lukasz16m

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
lukasz16m
Posty: 133
Rejestracja: 2007-07-10 20:54
Galeria: viewtopic.php?t=11778
Lokalizacja: Sieraków

lukasz16m

Post autor: lukasz16m »

Więc witam. Chciałbym pochwalić się swojim probaskiem.
Obrazek Obrazek

Teraz nadszedł czas na poważniejsze modernizacje,a raczej renowacje.Niestety latka się odbiły na moim probku a najbardziej na lakierze :( .Postanowiłem odrestaurować probka od podstaw.
Mały trening przed tak dużym przedsięwzięciem jest wskazany,wiec zacząłem od czegoś mniejszego :twisted: Tatowy komar po kilkunastu latach,w tym kilku katowania przez moich kuzynów ,doczekał się odrodzenia. 8)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A teraz pierwsze fotki z prawdziwej walki o nowe życie dla mojego probka. Zaczniemy od rozbiórki która idzie bardzo płynnie ,ma nadzieje że złożenie też nie przyniesie mi większych problemów :wink: Konserwacja podwozia też nie była zbyt pracochłonna ,progi zastałem w idealnym stanie jak i reszcie podłogi nie miałem nic do zarzucenia,jedynie opd zbiorniczkiem spryskiwaczy na tyle wyleciała mała dziurka (musiała się tam zbierać woda).
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A to następne fotki,tym razem zregenerowanych zacisków,tylnie amorki kayaba ze sprężynami jamex niższymi od seryjnych ,nowe wahacze przednie i tylne poprzeczne itp.. Zrobione są też rurki hamulcowe bo stare już przegniły,nowy zbiornik paliwa,na razie to tyle. Jak się uporam z malowaniem komory silnika to umieszczę więcej fotek bo teraz mnie czas goni.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A tu prezenty pod choinkę dla probka. Korzystając z ciepłego grudnia wyczyściłem i założyłem po malowaniu komory rurki od klimy i wymieniłem przy nich oringi.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

2014.01.16 Koniec z leniuchowaniem po świętach ,najwyższy czas zabrać się za remont,żeby zdążyć odwiedzić jakiś zlot w tym roku 8) . Zacząłem od regeneracji maglownicy,wymiany uszczelniaczy przy głowicy i polerce kanałów,remont skrzyni a teraz biorę się za dół silnika.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
2014 02.05 Dalsze postępy w remoncie probka.Idzie ciężko bo fundusze się wyczerpują a nie chcę walić fuszerki :wink: więc obroty spadły.Ale serduszko
prawie złożone. :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Długo czekałem aż lakiernik się rozprawi z moim autkiem,zawsze miał co innego do roboty :1111_bicz: ,ale najważniejsze że mogę kontynuować remoncik :D .
Po takim długim czasie wiele się już zapomniało jak było montowane :oops: .Ale od czego jest net.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ciąg dalszy historii odbudowy probka.Kilka zakupów dla autka i zdjęcia z postępów.
Obrazek Obrazek Obrazek

Tak wygląda wnętrze po wypraniu obić siedzen i założeniu nowej podsufitówki, oraz kilka fotek wydłuszenia według mego pomysłu (taniej i nie będzie ciągnąć wilgoci :D .
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Nareszcie!! Po prawie dwóch latach dłubania mogę w końcu wrócić z probkiem na drogi.Dzisiaj byłem na przeglądzie,tak jak myślałem nie było do czego się doczepić :twisted: .No poza światłem przeciwmgielnym które musiałem zdemontować aby założyć drugi tłumik, a teraz nie wiem gdzie je założyć. :oops:
A tak wygląda mój samochodzik po odrestaurowaniu.Jeszcze jest trochę pierdołek do poprawienia,ale to już kosmetyka.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-10-13 15:48 przez lukasz16m, łącznie zmieniany 72 razy.
Awatar użytkownika
yEC
Posty: 68
Rejestracja: 2007-03-23 15:16
Samochód: brak
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: yEC »

Ładniusi :-) No i ta felga.... Oby długo, niezawodnie jeździł.

Może zdradzisz więcej szczegółów na temat swojego nowego nabytku :?: Wiemy, że ma instalacje podtlenku LPG :P

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
emce
Posty: 351
Rejestracja: 2006-05-08 14:09
Galeria: viewtopic.php?t=10155
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: emce »

Ładny, na pewno będziesz z niego dozgonnie zadowolony :) Wiem, co mówię, mój też jest czerwony :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Flyke
Posty: 712
Rejestracja: 2006-10-18 22:00
Galeria: viewtopic.php?t=10424
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Flyke »

Jedyna sluszna generacja w jedynym slusznym kolorze !!! GRATULUJEMY! te fele mi sie nie widza ale nie mozna miec wszystkiego :P :))
24v wykorzystane az do granic - BYłOOOOOOOOOOOOO
e46 z ....:) - JEsttttttttttt
Awatar użytkownika
lukasz16m
Posty: 133
Rejestracja: 2007-07-10 20:54
Galeria: viewtopic.php?t=11778
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: lukasz16m »

Tak ma instalacje LPG ,a coś więcej? To tak rocznik 92,175 000km przebiegu,klima,el.szyby,lusterka.niestety nie ma elektrycznie ustawianycz siedzeń ale spróbuje załatwić jak wyjde troche z kasą na prostą. :roll:
Ostatnio zmieniony 2009-06-02 21:37 przez lukasz16m, łącznie zmieniany 1 raz.
szafranak
Posty: 256
Rejestracja: 2007-05-16 11:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: szafranak »

Bardzo ladny Probek,
gratuluje wyboru tego auta.

pozdro
Panie władzo ma pan rację niestety zdarzyło mi się przekroczyć prędkość, zdaje sobie sprawę z tego że było to bardzo nieodpowiedzialne, że naraziłem innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo ale... jechałem szybko gdyż lubię zapierda...

http://158.75.130.34/~trn/forum/index.php

Ford Probe 2.2 GT USA
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Gdzie ty wychaczyłeś takie cudo ???

no ładne autko oby sprawował sie jak najlepiej =D> :1111_ok:

pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Ładny probasek w jedynym słusznym kolorze :1111_ok:

Felasie nie są złe ale bez dekielków to tak troche dziwnie wyglądają. :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

Probek stacjonuje 500m odemnie :wink:
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

To chyba miałeś wpływ na jego zakup jak lukaszowi śmigało cały czas twoje cudo przed nosem :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
lukasz16m
Posty: 133
Rejestracja: 2007-07-10 20:54
Galeria: viewtopic.php?t=11778
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: lukasz16m »

Wpływ Szymona był bardzo duży.Pierwszy raz probasa z bliska zobaczyłem na osiemnastce Szymona :D .Od tego czasu zacząłem polować na takie cudo dla siebie,udało się dopiero niedawno.A co do dekielków ,to mam ale dwa,dwa następne dorobię.
Awatar użytkownika
peer21
Posty: 30
Rejestracja: 2007-05-14 21:56
Galeria: viewtopic.php?t=11680
Lokalizacja: Skarszewy K.starogardu Gdańskiego
Kontakt:

Post autor: peer21 »

lukasz16m pisze:.A co do dekielków ,to mam ale dwa,dwa następne dorobię.
masz mozliwosc dorabiania dekielkow do alufelg??? tez potrzebuje jednego dekielka do bardzo podobnych alufelg tylko ze 6 szprych jak by byla taka mozliwosc to bardzo bym był szczesliwy :D
Awatar użytkownika
lukasz16m
Posty: 133
Rejestracja: 2007-07-10 20:54
Galeria: viewtopic.php?t=11778
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: lukasz16m »

Zeby dorobić dekielek potrzebuje jeden na wzór,bo wykonuje je z laminatu a potem przelakieruje,kiedyś pracowałem w fabryce gdzie robiono łodzie, maski,wloty itp.i dobrze się przyuczyłem bo wiedziałem że może mi się ta umiejętność przydać. :D .Z żywicy idzie zrobić prawie wszystko.
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

lukasz16m pisze:.Z żywicy idzie zrobić prawie wszystko.
No właśnie gadałem na zlocie ze stive'em o tym że mozna by z tego zrobic to nasze słynne kolanko gumowe .

Dla kogos kto nie wie o co kaman to mowa o kolanku wchodzącym na przepustnice , takie zwężające się .

Więc reasumując moje pytanie brzmi ..... czy potrafił bys to wykonać z tego tworzywa ??? i jaka by to miało wytrzymałość ??.


pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
lukasz16m
Posty: 133
Rejestracja: 2007-07-10 20:54
Galeria: viewtopic.php?t=11778
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: lukasz16m »

W zależności od tego na jakie temperatury byłoby narażone.W zależności od temp.,trzeba dobrać rodzaj żywicy i utwardzacza. 8) Daj jakiś rysunek na którym jest zaznaczone to kolanko,a ja sprubuje to.przetestować :D
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Najlepiej oblukaj co masz pod maska , takie kolanko w taką siatke , koło przepustnicy , spróbuj to zrobić , a temp. mysle że nie przekroczy 120 C


pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
lukasz16m
Posty: 133
Rejestracja: 2007-07-10 20:54
Galeria: viewtopic.php?t=11778
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: lukasz16m »

Już wiem o co chodzi :lol: .Pobawie się z tym,a jak coś wyjdzie to zaraz dam znać.A tak wogóle to dla czego robić je z innego materiału,do czego ma służyć to przerobienie jeżeli mógłbym się dowiedzieć. :D
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Bardzo ładne auto.

P.s. masz taką samą kierownicę jak ja :D
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

lukasz16m pisze:Już wiem o co chodzi :lol: .Pobawie się z tym,a jak coś wyjdzie to zaraz dam znać.A tak wogóle to dla czego robić je z innego materiału,do czego ma służyć to przerobienie jeżeli mógłbym się dowiedzieć. :D
bo nigdzie tego kolanka nie mozna dostac i w probkach GT jest praktycznie bezcenne .

pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
peer21
Posty: 30
Rejestracja: 2007-05-14 21:56
Galeria: viewtopic.php?t=11680
Lokalizacja: Skarszewy K.starogardu Gdańskiego
Kontakt:

Post autor: peer21 »

lukasz16m pisze:Zeby dorobić dekielek potrzebuje jeden na wzór,bo wykonuje je z laminatu a potem przelakieruje,kiedyś pracowałem w fabryce gdzie robiono łodzie, maski,wloty itp.i dobrze się przyuczyłem bo wiedziałem że może mi się ta umiejętność przydać. :D .Z żywicy idzie zrobić prawie wszystko.
To słuchaj czy zrobił bys mi takie cos daj mi namiary na siebie i przesle ci jeden dekiel a ty mi odeslesz 2 i podasz najpierw cene ile by mnie to kosztowało. pozdraiwam i czekam z niecierpliwoscią
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

Fajne autko, gratuluję zakupu :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lukasz16m
Posty: 133
Rejestracja: 2007-07-10 20:54
Galeria: viewtopic.php?t=11778
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: lukasz16m »

Jak tylko będe miał czas to dam namiary i zrobie ten dekielek,nawet za free.Ale teraz mam żniwa i problem z turbinką,zaczęła mi kwiczeć jakby nie smarowało :cry:>Dymić nie dymi,nie wiem co jest,ładuje o wiele słabiej,[/quote]
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Konczy sie to ostatnia chwila aby ja regenerwać albo szukaj 2 :D
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
cacek
Posty: 1378
Rejestracja: 2006-01-12 16:54
Samochód: Wołowina
Galeria: viewtopic.php?t=8555
Lokalizacja: Police

Post autor: cacek »

Lisiu pisze:Probek stacjonuje 500m odemnie :wink:
Lisiu to dlaczego kolega nie wznosił znami kieliszkow w Baronie :?: :twisted:
Napisal ze chorowal na autko juz ze 2 lata :D

Łukaszu bardzo ladnie sie prezentuje Probek :D
"...Jedni będą mnie szanować, drudzy znienawidzą..."
Awatar użytkownika
lukasz16m
Posty: 133
Rejestracja: 2007-07-10 20:54
Galeria: viewtopic.php?t=11778
Lokalizacja: Sieraków

Re: lukasz16m

Post autor: lukasz16m »

Teraz wznosze kieliszek w Baronie ,chociaż czasami kończe przed czasem :oops: .(szybki Łukasz jak to Lisiu powiedział :D )
Ładny oczywiscie jest ,ale postaram się aby wyglądał lepiej :twisted: ,napewno tak go będe ulepszał żeby nie popełnić wiejskiego tuningu :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”