ksenony

Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Re: ksenony

Post autor: Sebastian »

ja tez sie teraz osobiscie za xenonami oglondam i nawet niezle, sa sety do h4.
srednia cena to jakies 450 zeta( w przeliczeniu).
daja gwarancje itp. do tego wielu zaleca kupno wlasnie tych szkielek"clear"- argumentujac to w ten sposob, ze widocznosc jest jeszcze lepsza i jesli fotki ktore pokazuja nie sa fotomontarzem, to maja racje.

pozdr
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
shimizu
Posty: 39
Rejestracja: 2007-11-17 19:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: shimizu »

Podepnę się pod temat :) może ktoś wie gdzie można kupić lampy do proba 2 gen. z oznaczeniami DC/R ??
Ford Probe II 2,5 V6 USA
czarna strzała, bi-xenon inside :]
Awatar użytkownika
Astro
Posty: 617
Rejestracja: 2007-05-02 22:42
Galeria: viewtopic.php?t=12878
Lokalizacja: Vault 101

Re: Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: Astro »

:shock: a czym mają one się różnić od normalnych nie DC/R ??

Bo szczerze mówiąc nie wiem co to za oznaczenie.
Ford probe 2,5 KLZE
My definition is High Definition.
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: Dee Jay »

DC/R to oznaczenie lampy przeznaczonej bo bixenonu :P

Towar bardziej unikatowy niż vris box bo nawet w klubie nikt nie ma :mrgreen:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Astro
Posty: 617
Rejestracja: 2007-05-02 22:42
Galeria: viewtopic.php?t=12878
Lokalizacja: Vault 101

Re: Co powiecie na takie żarówki ?

Post autor: Astro »

Napisałbym nawet że bardziej unikatowy jak full elektryka w fotelu. :wink:
Ford probe 2,5 KLZE
My definition is High Definition.
shimizu
Posty: 39
Rejestracja: 2007-11-17 19:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: ksenony

Post autor: shimizu »

Bo właśnie kupiłem i zamontowałem sobie bi-xenon h4 :D z tym, że mam jedną lampę dziurawą po kamieniu ( jak to Pan Diagnosta stwierdził że wypalona po nielegalnym xenonie ale jeszcze wtedy nie miałem założonych :D ) i muszą ją wymienić i chciałem od razu na homologowane pod właśnie bi-xenony. Bo z racji że na lampach z oznaczeniami HC/R jest to nielegalne a efekt jest naprawdę imponujący bo wspaniale świecą :twisted: :D i proboszczak wygląda efektownie :D a nie chce płacić za mandaty po 400 zł :twisted:
Ford Probe II 2,5 V6 USA
czarna strzała, bi-xenon inside :]
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: ksenony

Post autor: Dee Jay »

Nie ma jak ksenon na odbłyśnikach :roll:
Nawet jakbyś kupił sobie takie lampy DC/R to i tak byś płacił nadal mandaty i tracił dowód :P
A jaką masz barwę. 8000K?
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
shimizu
Posty: 39
Rejestracja: 2007-11-17 19:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: ksenony

Post autor: shimizu »

tak 8000K :D żeby legalnie jeździć na xenonach to potrzeba:
- lampy przednie homologowane DC/R
- spryskiwacze reflektorów
- poziomiczki reflektorów

a narazie chce dopaść lampy i spryskiwacze bo to nie jest jakiś koszt nie do przejścia a pan pała (pan policjant :D ) raczej nie jest na tyle ogarnięty, żeby kazać zdejmować daszki i pokazywać mu palcem co gdzie jest a druga sprawa on nie jest od spraw techniczynch bo diagnostą nie jest tylko może wydać swoją subiektywną lub nie opinię. Fakt faktem rozmiawiałem na ten temat z ludzmi wieloma którzy mają a ten temat pojęcie i jedynie co może zrobić to skierować samochód na badanie techniczne, oczywiście jak nie będzie spryskiwaczy to dodatkowo należy się mandat bo to niezgodne z prawem (Zgodnie z Regulaminem 48 EKG ONZ, światła mijania posiadające źródło światła o strumieniu świetlnym większym niż 2000 Lumenów powinny być wyposażone w urządzenia czyszczące szybę reflektora czyli dokładnie określając w spryskiwacze reflektorów.). Z tym, że u Nas jest taka bajka że pan pała może przyczepić się do xenonów fabrycznych w audii, VW, Mazdzie i powiedzieć że dla niego też źle świecą i wysyła na przymusowe badanie. :lol: :lol:
Ford Probe II 2,5 V6 USA
czarna strzała, bi-xenon inside :]
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: ksenony

Post autor: Dee Jay »

Domyśliłem się że masz 8000 po jakości postów :P

A co do ksenonów to pan policjant to też nie taki idiota jak myślisz by nie domyślić się że nie masz oryginalnych świateł ksenonowych.
Układu samopoziomowania nie założysz z innego auta bo nie da się. I da się sprawdzić czy jest zamontowany bez rozkręcania lamp.
Wkładów dostosowanych do bixenonów ani nawet zwykłych soczewkowych nie ma więc sprawa już przegrana. światła do ksenonu a zwykłe halogenowe czy zwykłe soczewki łatwo rozpoznać
Spryskiwacze muszą być wysokociśnieniowe a nie zwykłe ale nawet jak takie założysz to bez wyżej wymienionych rzeczy które nie istnieją do probe nie pomogą przy kontroli.

No i policjant może zatrzymać Ci dowód tylko podejrzewająć że te lampy są niezgodne a w probe z niebieskimi światłami to trudno nie wzbudzić podejrzeń. Wystarczy opinia policjanta i jesteś u diagnosty a on jest czysty bo ma takie prawa
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: Robert »

Więcej - on ma prawo zabrać Ci ten dowód przy każdej kontroli, więc jak zapamięta Cię jakiś patrolowy w okolicy, to szybko doprowadzi do zdjęcia tych świecidełek, bo nie wyrobisz (jak nie finansowo, to czasowo) załatwiać kolejne przeglądy. A jak się zainteresuje, że wszystkie są np. z jednej stacji diagnostycznej, to i pana diagnostę przekona (widmem nękających kontroli), żebyś więcej nie przeszedł u niego badań pod byle pretekstem - jak na czas badań zamontujesz standardowe światła, to Cię odrzucą z powodu ręcznego, wycieku płynów eksploatacyjnych (plamka pod silnikiem), brudnych szyb (nie można sprawdzić, czy nie ma pęknięć) albo luzów w zawieszeniu (badanie wzrokowe, więc uznaniowe).
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: ksenony

Post autor: Bogdan9999 »

E to lepiej wy wszyscy sie połóżcie bo jeszcze ktoś się przewróci i rękę złamie. :lol: :lol: :lol: :lol: A policjant tez człowiek po cywilnemu już nie władza wiec niech nie prześladuje kogoś bo ten ktoś może odegrać sie po służbie. :) A zawsze zostaje nam złożenie skargi za nękanie :lol: :lol: :lol: :lol: Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
mayday23
Posty: 45
Rejestracja: 2007-03-18 00:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Pruszków

Re: ksenony

Post autor: mayday23 »

A ja tam mam takie h4 bixenon i powiem wam że jeżdżę na nich już ponad rok i nikt sie nie czepia, miałem wiele kontroli i nic nie mówili o spryskiwaczach. A co do świecenia to jest rewelacja. Wiec o czym tu dyskutować. Diagnosta na przeglądzie zasugerował mi tylko: załóż spryskiwacze i będzie git.
2,5 V6, Red, BiXenon
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: ksenony

Post autor: Bogdan9999 »

No to wyjaśnia juz chyba sprawe.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: darel »

shimizu pisze:tak 8000K :D ...
Jechałeś na takich światłach nocą poza miastem albo jak trochę padało? Widać cokolwiek? Przy takiej barwie chyba nie odważyłbym się wjechać w ciemność. Widziałem jak świecą 6000K i to już nie jest najlepiej a co dopiero 8000K.
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Awatar użytkownika
mayday23
Posty: 45
Rejestracja: 2007-03-18 00:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Pruszków

Re: ksenony

Post autor: mayday23 »

I to jest opinia osoby która nie ma tego w samochodzie. Mam k8000 i w deszczu tez jest super bez porównania z żarówkami phllipsa, przerabiałem już wszystkie możliwe h4 i nic się nie równa z tymi ksenonami.
2,5 V6, Red, BiXenon
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: ksenony

Post autor: Bogdan9999 »

Ja u siebie myśle nad K10 000 lub K14 000 Jeszcze nie wiem na które sie zdecyduje :? :D Tak czy siak musze kupić 2 komplety więc może jedno i drugie :)
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: darel »

mayday23 pisze:I to jest opinia osoby która nie ma tego w samochodzie. Mam k8000 i w deszczu tez jest super bez porównania z żarówkami phllipsa, przerabiałem już wszystkie możliwe h4 i nic się nie równa z tymi ksenonami.
To jest opinia osoby, która widziała jak świecą 6kK z pozycji pasażera samochodu w którym były zainstalowane jadąc nocą w czasie lekkiej mgiełki. Zważywszy, że fizyka nie jest mi obca podejrzewam, że przy światłach 8kK nie jest lepiej tylko gorzej. Oczywiście to tylko moja prywatna, subiektywna opinia więc nie bierz do głowy :gwizd:
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Awatar użytkownika
mayday23
Posty: 45
Rejestracja: 2007-03-18 00:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Pruszków

Re: ksenony

Post autor: mayday23 »

Wiesz jak mieliście brudne lampy to się zgodzę, bo gdybyś jechał na czystych to zmieniłbyś zdanie. :)
2,5 V6, Red, BiXenon
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: Sqad »

Dee Jay pisze:Domyśliłem się że masz 8000 po jakości postów :P
Hehehe normalnie padłem ze śmiechu.
darel pisze:Jechałeś na takich światłach nocą poza miastem albo jak trochę padało? Widać cokolwiek? Przy takiej barwie chyba nie odważyłbym się wjechać w ciemność. Widziałem jak świecą 6000K i to już nie jest najlepiej a co dopiero 8000K.
No tu się zgodze, 8k to jest przegięcie pały blink blink i sam lans, na prawde nic nie widać. Ktoś zresztą pisał ksenon na odbłyśniku ?? hehe śmiech na saki zawsze mam polewke jak taką rzeźbę widze, jak dla mnie efekt mizerny, a i świecenie aż tak się nie poprawia.
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: ksenony

Post autor: Dee Jay »

W kiepskich warunkach niebieskie światło się nie sprawdza. Nie ma znaczenia czy to zwykła żarówka czy ksenon chodzi o barwę światła i ksenon nie zmieni fizyki. Mayday przejedz się w takich samych warunkach na 4300K a zobaczysz różnicę. Weź też pod uwagę że żadne auto opuszczające fabrykę nie ma zamontowanych żarówek 8000K bo im więcej kelwinów tym mniej wydajne jest światło. Te żarówki to po prostu wynalazki blink blink i świecą gorzej im intensywniejszy kolor
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
mayday23
Posty: 45
Rejestracja: 2007-03-18 00:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Pruszków

Re: ksenony

Post autor: mayday23 »

Ok spoko zgodzę się z tym, że im mniejsze k tym lepiej świeci. Ale i tak nie zamienię tych chińskich wynalazków na zwykłe h4. Wy wiecie swoje, a ja widzę swoje co noc. Pozdrawiam wszystkich przeciwników chińskich ksenonów :)
2,5 V6, Red, BiXenon
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Re: ksenony

Post autor: Mr. Cynk »

Dee Jay pisze:W kiepskich warunkach niebieskie światło się nie sprawdza. Nie ma znaczenia czy to zwykła żarówka czy ksenon chodzi o barwę światła i ksenon nie zmieni fizyki. Mayday przejedz się w takich samych warunkach na 4300K a zobaczysz różnicę. Weź też pod uwagę że żadne auto opuszczające fabrykę nie ma zamontowanych żarówek 8000K bo im więcej kelwinów tym mniej wydajne jest światło. Te żarówki to po prostu wynalazki blink blink i świecą gorzej im intensywniejszy kolor

To po co się produkuje taki szit? łatwiej wyprodukować te 8000K niż 4300K? taniej? na przekór fizyce? bo brak mi tu elementu logiki.
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: RX »

Witam,

Kurczę, nawet tanie zestawy świecą bardzo ładnie z tego co widziałem na żywo. Mi się tylko nie podoba ten efekt świecenia ksenonu przez nie soczewkowe lampy. Ale to kwestia gustu.

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: ksenony

Post autor: Kocureq »

Mr. Cynk pisze:To po co się produkuje taki szit? łatwiej wyprodukować te 8000K niż 4300K? taniej? na przekór fizyce? bo brak mi tu elementu logiki.
A po co się produkuje lampy? Żeby świeciły? Nie - żeby sprzedać :)
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: ksenony

Post autor: Dee Jay »

Mr. Cynk pisze:
Dee Jay pisze:W kiepskich warunkach niebieskie światło się nie sprawdza. Nie ma znaczenia czy to zwykła żarówka czy ksenon chodzi o barwę światła i ksenon nie zmieni fizyki. Mayday przejedz się w takich samych warunkach na 4300K a zobaczysz różnicę. Weź też pod uwagę że żadne auto opuszczające fabrykę nie ma zamontowanych żarówek 8000K bo im więcej kelwinów tym mniej wydajne jest światło. Te żarówki to po prostu wynalazki blink blink i świecą gorzej im intensywniejszy kolor

To po co się produkuje taki szit? łatwiej wyprodukować te 8000K niż 4300K? taniej? na przekór fizyce? bo brak mi tu elementu logiki.
Czyli wł twojej logiki wszystko co jest produkowane musi być dobre bo inaczej by tego nie robili ? wow :mrgreen:

A zauważyłeś może że firmy wiodące w oświetleniu jak Philips czy Osram nie mają w ofercie żadnych 8000K czy 12000K? A wszystkie kolorowe xenony to chińszczyzna no name. Jak myślisz dlaczego?i
A tak z ciekawości myślisz że te kolorowe wynalazki mają homologacje? Nie mają, wystarczy obejrzeć z bliska te żarniki

A jak myślisz po co robi się niebieskie żarówki pseudo xenon kolorowe spryskiwacze, postojówki wentylki itp skoro logika mówi że nie wolno używać? Bo zawsze trafi się grupa pseudo tjunerów którzy się podniecą że pasuje im do niebieskich neonów czy ringów i to kupią. Póki jest zbyt można produkować co się chcę
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”