabaweczka wyposazona w sprzeglo elektryczne (chodzi jak ma chodzic jak nie ma to nie chodzi) przy zastosowaniu intercoolera sprezareczka daje jakies 0,4 bara czyli soft turbo jak sie uprzeć to nawet nie trzeba przerabiać za duzo ukladu paliwowego (chociaz jest to doradzane ale nie konieczne wg. mnie) wprawdzie przyrost mocy nie bedzie wielki moze tak ze 40-50 koni ale znacznie wzrosnie moment obrotowy a jak widomo jezdzimy momentem a nie mocą.
Co o tym sadzicie?
pozdrawiam
ps. a tak notabene mam prosbe do tych co z Poznania albo do tych co sa czesto na gieldzie sprawdzcie ile kosztuje supercharger (kompresor) od merca slk,clk itp musi byc od 2,3L ? ciekawe czy sa takie same od 2,3 i 2L Eaton 45 to chyba najmniejszy kompresor eatona ?
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

Kompresor od merca pasuje napewno do Probe 3.0V6... Koszt nie pamietam
Ford Scorpio 2.0 DOHC 90' automat+skóra
Gość

Post autor: Gość »

M62 tak tak od merca kompresora,zamiast kompresora AC to jest co ja mam teraz:)..tylko musisz zmienic kolo zeby dostac wiecej PSI...z tego co pamietam to originalne daje tylko 2psi
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

hmm na probetalk pisza ze daje 5-6 psi a jak tak to ja wiecej niechce co do miejsca to podobno mozna zamiast kompresora od klimy tylko ze trzeba przenosic filtr oleju
pozdrawiam
Gość

Post autor: Gość »

Quaki pisze:hmm na probetalk pisza ze daje 5-6 psi a jak tak to ja wiecej niechce co do miejsca to podobno mozna zamiast kompresora od klimy tylko ze trzeba przenosic filtr oleju
pozdrawiam
Zalezy jaki kompresor!!!!!!.....2psi
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

A o jakim Probie mówicie? I czy II gen.? A dałoby się wrzucić taki kompresorek i klime? Bo kompresor, kompresorem, a lato potrafi przygrzać.
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”