ksenony

Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

ksenony

Post autor: nikosnikos »

Co sadzicie o czyms takim? Duzo podobnych ostatnio pojawilo sie na allegro.
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=59050297
Spotkal sie juz ktos z Was z czyms takim? Jestem ciekawy efektu - czy swiatlo jest rozproszone po reflektorze (chyba nie powinno) no i jak wyglada sprawa ze spryskiwaczami (zawsze mowia, ze do ksenonow powinny byc spryskiwacze o duzym cisnieniu wody). I ciekawe jak z przegladami?
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

Przeglądu nie przejdzie.


po pierwsze światło ksenonów jest tak silne, że musisz mieć regulację wysokości, po drugie spryskiwacze. wiązka jest tak skupiona że wystarczy jeden wypasiony stwór nocny rozbity na reflektorze i masz po zarąbistym oświetleniu drogi.... dlatego wymagane są spryskiwacze żeby na bieżąco to czyścić.

a po kolejne to lustro.
żarówka to jedno a lustro to drugie i lustro musi być też specjalnie wyprofilowane z tego co wiem do danej żarówki.
wystarczy, że zbyt płytko/głęboko wsadzisz nawet ogyrinalną żarówkę i już są inne snopy światła.

ja bym raczej już pomyślał o całych reflektorach xenonowych jeśli już.

inną sprawą Nikoś jest temat automatycznego systemu poziomu świateł.
Nie wiem czy wiecie ale w zasadzie 90% aut na drogach ma systemik regulacji siły hamowania na tylną oś.
to jest coś co zwiększa siłę hamowania tyłem w sytuacji kiedy mamy tył obciążony mocniej.
To samo stosuje się do lamp ksenonowych z tym że nie świecą one wtedy mocniej :) a ich wysokość świecenia jest korygowana odpowiednio.

No i tyle w tym temacie.

oczywiście, że temat jest ciekawy i w ogóle, bardzo chętnie bym sobie zmienił moje "ogarki" na takiej snajperskie szperacze ale kilka zasad trzeba wziąć pod uwagę... :)
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

Może to będzie ciekawsze?


:)


http://www.hella.pl/mainpl/shop/katalog/index.php?k=90


i tutaj na dole coś do czyszczenia tychże lampek oraz do ich regulacji (wysokości)

http://www.hella.pl/mainpl/shop/katalog/index.php?k=91

cen nie znam ale budzi zaufanie.
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

No rzeczywiscie - to budzi zaufanie, ale - na bank ma "fajna" cene :twisted: No ale gdyby byl taki efekt jak kiedys Sqad mial w avantarze to ja nie mialbym pytan :twisted:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

nikosnikos pisze:No rzeczywiscie - to budzi zaufanie, ale - na bank ma "fajna" cene :twisted: No ale gdyby byl taki efekt jak kiedys Sqad mial w avantarze to ja nie mialbym pytan :twisted:
Efekt będzie ten sam, ponieważ to te same soczewki co zastosowane w Hardboilerze (aucie z avatara Sqada).

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
AGA I GER
Posty: 830
Rejestracja: 2004-12-21 19:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Post autor: AGA I GER »

Xenony fajna sprawa ale jak cymki napisał wyżej.
A co do oświetlenia to zamiast kombinować zakupiłem żarówki z dużą ilością UV co daje efekt jak w Xenonach,
Kilka osób w klubie widziało jak świecą i do złudzenia przypominają światła xenonowe :)
Będziesz Miał Wygody
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

Mi osobiscie wyjatkowo sie nie podobaja zarowki "ala ksenon" - swiatlo jest rozproszone po calej lampie :? Chcialbym zobaczyc jak to wyglada w tych lampach, co Quaki kupil jakis czas temu - podobno efekt jest niezly - projektory + jakies blue zarowki.
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

zrobie zdjecia jutro to pokaze :) (mam w koncu aparat spowrotem hehe)
co dos wiecenia to te swiatelka projekcyjne wcale nie swieca lepiej niz normalne (nastepny projekt u mnie to wykonanie projekcyjnych swiatelek na podzespolach helli :) (90mm + xenon nie legalny ale fajny ;))
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Quaki pisze:(nastepny projekt u mnie to wykonanie projekcyjnych swiatelek na podzespolach helli :) (90mm + xenon nie legalny ale fajny ;))
Pozdrawiam
Też sobie kupię czyste klosze... a ile za te helle obecnie, bo kiedyś padały ceny, ale pewnie się pozmieniały?

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

ostudzę was nieco... :wink:

z tego co się orientowałem przed świętami to jedna lampka z serii 90mm kosztowała trochę ponad 400pln.

Ale do pełni szczęścia potrzeba 4 (!!!) lampek. :)

potem dochodzi jeszcze koszt osadzenia tego w probku.

:) fajnie ale jak komuś w dupsko wjedziemy to tylko czysta strata bo żadna ubezpieczalnia tego nie pokryje (o ile całkiem nie odmówi odszkodowania za nielegalne lampy....)

tfu tfu... odpukać nikomu nie życzę ale jak sobie pomyśle, moja osobista małża miała dwie "fastrygi" dzień po dniu i oie nie z własnej winy.....
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

niestety cynki ma racje takie sa ceny i z takimi wydatkami sie trzeba liczyc:(
co do zdjec to juz mam ale niestety nie oddaja one fajnosci tych swiatelek wyglad jako zywo przypomina xenon pomimo tego ze to tylko h4 wrzuce jak tylko bede mial chwilke
pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Kto uważa, że ksenon powinien być dla wszystkich ręka w górę. Ksenony powinny świecić nisko i nie mieć regulacji. Każda blondynka jak wsiada w salonie do nowego auta bawi się wszystkimi pokrętłami u ustawia światła w górę. Pozdro dla ... (nich)
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
AGA I GER
Posty: 830
Rejestracja: 2004-12-21 19:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Post autor: AGA I GER »

Ja tam mam H4 o mocy 90x100 z UV jak pisałem wcześniej i xenony mi tam są nie potrzebne :twisted:
fakt że kupiłem podróby od ruskich ale oryginały Philipsa kosztują 250 zł za komplet :(
a i jeszcze tak a propos te co mam nie są koloru niebieskiego tak jak można kupić pseudo xenony na allegro
zresztą ciężko kolorystykę świecenia opisać
Będziesz Miał Wygody
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

AGA I GER pisze:Ja tam mam H4 o mocy 90x100 z UV jak pisałem wcześniej i xenony mi tam są nie potrzebne :twisted:
fakt że kupiłem podróby od ruskich ale oryginały Philipsa kosztują 250 zł za komplet :(
a i jeszcze tak a propos te co mam nie są koloru niebieskiego tak jak można kupić pseudo xenony na allegro
zresztą ciężko kolorystykę świecenia opisać
Kremowy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
AGA I GER
Posty: 830
Rejestracja: 2004-12-21 19:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Post autor: AGA I GER »

Właśnie odcień świecenia nie jest kremowy nawet bym napisał że intensywnie biały wpadający lekko w niebieski
zresztą żarówki są dwu kolorowe (taka ciekawostka)
Będziesz Miał Wygody
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

Quaki pisze:zrobie zdjecia jutro to pokaze :)
Quaki - zapodaj te fotki - intryguja mnie te lampy :twisted:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

no przeciez krew mnie zaleje zdjecia mi gdzies wsiakly :(
ale i tak nie wiedac na zdjeciach jak naprawde lampy wygladaja :(
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
witson
Posty: 19
Rejestracja: 2007-04-09 13:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: witson »

Zakupiłem zestaw HID ksenon na allegro, cały komplecik, jednak po zamontowaniu w stare reflektory, światło jest bardzo rozproszone, nie mam pojęcia co zrobic żeby było dobrze, w USA są dostępne lampy clear z niby soczewkami http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Parts-Ac ... 06.c0.m245 ale nie mam pojęcia czy to zda egzamin. Czy ktoś przerabiał swiatła w probe na ksenony ?? Pomijam oczywiście fakt samopoziomowania i spryskiwaczy do reflektorów.
Ford Probe II 2.0 `93
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Re: ksenony

Post autor: Lisiu »

witson pisze:Zakupiłem zestaw HID ksenon na allegro, cały komplecik, jednak po zamontowaniu w stare reflektory, światło jest bardzo rozproszone (...)

Nic nie zrobisz, takie efekt dają pseudo xenony :P
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
witson
Posty: 19
Rejestracja: 2007-04-09 13:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Jędrzejów
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: witson »

Nie no jakby wsadzic je w odpowiednie reflektory byłoby pewnie lepiej, kumpel ma w reflektorach z soczewkami i nie oślepia nikogo jednak do probków nie produkują takich rzeczy a w usasą tylko z pseudosoczewkami które nie zakrywają całej żarówki, światło najbardziej rozpraszane jest przez szkła reflektorów.
Ford Probe II 2.0 `93
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: ksenony

Post autor: Dee Jay »

Lisiu pisze:
witson pisze:Zakupiłem zestaw HID ksenon na allegro, cały komplecik, jednak po zamontowaniu w stare reflektory, światło jest bardzo rozproszone (...)

Nic nie zrobisz, takie efekt dają pseudo xenony :P
Pseudo xenony bez soczewek :wink:

A to badziewie z USA odpuść bo świeci jeszcze gorzej od zwykłych wkładów
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Re: ksenony

Post autor: wingerman »

witson dziekujemy ze nie tworzyles nowego tematu tylko odgrzebales stary :)
Poniewaz jego miejsce jest w uningu to tam go przenosze.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: Kędziorek »

witson pisze:Zakupiłem zestaw HID ksenon na allegro, cały komplecik, jednak po zamontowaniu w stare reflektory, światło jest bardzo rozproszone, nie mam pojęcia co zrobic żeby było dobrze, w USA są dostępne lampy clear z niby soczewkami http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Parts-Ac ... 06.c0.m245 ale nie mam pojęcia czy to zda egzamin. Czy ktoś przerabiał swiatła w probe na ksenony ?? Pomijam oczywiście fakt samopoziomowania i spryskiwaczy do reflektorów.
Daj sobie spokuj. Poszukaj na forum tematu o tych lapmach, soczewka to pic, który ma ładnie wyglądać, ale absolutnie nie spełnia swojej funkcji.
Jezeli coś to poszukaj na Allegro, był koleś, który sprzedawał lampy CLEARdo I gen. bez żadnych soczewek, tyle, że w wersji USA.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mardan_pl
Posty: 146
Rejestracja: 2008-06-04 23:09
Galeria: viewtopic.php?t=13863
Lokalizacja: Środa Śląska - Wrocław

Re: ksenony

Post autor: mardan_pl »

koles co sprzedaje lampy dalej jest na alledrogo ja te lampy juz zakupiłem ale jeszcze ch nie testowałem bo mam autko u lakiernika
Po remoncie kapitalnym Probe gotowe
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Re: ksenony

Post autor: Mr. Cynk »

Nie wiem czy to już tu ktoś napisał ale jest coś takiego:


Każdy reflektor/lampa czy jak to zwał jest budowany i konstruowany pod konkretną żarówkę. H1, H3, H4, H7 itp itd.

O co biega... biega o to że każda żarówka ma tzw. "cokół" lub inaczej mocowanie i każda żarówka ma żarnik (lub dwa)

żarnik jest dla danej żarówki bardzo precyzyjnie umieszczany, chodzi o jego położenie i odległość od cokołu.
Dla tych parametrów żarówki jest odpowiednio skonstruowany reflektor, a dokładniej jego lustra i/lub klosz.

I teraz, jeśli masz klosz typu "clear" to rozproszenie i ułożenie odpowiednio wiązki światła bierze na siebie w 100% lustro a jeśli masz klosz z rozproszeniami to ułożenie wiązki światła bierze na siebie i klosz i lustro.

Dlatego po pierwsze nie ma znaczenia czy kupisz lampy clear czy tradycyjne a po drugie jesli zaparkujesz tam inna żarówkę to pomimo, że cokół może pasować lub być przerobiony masz prawdopodobnie w innym miejscu żarnik i NIGDY nie będziesz miał dobrze ułożonej wiązki światła ( o ile nie będziesz z miejsca G* widział i oślepiał wszystko z przeciwka łącznie z sowami na gałęziach, lisami w rowie i dzikami w okolicznych kartofliskach.

to jest też wyjaśnienie czemu H4 jest wynalazkiem "do bani" i gozrzej świeci niż np. H7. dwa żarniki jedno lustro.... czyli kompromis, czyli konstrukcja nie-wydajna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”