turbina do 2.0 16v

Awatar użytkownika
jedrek2006
Posty: 153
Rejestracja: 2006-03-26 18:36
Galeria: viewtopic.php?t=7993
Lokalizacja: Brzeźnica

turbina do 2.0 16v

Post autor: jedrek2006 »

mam pytanie nie wiem czy juz taki temacik byl. mam pytanie czy mozna by bylo zalozyc do probe 2.0 16v zalozyc turbinke jesli tak to z czego by podeszla albo jak to zrobic. dzieki za info. :D
....::::FORD PROBE 2.0 16V USA WERSION::::....
MAŁOPOLSKI TUNNING KLUB
............:::::WWW.MTK-KLUB.PL::::::..........
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Można założyć czemu nie kwestia pracy :wink:
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
jedrek2006
Posty: 153
Rejestracja: 2006-03-26 18:36
Galeria: viewtopic.php?t=7993
Lokalizacja: Brzeźnica

Post autor: jedrek2006 »

zamierzam sobie zalozyc i moglbys mi ten temacik troszke blizej przyblizyl. jak podlaczyc olej do turbiny i z czego by podeszla trzeba by bylo cos wiecej przerabiac?? :D
....::::FORD PROBE 2.0 16V USA WERSION::::....
MAŁOPOLSKI TUNNING KLUB
............:::::WWW.MTK-KLUB.PL::::::..........
totmes (gonciu)
Posty: 379
Rejestracja: 2005-09-30 16:45
Galeria: viewtopic.php?t=10331
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: totmes (gonciu) »

koledzy ja mam pytanie ,z jaką predkoscią krecą sie turbiny, to znaczy z jaką prędkościa wirnik sie obraca na max?
Obrazek
nowe fele 17' opony235/45 i tył 255/40
i po hamowni-prawie 200
nowy kolektor wydechowy
http://tommyjnia.eu.interia.pl/
Gturbo
Posty: 202
Rejestracja: 2006-02-02 21:31
Samochód: brak
Lokalizacja: New York Kielce

Post autor: Gturbo »

gonciu1 pisze:koledzy ja mam pytanie ,z jaką predkoscią krecą sie turbiny, to znaczy z jaką prędkościa wirnik sie obraca na max?
Z 100000 i wiencej. A czemu pytasz? Zakladasz turbo do auta, jak by co to mam drugi kit.
2007 Toyota Camry Hybrid
Trek
totmes (gonciu)
Posty: 379
Rejestracja: 2005-09-30 16:45
Galeria: viewtopic.php?t=10331
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: totmes (gonciu) »

aha, a zapomniałem sie jeszcze zapytać o ciśnienie w standardowej spręzarce, albo do jakiego najwiekszego cisnienia dochodzi??

a tak tylko pytam, moze :D w póżniejszym czasie ale narazie dowiaduje sie troche teorii, musze troche poczytać o tym bo w zasadzie nic nie wiem ,

gturbo czy mógłbys mi wyjasnic ten wontek z tematu hamowni co misiek napisał?
Obrazek
nowe fele 17' opony235/45 i tył 255/40
i po hamowni-prawie 200
nowy kolektor wydechowy
http://tommyjnia.eu.interia.pl/
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Gturbo - mógłbyś mi napisać na priv ile by kosztował kit do 2,5 z przesyłką ?

Jędrek - założyć turbinę to nie problem. Koszt całego osprzętu zamknie się spokojnie w 2k, problem jest z kompem.
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Basfiku,myślę że nie zmieścisz się raczej 2tysiach :wink:
Do tego dolicz robociznę drugie tyle :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Pogadaj z Kallim albo niech się tu wypowie bo też jestem ciekawy co i jak. 2.0 turbo bo byłoby coś. 8)
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

A nie lepiej sprzedac auto z 2.0 i dokladajác kase z turbinki kupic 2,5 :?:
Wg mnie uturbiona 2.0 nie bedzie az takim potworem , a zawsze wymaga sporo pracy.
Kupujác 2,5 mamy juz fabrycznie osiagi zblizone do 2.0 z turbiná , mysle tu oczywiscie o 2.0 ze standardowego Proba.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Niby tak. Ale zawsze to frajda podłubać przy autku i mieć auto troche inne niż wszystkie. No i dzwięk turbinki to jest to. 8)
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Gturbo
Posty: 202
Rejestracja: 2006-02-02 21:31
Samochód: brak
Lokalizacja: New York Kielce

Post autor: Gturbo »

gonciu1 pisze:aha, a zapomniałem sie jeszcze zapytać o ciśnienie w standardowej spręzarce, albo do jakiego najwiekszego cisnienia dochodzi??

a tak tylko pytam, moze :D w póżniejszym czasie ale narazie dowiaduje sie troche teorii, musze troche poczytać o tym bo w zasadzie nic nie wiem ,

gturbo czy mógłbys mi wyjasnic ten wontek z tematu hamowni co misiek napisał?
Gonciu to jest temat bardzo obszerny i wymaga czasu aby to wytlumaczyc dokladnie. Widzisz turbo ma dwa wirniki i od tego zalezy jak dobierzesz ich wielkosc do swoich upodoban jazdy jak i pojemnosci silnika. Np. chcesz aby turbo sie zalonczalo wczescniej przy niskich obrotach czy przy wysokich. Sa specialne formulki na to sprawdz garrett website. Co do doladowania to masz sterowniki ktore kontroluja ile tego powietrza ma byc wepchane do silnika. Czyz bys zamierzal instalowac turbo na KLZE. Jest to realne ale drogie i nie wiem czy ci sie bedzie oplacac. Wiem ze masz gaz, dlatego juz dosc masz tam napchane pod maska aby instalowac turbo. Natomiast ja uwazam ze turbo i gaz pod maska nie jest dobra kombinacja i boli mnie ze ludzie chca miec potwornie silne i szybkie auta tanim kosztem.
2007 Toyota Camry Hybrid
Trek
Gturbo
Posty: 202
Rejestracja: 2006-02-02 21:31
Samochód: brak
Lokalizacja: New York Kielce

Post autor: Gturbo »

Basf_Wrocław pisze:Gturbo - mógłbyś mi napisać na priv ile by kosztował kit do 2,5 z przesyłką ?

Jędrek - założyć turbinę to nie problem. Koszt całego osprzętu zamknie się spokojnie w 2k, problem jest z kompem.
W USA nie sprzedaja kompletnie calych sytemow turbo. Musisz sam skapletowac sytem i mysle ze kalii ci w tym pomoze. Zrobcie sobie liste co jest wymagane do systemu turbo wraz z kosztami. Powiem tak ze tunnig jest to chora sprawa jak i zarazliwa. Nie wazne ile bedziesz mial pod macha bo zawsze bedziesz chcial wiencej, to jest chyba nasze ludzie nierozlomne dozenie. Uwazam aby docenic co masz dobrze miec drugie auto wolne na codzien i od czasu do czasu wsiasc do probe aby zrobic ojjjjjjjj ale to ma kopa.
Ostatnio zmieniony 2006-10-29 15:02 przez Gturbo, łącznie zmieniany 1 raz.
2007 Toyota Camry Hybrid
Trek
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Według mnie 2.0 jest lepszą bazą do dłubania niż 2,5 .Już piszę dlaczego :) po pierwsze mniej tłoków i korb do wymiany na kute przez co niższa cena zakupu jedna głowica czyli jedna uszczelka do kupienia , jeden kolektor wydechowy z jednej strony czyli łatwiej nowy wyspawać i taniej nie ma problemu z długościami kolektorów wydechowych tak jak w v-ce . Napewno też łatwiej z dolotem powietrza nie ma virisów a przy turbo to według mnie przeszkadza . Więcej miejsca pod maską na instalację . Teraz kwestia wytrzymałości jeśli to nie ma być niewiadomo jaka moc to moim zdaniem seryjny silnik 2.0 wytrzyma około 180 koni a to już troszke więcej niż v-ka i moment napewno też wyższy .Więc moim zdaniem do dłubania 2.0 jest tańsze a jeśli chodzi o potencjał to już kwestia tylko i wyłącznie kasy którą sie wkłada :)
Awatar użytkownika
mak500
Posty: 78
Rejestracja: 2005-02-21 19:29
Samochód: probe2 94 2.2gt
Galeria: viewtopic.php?t=21548
Lokalizacja: Wolin

Post autor: mak500 »

według mnie 2.0 jest lżejsze (pewnie niewiele) ale zawsze cos pozatym zbyt duża moc zmniejsza przyczepność przy starcie.
planuję turbinkę smarowanie zrobie na przykładzie 2.2gt kolektory się dorobi problem polega na:
-obniżeniu ciśnienia w cylindrach
i wytrzymałości skrzyni, a z całą pewnością sprzęgła
i oczywiście komputer trzeba będzie zmodyfikować. :twisted:

:idea: a skoro już o tym to mam pytanie może ktoś wie gdzie tkwi różnica pomiędzy 2.0 16 115km a 2.0 16 150 km ? :wink:
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

A teraz zadam troche głupie pytanie. Turbina z I by się nadawała??
Nie znam się na tym kompletnie.
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Gturbo
Posty: 202
Rejestracja: 2006-02-02 21:31
Samochód: brak
Lokalizacja: New York Kielce

Post autor: Gturbo »

lukask pisze:Według mnie 2.0 jest lepszą bazą do dłubania niż 2,5 .Już piszę dlaczego :) po pierwsze mniej tłoków i korb do wymiany na kute przez co niższa cena zakupu jedna głowica czyli jedna uszczelka do kupienia , jeden kolektor wydechowy z jednej strony czyli łatwiej nowy wyspawać i taniej nie ma problemu z długościami kolektorów wydechowych tak jak w v-ce . Napewno też łatwiej z dolotem powietrza nie ma virisów a przy turbo to według mnie przeszkadza . Więcej miejsca pod maską na instalację . Teraz kwestia wytrzymałości jeśli to nie ma być niewiadomo jaka moc to moim zdaniem seryjny silnik 2.0 wytrzyma około 180 koni a to już troszke więcej niż v-ka i moment napewno też wyższy .Więc moim zdaniem do dłubania 2.0 jest tańsze a jeśli chodzi o potencjał to już kwestia tylko i wyłącznie kasy którą sie wkłada :)
Oficjalnie masz racje ale mazdy 2.0 nie sa najlepszymi silnikami jesli chodzi o turbo wyjatkiem sa EF. Jest tansze w utrzymaniu jak i zrobieniu turbo. Ja natomaist jestem zwolennikiem In line 6 tak jak ma supra, BMW i Skyline. Mozesz zalozyc spokojnie turbo na 2.0 i dmuchac 7psi co da ci okolo 200 koni. Byly mazdy robione z tym wlasnie silnikiem i nazywaly sie mazdaspeed. 170 koni. Natomisat nie wiem ale u dilera bylem ostatnio z mojej zony mazda 3 i wiecje co mi powiedzial ze nie leje sie syntetyku do tego auta bo uszczelniacze zle reaguja na ten olej. A leje sie 5-20
2007 Toyota Camry Hybrid
Trek
totmes (gonciu)
Posty: 379
Rejestracja: 2005-09-30 16:45
Galeria: viewtopic.php?t=10331
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: totmes (gonciu) »

nie, nie zamierzam zakładać turbinki, na razie wystarczy mi to co mam :D
nie znam sie i to moze dłupie jest ale tak sobie mysle jakby turbospręzarka myła elektryczna, (chyba nie ma czegos takiego) ale jakby skonstrułował turbospręzarke zasilana nie przez spaliny tylko elektrycznie i wirnik obracał by sie z predkoscia 15000 , oczywiscie tez uległy by zmianie łopatki i tym podobne, oszczędziło by to zabawe ze spalniami, chłodzeniem i smarowaniem (no w ostatecznosci smarowanie trzeba by było zrobić) moc takiego elektrycznego układu była by dosc duza i oczywiscie zasilana z generatora lub 12v z akumulatora >>>to głopie myslenie ale co wy o tym ???
Obrazek
nowe fele 17' opony235/45 i tył 255/40
i po hamowni-prawie 200
nowy kolektor wydechowy
http://tommyjnia.eu.interia.pl/
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Do 7 psi nie trezba ruszac kompa jest taki dosc prosty myk na to zeby dobrze wysterowac autko i nie ruszac komputera :)
Co do robienia turbo 2.0 jest latwiejsze ale wcale nie duzo tansze roznica pwoiedzmy 2 tys zl na czesciach (przy kutych gratach) a rzonice w mocy koilosalne 200 a 350-400kM to juz nie rzonica to przepasc
Co do doboru turbiny to trezba ja przeliczyc do tego trzeba miec
-wykresy dla turbiny
-troche danych technicznych swojego autka
-troche wiedzy z dziedziny matematyki i ogolne pojecie o silnikach
Lub dobrac turbine z innego silnika o podobnej pojemnosci (nie jest to moze zbyt dokladne ale w tloku ujdzie nie bedzie to jakosc tylko jakos ale powinno dzialac :) )
Pozdrawiam
ps. gonciu zapomnij niechce mi sie poraz kolejny tego opisywac poszukaj na forum byly na ten temat juz dyskusje takie rzeczy juz sa ale to lipa i tyle mam do powiedzenia
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
MARCO
Posty: 76
Rejestracja: 2005-03-15 13:39
Samochód: brak
Lokalizacja: Wolin

Post autor: MARCO »

He he... elektryczne kompresory już dawno są w użyciu.

Wracając do tematu ,na stronach cardomain jest kilka uturbionych 2 gen. 2,0
moc nie przekracza 200 KM,ale to już coś
PROBE GT TURBO prawie MUSTANG COBRA

Moc jest Bogiem,prędkość nałogiem,maszyna moją miłością,turbo koniecznością !!!
Awatar użytkownika
mak500
Posty: 78
Rejestracja: 2005-02-21 19:29
Samochód: probe2 94 2.2gt
Galeria: viewtopic.php?t=21548
Lokalizacja: Wolin

Post autor: mak500 »

Gdyby jeszcze napęd był na tył
lub też na 4 z możliwością rozłaczenia przodu to było b to cudo techniki :lol:
Awatar użytkownika
Anyszes
Posty: 630
Rejestracja: 2005-04-11 19:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Police

Post autor: Anyszes »

wszystko da sie zrobic :P tyko wiesz trzeba mies $$...
UNITE AND WIN
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

MARCO pisze:He he... elektryczne kompresory już dawno są w użyciu.
Ktoś już nawet odgrażał się, że będzie miał pierwszego Probka z kompresorem w Polsce. 8)
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

To z jakiego autka można by podebrać turbinke do 2.0 by pełniła funkcje i nie zrójnowała kieszeni. :?: :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
mak500
Posty: 78
Rejestracja: 2005-02-21 19:29
Samochód: probe2 94 2.2gt
Galeria: viewtopic.php?t=21548
Lokalizacja: Wolin

Post autor: mak500 »

:shock: ja spróbuje z jedynki ponieważ moc 2,2 i 2,0 bez turbo jest porównywalna
i powinno zagrać :roll:
poza tym posiadam takową więc po co przepłacać :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”