dziwny dźwięk

Awatar użytkownika
Ostry
Posty: 148
Rejestracja: 2004-10-23 16:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Grudziądz Olsztyn Paris

dziwny dźwięk

Post autor: Ostry »

heyah wszystkim...

a oto moja ciekawa historia!

założyłem stożek, wpakowałem zwężkę 0.8 (tylko ot tak dla poszalenia) i przy przyspieszaniu gdzies w czasie gdy mam ok. 4500 obrotów we wnętrzu samochodu pojawia sie dziwny sygnał! jakby taki ostrzegawczy... (dla porównania mogę jedynie napisać, że jest to dzwiek jak nieraz na klawiaturze komputera nacisniemy zbyt wiele przyciskow naraz, wtedy on sygnali, że go "boli")

ciekawi mnie co to za sygnal...? wyciagnałem zwezke i po problemie, ale ciekawosc pozostaje!

dla przypomnienie napisze, ze jezdze Mazda MX6 2.2T bo moze ma to jakies znaczenie (drobne różnice)!

POZDRAWIAM!
Awatar użytkownika
Alek
Posty: 103
Rejestracja: 2004-01-05 17:42
Samochód: brak
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Alek »

ten dzwięk oznacza ze masz cisnienie doładowania za duze(ponad 12psi) i odcina ci paliwo... Nie czujesz ze po tym sygnale nie masz mocy???
jedyna rada to inne zwezka:)
Probe 2.2GT :) :) i więcej nic nie trzeba pisać ;) nie długo byc moze jeszcze probek II 2.5 :) :)
Gość

Post autor: Gość »

To jest świst który się wydobywa się z turbiny, raczej nie zdrowe.
No chyba że jest to we wnętrzu samochodu to nie wiem.
Kiedyś jak mi paliwo odcinało to nic nie świszczało, a odcięcie to nie da się nie poczuć bo jest to ostre szarpnięcie.
Awatar użytkownika
5150
Posty: 58
Rejestracja: 2004-10-21 15:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: 5150 »

U mnie też raz pojawił się ten dźwięk :)
Ale nie przy mocnym przyśpieszaniu tylko zwyczajnie w czasie jazdy.
Też mnie to zaintrygowało bo jest dosyć głosny i inny niż wszystkie "normalne" dźwięki które słyszałem w probe.
Ale tylko ten jeden raz go słyszałem
I gen. GT '89 (261A) Trip, overhead... kiedyś:(
MUSTANG 5.0 V8 SSP-- teraz :)
Awatar użytkownika
Ostry
Posty: 148
Rejestracja: 2004-10-23 16:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Grudziądz Olsztyn Paris

Post autor: Ostry »

Alek pisze:ten dzwięk oznacza ze masz cisnienie doładowania za duze(ponad 12psi) i odcina ci paliwo... Nie czujesz ze po tym sygnale nie masz mocy???
jedyna rada to inne zwezka:)
no tak...ale mam ten dzwiek rowniez na gazie...a tam nic nie odcina!
zwezka jest 0.8 wiec chyba nie jest zla...heee!

i raczej to nie jest odciecie bo bym je rozpoznal! dziwne to...

teraz jezdze bez zwezki i wszystko wrocilo do normy! ale jak kiedys uzywalem tej samej (0.8) to bylo wszystko w porzadku! ciekawosc pozostaje...
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

Niedaawno miałem chyba podobny numer hehe, ale zwaliłem wine na to, że trzymałęm ręką kierownice w miejscu klaksonu i myślałem, że może go wcisnąłem delikatnie i taki przerywany dźwięk był tym spowodowany. Z tym, że ja nie mam zwężki, a sytuacja zdarzyła sie jak za mocno wkręciłem chyba na za wysokie obroty, ale wskaźnik doładowania pokazał mi 0,5 Bar, zresztą wogóle wyżej nie wchodzi hehe, być może nie tu go zamontowałem
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
Awatar użytkownika
Alexs
Posty: 262
Rejestracja: 2005-03-20 16:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Alexs »

waluś pisze:(...), ale wskaźnik doładowania pokazał mi 0,5 Bar, zresztą wogóle wyżej nie wchodzi hehe, być może nie tu go zamontowałem
Ale bary to inna miara niż psi, obstawiam że 0,5 bara to jest ok, coś mi się kiedyś obiło o uszy że nasze turbinkki pompują 0,6.
I like Mx-3

Mazda Dexelia 10W 40 Semi Synthetic
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

A 0,5 BAR nie jest równe 5 PSI ?? zdawało mi się że tak właśnie jest, może jestem w błędzie, ale marny byłem z fizyki :oops: [/quote]
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
Gość

Post autor: Gość »

waluś pisze:A 0,5 BAR nie jest równe 5 PSI ?? zdawało mi się że tak właśnie jest, może jestem w błędzie, ale marny byłem z fizyki :oops:
Bardzo możliwe że tak jest jak mówisz, w wielu wersjach doładowanie jest na 6 psi.

Odetkaj sobie wydech, filtr wymień, ciekaw jestem czy się poprawi.
Awatar użytkownika
Ostry
Posty: 148
Rejestracja: 2004-10-23 16:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Grudziądz Olsztyn Paris

Post autor: Ostry »

Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

Odetkaj sobie wydech, filtr wymień, ciekaw jestem czy się poprawi.
Filtr to mam stożkowy :D a na razie jestem w trakcie szukania uszkodzonego katalizatora, bo potrzebne mi są mocowania do zrobienia "katalizatora przelotowego" a nie chce ciąć swojego bo może być kiedyś potrzebny hehe
A może ktoś ma ??
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

Alexs pisze:
waluś pisze:(...), ale wskaźnik doładowania pokazał mi 0,5 Bar, zresztą wogóle wyżej nie wchodzi hehe, być może nie tu go zamontowałem
Ale bary to inna miara niż psi, obstawiam że 0,5 bara to jest ok, coś mi się kiedyś obiło o uszy że nasze turbinkki pompują 0,6.

jak odblokujesz nieco turbinkę to przy 12 PSI powinna dmuchać 0,8 bara.
mniej więcej...

ale zdaje się że i 15PSI da radę tylko układ paliwowy juz chyba niekoniecznie.
Awatar użytkownika
+MarCin+
Posty: 9
Rejestracja: 2005-05-10 19:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: +MarCin+ »

a moze ma ktos zwezki do sprzedania ???
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: asdero »

+MarCin+ pisze:a moze ma ktos zwezki do sprzedania ???
Podjedź sobie do sklepu z częściami do kuchenek gazowych i wybieraj jaka ci pasuje :)
Będziesz musiał ją tylko trochę oszlifować na okrągło, bo są zrobione pod klucz chyba ósemkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”