Głośniki w II gen

Dave TDI

Jakie rozmiary maja glosniki ???

Post autor: Dave TDI »

Czesc wlasnie kupilem probka '94 i chcialbym wymienic glosniki. Jakie sa rozmiary z przodu i z tylu i co pasuje na zamiane. Dzieki za pomoc.
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Cześć , szkoda że nie spytałeś dwa tygodnie wcześniej (zdejmowałem tapicerkę i mogłem sprawdzić) :twisted:

Pozdrawiam Rafał
Dave

Dzieki

Post autor: Dave »

Ja wlasnie tez juz zdjalem i z przodu sa 16 lub 16.5 cm a z tylu to juz magia bo sa 5 X 7 lub 6 X 8 cala podobno pasuja i taki i takie. Zamowilem komplet z firmy Infinity zobaczymy czy beda pasowac. Z tego co sie dowiedzialem to te orginalne z Proba sa bardzo nie typowe ( bynajmniej nie w europie). Pozdrowienia i dzieki ze wogole ktos cos odpisal... Dave TDi
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jakie glosniki?

Post autor: nikosnikos »

Niedawno padl mi drugi glosnik z przodu w drzwiach (jeden nigdy nie dzialal :D ) no i musze je na cos nowego wymienic. Te standardowe maja 16 cm, nie spootkalem jeszcze takich w sklepie. Wejda 16,5? Probowal ktos? I w ogole to moze polecilibyscie jakies glosniki? (tak do 200) Probe II
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Gość

Post autor: Gość »

Polecam głośniki trójdrożne BOSE - mam takie założone (4 x 50W) nie są okrągłe tylko eliptyczne, cena - nie wiem juz z takimi kupiłem 8) , na pewno tanie nie są.
W połączeniu z tubą 100W z wzmacniaczem (też mam :D ) słucha się przyjemnie :wink:
Awatar użytkownika
Hubert
Posty: 34
Rejestracja: 2004-01-23 02:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Hubert »

witam poszukaj rodzimej produkcji tonsili w zestawach do auta +gwizdki powinny być w komplecie są ok blaupunkt nakleja swoje naklejki i żeni jako swoje
Gość

Post autor: Gość »

MB Quartz sa super a też takie glosniki jak JBL , POLK, Infinity ale to chyba poza twoim budzetem 200zl :?:
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

Ale wejda 16,5 czy nie? Nie chce kupowac w ciemno i potem sie martwic, ze sa za duze!
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Ja zapodałem Sony EXPLODE 80W(do przodu)!
Ale czy to sa 16 czy 16.5 to Ci nie powiem!
Najlepiej sprawdz organoleptycznie :) :!:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
juzwa
Posty: 11
Rejestracja: 2003-03-04 15:22
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: juzwa »

Ja mam na przodze Philipsy 180W - 16,5 cm
wchodza bez problemu tylko mysialem troche wyrabac dziury Fklexem.

Na tyl wrzucilem Pioneery TS-E6990 - 260 W 6 x 9"
tez pomedl flex w ruch.

Do tego teraz dokupilem jeszcze jedne Pioneery E 6995 (najwyzszy model ) 300 W na polke, i tybe JBL 3000, wzmacniacz PYLE QA 4400- 1000 W 4 kanaly.

W samochodzie sie za dlugo nie wysiedzi,
ale jak sie slucha umiarkowanie to naprawde brzmi super.

Moja rada mozesz zamontowac 16,5 i 6x9 ale musisz troche poszerzyc otwory
Pozdrawiam
Mariusz Mlynarczyk - JUZWA
PROBE GT 2,5V6 97r - do sprzedania
Infiniti G35 2003r
www.2msystem.pl
Gość

Post autor: Gość »

Hubert pisze:witam poszukaj rodzimej produkcji tonsili w zestawach do auta +gwizdki powinny być w komplecie są ok blaupunkt nakleja swoje naklejki i żeni jako swoje
Nie wiem kto Ci takich bzdur naopowiadal. Blaupunkt nigdy nie bral nic z Tonsilu - jedynie pionieer cos tam dawno temu probowal.

Dzisiaj akurat kumpel robi test glosnikow (artykul bedzie w marcowym GT). Wiekszosc ma z tylu ladny napis "Made in China". :D Jakosc jest w/g tego napisu.
Awatar użytkownika
Brychu
Posty: 482
Rejestracja: 2003-05-25 00:32
Galeria: viewtopic.php?t=8101
Lokalizacja: Bydgoszcz

Głośniki w II gen

Post autor: Brychu »

Dobra - temat na pewno był. Chciałem to napisać w FAQ, ale tam tylko moderatorzy mogą zakładać tematy. Może by zrobić jakiś taki post gdzie byłyby wymiary fabrycznych głośników, miejsca itp itd ? Tak na przykład gdybym chciał sobie kupić w fabryczne miejsca do dwójki jakieś lepsze głośniki to jakie muszą mieć wymiary ? Jeśli gdzieś to już było wałkowane od początku do końca to można skasować, albo sam skasuję ;)
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,
What type of speakers will fit in my Probe?

The front speakers are 6 inch in diameter, and have a maximum depth of 2.5 inches. Ninety five percent of the 6 inch category speakers will fit with no problem. Some 6.5 inch speakers will fit with minor trimming of the metal door panel. The rear speakers are 6x8 inch. This category is very limited in selection but with some of the over the counter adapters the following will fit: 4, 4.5, 5, 6, 6.5, or 5x7 inch. Minor trimming of metal will allow a 6x9 inch model to fit. Try to stick with a high quality 2-way or 3-way speaker design to maximize the improvement in sonic qualities
.

Więcej tu: http://probefaq.org/audio/audio.html#Book_01

:-)

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio”