Dwukolorowe Probe

Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Ah Pelocik, w końcu ktoś przygarnoł bidulke bo nikt jej nie chciał :), brawo świetnie leży :D
Awatar użytkownika
Jaapko
Posty: 210
Rejestracja: 2005-04-19 20:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: Jaapko »

Oto moje Probe z czarnym dachem które kupiłem od Simonesa http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?t=6881 Na żywo wygląda o wiele lepiej.
Obrazek I GT, Black & Red
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Sqad pisze:Ah Pelocik, w końcu ktoś przygarnoł bidulke bo nikt jej nie chciał :), brawo świetnie leży :D
8)
trzeba jeszcze troszkę popracować nad całkowitym spasowaniem i wielka polerka ją czeka 8) a może nawet nowy lakierek :P
Obrazek
Awatar użytkownika
maryjan
Posty: 121
Rejestracja: 2006-05-16 10:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Okonek

Post autor: maryjan »

pod tym adresem macie Proboszcza ravena w ktorym strzelilem [photoshopem :D] dach na czarno, jako ze przymiarka byla do malowania [wiec trzeba bylo przygotowac projekt pogladowy ;)
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Pelot, coś mało zapinek na tej masce :lol: :wink:
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Chyba nikt nie zauważył - nie potrzeba photoshopa - stronę wcześniej wkleiłem zdjęcia swojego auta z czarnym dachem ;) No niech ktoś powie, że ładne... :P

Co do maski Pelota to jest spoko, bo jest lekka i spełnia swoje zadanie. Samo pomalowanie maski to byłby błąd.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

RX pisze:No niech ktoś powie, że ładne... :P

Pzdr.
wszyscy są pod wrażeniem twojego dachu i dlatego nic nie napisali :wink:
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

RX pisze: Chyba nikt nie zauważył - nie potrzeba photoshopa - stronę wcześniej wkleiłem zdjęcia swojego auta z czarnym dachem ;) No niech ktoś powie, że ładne... :P
RX moją opinie znasz :D
RX pisze: Co do maski Pelota to jest spoko, bo jest lekka i spełnia swoje zadanie. Samo pomalowanie maski to byłby błąd.
Ja bym ją dobrą carbonlook folia okleił i byłby wypas.
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Chciałem jeszcze wrócić do sprawy folii. Jaka jest różnica między przyciemnianiem piecowym a folią?
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Folię się nakleja a przyciemnianie piecowe to chyba okapcanie danego elementu(tak mi się wydaje :?: ) :?
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
maryjan
Posty: 121
Rejestracja: 2006-05-16 10:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Okonek

Post autor: maryjan »

No to tak:

w kwestii prawnej sprawa wygląda następująco:

"...

Kilka przepisów:

Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej informuje, że po zasięgnięciu opinii jednostek badawczych tj. Instytutu Transportu Samochodowego i Instytutu Szkła i Ceramiki Oddział w Krakowie, zweryfikowano interpretacje w tym zakresie. Przedstawiono następującą opinię:

Przepisy Regulaminu Nr 46 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ stanowiące wymagania w zakresie pola widzenia kierowcy: do przodu od miejsca kierowcy w promieniu 180 stopni, do tyłu w lusterka wsteczne i wymóg wyposażenia pojazdu w lusterko wsteczne po prawej stronie pojazdu, o ile lusterko wewnętrzne nie zapewnia dostatecznej widoczności do tyłu.Przepisy Regulaminu Nr 43 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ dopuszczającej w pojeździe o przepuszczalności światła poniżej 70% dla szyb innych niż przednie i nie posiadających wpływu na pole widzenia kierowcy.

Ministerstwo Transportu i Gospodarki Morskiej wyraża opinie, że nie ma podstaw prawnych zakazujących umieszczania w/w folii na szybach nie posiadających wpływu na omówione powyżej wymagane pole widzenia kierowcy.

Wykonywana przez naszą firmę usługa przyciemniania szyb samochodowych przy wykorzystaniu folii typu Bruxsafol/SolarGard jest zgodna z wymaganiami homologacji R 43 ECE zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Transportu i Gospodarki Morskiej.Firma nasza posiada wymagany certyfikat będący jednocześnie świadectwem wykonanych badań przez Instytut Szkła i Ceramiki, uprawniający do wykonywania powyższych usług. Certyfikatem tym objęte są wszystkie szyby poza szybami przednimi (czołowa i boczne).

Każda przyciemniona zgodnie z rozporządzeniem MTiGM szyba zostaje oznakowana odpowiednim numerem, a właścicielowi pojazdu wydany zostaje właściwy dokument identyfikacyjny potwierdzający wykonanie usługi w autoryzowanym punkcie montażu.
...."

Teraz troche teorii co do przyciemniania piecowego:

"...Technologia przyciemnienia piecowego polega demontażu szyb, drobiazgowemu czyszczeniu i polerowaniu, umieszczeniu w komorze próżniowej oraz napyleniu wewnętrznej powierzchni szyby odpowednimi związkami tytanu.

Podczas całego procesu przyciemniania następuje stałe monitorowanie sumarycznego stopnia przyciemnienia szyby gdzie przy osiągnięciu 30% stopnia przyciemnienia następuje zatrzymanie procesu. Dzięki temu jest to jedyna technologia, która uzyskała certyfikat również na przyciemnienie przednich szyb bocznych, gdyż uwzględnia już istniejący, fabryczny oraz indywidualny poziom przepuszczalności światła przez szybę, w którą jest wyposażony dany model samochodu.

Porównanie piecowego i foliowego przyciemniania szyb


(-)

Gdy przyciemniamy odsuwane szyby boczne w drzwiach przednich lub tylnych za pomocą folii samochodowych, wówczas musi ona zostać przycięta ok 2-3 mm przed ich górną krawędzią (zdj. po lewej). Gdybyśmy przycięli folię równo z krawędzią szyby, wówczas została by ona niechybnie zniszczona przez uszczelkę podczas zamykania szyby.

(+)

W przypadku piecowego przyciemniania nie istnieje taki problem, gdyż związek tytanu zespala się z szybą tworząc w ten sposób jednolitą powierzchnię (zdj. po prawej), która jest nałożona do samego brzegu szyby.

Obrazek
foliowanie

Obrazek
przyciemnienie piecowe


--------------------------------------------------------------------------------------------


(-)

W przypadku szyb klejonych do nadwozia pojazdu niemal w większości przypadków na granicy szyby i czarnej obwoluty producenci umieszczają mały zakropkowany obszar. Po położeniu folii na taką szybę w tym miejscu powstaje jasna otoczka, która nie jest winą złego montażu lecz wynikiem niemożności zespolenia się folii z tym fragmentem szyby. W zależności od grubości tych kropek efekt ten jest bardziej lub mniej widoczny.

(+)

Zupełnie inaczej ma się ta sama sytuacja w przypadku przyciemnienia piecowego. Mikronowe elementy tytanu bardzo szczelnie wypełniają każdy obszar, na który są napylone, w tym również te drobne elementy szyby znajdujące się pomiędzy wykropkowaną obwoluą szyby klejonej do nadwozia.
Obrazek
foliowanie

--------------------------------------------------------------------------------------------
Szyby z naniesionnym związkiem tytanu charakteryzują się bardzo dużą żywotnością. Jeśli podczas eksploatacji samochodu nie będą narażone na kontakt ze środkami chemicznymi o charakterze zasadowym, mogącymi naruszyć jej strukturę chemiczną, wówczas ich powłoka z pewnością przeżyje użytkowanie samochodu. Nawet przypadkowe otarcia się o powierznię szyby ostrych przedmiotów nigdy nie spowodują zniszczenia całej powierzchni i konieczności jej wymiany (jak w przypadku folii) lecz jedynie zarysowanie, jakie jest również osiągane podczas uszkodzenia zwykłej szyby.

Przyciemnione piecowo szyby posiadają efekt fotochromu, co oznacza, że rozjaśniają się w ciemnym otoczeniu lub gorszych warunkach pogodowych. W ten sposób użytkownik pojazdu zawsze dysponuje doskonałą widocznością z wnętrza pojazdu nie zależnie od warunków panujących za zewnątrz. W skuteczny sposób również chronią znajdujące się wewnątrz pojazdu osoby (szczególnie małe dzieci) oraz przednioty, czy tapicerkę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Równocześnie w znaczący sposób redukują nagrzewanie się wnętrza pojazdu, poprawiając w ten sposób skuteczność działania wentylacji oraz klimatyzacji.

Czas potrzebny na wykonanie usługi wynosi 2 dni.
..."


Pozdrawiam i zycze milej lektury :D
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

O kurde dzięki maryjan za tą lekturke. :wink: Jak już będe miał autko na pewno skusze się na piecówke po tym co przeczytałem.
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

RX, powiem Ci, ze nie sądziłem, że czarny dach na srebrnym Probe będzie tak ... się prezentował, śmiem twierdzić, że wygląda lepiej na srebrnym niż na czerwonym. :wink:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

RX wygląda super ;) Twój probek. A na tych fotkach to jak widzę był jakiś zlot ale gdzie on był bo sporo probków widzę.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Bodzio troszkę jesteś nie ogarnięty...to było rozpoczęcie sezonu w Borkach
Obrazek
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Skąd miałem wiedzieć jak tam nie byłem a do topiku o zlotach nie zaglądam sam nie wiem dlaczego ale jak mi sie to zdarzy to bardzo rzadko i wstyd mi już odmawiać spotkań z klubowiczmi ile razy mnie RX namawiał na spotkanie a ja albo czasu nie mam albo co innego :cry:
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Pitbull
Posty: 448
Rejestracja: 2006-10-20 12:48
Samochód: Ford Probe II 2.5v6 96'
Galeria: viewtopic.php?t=14340
Lokalizacja: Lublin

Dach - zmiana koloru

Post autor: Pitbull »

Witam,

Jako że jestem zmuszony pomalować cały dach w moim probku to zastanawiam się czy może by nie prysnąć go na czarny metalik plus lusterka tez na czarno.
Co o tym sądzicie?
Probe jest srebrne (zdjęcia w galerii)
Był: Ford Probe 2 2.0 97' violet Był: Ford Probe 2 2,5 v6 KLZE 97' black
Był: Ford Probe 2 2.0 97' black Był: Ford Probe 2 2,5 v6 96'
Była: Alfa Romeo 159 SW 07' JTDM Był Ford Probe 2 2.5 v6 96'
Awatar użytkownika
Stig
Klubowicz
Posty: 1136
Rejestracja: 2012-01-27 13:41
Samochód: Probe 2,5 v6 KLZE , Białe 2.2T
Galeria: viewtopic.php?t=19937
Lokalizacja: Będków .. Łódź

Re: Dach - zmiana koloru

Post autor: Stig »

Ja mam srebrnego z czarnym dachem i lusterkami... możesz sobie luknąć w galerii jak to wygląda ... według mnie o wiele lepiej :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Dwukolorowe Probe

Post autor: Robert »

http://fordprobe.pl/forum/search.php pisze:czarny dach, czyli kolejny pedałowóz :D
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: Dach - zmiana koloru

Post autor: resko »

Stig pisze:Ja mam srebrnego z czarnym dachem i lusterkami :)
Robert pisze:
http://fordprobe.pl/forum/search.php pisze:czarny dach, czyli kolejny pedałowóz :D
hahahaha
Awatar użytkownika
Stig
Klubowicz
Posty: 1136
Rejestracja: 2012-01-27 13:41
Samochód: Probe 2,5 v6 KLZE , Białe 2.2T
Galeria: viewtopic.php?t=19937
Lokalizacja: Będków .. Łódź

Re: Dwukolorowe Probe

Post autor: Stig »

Widzę resko, że ty wchodzisz na forum tylko po to żeby poszukać tematów w których możesz pochwalić się swoim ograniczonym intelektem #-o ... mnie się to podoba i nie obchodzi mnie zdanie innych a zwłaszcza twoje ... to jest mój samochód i równie dobrze mogę pomalować sobie dach na różowo i nakleić białe stokrotki i tobie nic do tego :wink:
ObrazekObrazek
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: Dwukolorowe Probe

Post autor: resko »

Zrób tak pomalij na różowo będzie pasował na paradę gejowską :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :1111_bicz:
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Dwukolorowe Probe

Post autor: Robert »

Przyznam bez bicia, że też mam na razie biały kask, jak na Twoim awatarze, Stigu. Ale może czas przemalować, jeśli ma to nam zapewnić akceptację Piotra.

:arrow: http://fordprobe.pl/forum/viewtopic.php ... 00#p319200
resko pisze:
Kocureq pisze:Na przyszłą wiosnę fele idą do renowacji i już myślę na jaki kolor je pomalować :)
na różowo :D będą pasowały do auta :D
Parafrazując Ryszarda Rynkowskiego:
Obrazek lubią róż, a Resko o tym wie, że Obrazek lubią róż i czule pieści je...


;) ;) ;)
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
micek
Posty: 265
Rejestracja: 2008-05-09 22:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Dwukolorowe Probe

Post autor: micek »

resko pisze:Zrób tak pomalij na różowo będzie pasował na paradę gejowską :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :1111_bicz:
Tylko ci co są odważni, czyt. "mają jaja", mogą chodzić w różowych koszulkach lub jeździć różowym autem. Od razu napiszę, że to nie to samo co różowe słonie :twisted:
Różowe Probe - ciekawa opcja, jeszcze takiego nie widziałem. Byłby jedyny w swoim rodzaju.
PROBE I, 2,2 GT, 92 r.
gg 16101475
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: Dwukolorowe Probe

Post autor: resko »

Robert wygrywasz wszystko.Kurcze co ty bierzesz :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”