Przyciemniane szybki

Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Probiacz2000 pisze:fajnie jest jechać w dzień wiedząc, że nikt cie nie widzi, a ty widzisz wszystko. ;]
Ja wolę żeby widzieli kto jest właścicielem tego cudu na kołach... 8)
BEAUTY...POWER...SOUL...
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Probiacz2000 pisze:widoczność jest nie najlepsza np. nie poznasz twarzy osoby idącej wieczorem 50m dalej chodnikiem... ;]
Tia... I gratuluję. Ciekawe kiedy kogoś trafisz na przejściu dla pieszych jak będziesz w nocy na nieoświetlonym kawałku skręcał na skrzyżowaniu.
Właśnie dlatego stosuje się renomowane folie, bo nie ma z nimi kłopotu w nocy.
Zawsze przecież można pomalować szyby na czarno farbą olejną i jak policja Cię zatrzyma to mieć przy sobie butelkę rozpuszczalnika i szmatkę :twisted: będzie jeszcze taniej.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
Bartekk
Posty: 141
Rejestracja: 2004-10-17 15:13
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10629
Lokalizacja: Tarnów/Mullingar, Irlandia

Post autor: Bartekk »

czyli co panowie radzicie. tylna szyba i boczne tylne napewno bedą robione w zakładzie ale nie wiem co zrobic z przednimi..hmm. jak myslicie? moze troszke jasniejszą folią?

pozdrawiam
był 2.0 USA 93r
jest Passat TDI Sport 170KM 2003r
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Ja bym dawał jednakową, ciemną, dobrą folią. Policja i tak będzie kazała Ci ściągać, jak się uprą.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Ale jak bym im machnoł atestem zgodnym z polskim ... prawem (mowa tu o piecowym przyciemieniu) to mogli by mi naskoczyc. :lol: :lol:
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Kurde a przyciemnią mi gdzieś w okolicach piecowo? Bo szukałem szukałem i znaleźć nie mogę :-( Na śląsku jest firma, ale to zdecydowanie za daleko ;)

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Bogdan9999 pisze:Ale jak bym im machnoł atestem zgodnym z polskim ... prawem (mowa tu o piecowym przyciemieniu) to mogli by mi naskoczyc. :lol: :lol:
A oni wyciągają tester przepuszczalności światłą i jak się nie mieści w dopuszczalnych granicach, to atest możesz sobie wsadzić w byty lub się nim podetrzeć :twisted:
Atest jest tylko dopuszczeniem do stosowania w autach poruszających się po naszych drogach, to znaczy że przeszły odpowiednie testy i są zgodne z polskimi normami. A kodeks o ruchu drogowym jest w tym momencie priorytetem.

Ciekawe jak będziesz zeskrobywał piecowe przyciemnianie jak Ci dowód zabiorą :P :D

Jasno jest określone w kodeksie - 70% przepuszczalności przez szyby boczne przednie i czołową. A nasze już fabrycznie tak mają, więc co by i tak nie zrobił z tymi szybami to będzie źle. Czyli nie ma się czym martwić po prostu w dowodzie trzeba wozić jakiś banknocik ;)
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
Roswell
Posty: 441
Rejestracja: 2006-09-01 11:12
Galeria: viewtopic.php?t=9688
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: Roswell »

RX pisze:Witam,

Kurde a przyciemnią mi gdzieś w okolicach piecowo? Bo szukałem szukałem i znaleźć nie mogę :-( Na śląsku jest firma, ale to zdecydowanie za daleko ;)

Pzdr.
Z tego co pamiętam to w Polsce jest tylko jedna firma która to robi inne tylko im dostarczają szyby(robią za pośredników).
Probe II 2.0 93 USA

Jeżeli wsadzę ci palec do oka, to ty masz palec w oku i ja mam palec w oku, ale to nie to samo
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 947
Rejestracja: 2006-07-27 20:23
Galeria: viewtopic.php?t=9642
Lokalizacja: Rumia

Post autor: daniel »

jako ciekawostke dodam, że miałem okazje bawić sie takim urządzonkiem, które sprawdza przepuszczalność światła, i nawet przednie szyby, wcale nie przyciemnione nie mieściły sie w granicach normy :wink: brakowało im około 2% 8)
było - 2.2GT 93r. przerobione
- MERCEDES CLK compressor

jest - SUBARU IMPREZA
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Voodoo pisze:
Bogdan9999 pisze:Ale jak bym im machnoł atestem zgodnym z polskim ... prawem (mowa tu o piecowym przyciemieniu) to mogli by mi naskoczyc. :lol: :lol:
A oni wyciągają tester przepuszczalności światłą i jak się nie mieści w dopuszczalnych granicach, to atest możesz sobie wsadzić w byty lub się nim podetrzeć :twisted:
Atest jest tylko dopuszczeniem do stosowania w autach poruszających się po naszych drogach, to znaczy że przeszły odpowiednie testy i są zgodne z polskimi normami. A kodeks o ruchu drogowym jest w tym momencie priorytetem.

Ciekawe jak będziesz zeskrobywał piecowe przyciemnianie jak Ci dowód zabiorą :P :D

Jasno jest określone w kodeksie - 70% przepuszczalności przez szyby boczne przednie i czołową. A nasze już fabrycznie tak mają, więc co by i tak nie zrobił z tymi szybami to będzie źle. Czyli nie ma się czym martwić po prostu w dowodzie trzeba wozić jakiś banknocik ;)
A pokarz mi k...a taka ekipe co maja odrazu teaster i i całą stacje diagnostyczną :lol: :lol: :lol: Frajery moga mi naskoczyć h...e jeszcze nie odrobili za je...e 100 zł co im wpłaciłem p...lone pały lepiej do roboty by poszli a nie żerują na nasz ludzi i nasze piniądze biora darmo jakim prawem ? Jakim prawem on będzie mnie ograniczał ?? Co ja to ustalałem ?? Nie to wara odemnie jak będę cos uważał za słuszne to bedę sie z tym zgadzał szmaciaże brak mi na nich słów za bandytów to sie nie wezmą bo sie boją. A i ostatnio pokazali klase 4 zapakowali w worki bohaterów mandaty wystawiać ciekaw jestem jak by im tak przez szybę przystawił giwerę do głowy to pewnie by sie zesrał za strachu kalecy posrani i do tego mają 15 lat służby i emerytura .... Dał bym im emeryture do kamieniołomów niech zapiepszają jak każdy. Cały ten system jest chory nie powinni mieć prawa brać od nas pieniędzy punkty i tak to juz za dużo co nam dają.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Bartekk
Posty: 141
Rejestracja: 2004-10-17 15:13
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10629
Lokalizacja: Tarnów/Mullingar, Irlandia

Post autor: Bartekk »

heheh :)
wracając do naszego tematu:

http://www.przyciemnianie.com.pl/index.php?id=kontakt

dzwonilem i sam koleś dojeżdża do klienta. 450 za całość lub 350 za tył i boczne tylne. myślę ze w miarę normalna oferta.

pozdrawiam
był 2.0 USA 93r
jest Passat TDI Sport 170KM 2003r
Probiacz2000
Posty: 256
Rejestracja: 2006-02-07 22:22

Post autor: Probiacz2000 »

Voodoo pisze:
Probiacz2000 pisze:widoczność jest nie najlepsza np. nie poznasz twarzy osoby idącej wieczorem 50m dalej chodnikiem... ;]
Tia... I gratuluję. Ciekawe kiedy kogoś trafisz na przejściu dla pieszych jak będziesz w nocy na nieoświetlonym kawałku skręcał na skrzyżowaniu.
Właśnie dlatego stosuje się renomowane folie, bo nie ma z nimi kłopotu w nocy.
Zawsze przecież można pomalować szyby na czarno farbą olejną i jak policja Cię zatrzyma to mieć przy sobie butelkę rozpuszczalnika i szmatkę :twisted: będzie jeszcze taniej.
Voodoo tak sie chwalisz tymi swoimi super foliami, a jesli dobrze pamietam to sam nawet nie przyciemniales auta tylko kupiles juz z przyciemnionymi z zachodu... hehe ciekawe czy jakbys sam mial placic 1000zl za przyciemnianie czy bys zaplacil...
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Bogdan9999 pisze:
Voodoo pisze:
Bogdan9999 pisze:Ale jak bym im machnoł atestem zgodnym z polskim ... prawem (mowa tu o piecowym przyciemieniu) to mogli by mi naskoczyc. :lol: :lol:
A oni wyciągają tester przepuszczalności światłą i jak się nie mieści w dopuszczalnych granicach, to atest możesz sobie wsadzić w byty lub się nim podetrzeć :twisted:
Atest jest tylko dopuszczeniem do stosowania w autach poruszających się po naszych drogach, to znaczy że przeszły odpowiednie testy i są zgodne z polskimi normami. A kodeks o ruchu drogowym jest w tym momencie priorytetem.

Ciekawe jak będziesz zeskrobywał piecowe przyciemnianie jak Ci dowód zabiorą :P :D

Jasno jest określone w kodeksie - 70% przepuszczalności przez szyby boczne przednie i czołową. A nasze już fabrycznie tak mają, więc co by i tak nie zrobił z tymi szybami to będzie źle. Czyli nie ma się czym martwić po prostu w dowodzie trzeba wozić jakiś banknocik ;)
A pokarz mi k...a taka ekipe co maja odrazu teaster i i całą stacje diagnostyczną :lol: :lol: :lol: Frajery moga mi naskoczyć h...e jeszcze nie odrobili za je...e 100 zł co im wpłaciłem p...lone pały lepiej do roboty by poszli a nie żerują na nasz ludzi i nasze piniądze biora darmo jakim prawem ? Jakim prawem on będzie mnie ograniczał ?? Co ja to ustalałem ?? Nie to wara odemnie jak będę cos uważał za słuszne to bedę sie z tym zgadzał szmaciaże brak mi na nich słów za bandytów to sie nie wezmą bo sie boją. A i ostatnio pokazali klase 4 zapakowali w worki bohaterów mandaty wystawiać ciekaw jestem jak by im tak przez szybę przystawił giwerę do głowy to pewnie by sie zesrał za strachu kalecy posrani i do tego mają 15 lat służby i emerytura .... Dał bym im emeryture do kamieniołomów niech zapiepszają jak każdy. Cały ten system jest chory nie powinni mieć prawa brać od nas pieniędzy punkty i tak to juz za dużo co nam dają.
bodzio ale ty burak jesteś...
może u Ciebie w przasnyszu nie mają nawet żadnego patrolu drogówki :?:
przyjedz do wawki cfaniaczku z bańka w nosie, podjedz to pierwszego niebieskiego transita z magicznym znakiem R i poproś panów żeby Ci sprawdzili auto, tylko wcześniej poszukaj jakiegoś taniego laweciarza :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

pelot pisze: bodzio ale ty burak jesteś...
może u Ciebie w przasnyszu nie mają nawet żadnego patrolu drogówki :?:
przyjedz do wawki cfaniaczku z bańka w nosie, podjedz to pierwszego niebieskiego transita z magicznym znakiem R i poproś panów żeby Ci sprawdzili auto, tylko wcześniej poszukaj jakiegoś taniego laweciarza :lol:
Pelot no bez takich :evil: Ja po prostu nienawidzę pasożytów a oni nimi są jak żyje dla mnie nic dobrego nie zrobili i nic im nie zawdzięczam no jedynie że pożarli moje 100 zł :evil:

A takim myśleniem Pelot jak napisałeś to słuszne jest powiedzenie "dajcie mi obywatela a paragraf sie znajdzie"
A tak jak powiedziałem bogami nie są i nich za takich sie nie uważają zdechną tak samo prędzej czy później i kto wie może w wielkich mękach jak juz nie jeden umierał.
A drogi Pelocie arogancja mend ci nie przeszkadza i ten ton głosu jak był byś śmieciem a on Bogiem ?? Bo mi bardzo i gdybym jeszcze odnosił sie chamsko do nich to co innego. A tak jak byś im uwagi nie zwrócił to by cie jeszcze od czubków wyzywali.
I jeszcze raz powiem jak żyje 21 lat tak nie spotkałem kulturalnego policjanta wszyscy to gbury i chamy taka jest prawda a trzymali mnie już nie raz i nie tylko drogi Pelocie w mojej mieścinie min też w twojej zakorkowanej warszawce z koleinami. Pozdro
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

a nie umiesz inaczej wyrażic swoich myśli??nie obrazajc nikogo i nie używając wulgaryzmów??Moze idz sam do policji i zrób porządek??
Obrazek
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Bogdan9999 pisze:min też w twojej zakorkowanej warszawce z koleinami. Pozdro

To w Warszawie są miny w koleinach :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock:
Dzięki Bogu że moja noga tam nie postała, bo pewnie swoje auto bym już z góry oglądał... :roll:

"Jak Cię podrzucę tą miną, to tego Forda z góry zobaczysz..." - czy jakoś tak podobnie :wink:
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Moze masz racje powinienem inaczej to napisać. A co do tego żebym poszedł do policji to juz nawet sie zastanawiałem kiedys i chyba tak zrobię co jak co ale po 15 latach emeryturka :lol: :lol: :lol: :lol:
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Za 100 zł ci żal dupe ściska, już byś nie pisał za jaką kwotę chcesz przystawić im tą swoją giwere do głowy, łehehe.

Prawo jest prawem i trzeba go przestrzegać, jedź se do stanów jak Ci się nie podoba polski kodeks drogowy.

A piecówe będziecie nie wiem czym skrobać łehehe, powodzenia, okleine można przynajmniej zerwać, a tu co najwyżej możecie sobie szyby powybijać. :P
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Probiacz2000 pisze:
Voodoo pisze:
Probiacz2000 pisze:widoczność jest nie najlepsza np. nie poznasz twarzy osoby idącej wieczorem 50m dalej chodnikiem... ;]
Tia... I gratuluję. Ciekawe kiedy kogoś trafisz na przejściu dla pieszych jak będziesz w nocy na nieoświetlonym kawałku skręcał na skrzyżowaniu.
Właśnie dlatego stosuje się renomowane folie, bo nie ma z nimi kłopotu w nocy.
Zawsze przecież można pomalować szyby na czarno farbą olejną i jak policja Cię zatrzyma to mieć przy sobie butelkę rozpuszczalnika i szmatkę :twisted: będzie jeszcze taniej.
Voodoo tak sie chwalisz tymi swoimi super foliami, a jesli dobrze pamietam to sam nawet nie przyciemniales auta tylko kupiles juz z przyciemnionymi z zachodu... hehe ciekawe czy jakbys sam mial placic 1000zl za przyciemnianie czy bys zaplacil...
Zgadza się i następne auto jakie będę robił (a będę na pewno :D) to tylko w FoliaTec'u :P Miałem już w Renault folie z allegro, które sam sobie wyklejałem i myślałem, że się pochlastam.
Jak chce się mieć dobrze, to trzeba się wykosztować. :) Ja byle gówna dla swojego Proba nie pakuję. Parę tyś. już powędrował w autko i to nie bynajmniej w naprawy ;)
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Z piecami to przypadkiem nie jest tak, że nawet jak szyba wygląda na ciemną to przepuszcza odpowiedni % światła? Przecież z wewnątrz nawet przy bardzo ciemnych piecówkach nie ma prawie różnicy.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

U mojego Seniora w Lexusie są piecówy i z wewnątrz widać wsio a z zewnątrz to jest ciemno, ale nie czarno :)
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

No i oto chodzi :) a wtedy mogą mnie cmoknąc.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Ta jasne, cmokać się możesz sam. Przepisy mówią o 70% przepuszczalności światła, nie ma powiedziane w którą stronę, więc w obydwie.

Jak uważasz inaczej to chętnie zobaczę sprawę w sądzie którą wygrasz :)
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Zrobię dziś zdjęcia i zobaczycie jaka jest od środka różnica pomiędzy przepuszczalnością szyby czołowej (70%), a bocznej przedniej (11%) :twisted:
Chciałbym to zobaczyć jak Bogdan sam się cmoka ;) wiecie gdzie... :P ;)


EDIT/
Tak jak obiecałem.

Obrazek Obrazek Obrazek

Autko troszkę brudne :oops: ale mam nadzieje, że mi to wybaczycie :D Na zdjęciu z zewnątrz widać, że przednie folie lekko prześwitują ale to dlatego, że słońce wpadało prosto do autka przez przednią szybę, a nie chciało mi się przestawiać go już w cień.
Wartości procentowe są danymi jakie otrzymałem po badaniu na stacji diagnostycznej, nie wiem czy są 100% wiarygodne, ale muszę domniemywać, że osoba dokonująca pomiaru jest kompetentna na tym stanowisku i wie jak się posługuje sprzętem.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Voodoo co mi tu z folią wylatujesz przecież była mowa tu o piecowym przyciemianiu a nie o foli a to jest co innego bo i cena jest inna. Za piecowe przyciemnienie 1 szyby płacisz tyle co za folią komplet szyb. A co sie w ogule do mnie tak czepneliście jak narazie nie mam przyciemnionych szybek więc mogą mi naskoczyć :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: A filią w życiu nie okleję szyb .
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”