Rozpórki 1 GT - Drzymek

Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

chlopaki!!
reczna robota sie ceni!!
a masowka, to masowka... :roll: :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Eli »

chlopaki zachowujecie sie jak w przedszkolu... :roll:

To moze teraz wejdzcie na moja ? Chetnie bym posluchal jakichs opinii :P I tych pozytywnych i tych negatywnych :D



PS: Nie chce nikomu niczego sprzedac :P
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Miałem już nie pisać ale jeszcze coś dodam. Pelot po tym co piszesz wnioskuje że masz taki sam charakter jak mój kumpel niby wszystko umie i wszędzie wie co i jak sie robi i za ile, i z kim by nie rozmawiał to wszystkich poprawia bo niby on wie lepiej. Tak było już kilkanaście razy aż nadchodzą takie momenty w których mnie uważa za mizernego mechanika który rzekomo mu nic nie pomogłem( nie liczy 3 dni siedzenia w jego aucie) to pojechał do innego gościa który mu za wymiane uszczelniaczy w skrzyni skasował 100 zł nazwał zdziercą. Tak więc drogi Pelocie ty tak jak mój kolega czyjąś pracę uważasz za nic i że nic nie jest warta. A danego człowieka tak jak on mówi ty piszesz że by sie chciał milionerem stać na takich rzeczach, otuż drogi kolego nie na takich rzeczach ludzie zbijali, zbijają i będą zbijać majątki. Szkoda że sam nie zrobisz i nie pokażesz co potrafisz. A co do tej rozpórki z allegro to ciekaw jestem jak ta śrubka 10 zachowuje sie przy skręcaniu i naprężeniu karoserii :roll: Pewnie pracuje tak jak ona :lol: :lol: :lol: :lol:
A tak na poważnie Pelot uważasz że chciało by mi albo tobie pierdzielić sie w garażu z 6 godziny aby zarobić np. 10 zł ?? No kochany jeszcze mnie nie ... choć to robiłem nie na stawiając sie na zysk i go nie miałem. Drzymek wie ile go kosztowały i to wystarczy.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Z Bogdanem po prostu zrobiliśmy sobie obydwoje przysługi i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni :oops: :lol: :wink: :D :wink: :wink: :wink:
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

200 to kosztuje zrobienie rozpórki z kwasu do jedynki.
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Sqad pisze:200 to kosztuje zrobienie rozpórki z kwasu do jedynki.
Ok, ale po co z kwasu?
Przecież po pomalowaniu ta rura nigdy nie zardzewieje bo tam nie ma wody!
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Bogdan9999 pisze:mnie uważa za mizernego mechanika który rzekomo mu nic nie pomogłem.
Bogdan , miałem tego nie pisać żeby nie psuć Ci twojej super renomy mechanika, ale przypomnij sobie naszą pierwszą rozmowe telefoniczną o jakie bzdury Ty mnie pytałeś...na resztę vsobie samo chłopie :lol: odpowiedz

Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Od tamtego czasu sporo rzeczy się zmieniło. A po drugie lepiej sie dopytać i wiedzieć coś od innej osoby i sobie przeanalizować wszystko. A trzecia sprawa mam prawo wszystkiego nie wiedzieć bo jestem mechanikiem z pasji a nie z zawodu. Pozdro
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Pelot prześmiewca;) pisze:przypomnij sobie naszą pierwszą rozmowe telefoniczną o jakie bzdury Ty mnie pytałeś
To dobrze że nie słyszeliście moich rozmów na gg albo przez kom z klubowiczami :oops:

Ja nie ukrywam że się dopiero uczę, a czego nie umiem to się pytam i mogą to być nawet najgłupsze rzeczy. A serce do aut mam wielkie, spryt (bo nawet sam ojciec, przed którym chylę czoła, to czasami mnie podziwia za pomysły ( i głupotę)), cierpliwość i zręczność też. Dużo staram się czytać moją encyklopedię, którą jest forum i czerpać z niej jak najwięcej wiedzy. Ale wszystko przy autku robię sam (zakładam, wymieniam, reguluję, naprawiam, itp.),wydech tylko zrobili za mnie spawacze i Boguś rozpórki, bo nie umiem się na razie posługiwać spawarą. Czy mogę się uważać za mechanika z pasji?
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Drzymek pisze:
Sqad pisze:200 to kosztuje zrobienie rozpórki z kwasu do jedynki.
Ok, ale po co z kwasu?
Przecież po pomalowaniu ta rura nigdy nie zardzewieje bo tam nie ma wody!
Bo ma np. dwa razy większą sztywność skrętną..... stal czarna to szit no chyba że ta innej klasy gatunkowej.

Jak się robi z kwasówki sanitarnej to i polerować ani malować nie trzeba bo sie świeci jak psu jaja.

Wody nie ma ale są nagłe skoki temperatur + wilgoć farba z czasem będzie odchodzić, no chyba ze to proszek to chylę czoła, wytrzyma na pewno.
Awatar użytkownika
Afrael
Posty: 229
Rejestracja: 2006-05-07 14:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Afrael »

Wiecie co?
Powoli zaczynam się bać zapytać o cokolwiek ponieważ w przyszłości ktoś mi to może wypomnieć. Nie uważam się za eksperta w sprawach mechaniki, baa nawet uważam się za totalnego laika aczkolwiek nie twierdzę że to się w przyszłości nie zmieni. Każdy może się uczyć. Ktoś mógł wcześniej tego nie rozumieć a teraz zna się na tym naprawdę dobrze. Teraz to nawet nie wiem dokładnie jak jest zbudowany silnik ale to nie znaczy że nie chcę się tego nauczyć i nie znaczy że kiedyś będę potrafił rozebrać silnik na śrubeczki i go złożyć z powrotem.
Jeżeli ktoś komuś pomógł bo wiedział na dany temat więcej to naprawdę powinien się z tego bardzo cieszyć a nie wywyższać się i wypominać komuś to że kiedyś tam się o co zapytał i to pewni nie raz i nie w jednej sprawie. Bardzo wiele razy pomagałem ludziom w sprawach związanych z informatyką a zwłaszcza z programowaniem i webmasteringiem. Połowa ludzi przewyższa mnie teraz dziesięciokrotnie a bardzo często sam się ich radzę w wielu sprawach. Naprawdę mogę powiedzieć że nigdy im tego nie wypomniałem.
Skończmy te kłótnie. W końcu jesteśmy klubem, nie powinniśmy walczyć między sobą tylko sobie na wzajem pomagać. Uważam ten klub za jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek widziałem właśnie ze względu na życzliwość i atmosferę jaka tu panuje. Starajmy się aby było tak dalej. :)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Afrael na rację!!!

Wszyscy się przecież uczymy przez całe życie!
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Afrael pisze:Wiecie co?
Powoli zaczynam się bać zapytać o cokolwiek ponieważ w przyszłości ktoś mi to może wypomnieć. Nie uważam się za eksperta w sprawach mechaniki, baa nawet uważam się za totalnego laika aczkolwiek nie twierdzę że to się w przyszłości nie zmieni. Każdy może się uczyć. Ktoś mógł wcześniej tego nie rozumieć a teraz zna się na tym naprawdę dobrze. Teraz to nawet nie wiem dokładnie jak jest zbudowany silnik ale to nie znaczy że nie chcę się tego nauczyć i nie znaczy że kiedyś będę potrafił rozebrać silnik na śrubeczki i go złożyć z powrotem.
Jeżeli ktoś komuś pomógł bo wiedział na dany temat więcej to naprawdę powinien się z tego bardzo cieszyć a nie wywyższać się i wypominać komuś to że kiedyś tam się o co zapytał i to pewni nie raz i nie w jednej sprawie. Bardzo wiele razy pomagałem ludziom w sprawach związanych z informatyką a zwłaszcza z programowaniem i webmasteringiem. Połowa ludzi przewyższa mnie teraz dziesięciokrotnie a bardzo często sam się ich radzę w wielu sprawach. Naprawdę mogę powiedzieć że nigdy im tego nie wypomniałem.
Skończmy te kłótnie. W końcu jesteśmy klubem, nie powinniśmy walczyć między sobą tylko sobie na wzajem pomagać. Uważam ten klub za jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek widziałem właśnie ze względu na życzliwość i atmosferę jaka tu panuje. Starajmy się aby było tak dalej. :)
Pozdrawiam.
Jest to całkowita racja, ale nie ma za bardzo związku z tematem.
Awatar użytkownika
Afrael
Posty: 229
Rejestracja: 2006-05-07 14:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Afrael »

Temat zszedł na kłótnię. :) Co prawda o rozpórce ale na kłótnię. :) Więc po części ma związek z tematem bo nawiązywałem do kłótni która wywiązała się w temacie.
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Raczej dość dosadna wymiana poglądów :) kłótnia jeszcze nie
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Zostałem jak widzę wymieniony w tym temacie - postaram się niebawem zamieścić zdjęcia rozpórek, o których wspomniał Drzymek.

Edit:
Fotki osiągalne na dzień dzisiejszy:

Przód:
Obrazek

Tył:
Obrazek Obrazek
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
wacek
Posty: 176
Rejestracja: 2006-10-31 12:58
Galeria: viewtopic.php?t=14682
Lokalizacja: a z Lasu

Post autor: wacek »

u mnie w mieście chcą od 140 do 200 zł za szt !!!
Bogdan9999 napisał mi 200 zł za 2 szt, uważam ze cena nie jest wygórowana.
Jak ktoś może mieć taniej to ok jego zysk.... i nie ma o co sie pienić.


pozdro.
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Z całym szacunkiem SHooTersik, ale moje mi się bardziej podobają (oczywiście już pomalowane). No i są regulowane 8)
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Sh(.)(.)ters bardzo fajny pomysł na rozpórki z tyłu ;) A jak możesz to napisz ile cię kwasówka na te rozpórki kosztowała. Pozdro
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Drzymek pisze:Z całym szacunkiem SHooTersik, ale moje mi się bardziej podobają (oczywiście już pomalowane). No i są regulowane 8)
W tylnej przydała by się regulacja, bo daje możliwość dość prostego przywrócenia pełnej funkcjonalności bagażnika. Jednak jest to bardziej skomplikowane w przypadku podwójnej rozpórki i do tej pory się za to nie zabrałem (i pewnie nie zabiorę)...
Z przodu nie widzę potrzeby rozkręcania (zakładając, że rozpórka jest dobrze dopasowana). Co prawda przy jej pomocy można (przynajmniej teoretycznie) wyregulować sobie kąt nachylenia kół (parametr fabrycznie nieregulowany na zbieżności w I gen). Jest tylko pytanie - po co?
Bogdan9999 pisze:Sh(.)(.)ters bardzo fajny pomysł na rozpórki z tyłu ;) A jak możesz to napisz ile cię kwasówka na te rozpórki kosztowała. Pozdro
Thx. Koszty materiałów to de facto pytanie do Kaliego - od niego kupiłem już gotowe produkty.
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

witam
chce założyć do probka rozpórki- narazie tylko górne i wyczytałem w necie że lepiej robić to na podniesionym aucie :roll: prawda to czy ktoś sobie wymyślił taką bajeczke :wink:
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Pluto »

Moze,moze.... :-k
ObrazekObrazekI love Skyline
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Lisiu pisze:witam
chce założyć do probka rozpórki- narazie tylko górne i wyczytałem w necie że lepiej robić to na podniesionym aucie :roll: prawda to czy ktoś sobie wymyślił taką bajeczke :wink:
Jeżeli rozpórka nie jest regulowana, to jej rozstaw powinien być dobierany na podniesionym aucie, a co a tym idzie zakładany też.
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Chciałem przedstawic swoja koncepcie na rozpórke .
nie jest jeszcze skończona dlatego czekam na może jakieś podpowiedzi .
oczywiście wszystko trzeba jeszcze pospawać i polakierować .
Ale przewiduje że projekt ulegnie troszke zmianie bo nie za bardzo mi sie widzi ta śruba rzymska (troszke za wielga ) :roll: :roll:

Obrazek

reszta fotek dojdzie w trakcie pracy
pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
domo
Posty: 745
Rejestracja: 2006-04-08 20:45
Galeria: viewtopic.php?t=11027
Lokalizacja: Gubin

Post autor: domo »

Czy te oba załamania na tak krótkim odcinku i tej średnicy śruby nie wyłamią spawów ?? jaka tam jest średnica ??
Lecz nie skończyła się obława i nie śpią gończe psy
I giną ciągle wilki młode na całym Bożym świecie
Nie dajcie zedrzeć z siebie skór, brońcie się i wy
O, bracia wilcy brońcie się nim wszyscy wyginiecie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”