Body kit do Probe I i II

Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Zaczepy w tych samych miejscach. Tak więc ściągasz stary zderzak, zakładasz nowy na tych samych zaczepach.
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

ja jestem bardzo chętny tylko na przeszkodzie stoi narazie kasa :? wczoraj trafiła sie okazja i kupiłem felgi i narazie jestem bez kasy, ale myśle że będziesz miał kontakt z tym gościem i będe mógł złożyć zamowienie w późniejszym terminie :?:

czy był by ktoś jeszcze chętny na taką dokładkę czy lotke jak ja :?:
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Ja jestem chetny przod i bok i tyl takie jak na zdjeciach Squada i ja sie pisze za ten 1000zl kupic taki zestaw
Pozdrawiam
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Quaki pisze:Ja jestem chetny przod i bok i tyl takie jak na zdjeciach Squada i ja sie pisze za ten 1000zl kupic taki zestaw
Pozdrawiam
No to niech się jeszcze RX i Sqad zdecydują i daję gościowi zamówienie!

No i trzeba by było szczegóły obgadać typu, ile ma odstawać od ziemi itp.
To co byście chcieli mieć na życzenie.
BEAUTY...POWER...SOUL...
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

sadze ze jak RX i squad sie zdecyduja to sie dogadamy
Pozdrawiam
ps jeszcze pytanie do RX i squada jak sadzicie ktory tyl bo mi sie jakos bardziej widzi ten przedstawiony przez squada niz orginalny sensei chodzi o ten na pierwszym zdjeciu ale dla mnie bez przetloczki na tablice bo mam 93 i tablice miedzy swiatelkami
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Drzymku ja dam odpowiedź za 10 dni nie wcześniej jak z kasa stoje :( niestety.

Cena jest jak najbardziej ok.

Tylko to co napisał Quaki jak z tablicą ja mam w zderzaku.

Aha no i jedna sprawa, przecież człowiek będzie potrzebował jednego zderzaka, a ty pisałeś że nie potrzeba, to jak odwzorowuje zaczepy??
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

Rozumiem, że zderzak przedni to ten co posiada czerwony probek??
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Nie, czytaj temat uważnie
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

to który??
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Obrazek
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Jeżeli chodzi o punkty zaczepu, to są w tych samych miejscach i nie ma z tym problemu (jak coś - pytajcie na PW).
A teraz umiejscowienie tablicy.
Można zrobić tak że wszystkie 3 kity będą mieć umiejscowienie w zderzaku, albo jak ktoś będzie wolał - to gość zrobi mu między światłami. Myślę że o tą różnicę facet nie będzie robić problemu.

Co do kwestii "brać czy nie brać, bo teraz nie mam kasy".

Chodzi o to że np. Sqad albo RX - nie musicie brać równo z Quakim. Możecie zamówić np. miesiąc później niż Quaki i jest ok. Najważniejsze żebyście byli pewni na 1000% że bierzecie ten kit. Bo ja mówię gościowi że ma trzy zamówienia i tylko wtedy jest 1000zł. Quaki będzie brać np. teraz, a Wy możecie np. dać zaliczkę 100 zeta i będzie już zaklepane że bierzecie. Zrozumcie też mnie! Ja nie mogę ani gościa zrobić w balona, ani Was oszukać i staram się to załatwiać na prawdę po jak najlepszych warunkach!
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Nim napisze to co chcialem tu napisac zadam pytanie.
Niewazne czy 100, 200, 1000 czy 2000 zł za komplet.
Interesuja mnie szczegoly, co dokladnie wchodzi w ta cene?
np. Czy w cene wchodzi zrobienie formy wg. waszego pomyslu?
Drzymek wymien tu punkt po punkcie wszystko.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

Winger ja to zrozumialem tak za ten 1000zl dostaje kopie naszego zderzaka przod i tyl oraz progow kopia jest od wnetrza natomiast z zewnatrz sprawa wyglada tak jak na zdjeciach przedstawionych przez squada przod ten niebieski (chodzi mi o typ zderzaka nie o kolor) boki jak w niebieskim tyl jak na pierwszysm zdjeciu tylu przedstawionym przez squada zderzaczki i progi sa typu plug & play czyli maja miejsca mocowania tak jak orginalne zderzaki (uwaga boczne listwy o ile mnie pamiec nie myli sa na kolkach wiec musza miec kolki zeby pasowaly nam do karoserji inaczej sie tego raczej nie da zrobic no chyba ze na klej ale to moze byc lipa a jesli ma byc na klej to na jaki tak zeby to sie jeszcze dalo kiedys zdemontowac w razie niemca)
Tak wiec za ta cene dostajemy cos co od razu zakladamy i po malowaniu mozna jezdzic powierzch nia jest mozliwa do malowania bez na przyklad szpachlowania calosci itp
też mnie osobiscie malo interesuje jak koles to wykona dla mnie moze kazdy rzezbic osobno ale na logike wynika ze bedzie robil forme tak sazde
Pozdrawiam
ps. dobrze by bylo zebys Drzymek zobaczyl jak wygladaja jego wyroby przed pomalowanie jesli maja zadziory lub inne miejsca ktore trzeba szlifowac to lipa bo drugie tyle moze kosztowac pomalowanie
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Sam nie wiem jak on to robi. Ale najważniejsze że zderzaki są takie jak się chce i są typu plu&play (wyciągasz stare, zakładasz nowe).
Formę odlewa od oryginalnego zderzka (chodzi o szerokość, mocoania i spasowanie) a później modeluje to tak, że wychodzi co dusza zapragnie.
A de fakto, to zderzak w miejscach mocowań i tam gdzie schodzi się z karoserią to jest fabryczny (odbity od formy oryginalnego).
I raczej robi formę, bo mówił, że im więcej gości na jedną formę tym mniejsza cena - więc chyba forma.
A zderzak daje Wam w postaci TYLKO do pryśnięcia. Już dogadałem z gościem, że to ma być dopięte na ostatni guziczek i wypiesczone i wymuskane. I mogę przyjeżdżać do gościa kiedy chcę i cykać fotki jak będzie robić dla Was zderzaki (oczywiście jak chcecie).
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

Ja też bym się decydował na te zderzaki tylko nie teraz.Mogę dać zaliczkę i za 2 miesiace odebrać:)(przykłądowo)
lub czy jak on już będzie miał zrobiona formę, to bedzie można u ciego zamowić no za 4 miesiące, na lata no:)
czy jak zrobi to już wyrzuca formy i musi od nowa robić:)??
ile by było przy 4 kompletach:)
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Przy 4 kompletach - zapytam sie o cene.

Myślę że najlepiej było by z zaliczkami - wtedy i on i Wy będziecie pewni, że dojdzie do transakcji. Póki co, czekam na odpowiedź Sqada i RX`a.
Quaki, już by się decydował, a z Tobą Qki, jeszcze obgadali byśmy szczegóły.

co Wy na to?
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

A ja dokladnie moimi pytaniami pilem to takiego obrotu sprawy.
Panowie jesli ktos liczy za forme i zderzaki to ok wszystko gra tylko pamietajcie ze forma taka nalezy do was. Konkretnie jesli Drzymek sam zamowi u niego forme i wykonanie to zaplaci okreslona kwote natomiast kazda kolejna szt to tylko robocizna z materialem bez formy a co za tym idzie nizsza cena. Drzymek (rozumiem ze to znajomy), proponuje bys powiedzial mu ze ludziska sie wycofuja i niestety jestes zmuszony sam zamowic u niego forme i wykonanie gotowca, on poda ci cene a gdy ją uslyszysz to zapytaj sie i niech koles powie ci ile chce za forme. Wtedy bedziesz wiedzial ile kosztuje robocizna a to moze okazac sie o wiele tansze niz takie laczenie ceny za forme i przedstawianie ile osob to chce robic.
Zawsze jesli zamawiacie cos co wymaga zrobienia formy, szblonu, skladu etc. i placicie za to to jest to wasza wlasnosc i macie prawo to zabrac a gdy chcecie potem ponownie to uzyc to placicie tylko za material urzyty do wykonania i za robocizne.

Przy takim rozegraniu tej sprawy jak napisalem koszta moga okazac sie o wiele mniejsze.
Poza tym nie sadze, ze ktos z was chcialby zobaczyc Proba kogos, kogo nie znacie z identycznym wykonczeniem i waszego pomyslu, gdy jak wiemy na forme poszly wasze pieniadze. Niby czemu ktos ma na tym zarabiac dalej? Jesli nie zalezy wam na indywidualnosci (tzn. ze niech potem robi wykonczenia dostepne na rynku) to za cholere nie powinniscie placic zadnego 1zł. za forme. Takie sa prawidla rynku i co do rzetelnosci podejscia fachowca, to latwo sie przekonacie po takiej rozmowie.

PS. Jesli przedstawiasz mu projekt jaki chcesz miec wykonany i placisz za formy to jestes ich jedynym prawnym dysponentem!
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

No winger jestem zmuszony przyznać racje.
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Mnie trochę martwi waga. Rozmawiałem dziś ze znajomym, o moim zamiarze kupienia kita i jak usłyszał o żywicy to powiedział, że to będzie najprawdopodobniej bardzo ciężkie... :| Wie ktoś coś o tym więcej? Ile więcej wagi od serii mogę pociągnąć z całym kitem?

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Maska kaliiego do I generacji była jakieś 10 razy lżejsza niż seryjna, więc w przypadku zderzaka może być podobnie, tzn podobna będzie waga do seryjnego.
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

To co?
Mam mu powiedzieć, że prawa do tego body kitu zastrzega sobie Ford Probe Klub Polska?
Czy co?
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Tak na dobrą sprawe to mi to rybka 8)
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

mnie tez to ryba ale mam pytanie ciekawe ile by wziol ten kolega za zrobienie formy (uwaga jesli przyjac ze pojedynczy kit zrobi za 1350 zl jestem w stanie zaplacic tyle zeby miec pewnosc ze moj bedzie nie powtarzalny oczywiscie sprawa nie dotycz ludzi z forum ) ale jesli facet zacznie produkowac je seryjnie to sie zalamie jak za 3 miesiace kazdy sprowadzany po dzownie probke bedzie mial taki zderzaki jak moje bo beda tansze niz oryginal :)
Pozdrawiam
ps. ale i tak sie bede piasl na ten kit
2-gen 93 2.5 V6
1-gen 90 2.2 GT
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Dobra, to moge mu powiedziec że chcemy mieć wyłączność na ten kit!
Chociaż i tak w Sączu jeżdżą 3 drugie generacje i żaden z ludzi (poza Laptopem) raczej nie bedzie się brać za tuning.
Ale moge z nim pogadać o wyłączności.
Mam to zrobić?


EDIT:

Dobra wiadomość:
W tym momencie mam 5 chętnych:

Quaki, RX, Qki, Sebek i Sqad (Sqad ma mi jeszcze dać %100 odpowiedź).
Przy tej ilości zamówień to zbiję jeszcze cene i spróbuje zalatwić formę na wyłączność dla klubu. Jutro powiem co i jak.
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Okej!

Jestem po ostatecznych rozmowach z gościem!

Mam 2 wiadomości:
1 zła i 1 dobra.

Zła jest taka, że niestety taniej już nie będzie. 1000zł za Body KiT i mniej już się nie da - ale myślę że to i tak bardzo dobra cena.
Dobra jest taka że załatwiłem wyłączność na ten body kit dla naszego klubu. Tak że nie ma obawy że zobaczycie masowe Sensei gdzieś na drogach. To my będziemy decydować kto może zamówić sobie ten KiT.
Dogadałem szczegóły i kit dostajecie w stanie TYLKO do pomalowania i założenia - nic nie trzeba poprawiać!
Waga jest prawie identyczna jak w przypadku fabrycznych zderzaków. Gość odbija fabryczny zderzak, robi po prostu formę którą następnie modeluje i wychodzi cały nowy zderzak ważący prawie tyle co poprzedni i pasujący tak samo, na tych samych mocowaniach.
Zamówienie wygląda następująco:
Ustalamy jakiś termin zgłoszeń. Po upływie terminu zamawiam od gościa konkretną ilość body kitów. Wszystkie chętne osoby proszone są o zaliczkę w wysokości 100zł - to jest zabezpieczenie żeby się nikt nie wycofał.
Robi kit dla pierwszego zamawiającego. Po zrobieniu go, ja robię zdjęcia wysyłam je osobie zamawiającej, ten wysyła przekaz z resztą pieniędzy i w dniu wysłania przekazu/lub wpłaty na konto, body kit zostaje wysłany do klienta.
A jeżeli ktoś chce sobie zamówić później, bo teraz nie ma kasy, to nie ma problemu. Wystarczy, że wpłaci zaliczkę 100zł i potem to już jest indywidualna sprawa kiedy się zdecydujecie dopłacić resztę aby wziąć body kit.
Nikt nikogo nie wykantuje, tak jest najsprawiedliwiej i ja też byłem za tym aby to tak wyglądało. Nie będzie ani fałszywych zamówień, ani nierzetelności ze strony wykonawcy.
Nie ma problemu ze zderzakiem tylnym, bo jak ktoś będzie chcieć tablicę między światłami, to dostanie gładki zderzak, a jak ktoś w zderzaku, to dostanie zderzak z wgłębieniem na tablicę (tak jak na zdjęciach które wkleił Sqad).
Pozostaje tylko kwestia halogenów - tutaj musi być jeden wzór. Więc musimy zdecydować jakie one będą i czy wogóle będą.
W cenie już jest srebrna, lub czarna siatka - oczywiście jak ktoś będzie chcieć!

Myślę, że to wszystko co można już było napisać.

Teraz mam prośbę:

Niech wpiszą się te osoby które chcą zamówić body kit Sense za 1000zł i są w stanie przy zamówieniu wpłacić zaliczkę 100zł (musi być co najmniej 3 chętnych)
BEAUTY...POWER...SOUL...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”