Kocureq

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Niestety masz rację Misiek.Foto radar jest traktowany jako maszynka do nabijania kasy a nie jako poprawiacz bezpieczeństwa na drodze.Pozdr
Ostatnio zmieniony 2007-11-03 22:08 przez HellHound, łącznie zmieniany 1 raz.
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

kocureq pisze:
Spoko, nie dostałem jeszcze mandatu, tylko wezwanie do wyjaśnienia, więc odesłałem wyjaśnienie, że to ja jechałem i przyjmuję mandat, zobaczymy co odeślą.
Drugie wyjscie, mówisz ze to nie ty jechaleś, to poproszą cię o wskazanie kierującego to się mówi że nie wiesz. Kończy się to 100zł mandatem bez punktów.
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Sgad a na zdjęciu to widać misia uszatka,taki rzeczy się robi jak twarz kierowcy jest nieczytelna(mówisz wtedy że pożyczyłeś auto znajomemu z helmutowa zmyślasz jakieś imię i nazwisko i mówisz że nie pamiętasz adresu)ale jedynie w przypadkach jak nie widać Twojej twarzy.Masz prawny obowiązek podać kto jechał pojazdem pod grozbą kary sądowej,jak nie podasz to idzie i tak na Ciebie+skierowanie sprawy do sądu za utrudnianie postępowania administracyjnego.A jak podasz takie dane to na 100% będzie umorzenie z powodu nie wykrycia sprawcy wykroczenia.Ale z tą 100wą to już totalnie nie wiem o co Ci chodzi.Każde wykroczenie drogowe ma przypisane punkty karne i stawkę , i z okazji święta lasu nikt stówy mu nie da.Jedyna opcja żeby sie wywinąć to puścić dobry bajer o stanie wyższej konieczności.Jak jeszcze skombinuje jakieś kwity na poparcie tej bajki to jest duża szansa na pouczenie.Pozdr
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Tydzien temu w wawie chłopaki tak mówili ze tak robili i działa, pisze co usłyszałem :D
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

HellHound pisze:Masz prawny obowiązek podać kto jechał pojazdem pod grozbą kary sądowej,jak nie podasz to idzie i tak na Ciebie+skierowanie sprawy do sądu za utrudnianie postępowania administracyjnego.
Z tego co czytałem kodeks, to nie koniecznie - za niewskazanie sprawcy można nałożyć mandat karny od 500 zł, więc o tej właśnie stówie mowa. Jak się zap.... to lepiej już nawet dopłacić stówę czy dwie niż przywitać 20 punktów :)
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Kocurku odsyłam do K.p.o.w.(Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenie) Za nie wskazanie sprawcy wykroczenia obligatoryjnie idzie wniosek do Sądu Grodzkiego.Co innego jak wskażesz fikcyjnego kumpla z niemiec :wink: Ale powtarzam takie numery to tylko jak nie widać na zdjęciu kierowcy.Ps. w żadnym postępowaniu(K.K czy K.W) nie ma możliwości nałożenia mandatu za nie wskazanie sprawcy czynu, obligatoryjnie idzie to do sądu z bardzo prostej przyczyny,Nie Ma Artykułu Z Którego Można by było Nałożyć Mandat.Pozdr
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

HellHound pisze:Kocurku odsyłam do K.p.o.w.(Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenie) Za nie wskazanie sprawcy wykroczenia obligatoryjnie idzie wniosek do Sądu Grodzkiego.
Krasnal, jak czytasz to weź wrzuć skan tego swojego mandatu który pokazywałeś za niewskazanie sprawcy...
Awatar użytkownika
Xp
Posty: 258
Rejestracja: 2007-04-06 14:25
Samochód: brak
Lokalizacja: Wieloglowy, Nowy Sacz

Post autor: Xp »

U mnie w saczu jest chyba okolo 5-6 skrzynek na fotoradary , a jest tylko jeden fotoradar i przekladaja je od czasu do czasu.Jak jade do Dziewczyny to czekaja mnie 4 takie skrzynki wiec droga mi troche schodzi ,a to tylko 15km.. wiele razy przekroczylem i to znacznie predkosc na obszarach objetych fotoradarami ale jeszcze ani raz mi fotka nie przyszla do domu :D to sie nazywa szczescie :D :twisted:

pzdr
Byl:Ford Probe I 2,2 GL zajefajnie czerwony sprzedany ''Wiecznie Zywy''
Jest:Spełnienie Marzeń = 2,5 V6 93r.. piękny..
byle do kwietnia... audii A6 3.0 220km :)
krasnal193
Posty: 161
Rejestracja: 2006-04-18 11:30
Samochód: Mitsubishi 3000GT
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krasnal193 »

kocureq pisze:
HellHound pisze:Kocurku odsyłam do K.p.o.w.(Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenie) Za nie wskazanie sprawcy wykroczenia obligatoryjnie idzie wniosek do Sądu Grodzkiego.
Krasnal, jak czytasz to weź wrzuć skan tego swojego mandatu który pokazywałeś za niewskazanie sprawcy...
Nie mam skanera działającego pod ręką ale na tym moim mandacie jest napisane: W/W jako właściciel pojazdu Ford Probe itd nie potrafi wskazać kto w dniu 04.07.2007 r. korzystał z pojazdu Art. 97 KW W/Z. z ART 78 Ustęp 4.

Jak byłem w Straży i powiedziałem że nie mam pojęcia kto jechał moim samochodem to panowie powiedzieli że jak nie wiem kto korzystał z mojego samochodu to grzywna 100 zł bez punktów.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Atr.97"spowodowanie innego wykroczenia ".Jest to worek do którego można wrzucić prawie każde wykroczenie.Kara za ten artykuł wynosi od 20zł do 500zł ale nie ma punktów karnych.Krasnal przyjęcia mandatu jest przyznaniem się do winy(bez procesu), więc jak można ukarać MK kogoś za to że nie pamiętanie kto jechał pojazdem.Mandatem można ukarać wyłącznie sprawce czynu zabronionego.Dlatego takie sprawy są rozpatrywane przez sądy grodzkie bo mają większe kompetencje w karaniu(mogą ukarać za składanie fałszywych zeznań{chyba 235K.K. ale dokładnie nie pamiętam}).Nie chcę podważać kompetencji kolegów ze Straży co nakładali ten mandat ale jedyne wytłumaczenie dla mnie jest takie że chcieli Cię ukarać ale nie chcieli Ci robić za dużego smrodu.Jeżeli w ciągu 7dni byś się odwołał od tego mandatu(zgodnie z prawem) i trafiłoby to do sądy to strażnik który to nałożył mógłby mieć poważne kłopoty.Pozdrawiam
Let The Galaxy Burn....
krasnal193
Posty: 161
Rejestracja: 2006-04-18 11:30
Samochód: Mitsubishi 3000GT
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: krasnal193 »

krasnal193 pisze:
Nie mam skanera działającego pod ręką ale na tym moim mandacie jest napisane: W/W jako właściciel pojazdu Ford Probe itd nie potrafi wskazać kto w dniu 04.07.2007 r. korzystał z pojazdu Art. 97 KW W/Z. z ART 78 Ustęp 4.
Art. 78. 1. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu zarejestrowanego, dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.
1a. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu czasowo wycofanego z ruchu dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi decyzję o czasowym wycofaniu pojazdu i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.
2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;
2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.
3. Zdarzenia, o których mowa w ust. 2, są dokumentowane w karcie pojazdu; odpowiednich wpisów dokonuje starosta.

4. Właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, chyba że pojazd został użyty wbrew jego woli i wiedzy przez nieznaną osobę, czemu nie mógł zapobiec.

I za to jeśli nie potrafisz wskazać dostajesz mandat 100 zł bez punktów

Art. 97. (114) Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych,
podlega karze grzywny do 3.000 złotych albo karze nagany.

Jest jeszcze jakieś wewnętrzne rozporządzenie które każe im karać mandatem 100 zł za nie wskazanie kierującego ale nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

krasnal193 pisze: Art. 97. (114) Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych,
podlega karze grzywny do 3.000 złotych albo karze nagany.

Jest jeszcze jakieś wewnętrzne rozporządzenie które każe im karać mandatem 100 zł za nie wskazanie kierującego ale nie mogę znaleźć.
Z tą stówą to nie tak do końca, były przypadki, że karali ludzi za niewskazanie osoby kwotą 500 zł. Co czasami też się opłaca :)
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Krasnal nie ma takiego rozporządzenia(dlatego nie znajdżiesz).Po drugie nie słyszałem że w Polsce można karać 100,- za niepamięć.Po trzecie, art.97 KW"naruszenie innych przepisów o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych" tak dokładnie brzmi ten artykuł co do słowa(co to ma wspólnego z niepodaniem kto kierował to nie wiem){podałeś art.97 w związku z ukaraniem przez sąd w postępowaniu w sprawach o wykroczenie}.Po czwarte( i zapamiętajcie to w końcu) nie ma w taryfikatorze takiego wykroczenia ,a jak nie ma to nie można nałożyć mandatu,tylko sąd jest prawny do karania w takiej sytuacji(składanie fałszywych zeznań lub utrudnianie w śledztwie).Jak nie wierzycie to podaje stan prawny i Sami poczytajcie.TARYFIKATOR MANDATOWY :23 grudnia 2003r.(Dz.U. Nr208,poz. 2023).To jest aktualny i obowiązuje wszystkie służby mundurowe.No ale zawsze pozostaje możliwość że różne SM w Polsce działają na innych przepisach i ustawach :wink: .Pozdrawiam i proponuje nie zaśmiecać Kocurowi już tematu.
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Dz.U. 2002 nr 178 poz. 1483 pisze:Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 października 2002 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykroczeń, za które policjanci są uprawnieni do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, oraz wysokości mandatów karnych nakładanych przez policjantów za poszczególne rodzaje wykroczeń.
...
2) w § 2 ust. 2 otrzymuje brzmienie:
"2. Za czyny inne niż wymienione w załączniku, o którym mowa w ust. 1, kwalifikowane jako wykroczenie z art. 88-91, art. 92 § 1, art. 94, 95 oraz art. 97 Kodeksu wykroczeń, grzywnę w drodze mandatu karnego nakłada się w wysokości do 100 zł.";
...
(załącznik to "taryfikator", 18 marca 2003 zmieniono paragraf pierwszy, więc powyższe obowiązuje)
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Prośba o kontynuowanie dyskusji na temat fotoradaru i mandatów w jednym konkretnym już istniejącym temacie
:arrow: pier...fotoradary
Dla wszystkich na pewno będzie to z korzyścią.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Post autor: HellHound »

Robert ale to nie obowiązuje (Status aktu prawnego:nieobowiązujący).Data uchylenia-2003-12-23_Czyli wtedy kiedy zaczął obowiązywać taryfikator o którym ja pisałem(aktualny).Zastanówcie się logicznie, jak można ukarać mandatem osobę która czegoś nie pamięta(czyt.sprawcy wykroczenia).Od tego jest postępowanie procesowe kończące się wnioskiem do sądu grodzkiego, albo zaprzestaniem dalszych czynności w przypadku potwierdzenia prawdy czyli postępowanie zostaje umorzone z powodu nie wykrycia sprawcy.Ale jak to mówią różnie bywa :wink: mam zdarzyło się ukarać złodzieja z netto MK 500zł za kradzież mienia wartości poniżej 250zł(czyli wykroczenie)(atr.14cośtam :wink: ), a uprawnieni do karania za to wyk. są tylko Policjanci, ale jak przyjął i się nie odwołał to jego problem :twisted: :lol: Pozdrawiam i naprawdę dajmy już spokój tej dyskusji Sorry Voodoo ale byłem w trakcie odpisywania kiedy to napisałeś
Let The Galaxy Burn....
Mikołaj
Posty: 42
Rejestracja: 2005-10-26 15:14
Galeria: viewtopic.php?t=8031
Lokalizacja: Poznań

komentarze.....

Post autor: Mikołaj »

pelot pisze:Może Tobie się mikołaj podoba :shock:
:lol:


P.S. Kocur masz racje teraz to juz nie będzie miało co Ci sie popsuć. :)
Nom ppowiem że Mikołaj skrętnie ukrył wady, ach Mikołaj :wink: :twisted: :lol:
sam moze jestes pedalem? bo ja nie jestem.
Myslicie, ze milo tak czytac o sobie cos takiego?
Szczególnie komentarze za plecami bo mnie juz nie ma.
A wczesniej zloty i kumple... szkoda slow.
Żal mi sie was robi jak to wszystko czytam, nie tylko Pelota.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Ja nie jestem gejem, natomiast słyszałem różniste opinie. Może po prostu zadbaj o to, aby mieć takie sprawy wyjaśnione z kumplami którzy cię dobrze znali.

Nie da się pisać na forum "za plecami" - odszedłeś, twój wybór. Jakbyśmy sobie przy piwku rechotali z ciebie, to jeszcze by mogło być za plecami, ale tak - publicznie?

---------------------------------------------------------------------

Skoro S1 KOCUR leży smętnie na trawie u Kalego, to podsumuję jego historię w moich rękach.

Kupiony w maju 2006 od Mikołaja, na miejscu ubezpieczony AC/OC/NW/OP.
Od tego momentu:
  • wymienione pierdółki typu łączniki stabilizatora, osłona przegubu etc.
    wymieniony lewy silniczek światła
    wymieniona uszczelka pod głowicą, poprzednia była "uszczelniona" silikonem i padła
    wymienione uszczelniacze na zaworach, bo żarł olej
    kupione felgi standardowe 16" na zimę
    zmienione świece + kable na NGK
    zrobiony remont silnika, nowy wał (nominalny, azotowany), panewki, pierścienie, bo się zatarł
    wymieniony napinacz rozrządu
    wymienione sprzęgło na Exedy + Sachs
    wymieniona chłodnica (w sumie 2 razy, znaleziona w garażu od Sqada wytrzymała rok)
    wymieniona sprężarka klimatyzacji
    wymienione wszystkie łożyska kół
    wymienione 3 przeguby
    wymieniona miska olejowa, bo przegniła
    stożek + dolot z klubowej akcji zamawiania ze Stanów
Pewnie zapomniałem o paru rzeczach, nie wspominam też pierdołach eskploatacyjnych typu opony, płyny, filtry, żarówki.
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Re: komentarze.....

Post autor: Pelot »

Mikołaj pisze:
pelot pisze:Może Tobie się mikołaj podoba :shock:
:lol:


P.S. Kocur masz racje teraz to juz nie będzie miało co Ci sie popsuć. :)
Nom ppowiem że Mikołaj skrętnie ukrył wady, ach Mikołaj :wink: :twisted: :lol:
sam moze jestes pedalem? bo ja nie jestem.
Myslicie, ze milo tak czytac o sobie cos takiego?
Szczególnie komentarze za plecami bo mnie juz nie ma.
A wczesniej zloty i kumple... szkoda slow.
Żal mi sie was robi jak to wszystko czytam, nie tylko Pelota.
az mnie brzuch rozbolał :shock:
Gdzie napisałem że jesteś pedałem? A jak chcesz to mogę Ci to powiedzieć w twarz, nie musze publicznie pisać na forum i robić CI za plecami.Zachowywałeś sie jak ciota to tak Cie odbieraliśmy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Pluto »

A jak chcesz to mogę Ci to powiedzieć w twarz, nie musze publicznie pisać na forum i robić CI za plecami.Zachowywałeś sie jak ciota to tak Cie odbieraliśmy.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mnie tez brzuch rozbolal
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

Kocur, wrzuć fotkę auta po crashu :roll:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Wrzucone.
Awatar użytkownika
Xp
Posty: 258
Rejestracja: 2007-04-06 14:25
Samochód: brak
Lokalizacja: Wieloglowy, Nowy Sacz

Post autor: Xp »

wspolczuje... :x
Byl:Ford Probe I 2,2 GL zajefajnie czerwony sprzedany ''Wiecznie Zywy''
Jest:Spełnienie Marzeń = 2,5 V6 93r.. piękny..
byle do kwietnia... audii A6 3.0 220km :)
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Pluto »

poduszka pasazera jest wielka jak jakis ponton :shock:
Ostatnio zmieniony 2008-04-13 08:37 przez Pluto, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekI love Skyline
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Przydaje się do łapania spadających śrub przy rozkręcaniu deski :)

Doszły fotki z psucia go u Kalego, przy okazji okazało się, że Fisha ma niezłe zadatki na mechanika :lol:

--------------------------------------------------------------------------------

Wrzuciłem update, niestety już ostatni :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”