Przyciemniane szybki

Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

To źle zrozumiałem - myślałem, że z policją po pozytywnym przeglądzie.
Ale negatywny przegląd (jeśli firma zakładająca folię firmowała ją swoimi numerami) rzeczywiście chyba dawałby do tego podstawy.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Mi ostatnio policjant powiedział, że mam atest na folię i super mogę opuścić szybę i mieć tą folię powieszoną i nie zabierze mi dowodu bo folia ma atest.Ale razem z szybą nie ma atestu i nie mogę mieć jej na szybie bo taki atest musi być wtedy dla każdej szyby oddzielnie robiony i kosztuje to kupę kasy.

Sumując folia ma atest ale folia z szybą to już nowy atest którego nie mamy :(
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Lukask pisze:Mi ostatnio policjant powiedział, że mam atest na folię i super mogę opuścić szybę i mieć tą folię powieszoną i nie zabierze mi dowodu bo folia ma atest.Ale razem z szybą nie ma atestu i nie mogę mieć jej na szybie
I jak to rozwiązałeś? Ściągałeś folię czy innymi metodami :wink:
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Yaroo$
Posty: 24
Rejestracja: 2007-05-03 15:39
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Yaroo$ »

Jeśli piszecie o fotochromie z Technicoloru to widziałem wyniki z badania kilku aut i on równiez nie przechodzi tego testu miernikiem..

Nie wiem jak w Probe, chociaż myślę że powinno być podobnie ale w Calibrze przednie boczne szyby seryjnie mają zmierzone ~25% ściemnienia, a są zupełnie jasne..
Fotochrom i wszelkie folie uznane przez ISIC można by stosować, ale w autach bez fabrycznego przyciemnienia, czyli np. polonez i technologicznie jemu podobne.. do tych z fabrycznym "dymkiem" co byś nie przykleił to i tak normę przekroczy.

@duracell: Bardzo ciekawe to co piszesz o miernikach, mógłbyś to jakoś rozwinąć, co z nimi jest nie tak? Bo to mogła by być podstawa do "kłócenia" się o szybki skoro są nieprecyzyjne te urządzenia(chociaż jakąś legalizację przecież muszą posiadać więc jak to możliwe?). Nie wiem jak traktować informacje o tym że firma jakaś zrobiła przekręt i sie zwinęła bo ta firma przecież istnieje i ma sie dobrze - http://www.zepwn.com.pl :roll:

Masz w sumie ciekawe info, może zabierzesz głos na forum diagnostów, w > tym temacie < , ciekawy jestem co by na to napisali?


Pozdrawiam
Gturbo
Posty: 202
Rejestracja: 2006-02-02 21:31
Samochód: brak
Lokalizacja: New York Kielce

Post autor: Gturbo »

Jak sami widzicie przyciemnianie szyb jest dosc glebokim tematem. policja tlumaczy ze chodzi o bezpieczenstwo i pod tym logo moga robic wszytko co chca. Tylko pytanie ze jesli chodzi o bezpieczenstwo policji to czemu podchodza do zatrzymanego auta pojednyczo. W USA jest tak ze jak auto jest zatrzymane to podchodzi dwoch gliniarzy jeden od kierowcy a drugi od pasazera z reka na klamce. Moim zdaniem policji w polsce brakuje wizerunku prawa ktore nie moze byc podwazone, a też profesionalizmu. Wracaja do przyciemnianych szyb sam myslalem o delikatnym przyciemnieniu szyb z dwoch powodow. 1 auto sie tak nie nagrzewa w letnie dni. 2 nie lubie jak ludzie sie patrza na mnie w korku ulicznym. W NY przyciemniane szyby tez jest nielegalne ale w jakims tam stopniu. Nie zabieraja dowodu tylko wlepiaja mandaty lub kaza folje zrywac. Czesto zdarzalo sie zauwazyc jak policja wyciaga reczne przyrzady do mierzenia przepustowosci swiatla, a wyglada to tak strumien swiatla jest emitowany przez przyrzad ktory odczytuje stopien przeswitu.
2007 Toyota Camry Hybrid
Trek
Awatar użytkownika
Lukask
Posty: 1980
Rejestracja: 2005-10-14 14:09
Samochód: Bardzo szybki :P
Galeria: viewtopic.php?t=6860
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Lukask »

Drzymek pisze:
Lukask pisze:Mi ostatnio policjant powiedział, że mam atest na folię i super mogę opuścić szybę i mieć tą folię powieszoną i nie zabierze mi dowodu bo folia ma atest.Ale razem z szybą nie ma atestu i nie mogę mieć jej na szybie
I jak to rozwiązałeś? Ściągałeś folię czy innymi metodami :wink:
Na szczęście udało sie naściemniać i mam dalej ciemne :)
Awatar użytkownika
duracell
Posty: 830
Rejestracja: 2006-06-17 22:25
Samochód: osobowy
Lokalizacja: CB

Post autor: duracell »

Witajcie moi mili !!
Widzę że , znów w ruch poszły klawiatury i krąg zainteresowanych tematem znacznie się powiększył - miło .
Znów coś powiem bo nieustępliwym Bykiem jestem i basta .
Tomaszu S -
Yaroo$ dokładnie namierzył firmę od fotochromu - gratulacje !!
Gadać by dużo , ale czasu mam mało więc mimo wszystko poczekam do ogniska .
MYK-u
ja też trzymam stronę policji owszem , ale w innych sprawach np. pijaństwo, piractwo itd .
Natomiast w tym temacie i świateł w dzień pozostanę w " odmiennym stanie " :lol:
Za szyby policjant nie wystawi mandatu bo niby na jakiej podstawie ?
sprawdzanie metoda organoleptyczną ? (odnoszę się tylko do folii z atestem , inna mnie nie interesuje )
Może natomiast ( a nawet powinien ) zabrać dowód rej. bo zachodzi podejrzenie - owszem .
Myk kiedyś napisał o podejrzeniu ,owszem policja jest od podejrzewania i przedstawiania dowodów .
Kilka lat temu policjanci podejrzewali że autem jadą bandyci ...
w efekcie jeden chłopak zginął a drugi kaleka do końca życia .
Podejrzenia to nie to samo orzeczenie winy bo od tego jest sąd.

A teraz taka wyimaginowana sytuacja
Kontrola drogowa - folia z atestem dowód zabrany .
Diagnostyka - auto nie przechodzi przeglądu bo miernik wskazuje powyżej normy . Dwa wyjścia z sytuacji - zrywamy lub walczymy .
Po namyśle - walczymy .
Dowodu nie chcą nam oddać bo nie można - badania negatywne - wszystko OK
już minęło kilka tygodni , zakładamy że samochód jest Ci niezbędny do pracy a pracy nie możesz wykonywać - możesz nawet stracić prace .
Idziemy do sądu
zaskarżamy w sądzie policje że zabrała nam dowód , przy okazji podpieramy ustawami o stopniu zaciemnienia szyb przenikalności, światła itp
Sąd ustala rozprawę i takie tam różne rzeczy , jako że nie zgadzamy się też z wynikami badań z diagnostyki sąd powołuje biegłego w sprawie czyli Instytut . ( niech nikt nie mówi że kto inny jest też biegły w sprawie bo tylko oni wykonują te badania )
W wolnej chwili możemy dowiedzieć sie od producenta folii , że jest ona zgodna z normą .
Pan monter folii potwierdzi że tą folie zamontował ( gdyby on zamontował inną folie - to on miałby na koniec d.u.p.e mokrą )
Oczywiście producent i monter będą w odpowiednim czasie świadkami
Szybki dostają sie do instytutu .
Jak wcześniej wspomniałem cała procedura trwa około 2 miesięcy .
Między innymi , szybki polewa sie wodą i trzyma w 80% wilgotności przez 2 tygodnie. Następne dwa tygodnie szybki sie wygrzewa w odpowiedniej temperaturze , nie wymienię wszystkiego bo już nie pamiętam , ale na koniec dodam ,że w wyniku wszystkich testów
szyby ulegają zniszczeniu jest to proces nieodwracalny .
Instytut wysyła opinię , że szyby były zgodne z ustawą i tłumiły mniej niż 30% światła .
....... minęło jakieś 6 m-cy do pierwszej rozprawy , w miedzy czasie Probe bez szyb zniszczało zupełnie, samochód nie nadaje sie do użytku.
Sąd nakazuje oddać dowód rej. bo nie było przestępstwa ani czynu zabronionego .
Z prawomocnym wyrokiem sądu zakładamy sprawę niebieskim o ...
o co chcemy , możemy na przykład o :
to że straciłem pracę
żona mnie rzuciła bo jestem nieudacznikiem
straciliśmy szyby i auto bez szyb zniszczało
o nieosiągnięte zyski
i co kto sobie wymyśli sensownego
Swoje straty wyceniamy na 100 000 ... 200 000 tysięcy
sprawa ciągnie sie np. 3 lata bo niebiescy skutecznie odbiją piłeczkę
idziemy coraz wyżej i wyżej po stopniach kolejnych sądów
Na koniec sąd przyznaje nam racje bo wszystko jest zgodne z prawem , mamy prawo żądać odszkodowania za błędne decyzje które zrujnowały nam życie .
.. z odsetkami dostajemy na przykład .. 200 000 złotych
za tą zapomogę która i tak nie zwróci nam ukochanego Probe , kupujemy inne auto znanej marki :D
Rejestrujemy sie w klubie ..... MAYBACH POLSKA , w dziale powitań piszemy swojego pierwszego posta ....... ehhh ,resztę już znacie :D

historia wymyślona ? hmmm a może nie wymyślona .
dodam tylko że :
zamiast policji można wstawić w to miejsce diagnostykę lub montera szyb . Jedno jest pewne ,że właściciel samochodu nie jest winnym w sprawie .
Natomiast jak wcześniej wspomniałem kilka postów temu , po zmianie ustawy było trochę badań na przenikalność światła do spraw sądowych , ale od dłuższego czasu nie robiono ich z prostego powodu , - panowie w niebieskich wozach jakoś przestali sie tym interesować zbyt mocno bo trzeba było wypłacić kilka odszkodowań .

Yaroo$-ie
Pisałem wcześniej że miły pan na stacji powiedział że technicoloru nie musi sprawdzać i jeśli mam szyby technicolor to auto przejdzie . Ciekawe że nie przechodzi badań a auta są dopuszczane ( przynajmniej na mojej stacji ) - poprostu .... a może panowie diagności wiedzą że może to dla nich się źle skończyć finansowo.
Piszesz o Calibrze , ja wcześniej o Audi i moim Probe prawie 30% przód sprawa taka sama , nie ma co dodawać bo już widać że coś jest nie tak .
A może byłby jeden chętny forumowicz i podjechał gdzieś gdzie oklejają szyby poprosił o kawałek folii 30% , popatrzył przez folie , popatrzył przez szybkę zrobił jakieś fotki i porównał jak wygląda 30% tu i tu . Relacja w formie posta mile wskazana . Ja niestety nie mam czasu.

O miernikach pisałem to co się o nich dowiedziałem - znalazł się
producent , wydano ustawę . Producent dostał na swoje mierniki z Instytutu Transportu Samochodowego odpowiedni certyfikat , niby wszytko ok , ale one nie zostały przebadane przez ISIC . Tylko ISIC może stwierdzić co one faktycznie mierzą , czy mierzą tylko światło widzialne ( bo o takim mowa w ustawie ) czy w trakcie pomiaru nie mierzą przy okazji w UV lub podczerwieni i jaki wpływ ma to na końcowy wynik . Diódka w pilocie od TV też wysyła promień światła o odpowiedniej częstotliwości , niby nic nie widać a fizyk powie Ci że świeci - i co Ty na to ?
Wszystko jest zgodne z prawem i ustawami , ustawa mówi , miernik mierzy ...tylko co dokładnie mierzy, skoro nie zmierzono tego czym sie mierzy (* troszkę zawiłe ,należy czytać 2 X ) - sprawa śmierdzi i tyle .

Forum diagnostów :D jeśli doczytałeś do końca ten temat to też widzisz , że zdania mają podzielone i nie śpiewają jednym chórem . Mają o tyle lepiej że po ich stronie jest prawo .Dla mnie oni nie są partnerami do rozmowy bo i co miałbym im powiedzieć ?

Robert -
co tu pisać bez słodzenia :D
wiem, że on rozumie i nie zadaje po raz kolejny tych samych pytań.

mój następny post ukończony :x - to jest poprostu obrzydliwe

Pozdrowienia z Wołomina panowie
„czysta krew, trzeźwy umysł”
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Chyba brniemy w off, ale sąd w swej niezawisłości ma prawo dowolnie wybrać biegłego.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

ale zescie sie rozpisali:] az sie czytac nie chce:P
a ja dzisiaj zadzialalem na przednich szybach i efekt zadowalajacy:] folia oczywiscie czarna ktora kosztowala az 12zl za 3m :twisted:
Obrazek Obrazek Obrazek
jak policja kaze zerwac az takich wielkich strat nie bedzie :P

Obrazek
zalozylem szybki i powiem jedno: pierwsza lepsza kontrol policyjna i zabiora mi dowod:D ale wyglada elegancko:]
Ostatnio zmieniony 2007-06-18 22:28 przez pytlar, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
domo
Posty: 745
Rejestracja: 2006-04-08 20:45
Galeria: viewtopic.php?t=11027
Lokalizacja: Gubin

Post autor: domo »

jestem umówiony na jutro do firmy przyciemniającej FOLIA TEC, wydają atesty itp.
koszt szyby tylniej 150zł, tylnich bocznych 2szt. 100zł
po robocie zapodam zdjęcia ;)
narazie tylko tylna na boczne przyjdzie czas i gotówka ;)
Lecz nie skończyła się obława i nie śpią gończe psy
I giną ciągle wilki młode na całym Bożym świecie
Nie dajcie zedrzeć z siebie skór, brońcie się i wy
O, bracia wilcy brońcie się nim wszyscy wyginiecie
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

No i szlag trafił. Nie mogę nigdzie znaleźć dobrej folii... Wziąłbym FoliaTeca - spoko, ale jest to za duży wydatek, żeby za miesiąc zakładać ją ponownie z powodu kontroli policyjnej... znalazłem na allegro folię termokurczliwą CarPoint, ale ta folia w wersji ciemnej ma na maxa brzydki czerwonawy odcień.

http://allegro.pl/item204245432_folia_d ... zliwa.html

To ma być czarna folia? :| Chyba, że to tak nie wygląda w rzeczywistości? :|

Czy ktoś może mi pomóc i gdzieś załatwić koniecznie termokurczliwą czarną (taką, żeby coś było przez nią widać, powiedzmy jeden krok wyżej niż ta super czarna przez którą nie widać nic a nic). Chciałbym jednakowo czarną folią machnąć całe auto... Termokurliczwa - wiadomo - bomble nie są mile widziane, a tylnej szyby zwykłą folia nie da się porządnie zrobić.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

daj RX tylna szybe do jakiegos zakladu gdzie sie na tym znaja a z przednimi bez problemu poradzisz sobie zwykla folia :wink: w probe II to pikus w porownaniu do I !! :evil: tylko opalarka w lape i duuuuuzo wody!! :twisted:
Obrazek
Awatar użytkownika
cewnik
Posty: 58
Rejestracja: 2012-04-13 17:50
Samochód: '95 2.0 16v
Lokalizacja: Kraków

Przyciemniana ? szyba

Post autor: cewnik »

Witam.
Dopiero co kupiłem Forda i niestety ma przyklejoną folię na tylnej szybie, co niby ma przyciemniać - fakt, w tylnej szybie nic nie widzę, a poza tym, wygląda mega wieśniacko. Czy ktoś z was wie, jak szybko i bezpiecznie usunąć, mając na uwadze oczywiście ogrzewanie tylnej szyby.
Awatar użytkownika
Spider33
Posty: 1241
Rejestracja: 2008-01-05 12:23
Samochód: Probe x ∞
Galeria: viewtopic.php?t=20740
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Przyciemniana ? szyba

Post autor: Spider33 »

Folię po prostu zerwij. Nie powinno sprawiać to żadnych problemów. Pozostałości wystarczy zmyć rozpuszczalnikiem tylko tak aby nie uszkodzić pasków od ogrzewania. Skomplikowaną operacją bym tego nie nazwał na logikę można się tego domyślić :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”