Malowanie przewodów zapłonowych itp

maroco999
Posty: 12
Rejestracja: 2011-07-14 22:01
Samochód: Probe II 1994 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=19699
Lokalizacja: Dachów (Niedaleko Zielonej Góry)

Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: maroco999 »

Witam wszystkich :D
Posiadam od niedawna (w końcu) probka 2 i to jest mój pierwszy post :D
Szukając po forum nie mogłem wyszukać jednej istotnej jak dla mnie sprawy która mnie męczy :shock:
Jak tylko skończę robić garaż mam zamiar się brać za upiększenie komory silnika i tu moje pytanie do kolegów czy są jakieś specjalne farby czy coś w tym stylu by pomalować przewody kable itp w jeden kolorek (niebieski)? Czy zwykła farba w spreyu wytrzyma temperature w komorze silnika? Albo co myślicie o nałożeniu na nich opasek termo kurczliwych?
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: Patryk- »

wiesz co ? szczerze to chyba znalezienie niebieskich przwodów, nie jest nadzwyczajnym problemem, a lakierowanie przewodów chyba jest bez sensu....lakier nie będzie elastyczny tak jak guma którą pokryty jest kabel....też to chyba odpada bo będzie pękał. a koszulki termokurczliwe wydają mi się rozwiązaniem niczym malowanie, w sumie one chyba po opaleniu nie zostają już tak elastyczne...chociaż zależy też to od tego ile one się skurczą ;) ale jeśli można kupić gotowe niebieskie to nie ma sensu udziwniać pozdrawiam
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: Kocureq »

Mam wrażenie, że kolega chciałby pomalować nie tylko przewody WN ale też inne (stąd "itp,").
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: Patryk- »

wszystkie zamień na niebieskie :mrgreen: tylko później gorzej jak się coś popsuje :wink:
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
maroco999
Posty: 12
Rejestracja: 2011-07-14 22:01
Samochód: Probe II 1994 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=19699
Lokalizacja: Dachów (Niedaleko Zielonej Góry)

Re: Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: maroco999 »

Jak kolega Kocureq słusznie zauważył nie mam na myśłi zmiany koloru tylko przewodów zapłonowych tylko praktycznie wszystkich. Owszem można dostać niebieskie przewody ale są to głównie jakieś chińskie buble a nie mam zamiaru wizualnie polepszyć efekt pod maską kosztem jakości itp. Dlatego szukam innego rozwiązania :) Dlatego potrzebuje waszej pomocy bo ja nie mam pomysłów :(
Awatar użytkownika
avel
Posty: 466
Rejestracja: 2009-04-26 17:16
Samochód: Probe II 2.0 1994
Galeria: viewtopic.php?t=20438
Lokalizacja: Unisław, kujawsko-pomorskie

Re: Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: avel »

:arrow: TME

Niebieski to nie bardzo, ale można kombinować z oplotami.
np
Załączniki
hegp06.jpg
Stare i zardzewiałe! Probe II 2.0 1994, było :(
Audi A3 2.0TDI 170km quattro 2007, jest
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: Kocureq »

NGK robi niebieskie :roll:
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: Patryk- »

jak będzie wszystko na niebiesko to może kiepsko wyglądać....może lepiej zmień stary peszel na wiązkach gdzie są większe ilości kabli itd... na nowy czarny i będzie całkiem spoko :wink:
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
glodzillaryki
Posty: 116
Rejestracja: 2011-06-23 16:33
Samochód: Ford Probe lx 2.2 r.89 & chrysler voyager
Lokalizacja: Z Lubelszczyzny :-P

Re: Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: glodzillaryki »

koszulki termokurczliwe po podgrzaniu robia sie twardsze i wyglad poza dowolnym kolorem bedzie nieciekawy :lol: a tak w ogóle po co tyle zachodu :?: przeciez nie jezdzisz z otwarta maska :lol: ja tam mysle ze nie ma to sensu :arrow: to tak jak tatuaz na d...ie :arrow: kto to zobaczy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: no ale jak uwazasz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
... Znajdź swoje miejsce na ziemi , a może wtedy będziesz szczęśliwym człowiekiem ... .
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: Prezes »

Ja miałem w moim drugim probku wszystko pod maską polakierowane w kolor nadwozia - kable przewody, nawet wtryski były zabezpieczone przed korozją srebrną farbą :mrgreen: , o dziwo napis na kolektorze tylko ocalał, chyba lakiernik był naje...y, miał zły dzień i lakierował bez pokrywy silnika :lol: . A tak poważnie, to tak jak koledzy piszą, da się dostac normalne niebieskie przewody zapłonowe ( miałem takie przed wymianą - NGK ) a co do pozostałych to też bym te oploty polecił co avel pokazuje. Termokurczki raczej nie zaciekawie będą wyglądac po podgrzaniu. Do tego jeszcze niebieskie skarpety na zimę na zbiorniczek od płynu hamulcowego popularne ostatnio w jdm i płyn na pewno nam nie zamarźnie :mrgreen: .
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
maroco999
Posty: 12
Rejestracja: 2011-07-14 22:01
Samochód: Probe II 1994 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=19699
Lokalizacja: Dachów (Niedaleko Zielonej Góry)

Re: Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: maroco999 »

Po co mi to hmm dobre pytanie;p Jakoś od zawsze interesowałem się przerubkami aut a na reszcie są możliwości:) Wcześniej miałem lanosa na ładnych alusach a dokładnie polerowanych 16 ciemne szybki zderzaki w czarny połysk a w sierodku obite boczki biała skurą i się już przymierzałem do obszywania siedzeń no ale okazja się w trafiła dłułgo nie myśląc doszła nowa zabawka probasek :D Do czego dążę? Że mody to moje hobby;p A tak szczeże koledzy projekt w głowie widnieje taki: Pokrywa zaworów, osłonka na pasek rozrządu, kolektor ssący oraz ta osłonka na kolektor zrobię polerkę/ Przewody niebieskie oraz niektóre w czerni tyle że mam straszny problem co z tymi przewodami :evil: A i żeby to miało ręce i nogi wstawić stożek z polerowanymi rurkami doprowadzającymi powietrze oraz zamontować też po polerce rozpurke.
Awatar użytkownika
glodzillaryki
Posty: 116
Rejestracja: 2011-06-23 16:33
Samochód: Ford Probe lx 2.2 r.89 & chrysler voyager
Lokalizacja: Z Lubelszczyzny :-P

Re: Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: glodzillaryki »

no cóz nie jestes orginalny z upiekszaniem silnika :arrow: wspolczesne samochody niby po co maja te plastiki tylko zeby ladniej było :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :arrow: heh no cóz zamiast probe było brac toyote np celice :arrow: tam to bys miał co upiekszac bo tyle jest roznosci ze nie ma gdzie reki wsadzic i by ci kolorow zbrakło :D :D :D :D :D :D :D a na powaznie przeciez jak juz wspominal prezes i nie tylko niebieskie przewody to pryszcz- ja nawet takie w maluchu mialem :P
i pewnie nie chinskie :arrow: chociaz kto wie teraz mało co nie jest chinskie :arrow: nawet czosnek w biedronce chinski :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
... Znajdź swoje miejsce na ziemi , a może wtedy będziesz szczęśliwym człowiekiem ... .
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: tom87dg »

tu masz linka do niebieskich NGK http://moto.allegro.pl/rc-ze28-ngk-mazd ... 28946.html
a tu link do zoltych ale nie wiem co za firma pewnie chinczyk http://moto.allegro.pl/przewody-zaplono ... 93153.html jeszcze gdzies byly czerwone ale nie moge teraz znalezc, pozdro
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: Prezes »

Tylko jak będziesz zmieniał kolory tych kabli przewodów, itp to nie rób czegoś w stylu ''założyc kawałek przewodu prysznicowego na kabelek od sondy''. :mrgreen: Ja tak miałem :) jeszcze tylko słuchawki brakowało :lol: . Zresztą zobacz sam, niech ta fotka będzie dla Ciebie inspiracją :mrgreen:
Obrazek
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
maroco999
Posty: 12
Rejestracja: 2011-07-14 22:01
Samochód: Probe II 1994 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=19699
Lokalizacja: Dachów (Niedaleko Zielonej Góry)

Re: Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: maroco999 »

-- oryginalny post 2011-07-27 21:14 --

Hehe dobre :lol: Na pewno posłucham rad i postaram się uniknąć takich cudów :D

-- dodano 2011-08-09 00:08 --

Jak narazie zatrzymalem sie na polerowaniu oslonki na kolektor :( Ostatnio brak czasu na polerke :evil: Mam nadzieje ze to sie zmieni i szybko bede mogl sie zaczac chwalic swoimi modami :D A na zmiane koloru przewodow nadal nie znalazlem ciekawego rozwiazania wiec prosilbym nadal o propozycje oprucz zmiany na nowe w kolorze :)
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: Robert »

Widocznie nie ma - są 2, które już wspomniano: oplot do naciągnięcia (ew. peszel, ale nie na przewodach zapłonowych) oraz kolorowe, dostępne w wielu sklepach tuningowych (tu albo stosowany jest kolorowy silikon, albo też naciągnięty fabrycznie oplot).
maroco999 pisze:... wiec prosilbym nadal o propozycje oprucz zmiany na nowe w kolorze :)
Zamiast bawić się w druciarstwo, zmień na nowe w kolorze :P
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
maroco999
Posty: 12
Rejestracja: 2011-07-14 22:01
Samochód: Probe II 1994 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=19699
Lokalizacja: Dachów (Niedaleko Zielonej Góry)

Re: Malowanie przewodów zapłonowych itp

Post autor: maroco999 »

-- oryginalny post 2011-08-09 23:49 --

Tak by było o wiele lepiej ale dopiero go kupiłem i wszystko po kolei staram się zrobić a na takie druciarstwo za dużo kasy nie potrzeba :D Czeka mnie wymiana rozrzadu , pompy wody, oleju ,filtrow ,klockow moze tarcz, zrobienie klimy itp. Jak na razie czekaja juz wszystkie filtry i olej. W ciagu tygodnia musze wskoczyc do znajomego mechanika i pogadac o rozrzadzie i przy okazji klimie ( najprawdopodobniej trzeba wymienic rolke i automatyczne sprzegielko czy cos takiego ( nie znam sie na tym wiec fachowo nie wiem jak to sie nazywa)).

-- dodano 2011-08-09 23:56 --

I prosil bym o pomoc w znalezieniu takich kolorowych przewodow jak by ktos mial chwilke czasu. Ja szukam za kazdym razem kiedy moge ale jakies fatum na mnie wlazl czy cos bo za cholere nie moge nic znalesc;/ A czasu za duzo nie mam co widac po postach:( Strasznie terminy gonia z robota i szefu przedluzyl godziny pracy do 9 czasem 10;/ A do tego dochodza dojazdy i robi sie 12;/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”