Przyciemniane szybki

Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Przyciemnianie szyb...

Post autor: Mr. Cynk »

.
Ostatnio zmieniony 2009-06-17 12:33 przez Mr. Cynk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

najlepiej zlec to firmie ktora to robi troche wyjdzie drozej niz sam ale i efekt naogol lepszy
zwropc uwage na homologacje i atesty przy montazu
tylna szybe i tylne boczne mozna zgodnie z prawem nawet zamalowac jak sie ma lusterka boczne
gorzej z przednimi bocznymi jesli nie ma atestow homologacji albo jesli jest za mala przepustowosc procentowa swiatla policja moze chciec zabrac dowod a w lepszej wersji kazac zerwac folie co kiedys dotknelo mojego kolege w wawie ....
probe na sprzedaz
teraz fascynuja mnei dwa kola :)
i oczywiscie mocne 4 :)
Awatar użytkownika
AXEL
Posty: 415
Rejestracja: 2003-11-02 14:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Narew

Post autor: AXEL »

Są dwa rodzaje przyciemniania szyb:foliowe i piecowe.Te drugie jest zdecydowanie droższe ,polega na metalizacji szkła tlenkami metali i jest nieporównywalnie trwalsze.Tylko,że tą metodą da się przyciemnić szyby tylko zdemontowane,a w probe 4 z 6 są klejone,co nie oznacza,że nie można ich zdemontować.Koszt piecowego przyciemniania szyb w całym aucie to 1000zł,ale niektóre firmy robią o połowę taniej.
www.carsolar.com.pl
Awatar użytkownika
DUKE
Posty: 637
Rejestracja: 2003-03-24 10:42
Galeria: viewtopic.php?t=3451
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: DUKE »

Tak slyszalem o tym super sprawa....piecowo...ale droga..poza tym ja przyciemnialem normalna folia...ale nie kazdy CI zrobi :lol: wszystko spoko jak zobacza przod i tylna...ale te boczne tylne...masakra...kilku kolesi mi powiedzialo ze nie da sie albo bede mial paski...bo sa rozne metody przyciemniania...albo zwykla folia i rzucasz na szybe...albo tak jak mi robili...najpierw podgrzewaja i dopasowuja folie...do szyby...potem wycinaja i kleja...czyli folia bierze ksztalt szyby i nie ma zalaman ani tym podobne...:)wiem gdzie a koszt to ok 300zl za 5-szybek:) to nieduzo gwarantuje... :wink: tez troszke szukalem no i wiesz...ale fotochromy polecam bo je legalnie mozesz przyciemnic nawet z przodu..no bo one w dzien sie przyciemniaja a w nocy odwrotnie...wypas no nie?? 8)
A poza tym jesli chodzi o zabieranie rejestracji za szybki ..tak oczywiscie czepiaja sie szybek przednich jak i wydechu glosnego(ostatnio w Zakopanym mialem do czynienia z upierdliwym.. doczepil sie do szybek , do predkosci, do wydechu no i jak on to powiedzial "a ten tuning auta to co??" :lol: :lol: :lol: powiedzialem ze jest ciemno i mu sie wydaje :lol: :lol: heh posmarowalem troche i pojechalem dalej :lol:
Zalezy od szczescia!!!paru moim kumplom zabrali dowody a paru musieli przy nich sciagac..... :cry: Pozdrowionka
DUKE(CiNeK) PROBE 2,2GT :(:(:( BYL KIEDYS PIEKNY :(:(:( TERAZ 2gen 2,5 V6 :) :D
ObrazekObrazekObrazek <br>
<b><center>Stara miłość nie rdzewieje :):)</b>
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

Juz nie pamietam kto, ale jakis forumowicz (moze Olo) pisal kiedys, ze juz 2 razy zrywal folie przy gliniarzach. Zawsze to lepiej zerwac niz mieliby dowod zabrac.
Ja juz od kupna mam tylna i boczne tylne szybki oklejone, ale zebym byl w pelni zadowolony z jakosci wykonania to nie powiem :evil: (pare pecherzy, a tylna z dwoch czesci :?) Ale co tam :twisted:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
Jeżu
Posty: 79
Rejestracja: 2004-01-30 00:36
Galeria: viewtopic.php?t=5700
Lokalizacja: Tarnów Mazda Mx6 2.5v6 4ws

Post autor: Jeżu »

No moge sie na ten temat cos wypowiedziec poniewaz bylem sie zorientowac nie danwo ile cos takiego kosztuje i bylem w takiej firmie co sie tym, zajmuje u mnie i tak: folia ale wysokiej jakosci sam tyl to znaczy tylnia szyba i dwie boczne tylnie to koszt w granicach 250. Daja cos chyba 8 lat gwarancji na to ze sie nie porysuje i ze nie wyblaknie. Za calego powiedzieli mi cos kolo 420 zl , razem z przednimi bocznymi szybkami. Atest daja tylko na tył, bo zadna firma nie jest w stanie dac atestu na przód poniewaz kto by zakladal taka folie jak jest zgodna z przepisami (prawie nie widac ze cos jest przyciemnione), wiec oni zakladaja ciemniejsza na przód wedlug zyczenia ale na to nie daja atestu.
Bardzo to fajnie wyglada jak jest caly przyciemniony, maja folie dajaca efekt foto chromu w dzien widac ze srodka prawie jak by foli nie bylo. Wlasnie musze kase skolowac i zawioze im samochud.
Awatar użytkownika
Wojtecki
Posty: 925
Rejestracja: 2003-11-24 02:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Wojtecki »

420 zyli za fotochromy ??? Jezu, bez urazy, prosba duuuza... choc slowo "samochod" pisz poprawnie, bo przeciez "oczy bola..."
byl czarny 2,2 GT i... ktos go powyginal :-)
jest Jeep XJ 96', MT/R 31", snorkel, lift 3'i ciagle rosnie :-)
w powijakach T/A 5,7V8 ;-)
www.non-stop.waw.pl
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

Wojtecki pisze:Jezu, bez urazy, prosba duuuza... choc slowo "samochod" pisz poprawnie, bo przeciez "oczy bola..."
Doslownie przed momentem chcialem napisac: oczy mnie bola!!!!! :lol:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

nikosnikos pisze:
Wojtecki pisze:Jezu, bez urazy, prosba duuuza... choc slowo "samochod" pisz poprawnie, bo przeciez "oczy bola..."
Doslownie przed momentem chcialem napisac: oczy mnie bola!!!!! :lol:
Moim zdaniem znacznie mniejszym błędem jest napisać 'samochud' niż 'samochod' :lol:
Gość

Re: Przyciemnianie szyb...

Post autor: Gość »

Cynki pisze:Otwieram nowego topica,
jeśli był to mnie zlinczujcie.. :twisted:

Duke coś wspominał że są jakieś nawet folie z efektem fotochromowym (jak okularki)

P L I Z Z Z ... :twisted:
owszem temat ten już był i to dość dokładnie rozwinięty... (dziś nie linczuję :wink: )
fotochromy... w Polsce są całkowicie zabronione (nawet w rządowych autach rzadko widać taki bajer) po co ci kłopoty :?: wydasz kasę na to, zabiorą ci dowód i bedziesz buczał - twój wybór
Awatar użytkownika
Nana
Posty: 77
Rejestracja: 2004-03-13 20:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Sama Już Nie Wiem
Kontakt:

Post autor: Nana »

Cynki... w Olsztynie jest firma Ulafol, oni robią to naprawdę dobrze... :wink:

jak chcesz kontakt łap mnie na pw
pozdro
Nana... zawsze uśmiechnięta :)
PROBE '94 2,5 V6
Awatar użytkownika
Wojtecki
Posty: 925
Rejestracja: 2003-11-24 02:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Wojtecki »

Raf pisze:
nikosnikos pisze:
Wojtecki pisze:Jezu, bez urazy, prosba duuuza... choc slowo "samochod" pisz poprawnie, bo przeciez "oczy bola..."
Doslownie przed momentem chcialem napisac: oczy mnie bola!!!!! :lol:
Moim zdaniem znacznie mniejszym błędem jest napisać 'samochud' niż 'samochod' :lol:
tie... admin... co sie czepiasz... :-) nie mam polskiej czcionki... :cry:
byl czarny 2,2 GT i... ktos go powyginal :-)
jest Jeep XJ 96', MT/R 31", snorkel, lift 3'i ciagle rosnie :-)
w powijakach T/A 5,7V8 ;-)
www.non-stop.waw.pl
Awatar użytkownika
DUKE
Posty: 637
Rejestracja: 2003-03-24 10:42
Galeria: viewtopic.php?t=3451
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: DUKE »

heheh teraz tak sie to nazywa :lol: :lol:
Aha pamietaj zasady i przepisy sa po to by je lamac :lol: :wink:
DUKE(CiNeK) PROBE 2,2GT :(:(:( BYL KIEDYS PIEKNY :(:(:( TERAZ 2gen 2,5 V6 :) :D
ObrazekObrazekObrazek <br>
<b><center>Stara miłość nie rdzewieje :):)</b>
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Co do ciemnych szyb to moze ja sie wypowiem (jak kupilem auto jakies 6 lat temu to juz mialo ciemne szyby ) do tej pory jezdze i chyba ze dwa razy sie mnie czepili o to nigdy nie zrywalem wprawdzie folii ale raz juz bylem blisko tylko sie mundurkom stac nie chciało
Co do przepisów to brzmią one tak że przednia szyba musi byc czysta albo miec przepuszczalnosc swiatła nie mniejsza jak 80% folji w ogole nie wolno na przednie szyby zakladac i jesli ktos twierdzi ze ma atest na folię na przod to bezczelnie kłamie . Jedyny atest (moze teraz nie jedyny ale do nie dawna na pewno)ma firma z południa Polski ale skad to musiałbym sprawdzić atest musi byc instytutu szkła w Krakowie (bodajże) na przeciemnienie piecowe.
A teraz praktyka w sumie można spokojnie jeżdzić z ciemnymi szybami tylko że jak kogos złapią to mogą się czepiać i trzeba wtedy sciagać folję (ale lepsze to niż zabranie dowodu) jesli chcą na miejscu zabrać to jest w kodeksie że jesli możesz naprawić samochód na miejscu to maja odstapić od wymierzania kary (wiec trzeba naprawic czyli zedrzec folię) a że przednie szyby robi sie dos prosto (należy je wyjąć okleić i wstawic po wyschnieciu )więc nie ma się co przejmować
pozdrawiam[/code][/list]
Awatar użytkownika
DUKE
Posty: 637
Rejestracja: 2003-03-24 10:42
Galeria: viewtopic.php?t=3451
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: DUKE »

Heheh dokladnie tez wychodze z takiego zalozenia...a co do przednich tez mam atest !!!ale nie wazny jest na przednie!! 8)
DUKE(CiNeK) PROBE 2,2GT :(:(:( BYL KIEDYS PIEKNY :(:(:( TERAZ 2gen 2,5 V6 :) :D
ObrazekObrazekObrazek <br>
<b><center>Stara miłość nie rdzewieje :):)</b>
A_r_t_i
Posty: 32
Rejestracja: 2004-04-21 20:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Przyciemniane szybki

Post autor: A_r_t_i »

Czym ? Na ile ? Za ile ?
Juz wyjaśniam:
Radzicie przyciemnić folią czy raczej piecowo (albo tylne folią, a przednie piecowo - coś kiedyś słyszałem że przednie szyby boczne muszą dać się wybić wiec teoretycznie folia odpada).
Czy można przyciemnić przednie boczne szyby jakoś legalnie aby się do mnie pieski nie przyczepiały ?
Ostatnie pytanie co do ceny jest najmniej ważne ale jeżeli ktoś się chce podzielić opinią to będzie miło.
Na koniec dodam że pytałem się o przyciemnianie wszystkich szyb (w sumie pięć) folią na 30% (homologacja, gwarancja, jakiś atest -chociaż to chyba pic na wode) za około 200 zł.

Pozdrawiam @LL

Aha....jeżeli Wy macie (a pewnie macie) ładnie zrobione szybki to napiszcie jak się to ma w praktyce (nie odkleja się, policja czy się nie czepia, jakie papierki dostaliscie na przyciemnione szybki itd.)

3majta sie
Gość

Post autor: Gość »

kolego... uzyj opcji "szukaj" :!:
niedawno to było maglowane :evil:
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

As always :twisted: :twisted: :twisted:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
Yaneeck
Posty: 408
Rejestracja: 2003-03-20 12:30
Samochód: brak
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Yaneeck »

kiedyś rozpoznawałem temat - piecowo owszem - ale jest przepis ze przód moze miec max. 30% zaciemnienia....

wyglada to tak ze jak zaciemnisz tylne "normalnie" a przednie na 30% to auto wyglada lekko mowiac NIEATRAKCYJNIE...

co innego przepisy - co innego interpretacja w trakcie kontroli - słyszałem ( powtarzam SŁYSZAŁEM ) o przypadkach odholowywania pojazdów na parking policyjny (rejony poznanskie - moze sie poznaniacy wypowiedzą).
U nas na sląsku police jest chyba dosc liberalna - mam kumpla z GOLFem przyciemnionym na MAX folia -( wszystkie szyby ) - i juz 2 lata jezdzi bez problemów...

Koszt w Katowicach - folia -350zł, piec 1200zł (dla PROBE 2 gen)
<(k)night rider>

miałem probe :)
Awatar użytkownika
DUKE
Posty: 637
Rejestracja: 2003-03-24 10:42
Galeria: viewtopic.php?t=3451
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: DUKE »

ja mam przod 65% a tyl 85% i narazie jest OK..
hehe zlapali mnie pare razy..ale tylko raz sie doczepili...Na zakopiance w nocy to bylo...
spytali sie kto panu ten tuning robil.. (wydech,szyby,diody) a ja usmiech :lol: no i powiedzialem ze wydaje sie panu..ciemno jest a dlatego ze w nocy to wydaje sie panu ze szybki ciemne...
wydech tak fabrycznie robia...albo troszke sie przepalil.
Ci ktorzy mnie widzieli to wiedza jaki mam wydech :lol:
sprawdzil mnie przez radyjko...dalem w lape i pojechalem dalej :wink: :lol:
DUKE(CiNeK) PROBE 2,2GT :(:(:( BYL KIEDYS PIEKNY :(:(:( TERAZ 2gen 2,5 V6 :) :D
ObrazekObrazekObrazek <br>
<b><center>Stara miłość nie rdzewieje :):)</b>
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Ja tam ci powiem tak jak masz szyby zrobione piecowo to kaplica niby teraz mozna a moze za rok albo poltora zmienia sie przepisy i co wyrzucisz szyby do smieci a folie zawsze mozesz zdrapac na miejscu i powiedziec ze nie wiedziales ze nie mozna a przepis mowi ze jak usuniesz usterke na miejscu to nie moga cie ukarac.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
DUKE
Posty: 637
Rejestracja: 2003-03-24 10:42
Galeria: viewtopic.php?t=3451
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: DUKE »

zgadza sie....moich kumpli zlapali...wlasnie w poznańskiem :lol: heh
no i tam jacys Ci stroze prawa sa przewrazliwieni na szybki...no i albo zabieraja dowod???albo zrywasz folie przy nich...no to chlopaki troszke zapalniczka wzieli z boku a potem idzie cala bez problemu..
chociaz ja nie chcialbym zrywac... :wink: no ale mowia ze takie sk....ny ze nie dalo sie dogadac....pozdoffka:)
DUKE(CiNeK) PROBE 2,2GT :(:(:( BYL KIEDYS PIEKNY :(:(:( TERAZ 2gen 2,5 V6 :) :D
ObrazekObrazekObrazek <br>
<b><center>Stara miłość nie rdzewieje :):)</b>
Awatar użytkownika
kosmita
Posty: 282
Rejestracja: 2006-02-03 15:38
Galeria: viewtopic.php?t=8651
Lokalizacja: Lubin

Post autor: kosmita »

Witam
Aby nie zakładać nowego tematu to odnawiam stary. A mianowicie zdecydowałem się przyciemnic folią tylną szybę i tylne boczne, w poprzednim aucie nie było problemu rozkrecilem drzwi wyjołem szybke na ławe okleilem i wlozyłem, a tu sa klejone nigdy takich nie wyciągałem czym to najlepiej robic (nożyk do tapet)??? i czy pozniej nie bedzie problemu z cieknącymi szybami?
Dzieki za odpowiedz
Black Shadow GT 92r
Awatar użytkownika
guciek
Posty: 365
Rejestracja: 2006-05-16 23:19
Galeria: viewtopic.php?t=9590
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: guciek »

Ja jezdziłem 3 lata fiatem cc folie na max ściemnione całe auto oprócz przedniej czołowej.Parenaście kontroli miałem ale jakoś przeżyłem raz musiałem targać folie z przodu bo dowodzik chcieli mi zabrać .
O atest nie pytali bo i tak wiedzieli ze nie mam.Zresztą na tył nie trzeba żadnego atestu ani nic w tym stylu(tak mi gościu z drogówki truł) ,tylnie szyby można sobie zaspawać jedyne co musi byc to prawe lusterko jesli tył chcemy miec sciemniony.
Firmy niby daja homologacje na folie itp.swiadectwo matażu.Ale one musza na czyms zarabiać.A przednie boczne można przyciemnić folia która ma 70% przepuszczalnosci swiatła.tyle to maja szyby atermiczne.Są to praktycznie tylko przezroczyste folie tak zwane antywłamaniowe.
Przegladu oczywiscie nie przechodził moj bolid (dobrze ze to jeszcze polska i da sie wszystko załatwic).
W fiacie cc sam sciemniałem szybki i wychodziło wszytko ładnie,ale w tym aucie szyby sa proste.A w probe tez sie zastanawiam ale raczej oddam do jakiegos zakładu ze wzgledu na klejone przyokraglone szybki i zwykła folją nie bedzie się dało juz zabardzo to zrobić.Trzeba mieć termokurczliwa a ja niestety nie robiłem nigdy ta folią i mysle ze bym za dużo zniszczył tej foli.
Dzwoniłem juz do jednej firmy w oświecimiu to za całe autko powiedzieli mi 490zł(ogupieli) i to na pytanie czy daja atest na przod to powiedzieli ze TAK ale pacjet(czyli ja w tym wypadku) podpisuje oswiadczenie ze wie ze nie mozna miec ciemnych szybek z przodu i zeby do nich pozniej nie miał problema.
W jaworznie powiedzieli mi za całosc 370zł.
Kurna musze poszukac gdzie taniej w mojek okolicy to zrobią.
Moze ktoś sie orietuje jakie ceny maja w kraku lub katowicach.
był Probe I 2,2 USA GL
on 17 manual klima gleba
jest chrysler stratus 2,5 v6 full opcja
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

mi się wydaje że jak ktoś ma poprzyciemniane szyby to albo jakis dres albo ma cos do ukrycia (przeważnie jakaś lepsza muzyka z tyłu)
Prawdopodobnie spora część cwaniaków włamywaczy tak myśli.
Poza tym czy to takie podniecające zyć w ciągłym stresie że głupi glina ma okazję się na nas powyżywać?

według mnie te całe foliowanie niczemu nie służy. cofanie wieczorem to porażka i nikt mi nie przetłumaczy że sie mylę... a szyby wszyscy mamy przyciemnione, nawet przednie bo szyba na starcie ma jakieś 15% zaciemnienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”