Obnicha - poradźcie

Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

dzieki panowie mi też sie podoba ale jak to bedzie jeździc to sie okarze.

dziś próba jazdy w trase hehe zobaczymy
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

Ale brzydal :P
Szybko zwróć mi te sprężyny :twisted: w trosce o twoje zdrowie oddaj mi je, ja się nimi zaopiekuje :twisted:
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
Lipex
Posty: 135
Rejestracja: 2007-10-24 02:28
Galeria: viewtopic.php?t=13455
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Lipex »

Ja mam takie pytanko...
Ile to właściwie jest -35mm :?:
Dużo :?:
W sam raz :?:
Mało :?:
Lulu
Obrazek
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

David super. Nawet nie waż się ich zdejmować :twisted:

Lipex 35mm to 3,5cm :D joke ;)

to zależy od punktu widzenia. Z punktu praktycznego w sam raz i to najmniej o ile da się opuścić probka.

Z mojego punktu widzenia za mało. Im auto niżej tym lepiej :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Lipex
Posty: 135
Rejestracja: 2007-10-24 02:28
Galeria: viewtopic.php?t=13455
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Lipex »

A gdzie można dostać, takie sprężynki powiedzmy -50mm :?:
Bo więcej to już bym chyba nie chciał, a obcinać sprężyn też nie mam zamiaru :?:
Wszystkie sprężyny jakie znajdę i są dedykowane do Probka to właśnie -35 :(
Lulu
Obrazek
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

zobacz na www.czescionline.pl kiedyś tam widziałem takie do madzi ale nie pamiętam do której gen już były


:wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Więc tak , ze spingów jestem ogólnie zadowolony, trzeba tylko tył utwardzic i będzi ok .

Tylko jest jedna rzecz o o której wcześniej brykając po tych samych drogach nie wiedziałem, ludzie ale my mamy nie równe drogi mówię wam :!: :!: :!: :wink: a jak na "kocie oczka " wiade to juz tylko zębów szukac :P :P :P
pozdrawiam i polecam glebe :wink: :wink: :D
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Co ci zawinily biedne kotki a zwlaszcza ich oczka :twisted: Jak dla mnie dobra gleba to podstawa, autko nabralo wygladu i napewno lepiej sie prowadzi w zakretach bo jak dla mnie to I gen jest ciut za miekka
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Obrazek
Obrazek

tak troszke nowych fotek
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Nie mówcie przy mnie w jednym zdaniu kot i droga bo dalej pamiętam awantury o kota pewnej klubowiczki :)

Dawid wygląda świetnie ale gdzie ty pogubiłeś dekle z alusków? :D
A jakby dać jeszcze trochę niższy profil opony i byłoby już naprawdę super

:twisted:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

O dekle to sie pytaj brata :evil: :evil: :wink:

a oponki to tez walsnie mysle zmienic ma 45 :P :P

a propo dekli to czy ty ich czasem teraz nie masz :?: :?:

oj ktoś chyba na spocie dekielki straci :lol: :lol: :lol:
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Xp
Posty: 258
Rejestracja: 2007-04-06 14:25
Samochód: brak
Lokalizacja: Wieloglowy, Nowy Sacz

Post autor: Xp »

hej.moglibyscie podac jakies namiary na sprezyny obnizajace do mojego GLa?na tyl i na przod.
pozdro
Byl:Ford Probe I 2,2 GL zajefajnie czerwony sprzedany ''Wiecznie Zywy''
Jest:Spełnienie Marzeń = 2,5 V6 93r.. piękny..
byle do kwietnia... audii A6 3.0 220km :)
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

widze, ze masz i tak nieco wyzej odemnie:] ale i tak bedziesz narzekal 8)

ja juz mysle nad powrotem do serii... jazda do szkoly to dla mnie udreka, bo polowe trasy to same dziury, wczoraj zobaczylem ze caly dol zderzaka jest polamany i oderwany od reszty juz... wszystkie tuleje i drazki do wymiany, stuka zawieszenie juz mi niemilosiernie a az boje isc sie zapytac o ceny :roll:
no i wczoraj jak wracalem ze szkoly to przy ok 100km/h oslepil mnie gosciu z naprzeciwka i jak wpadlem w dziure to wszytko co wisialo albo lezalo to pospadalo na ziemie, kazdy poczul az ta dziure na kregoslupie, a ja mialem wrazenie ze samochod sie zlamie w pol, bo az dach zaskwierczał cos od tego uderzenia... a to wszystko na zimowy balonach o profilu 65 :roll: o letnich na profilku 45 lepiej nie wspominac... :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Weź ty mi powiedz czy masz zmieniane amorki pod te sprężynki, bo mi dopiero 2 razy dobiło tak że było słychac uderzenie w odboje .

Powiem tak, jest twardy ale tylko ranty sklepe z przodu i bedzie ok :twisted: :twisted:
Jadąc na spot (najwiesze obecie spoty w polsce :twisted:) jechaliśmy w 5 osób , zajechałem na CPN i zapomniałem zawiechy na sport przestawic , usłyszałem tylko trzask i od razu rancik poderwało a dlaczego??? :arrow: http://img151.imageshack.us/img151/5696 ... nm4.th.jpg

Ale dam rade troszkę tylko tył usztywnie i bedzie ok

Byle tylko lisowi sprężyn nie oddac :wink: :wink: :P

O opinie na temat obecnego wyglądu mojego autka prosze pyta spotowiczy :wink:
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Eli »

Powiem tak, jest twardy ale tylko ranty sklepe z przodu i bedzie ok
dopoki nie wjedziesz w dziure przy skreconych kolach... a wtedy z opona sie zegnasz powoli, a blotniki gniesz co kilka dni... wiem cos o tym... :roll:
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

ja u siebie nie mam ani odboi ani oslon na amorkach juz.. rozwalilo je w drobny mak:] strzepy zostaly wbite w gorna czesc amorka :roll: a amorki mam oryginalne, regulowane jeszcze:] moze kidys zrobie zdjecie jak wyglada moj zderzak teraz :P dokladeczka trzyma juz sie na wkretach :P
Obrazek
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

eli nie jest tak zle z tymi nadkolami, przerwa to ok 2cm , wole to jednak zabespieczyc aby ich nie wyrwało.

p.
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

pytlar ile masz prześwitu między zderzakiem a asfaltem :?:

David tak trzymaj i nie myśl nawet się och pozbywać. Na żywo ta gleba jest super :D
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Eli pisze:
Powiem tak, jest twardy ale tylko ranty sklepe z przodu i bedzie ok
dopoki nie wjedziesz w dziure przy skreconych kolach... a wtedy z opona sie zegnasz powoli, a blotniki gniesz co kilka dni... wiem cos o tym... :roll:
wymien zuzyte amortyzatory
Obrazek
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

he he he he he no bez przesady to akurat nie od amora zależy :)
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Eli »

pelot pisze:
Eli pisze:
Powiem tak, jest twardy ale tylko ranty sklepe z przodu i bedzie ok
dopoki nie wjedziesz w dziure przy skreconych kolach... a wtedy z opona sie zegnasz powoli, a blotniki gniesz co kilka dni... wiem cos o tym... :roll:
wymien zuzyte amortyzatory

amortyzatory sa nowe... (zaraz pewnie napiszesz, ze jakies gowno, bo jak sie czepiac to po calosci... Tokico gazowe....) ale wez to na logike, wiem to trudne jak sie kogos nie lubi nie wiadomo dlaczego... ale sprobujmy... zobacz jaki amortyzator ma skok, przy prostych kolach, a nastepnie dojdz do wniosku ze kola chowaja sie minimalnie w nadkole... chyba ze sobie nawsadzasz jakis gum w sprezyne albo wsadzisz jakis shit z allegro z twardym zwojem.... powiem inaczej wlacz sobie jakikolwiek filmik z driftem i zastanow sie od czego jest taka smuzka dymu przy blotniku kolo przeciwleglego do zakretu..... :roll:
he he he he he no bez przesady to akurat nie od amora zależy
pelot ma dooobre amory i jest ok :wink: zazdroszcze... i mysle ze wiele osob bardzo mu zazdrosci skoku amortyzotara 2 cm bo tyle dzieli moja opone od blotnika :twisted: :roll:
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

jak ty jestes elokwentny,szkoda tylko ze kazda uwage odbierasz jak naskok- tak odpowiedz jest prosta cale zycie marzylem zeby ci dogryzc z powodu problemu jaki masz.
Teraz najlepszy z najlepszych, dzisiaj nawet specjalnie az zobaczylem jaki ja mam przeswit, ciezko jest palec wlozyc, mysle ze nawet nie ma 2 cm. W odpowiedzi jeszcze ci tylko dodam ze tez mam amortyzatory tokico GAZOWO OLEJOWE(twarde specjalne odboje) i nigdy mi sie nie zdarzylo zeby nadkole mi obtarlo o skrecone kolo. Ale oczywiscie ty zaraz powiesz ze ja swoje zachwalam i ze nawet jak mi obciera to moj musi byc lepszy!
Zapytaj sie kogos kto ze mna jezdzil badz jechal moim autkiem i czy mi obciera przednie kolo?? zapytaj sie Roberta, on przejechal moim dystans 1100km w 9h :wink:

I w pomocy przy twoim problemie, jezdze juz tak 2 lata, zima jesien lato na 15 i 17 calowych felgach, nigdy nie zdarzylo mi sie prostowac blotnikow :shock: po wjechaniu w dziure na drodze.

AAA i jeszcze dodam ze te sprezyny trzeba odpowiednią stroną założyć, jak to zrobisz na odwrot to będzie taki efekt jak mowisz,ale ...ty pewnie i tak wiesz najlepiej...
Obrazek
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Eli »

Pelot, wierz mi albo nie, ale ja naprawde nie chce sie klocic, nie bawi mnie to ani troche, nie bawi mnie lapanie sie za slowka, bo owszem amortyzator jest gazowo olejowy, nie moglby byc gazowy.... taki scisle gazowy amortyzator nazywa sie poduszka pneumatyczna :wink:

milo mi, ze uwazasz ze jestem elokwetny(pominmy ironie), jest jedno ale... powiedz mi, na spokojnie, najlepiej na priv bo nie ma co tu smiecic, w ktorym momencie cos sie spieprzylo, bo ja nadal tego nie rozumiem... troche idiotycznie wyszlo... nie szukam wrogow wbrew pozorom, Ci zawsze znajda sie sami...:roll: dobrze ?

a teraz co do tematu, sprezyny mam seryjne i w nich tkwi problem zapewne, ale oryginaly sa nie do zdobycia praktycznie (nowe), a to co masz u siebie, podobno sie sprawdza, wierze Ci, widzialem Twoje auto nie raz, wiem jaki masz przeswit, obniza o oficjlanie 35, nie oficjalnie wiecej.... nie chce nizej, nie ja tym Probem bede jezdzil w najblizszej przyszlosci, mam swojego, a nie wszystkich bawi niemoznosc jezdzenia normalnie... stad moje pytanie, juz zupelnie na lajcie a) jaki masz profil gumy ? b) odboje miales w zestawie ? c) skad wziac normalne lub leciutenko obnizajce sprezyny za pieniadze zblizone do normalnych ?

zazdroszce, ze smigasz bez problemow, ja niestety je mialem stad przestrzegam... tu nie trzeba dziury bo kto normalny mocno kola skreca jadac 50-60 lub szybciej, tu starczyl podjazd pod brame i 15 km/h.... on po prostu jest za miekki, a guma za szeroka w stosunku do oryginalu
Awatar użytkownika
Astro
Posty: 617
Rejestracja: 2007-05-02 22:42
Galeria: viewtopic.php?t=12878
Lokalizacja: Vault 101

Post autor: Astro »

Witam,

Troszkę czytałem na temat sprężyn obniżających zawieszenie, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na pytania:
1. Czy auto po obniżeniu o symboliczne 35mm przejedzie przez "śpiącego policjanta"?
2. Czy można montować takie sprężyny na seryjne amortyzatory?
3. Czy amortyzatory nie niszczą się szybciej i działają tak samo?
4. Co obowiązkowo trzeba zmienić w zawieszeniu przy takiej zmianie?
5. Czy seryjne opony na seryjnych felgach zmieszczą się po takiej obniżce?

Dodam jeszcze że pytania dotyczą II gen z fałką.

Pozdrawiam!
Ford probe 2,5 KLZE
My definition is High Definition.
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

1. Nie wiem co masz na myśli :D
2. Można
3. Jeździłem przez długi czas i nie zauważyłem by się coś szybciej zużywało.
4. Nic
5. Jak najbardziej

:wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”