Zawór upustowy

Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Zawór upustowy

Post autor: LukaszV8 »

-- oryginalny post 10 lut 2015, o 01:05 --

Taki będzie ok do 2.2 GT?

http://allegro.pl/zawor-blow-off-proper ... 60739.html

Doradzi ktoś coś? Jaka firma i jakie były dedykowane do Probe? Bo na allegro to tylko same do vaga 1.8T i jakichś meganek...

-- dodano 14 lut 2015, o 00:02 --

Proszę o odpowiedź czy zawór upustowy musi być odpowiedni dla odpowiedniego modelu auta (turbiny) tak jak np. musi być odpowiedni do danego auta np. filtr czy mogę sobie wybrać dowolny zawór z np. Allegro i każdy się da założyć. Dla niektórych to zapewne very laickie pytanie, ale opcja ,,szukaj'' nie daje jasnej i konkretnej odpowiedzi, a to mój 1szy samochód z turbosprężarką i po prostu nie wiem jak jest z tymi blow off'ami w końcu i co zamówić. Zabawy w stylu montaż zaworków z sklepu Wod.Kan.Gaz.CO. sobie daruję naprawdę... Bardzo proszę o podpowiedź jasną i konkretną. Już w paru tematach mi pomogliście, a próbuję poznać GTka i zdobyć o nim wiedzę za co myślę na zlocie bo pewnie takowy będzie kiedyś, wypijemy dobrego Dżeka :wink:
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Zawór upustowy

Post autor: Patryk- »

Proszę bardzo może probe Lukasa Ci w tym pomoże https://www.youtube.com/watch?v=77mHWtik3aQ

P.S. Dobra to jest Polska wódka a nie jakieś pomyje w kolorze herbaty :wink:
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Zawór upustowy

Post autor: LukaszV8 »

Patryk- pisze: P.S. Dobra to jest Polska wódka a nie jakieś pomyje w kolorze herbaty :wink:
Hmmm co forum to inne gusta... :-k

Aha czyli Lukas ma tego Properfekta co wynalazłem wcześniej na alledrogo...czyli dobrze ustrzeliłem, czyli dzięki Patryk za linka i możliwość porównania. Pzdr
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
wojtekgdy
Posty: 268
Rejestracja: 2013-04-26 12:25
Samochód: Probe I 2.2 GT
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zawór upustowy

Post autor: wojtekgdy »

Również mam tego pro perfecta i działa. Kiedyś na forum producent się ogłaszał że ma produkt pod nasze auta ( znając życie to ten sam co podesłałes bo zapewne jest w miare uniwersalny ). Na Twoim miejscu napisałbym do niego że dzwonisz z forum probea - powinien Ci dać lepszą cene ( przynajmniej u mnie tak było). Z drugiej strony moj kumpel wsadził kiedyś najtańszego blowa z alle i też działało :).

Generalnie nie mam porównania z innymi ale wydaje mi się, że przynajmniej u mnie properfect jest strasznie głośny ; ).
albinek
Posty: 11
Rejestracja: 2008-11-02 10:42
Samochód: Probe I GT
Lokalizacja: Piastów koło Żelechowa, Mazowieckie

Re: Zawór upustowy

Post autor: albinek »

Polecę properfekt po ponad roku użytkowania i wielu tysiącach kilometrów. Zaworek działa jak w dniu kiedy go otrzymałem i nie było żadnego problemu podczas użytkowania. Fakt, jego syk jest bardzo donośny. Został przygotowany pod nasze probe razem z dotaczaną tuleją aluminiową o odpowiedniej średnicy. Kupiłem go na allegro po wcześniejszym dogadaniu aby był właśnie pod probe. Cena do jakosci super a i wygląd ma bardzo estetyczny
SkowroN
Posty: 5
Rejestracja: 2016-10-03 16:13

Turbina nie kręci tylu co powinna `

Post autor: SkowroN »

witam mam taki problem po kupnie probe turbina kręciła na wskaźniku 12 psi , po założeniu blow-off'a spadło do 6 jaka jest przyczyna i jak to naprawić ?
Prezes5G19
Posty: 486
Rejestracja: 2014-10-16 14:32
Samochód: Probe II 2.0 16V 1995 r.
Galeria: viewtopic.php?t=22741
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Zawór upustowy

Post autor: Prezes5G19 »

Do jasności wstaw fotkę jak jest zamontowany twór zawór upustowy . Pozwoli to rozwiać wątpliwość iż jest nie prawidłowo zamontowany .
SkowroN
Posty: 5
Rejestracja: 2016-10-03 16:13

Re: Zawór upustowy

Post autor: SkowroN »

20161004_174816.jpg
20161004_174806.jpg
Jak założyłem zawór serie problem pozostał




Pozdrawiam.
Qsha
Posty: 1
Rejestracja: 2017-01-27 10:16
Samochód: Ford Probe 2.2 turbo 91`
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zawór upustowy

Post autor: Qsha »

Witam .
Czy ktoś z klubowiczów podjął by się założenia w moim Probiku blow-offa na terenie lub w okolicach Olsztyna ?
Jaki byłby tego koszt wraz z zaworem?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawór upustowy

Post autor: Romas »

Kup zawór i sam to zrobisz bez problemu
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zawór upustowy

Post autor: pusher1 »

Ja mam pro perfekt w tym samym miejscu i juz 5 rok i smiga bez problemu turbo do 12 psi dochodzi ewentualnie moze masz gdzies nieszczelnosci dolotu poogladaj kolanko od przepustnicy czy nie jest sparciale itp ;)
2.2gt 92 rok
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”