inne turbo?????

Awatar użytkownika
TOMEK
Posty: 69
Rejestracja: 2005-01-08 10:05
Galeria: viewtopic.php?t=15028
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

inne turbo?????

Post autor: TOMEK »

Witam wszystkich klubowiczów. Właśnie pada mi turbina i tak sie zastanawiam czy nie mozna by bylo zamontowac innej sprężarki bardziej wydajnej,od jakiegos innego modelu auta. Moze ktos juz prubowal takiej przeróbki i cos wie jaka turbina moze sie nadawac.Głownie chodzi mi oto by podniesc moc mojej,, Bestji.''I wydaje mi sie ze jest to cel do osiagniecia.Chcialem posłuchac co wy macie na ten temat do powiedzenia. Jesli nic nie wymysle to bede musiał kupic oryginal..ps moze ktos chce spyliC?
Tomek- Ford-Probe- 2.2- TURBO -USA--Siła Marki--
Awatar użytkownika
york
Posty: 372
Rejestracja: 2005-08-15 21:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: york »

taki zagrania sa mozliwe jesli oczywiscie wszystko pasuje badz jest mozliwe do dopasowania.spotykalem sie juz z wkladaniem wiekszej turbiny ale byly to turbiny od tej samej marki lecz wieksze rozmiarami wiec z grubsza wszystko dalo sie zpasowac.probuj moze sie uda abys nie przegiol z wydajnoscia tej drugiej bo moze byc nie wesolo
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Eli »

wieksza turbina wiaze sie z wiekszym cisnieniem byc mzoe beda potrzebne mocnijesze uszczelki i kute tloki wiecej powietrza wieskzy wydajniejsze ic oraz wiecej paliwa czyli wydajnijesze wtryskiwacze lub tez pompa.... jest to w gruncie rzeczy sporo ale z kims zaufanym znajacym sie na rzeczy warto podjac zabawe :wink:
Awatar użytkownika
Anyszes
Posty: 630
Rejestracja: 2005-04-11 19:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Police

Post autor: Anyszes »

przy 12PSI odcina zapłon ... Blokad na Kompie ... z powodu złej mieszanki ... a po ominięciu blokady w kompie trza wymienić wtryski pompę paliwa by podawało więcej paliwa .. było to juz wałkowane na forum
UNITE AND WIN
Obrazek
Awatar użytkownika
TOMEK
Posty: 69
Rejestracja: 2005-01-08 10:05
Galeria: viewtopic.php?t=15028
Lokalizacja: Krosno
Kontakt:

Post autor: TOMEK »

Hm ja nie myslałem o turbinie od SCANI czy jakiegos innego tira. dumałem nad turbina z dostawczego iveco.Ma SILNIK 2.5 TD. I jest dosyc podobna.a to ze wiaze sie to z przerabianiem kolektora to wiem.turbina ta chodzi w dizlu to chyba znaczenia niema. trzeba by bylo jedynie zrobic cos z woda w probku bo tamta jest chlodzona i smarowana olejem.Chyba ze moze ktos z was ma jakies konkretne informacje jakiej turbiny mozna uzyc,z jakiego modelu samochodu.
Tomek- Ford-Probe- 2.2- TURBO -USA--Siła Marki--
Awatar użytkownika
Ostry
Posty: 148
Rejestracja: 2004-10-23 16:47
Samochód: brak
Lokalizacja: Grudziądz Olsztyn Paris

Post autor: Ostry »

padło pojęcie "kute tłoki"... no własnie czy ktoś z forumowiczów w temacie zakuwania F2T ma jakieś doświadczenia? jakieś oferty cenowe są znane? np. z USA? tam jeździ sporo Probe i Mazd z F2T więc cenowo to nie powinno powalać na kolana...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”