Quaki projekt nitro

Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Oczywiscie jak skoncze :) bedzie pomiar na hamowni jak na razie musze wymienic na pewno pompe paliwa na walbro (tutaj serdeczne podziekowania dla kolegi TYKWA za dostarczenie tego elementu wisze mu wodke :) )
Niesety ostatnio byl problem z montazem reszty urzadzen (niestety brak czasu)ale jakos rusza sie to powoli :) czyli zamontowalem zaworki jeszcze elektryka i dziura w kolektorze :)
Na razie musze jeszcze pojachac do ludzi co mi robia kolektor na direct porta zobaczymy co wymodzili i czy juz jest gotowe
Pozdrawiam
ps. nastepne zdjecia juz niedlugo :)
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Post autor: Sebastian »

heja.

jestem strasznie ciekaw wykresu...i ile na nim pojezdzisz 8) :D
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Quaki pisze:Oczywiscie jak skoncze :) (tutaj serdeczne podziekowania dla kolegi TYKWA za dostarczenie tego elementu wisze mu wodke :) )
hihi, zoládkowá gorzká :wink:
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Tykwa ze mna jak z dzieckiem mowisz masz ;) )jakby co mam tez whiskey :) )
A teraz dalsze losy projektu czyli zdjecia
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Oraz opis do zdjec :)
1-sterownik progresywny z gory
2-sterownik progresywny od frontu i teraz moze troche o galkologi czyli ktora galka do czego ;)
od lewej
potencjometr 1-Czas rozbudowy wtrysku czyli czas jaki przewidujecie na rozbudowe strzalu
potencjometr 2- czestotliwosc jako ze kazdy zaworek ma troche inna budowe a urzadzonko mialo byc uniwersalne musi miec mozliwosc zmiany czestotliwosci dzialania
potencjometr 3- moc od startu mozna regulowac od jakiego strzalu ma sie zaczac rozbudowa od 10% do 40%
potencjometr 4- moc koncowa mozna regulowac ile mamy uzyskac na koncu strzalu od 50 do 100% a wiec mozemy wsadzic duze dysze i nie zmianiac ich a strzelac tylko 50kM
3-zaintsalowane selenoidy (to jest obecnie jabogatsza wersja max tych selenoidow to +250kM
4-sterownik zainstalowany w schowku tam jest jego miejsce z tym ze musze jeszce wykonac jakas wysciolke z gabki
5-przelaczniki umiecsilem w miejscu popielniczki u mnie w aucie sie nie pali wiec i popileniczka nie potrzebna przelaczniki od lewej to
a-podgrzewanie butli (jeszcze nie podlaczone
b-aktywacja sytemu chodzi
6-wspomniana pompa paliwa walbro 255l/h (niezbedna do strzalow powyzej 50kM w naszych autkach)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2006-09-07 14:28 przez Quaki, łącznie zmieniany 1 raz.
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Quaki pisze: Obrazek
2-sterownik progresywny od frontu
Troche mnie ciekawi gdzie umiescisz ten sterownik ze zdjécia , mam tu na mysli ten jego wielki wyswietlacz :lol:
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

No jak wyswietlacz bedzie zmieniony na plazme 32" i bedzie wyjedzal z tylu jak bede owteiral bagaznik ;) hehehehehe a do tego bedzie antena TV-sat i DVD oraz grill na gaz zeby bylo przyjemniej ogladac oraz zestaw wypoczynkowy kanapa rogowa + 3 foltele i stolik ;)
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
KALI
Posty: 789
Rejestracja: 2005-11-01 00:10
Galeria: viewtopic.php?t=6696

Post autor: KALI »

:shock: Nie mogę Quaki ma poczucie humoru no szok :!: Zawsze taki oficjalny aż tu nagle :P
:arrow: Zobaczysz jak się namęczysz przy wymianie pompy ja miałem dosyć zardzewiałych śrubek.
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Kalii jest duzo rzeczy na temat moje osoby o ktorych wiadomo tylko nielicznym hehe ;)
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
Afrael
Posty: 229
Rejestracja: 2006-05-07 14:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Afrael »

Quaki pisze:No jak wyswietlacz bedzie zmieniony na plazme 32" i bedzie wyjedzal z tylu jak bede owteiral bagaznik ;) hehehehehe a do tego bedzie antena TV-sat i DVD oraz grill na gaz zeby bylo przyjemniej ogladac oraz zestaw wypoczynkowy kanapa rogowa + 3 foltele i stolik ;)
Pozdrawiam
Pierwszy raz jak to przeczytałem to lałem ze śmiechu. :D :D :D
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Dalsze postepy
Otoz zostala zamontowana pompa paliwa walbro (niestety brak zdjec bo nieopatrznie nie wziolem aparatu :( ) i jako ze nie robilem tego w domu
tylko w zaprzyjaznionym warsztacie nie ma zdjec z calej operacji
Co do dalszych planow to na pewno wymiana sprzegla na spiek od radzikowskiego pewnie 6 spiekow zeby to jakos chodzilo w miescie :) ale to dopiero na zime chyba ze swoje splae wczesniej :) oraz wymiana poduszek pod silnikiem na zrobione z poliuretanu
Na pewno musze kupic termopare (pewnie kupie dwie po jednej na kazdy kolektor ) i termometr do 1250C
dzieki temu bede mial wskaznik EGTprzy koszcie rzedu 100zl chyba sie oplaca :) (mozliwe ze dorobie do tego elemnt ktory w momencie prezkroczenia zadanej temp bedzie rozlaczal system podtlenku)
Pozdrawiam
ps. wykres z hamowni powinien pojawic sie w przyszlym tugodniu :)
ps2. do dzialania intsalcji potrezbuje jeszcze 4 zlaczki i jednego weza wszystko dostane w poniedzialek a i jeszcze musze napelnic butle jak tylko dostane gaz :)
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
KALI
Posty: 789
Rejestracja: 2005-11-01 00:10
Galeria: viewtopic.php?t=6696

Post autor: KALI »

Jaka cena za kg :?:
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Normalnie cena za kg to 35zl + vat ale jak sie dogadam ze znajomy lekarzem ;) to cena bedzie pol litra za 35 kg ;)
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

No to spiesze poinformowac ze instalacja zostala ukonczona i teraz czekaja mnie testy na hamowni i jakis pomiar czasu na 1/4 mili ale to dopiero jak napelnie butle
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Quaki i jak wrażenia z jazdy z NO2 ?? Może już jakieś zabawy z g-techem były ??
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

No i tutaj smutna informacja na razie mam problem z dostaniem N2O musze czekac na dostawe gazu (zgroza) wypisywac osiwadczenia itp itd
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
roberto
Posty: 284
Rejestracja: 2005-08-06 01:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Olsztyn Londyn

Post autor: roberto »

strasznie jestem ciekaw jak to smiga? Relacja panie kolego, relacja. :wink:
Był I GEN. 2,2 GT 92r. Jest II GEN 2.5 V6
KALI
Posty: 789
Rejestracja: 2005-11-01 00:10
Galeria: viewtopic.php?t=6696

Post autor: KALI »

Quaki pisze:No i tutaj smutna informacja na razie mam problem z dostaniem N2O musze czekac na dostawe gazu (zgroza) wypisywac osiwadczenia itp itd
Pozdrawiam
Quaki z gazem nie ma problemu 2 km od mojego domu jest punkt sprzedaży gazów kupuje tam argon do tiga spytałem się z ciekawości ile kosztuje średnia butla taka jak do migomatu na wysokość 1m czyli spora w granicach 220 230 zł. Myślałem że jest to droższy gaz :) ale zostałem mile zaskoczony.
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

No w koncu jest moj gaz niestety musialem sie udac az do producenta ale dobra wiadomosc jeste taka ze mam juz namiary na firme ktora dostarcza w mojej okolicy
Gaz kosztuje 230zl/7kg wiec niezbyt wiele
No a teraz przetankowanie do malej butli i w droge zobaczymy czy wycisniemy z probka 13.xx na 1/4 mili ;)
Pozdrawiam
ps. jako ze to nie koniec modyfikacji informuje ze autko przez zime powraca do pomyslu kompresor + nitro oczywiscie beda potrzebne kute tloki i korby (juz zamowione tloki wiseco korby pauter) zestaw hamulcowy (mozliwe ze bedzie retrofit od lexusa albo innej duzej limuzyny lub jakiegos sportowca) na poczatek na pewno tarcze takie jak ma kalii black diamond (producent angielski + tej samej firmy klocki lub green stuf) + zestaw wskaznikow
-AFR juz w przygotowaniu (niedlugo zrobie zdjecia dzialajacego zegara)
-Boost (zegar zamowiony ) tylko wykonanie podswietlenia do niego
-EGT (tutaj tez juz sa zegary tylko ze musze dorobic do nich alarm)
-shifl light (plytka do zrobeinia lutowanie i do zamontowania)
To na tyle pewnie jeszcze o kliku rzeczach zapomnialem ale sie wyjasni w trakcie :)
Pozdrawiam
ps. musze pojechac na hamownie zeby zbadac moc ale jakos nie bardzo mam czas :(
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Hehe ok kiedyś staniemy ;) I poczekaj jak ja skończę swój projekt ;) Jak go nie sprzedam :evil:
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Quaki podziwiam Cie za twój projekt , chcialbym kiedys miec okazje zobaczyc Twoje auto w akcji , projekt wg mnie w tej chwili najbardziej sensowny i ciekawy w Klubie.
Powodzenia przy próbie 1/4 :1111_ok:

PS. Jakbys czegos potrzebowal z UK, wal smialo , 10 listopada przylatuje na chwile do Bydzi , móglbym cos przemycic do 10 kg.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

A zapomniałem dodać projekcik spoko i czekam z niecierpliwością na dalsze posunięcia. ;) Ale popraw sie z foto relacjami bo krucho strasznie.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Ja bym kiedyś chciał zobaczyć pojedynek Quaki VS Kalli :twisted: :twisted: :twisted:

... strzały, pryhy, gwizdy, świsty, brzdęki, dymy i zanieczyszczenia byłyby nam nie obce :twisted: :twisted: :twisted:
BEAUTY...POWER...SOUL...
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Tykwa dziek,i skorzytsam na pewno :) (jak na razie mam chrapke na zawieszenie gwintowane :) ale to na zime pogadamy :) )
Co do sensownosci projektu dzieki ale wydaje mi sie ze kali wlozyl wiecej swojej pracy w swoj projekt :) Ja osobiscie tez chce podywzszyc moc stala probka poprez kompresorek (i tutaj chyba tez sie usmiechne do ciebie Tykwa gdyz najnormalniejsze ceny sa na ebayu w UK :))
Bogdan 9999 niestety nie mam wiecej zdjec :( to wszytskie jak cos nowego zrobie to beda zdjecia ) Co do wyscigow chetnie ale ostatnio cos pada a jesli po zimie to wtedy autko juz bedzie zakute i chyba z kompresorem wiec moc sadze bedzie kompresor + nitro (zaleznie od strzalu jakies 350-450kM :))
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Quaki pisze: Co do sensownosci projektu dzieki ale wydaje mi sie ze kali wlozyl wiecej swojej pracy w swoj projekt :)

Zdajé sobie sprawe z wysilku Kaliego , dlatego napisalej w tej chwili , a nie ogólnie w historii :wink: choc zdaje sobie równiez sprawe ze Kamil jeszcze tez Swojego projektu nie zakonczyl :)

A o czesci to pisz na PW , tak jak pisalem 10 listopada przylece, a cos ciézszego to na Swieta , bo bede jechac autem.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
KALI
Posty: 789
Rejestracja: 2005-11-01 00:10
Galeria: viewtopic.php?t=6696

Post autor: KALI »

Zdajé sobie sprawe z wysilku Kaliego , dlatego napisalej w tej chwili , a nie ogólnie w historii Wink choc zdaje sobie równiez sprawe ze Kamil jeszcze tez Swojego projektu nie zakonczyl Smile
Masz rację dalszy etap będzie realizowany w Grudniu Styczniu auto zmieni się diametralnie oraz zmieni się też jego przeznaczenie. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”