ksenony

Awatar użytkownika
Przemek-83
Posty: 203
Rejestracja: 2009-12-01 17:38
Samochód: B5 "00 1.8 20V
Galeria: viewtopic.php?t=16910
Lokalizacja: bombaj :)

Re: ksenony

Post autor: Przemek-83 »

no mi już nie koniecznie o ten 'zenon' chodzi tylko o to ,żeby dobrze swieciły
nawet to coś http://moto.allegro.pl/okazja-popraw-wi ... 11706.html

wiem,że 100w są nie legal....tak samo jak h.i.d :P
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: ksenony

Post autor: TYGRYSEX »

adrian_seki pisze:Hehe też mam takie :D taki xenon że hey ... :D Ale fakt faktem lampa jaśniejsza jest :P
Ale ten niby "zenon" to też żarówka 100w - widzisz, kolega adrian_seki potwierdza : nie świeci lepiej, ale lampa jaśniejsza :P
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek-83
Posty: 203
Rejestracja: 2009-12-01 17:38
Samochód: B5 "00 1.8 20V
Galeria: viewtopic.php?t=16910
Lokalizacja: bombaj :)

Re: ksenony

Post autor: Przemek-83 »

co mi po lampie ?! niech nawet się czarna zrobi :) ja chcę drogę oświetlać a nie w lampę patrzeć
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: ksenony

Post autor: TYGRYSEX »

W sensie - lampa jaśniejsza- ale drogi lepiej nie oświetla :twisted:
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: ksenony

Post autor: adrian_seki »

TYGRYSEX pisze:
adrian_seki pisze:Hehe też mam takie :D taki xenon że hey ... :D Ale fakt faktem lampa jaśniejsza jest :P
Ale ten niby "zenon" to też żarówka 100w - widzisz, kolega adrian_seki potwierdza : nie świeci lepiej, ale lampa jaśniejsza :P
A czy czasami żarówki nie są 55/60W ? Ja mam takie. I w dodatku Tygrys Ci powiem - lepiej świecą tak jakoś jaśniej na drodze. Ale to może tylko złudzenie w końcu jak wjechałem do garażu na żółtych to wyjechałem z niego na białych (niebieskich) dopiero po miesiącu
Przemek-83 pisze:co mi po lampie ?! niech nawet się czarna zrobi :) ja chcę drogę oświetlać a nie w lampę patrzeć
No to kolego zainwestuj w xenony z prawdziwego zdarzenia od Audi / VW przerób lampy seryjne na soczewki (to chyba razem z xenonem) i będziesz miał to co chcesz a nie jakieś żarówki i zwykłe klosze. Ja założyłem sobie żarówki zabarwiane na niebiesko bo miały iść na złom z autem kuzyna więc po co. Najpierw trzeba zacząć od wymiany kloszy a nie MADE IN POLAND "126p". Na allegro są clear lampy z gładkim kloszem przezroczystym.

Nie zapominajmy że to tylko lampy do jazdy nocą. Mają Służyć abyś nie wjechał na drzewo czy nie zjechał z asfaltu na zakręcie - żadna lampa ci dnia nie zastąpi
Awatar użytkownika
Przemek-83
Posty: 203
Rejestracja: 2009-12-01 17:38
Samochód: B5 "00 1.8 20V
Galeria: viewtopic.php?t=16910
Lokalizacja: bombaj :)

Re: ksenony

Post autor: Przemek-83 »

Jakieś żarówki...takich żarówek "zabarwianych na niebiesko" mógłbym za swoje kupić chyba z dziesięć :P
Widać,że czytasz uważnie.
Mam nówki klosze i żarówy za 8 dyszek
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: ksenony

Post autor: adrian_seki »

No to nie wiem dałeś sie nabrać czy coś... to nadal żarówka nie xenon. Nie należy mylić tutaj pojęć. 100W hmm no fajnie szybciej wypalisz sobie klosz lub stopisz jak masz plastikowy a światła nadal będzie mało gdyż to jest tylko zaledwie 3-5% zależy jaka firma z mocy pobieranej z akumulatora. czyli coś ok 90% to ciepło. Jednym z głównym powodem wycofywania żarówek ze sklepów jest właśnie ten fakt 3%. Dobrym rozwiązaniem jest zmiana kloszy, czyli wynaleźli właśnie soczewki.

Nie poprawisz jakości światła choćbyś nie wiadomo ile miał za nią zapłacić to są fakty (mówię tutaj o żarówce wolframowej zwykłej niebieskiej tyle że w pudełku z nalepką 80zł). Zresztą mnie nawet xenony nie zadawalają podczas jazdy nocą - i tak mało co widać choć lepiej niż w moim probe, żarówkach h4 i lampach od malucha :D

Możesz podnieść lampy do góry zwiększając odległość świecenia lamp lecz będziesz oślepiał ludzi z naprzeciwka - ale będziesz widział lepiej - lub włącz sobie drogowe - lepiej widział już nie będziesz niż w tej sytuacji. Ale najpierw wjedź na stację diagnostyczną zapłać panu 20zł i niech ustawi ci światła - może problem ustąpi

Heyo
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: ksenony

Post autor: TYGRYSEX »

Na stronie z konfiguratorem Forda znalazłem pewną niedorzeczność :

Obrazek

Wybranie samej opcji spryskiwaczy reflektorów wyklucza zamówienie "zenonów" z regulacją kąta ustawienia tychże ... Hmmm - można zamówić bez spryskiwaczy ? Bardziej prawdopodobne że zestaw z "zenonami" zawiera już ten element, ale i tak oferta budzi nieufność potencjalnego klienta i zmusza go do wykonania telefonu ...
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”