Diody - podświetlanie podwozia.

Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Diody - podświetlanie podwozia.

Post autor: RX »

Witam,

http://www.probeaddiction.com/underbody.htm

Przypuśćmy, że chciałbym coś takiego zrobić. Odpuście teksty o wiejskim podświetlaniu, pytanie bardziej z ciekawości - wiercę dziury, wkładam diody czy jak to... ? ;-) Neony były wałkowane... a diody? Nie zbiją się i mają większe możliwości.. hmm?

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Osobiście nie mam nic do diód bo sam podświetlam nimi wnętrze swojego probka na niebiesko ale wydaje mi sie że na podwozie lepsze by były neony a patrząc na cenę i dużo tańsze. :) Więc wybór należy do ciebie, jedno jest pewne diody są ciemniejsze.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

:1111_hello: Obawiam się , że to niewypał - moc pobierana przekłada się na ilość światła ... mała moc = nie wiele światła ... nawet jeśli je skupimy , to po odbiciu od "czarnej" jezdni pozostanie mało światła i równie mocno trzeba będzie skupiać wzrok by dostrzec pożądany efekt :? . Też myślałem o podświetleniu ale tylko klasycznym ... Jeśli chcesz poeksperymentować przemyśl np. multistroboskop :arrow: kilka żarników dało by lepszy efekt niż klasyka :arrow: oczywiście radio ciężko będzie słuchać :? Aha :
RX pisze: ...a diody? Nie zbiją się i mają większe możliwości.. hmm?
Jakie możliwości :?: :arrow: to nie cynizm tylko poważne pytanie . Nara

:1111_bye:
Awatar użytkownika
majcher
Posty: 146
Rejestracja: 2004-01-30 09:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: majcher »

Tomasz S pisze: Aha :
RX pisze: ...a diody? Nie zbiją się i mają większe możliwości.. hmm?
Jakie możliwości :?: :arrow: to nie cynizm tylko poważne pytanie . Nara

:1111_bye:
dłuzszą żywotność i prostrze zasilanie w stosunku do neonu
majcher
jest - Mitsubishi Pajero 2.5TD
było - 2.0 SE 1996
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Diody w tym urządzeniu najprawdopodobniej są o dużej średnicy i Hiperjasne, co tak jak pisał Bogdan stosunkowo drogie.

Prąd pobierany przez jedną z tych diod to około 30-80mA,a efekt jest naprawdę świetny, osobiście raczej bym nie polecał. :wink:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
majcher
Posty: 146
Rejestracja: 2004-01-30 09:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: majcher »

mimo że to LEDy to ładne będzie dodatkowe obciążenie
majcher
jest - Mitsubishi Pajero 2.5TD
było - 2.0 SE 1996
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

No dobra. Przypuśćmy, że chcę zobaczyć jak Probe będzie wyglądało z diodami, a nawet od tak, żeby w praniu, na fotkach było widać jaka jest różnica między diodą a neonem (diody tanie to można się pobawić :-) ). Jak je zamontować?

Pzdr.

Ps. Widziałem niebieskie diody na Audi A4 nowym i ładnie to wygląda, z daleka prawie nie widać, z bliska efekt ciekawy. Nigdy jednak na żywo nie widziałem neonów.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
majcher
Posty: 146
Rejestracja: 2004-01-30 09:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: majcher »

RX pisze: Ps. Widziałem niebieskie diody na Audi A4 nowym i ładnie to wygląda, z daleka prawie nie widać, z bliska efekt ciekawy. Nigdy jednak na żywo nie widziałem neonów.
i nic nie straciłeś :wink:
8)
majcher
jest - Mitsubishi Pajero 2.5TD
było - 2.0 SE 1996
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Pytasz się jak zamontować diody a to już nie takie proste. Mimo że to diody ale trzeba je osłonić najlepiej przewodem gumowym, średnica zależna od wielkości diody połączyć je w sznurku i wsunąć do przewodu i na końcach wyprowadzić przewody albo na jednym końcu tylko że tych diód to trzeba trochę połączyć i to jest strasznie czasochłonne.
A to przykładowe wzory jak moim zdaniem powinno to wyglądać.
Obrazek
Oczywiście to wszystko trzeba włożyć do przewodu gumowego nawet dlatego że trzeba je osłonic przed wodą i zanieczyszczeniami.
A może ma ktoś lepszy pomysł ???????? :? :? :? :D :D :D :D :D
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Bogdan ! , należało by jeszcze wziąć pod rozwagę to , że diody mają ukierunkowaną wiązkę światła (najmocniej świecą do przodu - tam gdzie soczewka) ...

:1111_bye:
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Wow! Wielkie dzięki. Ciekawe jak to będzie wyglądało. Jak wiejsko to wywalę :P A, że nie mam co robić dziś to sobie podłubię przy diodach ;-)

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

majcher pisze:
Tomasz S pisze: Aha :
RX pisze: ...a diody? Nie zbiją się i mają większe możliwości.. hmm?
Jakie możliwości :?: :arrow: to nie cynizm tylko poważne pytanie . Nara

:1111_bye:
dłuzszą żywotność i prostrze zasilanie w stosunku do neonu
... Przetwornica jest w zestawie - wystarczy tylko podłączyć 12V , i to wszystko ! ...
dłuzszą żywotność
:arrow: Probe to całkiem dobry samochod - nie warto używać do niego lichej chińszczyzny , wtedy czas (żywotność) będzie porównywalny ... a i efekt pożądany :wink:

:1111_bye:
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Kupiłem sobie przewód paliwowy (przezroczysty). W nim umieszczę diody i podświetlę dziś sobie jakąś część Probka. Odpaliłem całe cacko (pseudo neon w przewodzie paliwowym :-) ) w ciemnym pomieszczeniu i wygląda bardzo ładnie. Zobaczymy jaki będzie efekt ;-) Na pewno nie będzie to rewelacja, no ale robię to dla zabawy i zresztą najprawdopodobniej nawet nie będę miał tego na stałe w Probie. Ładny dzień mamy i się nudzę po prostu :-) Jak będzie ładnie wyglądało to ewentualnie będzie można pomyśleć o profesjonalnym zestawie.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

RX pisze: Zobaczymy jaki będzie efekt ;-)
Hmm.
Efekt może byś fajny,ale gorszy efekt będzie jak Cię niebiescy dopadną.
Dowodzik leci jak nic.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Hmm jednak to chyba nie to, wczoraj wstępnie przymierzyliśmy w garażu diodki i słabo świeciło. Dziś próba generalna - będzie cały przód z diodami - zrobię fotkę. Poza tym nie wychodzi to wcale tak tanio. Diód potrzeba sporo, a te najlepiej świecące są po 2 zł / sztuka.

Postanowiłem więc poszukać gdzie indziej:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=58811882

Co wy na to? ;-)

Pzdr
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
majcher
Posty: 146
Rejestracja: 2004-01-30 09:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: majcher »

Tomasz S pisze:Bogdan ! , należało by jeszcze wziąć pod rozwagę to , że diody mają ukierunkowaną wiązkę światła (najmocniej świecą do przodu - tam gdzie soczewka) ...

:1111_bye:
nie tak do końca
diody miewają róznie ukształtowane kierunki świecenia - trzeba sprawdzać w kartach katalogowych - moga być ukierunkowane tak jak mówisz "do przodu" ale takie o duzej jasności montowane w np tablicach swietlnych moga mieć soczewkę ukształotwaną tak aby świeciły pod innym kątem

a zamiast rurki to zrobić matrycę w postaci listwy z otworami. diody po polutowaniu zalać od strony wyprowadzeń żywicą co da panel gotowy do montażu pod samochodem w miare zabezpieczony przed wpływami atmosferycznymi
majcher
jest - Mitsubishi Pajero 2.5TD
było - 2.0 SE 1996
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Majcher a co sądzisz o sprzęcie w linku (allegro)? Czy jest szansa, że instalacja się podpali? (słyszałem coś takiego, przetrze się drucik, zrób się łuk i się zapali? możliwe to?)

Pzdr.

Ps. Co do wypowiedzi Oleya. Podświetlanie można legalnie odpalać na postoju. Podczas jazdy nie można mieć podświetlania. Ok. Da się jakoś obejść to prawo? Jak kupię zestaw z allegro to będę miał sterownik, więc mogę sobie dowolnie włączać i wyłączać.. Myślałem, żeby przy ew. spotkaniu z policją tłumaczyć, że auto będzie demo carem i założyłem dlatego podświetlanie, którego używam na pokazach... :P

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
spown
Posty: 633
Rejestracja: 2004-09-23 20:49
Galeria: viewtopic.php?t=5507
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: spown »

Nie widać na zdjęciach z Allegro jak ta listwa z diodami jest wykonana, ale patrząc na efekt już po zamontowaniu w samochodzie, to powiem szczerze, że neon ładniej rozprasza światło...
Mówią źle, mówią zły, mówią wariat...
Był: Ford Probe 2.2 GL ganz rot ;)
Jest: Mitsubishi Galant 2.5 V6
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Co do diud to można odciąć soczewkę górną i będzie rozpraszało :D :D :D :D Ale to i tak się nie opłaci biorąc pod uwagę cenę neonu bież te on tylko jeszcze powiem który zestaw bendzie najlepszy moim zdaniem.
:arrow: No lale narazie to wybrałeś najlepszą aukcje !! :D :D :D
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
majcher
Posty: 146
Rejestracja: 2004-01-30 09:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: majcher »

RX pisze:Witam,

Majcher a co sądzisz o sprzęcie w linku (allegro)? Czy jest szansa, że instalacja się podpali? (słyszałem coś takiego, przetrze się drucik, zrób się łuk i się zapali? możliwe to?)


Pzdr.
Diabli wiedzą teoretycznie kazdy kabelek przetarty może moze zrobić pożar
Kiedys w terenie w pajero kumpla poluzował się górny wahacz i pzretarł wiązke do alternatora. dopóki jechał to tylko iskrzyło jak sie zatrzymał to poszło zwarcie na stałe a fabrycznie ta wiązka nie jest zabezpieczona bezpiecznikeim i leci wokół całe komory silnika - ledwo ugasilismy
majcher
jest - Mitsubishi Pajero 2.5TD
było - 2.0 SE 1996
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Panowie!

A od czego są bezpieczniki :twisted: :twisted: :twisted:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

majcher pisze:
nie tak do końca
diody miewają róznie ukształtowane kierunki świecenia - trzeba sprawdzać w kartach katalogowych - moga być ukierunkowane tak jak mówisz "do przodu" ale takie o duzej jasności montowane w np tablicach swietlnych moga mieć soczewkę ukształotwaną tak aby świeciły pod innym kątem

a zamiast rurki to zrobić matrycę w postaci listwy z otworami. diody po polutowaniu zalać od strony wyprowadzeń żywicą co da panel gotowy do montażu pod samochodem w miare zabezpieczony przed wpływami atmosferycznymi
:1111_hello:

... i tutaj całkowita zgoda . Gdybym to ja robil , zalutował bym je na płytce drukowanej - wiesz z jednej strony pokrytej miedzią (zachowując na niej plus i minus) ... potem wystarczyło by wsadzić "to" do jakiejś rurki np. z plexi ... Napisz (jeśli masz te dane) jak wygląda stosunek Candeli do mocy pobieranej przez zestaw - To chyba jest naj bardziej istotne ... Oczywiście nadal obstawiam na neony lub nawet jarzeniówki ... ale może się mylę ... Myślę , że na którymś ze zlotów będzie można porównać jedno i drugie . NARA

:1111_bye:
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Na razie prace stoją w miejscu. Nie ma mnie w domu. Chyba jednak jak już coś to neony. Jednak neon neonowi nierówny... na allegro jest sporo, jednak co wybrać? Jakieś sugestie?

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

RX z tego co wiem przed Mławą jak się jedzie od Przasnysza do Mławy jest sklep z częściami tuningowymi tam wpadnij może są tam neonki to zobaczysz jak i z czym się je i jak wygląda !!!!
Pozdro :D :D :D :D
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Nie wiedziałem, że mam gdzieś pod nosem sklep tuningowy. Gdzie dokładniej on się znajduje?

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”