Ile można wycisnąć z 2.5 V6 ??

Awatar użytkownika
AGA I GER
Posty: 830
Rejestracja: 2004-12-21 19:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Post autor: AGA I GER »

Jak szukałem aparatu to w maździe powiedzieli mi za regenerację starego 1200zł
a w Mitsubihi 4000 zł ;)
Będziesz Miał Wygody
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

moi drodzy jak ja czytam ze wywalic katalizator to mnie skreca i takich domoroslych magikow co chca wywalac katalizator wyslalbym na ksiezyc ludzie jak niechcecie uturbiac autka to nie ruszac kata ajak ktos chce miec bardziej wolny wydech kupic kata na przyklad z firmy lindo-gobex kat w pelni metalowy o wysokim przeplywie a autko zachowuje normy emisji spalin
Po drogie radze nie robic druciarstwa bo moc waszych bolidow na pewno na tym nie zyska a wrecz straci i to nie malo
Co mozna zrobic samemu w silniku 2,5V6 (a też w innych silnikach )
1.filtr stozkowy + dolot zimnego powietrza i tutaj uwaga nalezy zachowac pojemnosc dolotu lub ja minimalnie zmniejszyc (udowodnione na hamowni) co to daje nie bede tlumaczyl kto wie ten wie a kto nie wie polecam sie doszkolic jesli sie mysli o samodzielnym robieniu autka
2. kombinacje z wydechem i tutaj ostrzegam przed jakims samodzielnym spawaniem rur itp. wydechy sa liczone bardzo dokladnie i potzreba duzej wiedzy inzynieryjnej zeby zaprojektowac taki wydech zeby polepszal a nie pogarszal jesli chcecie juz cos robic samemu mozna sie pokusic o zrobienie kopi wydechu jakiejs znanej firmy devil lub supersprint
3.mozna samemu zlozyc sobie system podtlenku azotu (ja tak zrobilem zreszta teraz sprzedaje takie systemu do samodzielnego skladania ludziom )
Mozna robic wiele innych rzeczy ale jedna przestroga trzeba miec pojecie co sie robi i jakies urzadzenie pomiarowe zeby porownac efekty naszej pracy moze byc na przyklad G-tech (ja osobiscie korzystam z programu street dyno i laptopa moze wyniki nie sa za dokladne ale powtarzalnosc jest duza i do porownania wzrostow lub sapdkow mocy i momentu starcza w zupelnosci)
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
laptop
Posty: 1842
Rejestracja: 2005-01-01 17:23
Galeria: viewtopic.php?t=5531
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: laptop »

alez Quaki nam kazanie sprawil :shock: teraz sie boje katalizator usunac :!:
Było: Probe 2
Jest: Reno Master 2.8, Mustang GT300 2006r K0 JAZDA
Awatar użytkownika
AGA I GER
Posty: 830
Rejestracja: 2004-12-21 19:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Post autor: AGA I GER »

Nie wiem co mam myśleć?
z tego co wiem zawsze kat zabierał parę koników a co do emisji spalin to nie jestem jakimś tam ekologiem :twisted:
Będziesz Miał Wygody
Awatar użytkownika
pavoolon
Posty: 63
Rejestracja: 2005-05-11 20:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: pavoolon »

stary ceramiczny napewno, nie dosc ze jest pozapychany i tamuje przeplyw spalin to jego skutecznosc jest coraz mniejsza, kraza opinie ze juz po 100 tys kat nie spelnia swojej funkcji

P.S. dobry lindo-gobex sporo kosztuje, te za 500 zeta niczym sie nie roznia od metalowych katow w nowych autach ale zawsze mozna zlagodzic skosne scianki co zmniejszy opory stawiane przez niego
Ostatnio zmieniony 2005-06-20 15:15 przez pavoolon, łącznie zmieniany 1 raz.
sprzedam Nissana Almerę 606 889 350 Obrazek

http://www.trader.pl/details,131,351938 ... 622471.asp
Awatar użytkownika
AGA I GER
Posty: 830
Rejestracja: 2004-12-21 19:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Post autor: AGA I GER »

Też tak słyszałem że powinno się wymieniać kata po 100.000km
Będziesz Miał Wygody
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

A wiec tak kat nie zabiera kilku koni (jesli jest w pozadku) i wcale nie jest tak ze wyciagniecie daje od razu kilka koni w plusie (jesli sie okaze ze jest przypchany autko odetchnie ale zmienicie tez odpwoiednio obliczone wartosci dla waszego wydechu wiec moze sie okazac ze z dobrym katem wasze autko bedzie mialo wiecej mocy niz bez niego radez kolegom poczytac na przyklad o wspolczynniku napelninienia, teorie na temat przeplywu spalin itp
Dywagacje na temat kata sa sluszne gdy nie zmianiamy innych parametrow kazda zmiana w silniku powinna pociagac za soba zmiany w dolocie i wydechu (jesli zmianiamy parametry silnika moze sie okazac ze wyciagniecie kata bedzie mialo zbawienny wplyw na moc ) stad wziela sie nazwa tuning czyli strojenie kazda zmiana musi byc zestrojona z innymi zmianami gdyz robienie tylko czesci czesto powoduje skutek odwrotny do zamierzonego
Pozdrawiam
ps. troche namieszalem ale mam nadzieje ze zrozumiale
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
laptop
Posty: 1842
Rejestracja: 2005-01-01 17:23
Galeria: viewtopic.php?t=5531
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: laptop »

Panie profesorze, chyba moge sie tak zwracac bo z tego co widze siedzisz w temcie po uszy, ma probalka takiego jak w stpoce 190tys przejechane wywale kata - pomoze mi to??
Było: Probe 2
Jest: Reno Master 2.8, Mustang GT300 2006r K0 JAZDA
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Ja też mam pytanie...

Mam 2.2 Turbo i 150000km, czy jak wywalę kata to będe miał więcej mocy? Czy turbo będzie pompować więcej psi?
Jak to jest z silnikami turbodoładowanymi?

Z góry dzięki za odpowiedź... :wink:
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
AGA I GER
Posty: 830
Rejestracja: 2004-12-21 19:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Post autor: AGA I GER »

Quaki pisze:ludzie jak niechcecie uturbiac autka to nie ruszac kata
Pozdrawiam
odpowiedz nasówa się sama ;)
Będziesz Miał Wygody
Awatar użytkownika
pavoolon
Posty: 63
Rejestracja: 2005-05-11 20:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: pavoolon »

widze ze juz mnie uprzedziles z odpowiedzia hehe, w turbo wolny wydech jest jak najbardziej wskazany ze wzgledu na ilosc i predkosc spalin wiec powinno pomoc
sprzedam Nissana Almerę 606 889 350 Obrazek

http://www.trader.pl/details,131,351938 ... 622471.asp
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

No no do profesora to mi daleko nawet magisterium nie zrobilem ale inz.talatora zrobilem heheheh i to ze specjalnoscia silniki (wprawdzie okretowe bo to Akademia morska ale co tam zasada dzialania podobna ;)
A w odpowiedzi na pytanie:
:arrow: laptop pwoiem tak "nie wiem" nalezalo by to sprawdzic jakims urzadzeniem pomiarowym ale watpie czy potencjalny zysk przekroczy 1-2 konie mechaniczne (jesli byl przytkany jesli nie to moze byc tak ze moc spadnieale przy takim przebiegu powinna wzrosnac) a ryzykujesz zabranie dowodu. PO wtore jesli chcesz zrobic bardziej wolny wydech radze tez pokombinowac z dolotem dzieki temu autko odetchnie i na pewno zrewanzuje ci sie zwiekszeniem parametrow (ale bez oczekiwania cudow )
:arrow: co do silnika 2,2 T to jako zywo wyciagniecie kata powinno poprawic reakcje turbiny na dodanie gazu moze sie poprostu szybciej wkrecac co do zwiekszenia cisnienia to raczej nie nastapi bo za to odpowiadaja inne czesci silnika jesli chcesz zwiekszyc cisnienie polecam zwezke bylo to juz nieraz omawiane. Samo wyciagniecie kata jednak nie da takich efektow jak na przyklad pospawanie nowego wydechu z nierdzewki (o wiekszej srednicy) + zwezka nie mwoie juz o wykombinowaniu nowej turbiny i wstawienie chipa to juz daje dobrego kopa
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
laptop
Posty: 1842
Rejestracja: 2005-01-01 17:23
Galeria: viewtopic.php?t=5531
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: laptop »

juz sam nie wiem co zrobic...
Było: Probe 2
Jest: Reno Master 2.8, Mustang GT300 2006r K0 JAZDA
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Laptop ja nie ejstem w stanie autorytatywnie i na odleglosc (znaczna) zawyrokowac czy twoje autko bedzie mialo wiecej mocy po wyciagnieciu kata ja przedstawiam teorie a praktyką to moge sie zajmowac jak mam autko pod reka a nie na odleglosc
A tak na marginesie maly OT
Mam zagadadke z szeregu czysto technicznych czy mozna miec stosunek z kobieta na odleglosc?
Pozdrawiam
ps. na znajacego poprawna odpwoiedz czeka nagroda (usmiech prezesa odcisniety w betonie ;) )
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
laptop
Posty: 1842
Rejestracja: 2005-01-01 17:23
Galeria: viewtopic.php?t=5531
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: laptop »

na odległość? wydaje mi sie ze tak ale nie do konca wiec tez troche nie no ale raczej tak :twisted: w nagrode nie chce odcisku prezesa, tylko mojego wychowawcy :twisted:
Było: Probe 2
Jest: Reno Master 2.8, Mustang GT300 2006r K0 JAZDA
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Za tydzień z okładem planuję wizytę u Zbyszka. W programi terstownie wydechów (ma ich kilka). Sprawdzę namacalnie jak to jest - z katem, bez kata itp...
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
laptop
Posty: 1842
Rejestracja: 2005-01-01 17:23
Galeria: viewtopic.php?t=5531
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: laptop »

no bylyby wreszcie wiarygodne informacje, czekamy na wyniki
Było: Probe 2
Jest: Reno Master 2.8, Mustang GT300 2006r K0 JAZDA
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Ja chyba i tak wywalę, mam turbinę i spodziewam się lepszych osiągów... :roll:
BEAUTY...POWER...SOUL...
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

ok rozwiazaniem zagadki jest tak ale do tego musi byc spelniony jeden warunek odleglosc nie moze przekraczac dlugosci heheheheehheheheeheh
Dobra tyle na OT
A teraz jeszcze jedna smutna wiadomosc jak kazdy wie kazdy z nas ma troszke inny silniczek inaczej eksploatowany inczej zurzyty itp itd i niestety nawet jesli u MiH-a moc wzrosnie (lub czego nie rzycze zmaleje) wcale nie oznacza to ze musi tak byc w kazdym przypadku poprostu jest to indywidualna sprawa :(
Pozdrawiam
Drzymek w twoim przypadku polecam wywalic i wstawic zwezke nawet drobna bedzie poprawa
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Ja jeszcze mam kata ale jak wymieniałem układ wydechowy przy okazji wywaliłem środkowy tłumik i co do ciekawostki mam probka około 4 miechów i znam juz go prawie na wylot właśnie skończyłem konserwację nadwozia. Ale wracając do tematu przed wywaleniem środkowego tłumika na wskazówce od doładowania było zawsze 0 po wywaleniu pojawiło mi się 6 czasem 7 pis. A więc tłumiki czasem blokują przepływ spalin i zamierzam wywalić jeszcze tego zasranego kata bo mi bardzo że tak powiem psuje nastrój !!!! :D :D :D :D
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Bogdan9999 pisze: przed wywaleniem środkowego tłumika na wskazówce od doładowania było zawsze 0 po wywaleniu pojawiło mi się 6 czasem 7 pis. A więc tłumiki czasem blokują przepływ spalin
:shock: Nic więcej nie robiłeś? A może był całkowicie zatkany - tylko jak wtedy jeździł? A może przedtem jeździłeś "zachowawczo", a po wywaleniu jakby diabeł w Ciebie wstąpił :twisted:
A może przy wywalaniu przetarłeś po prostu szkiełko wskaźnika :wink:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Robert pisze: :shock: Nic więcej nie robiłeś? A może był całkowicie zatkany - tylko jak wtedy jeździł? A może przedtem jeździłeś "zachowawczo", a po wywaleniu jakby diabeł w Ciebie wstąpił :twisted:
A może przy wywalaniu przetarłeś po prostu szkiełko wskaźnika :wink:
A widzisz nic nie przecierałem co nie znaczy że mam czysto w aucie :( :( :( :( Brak kobiecej ręki !!!!! A co do jazdy to jak zwykle "ile fabryka dała", ale seryjnie po wywaleniu środkowego tłumika pokazuje mi doładowanie około 6 pis. A przed tem było 0 :D :D :D :D
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Psorze Quaki - prosimy o komentarz.
I odpowiedź na nurtujące pytanko: jeśli teraz pompuje mi 6-8 (p)sików, to czy po wywaleniu tłumika środkowego dojdę do 12-14? A w razie czego mam jeszcze kilka elementów potencjalnie blokujących przepływ spalin w układzie do wywalenia (tłumik, katalizator, kolanko, itp.) :wink:

Podobno rzeczywista opowieść - zupełnie nie na temat:
Na koniec pierwszego wykładu z elektryki, czy budowy maszyn na polibudzie profesor zachęca:
- Może jakieś pytania? Proszę się nie krępować. Nie ma głupich pytań - są tylko głupie odpowiedzi.
Na to głos z sali:
- Czy jak stanę na torach, jedną nogą na jednej szynie, drugą na drugiej i złapię rękami za przewody trakcyjne to zadzwonię i pojadę jak tramwaj?
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Więcej niż 12Psi(aków) nie pójdzie, bo trzeba już komputer wymieniać...

Ale myślę że 12 Psi już w zupełności wystarczy i tyleż chciałbym mieć.
No i oczywiście blow-off`a klubowego (oczywiście za 7,50) :wink:
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
laptop
Posty: 1842
Rejestracja: 2005-01-01 17:23
Galeria: viewtopic.php?t=5531
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: laptop »

Robert cóz za ironia :shock:
Było: Probe 2
Jest: Reno Master 2.8, Mustang GT300 2006r K0 JAZDA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”