sebatox

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
Dziki Beduin
Posty: 449
Rejestracja: 2014-08-18 21:56
Samochód: Ford Probe 2 / 1993r / 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=22388
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: sebatox

Post autor: Dziki Beduin »

Ile kosztuje Cię ta poduszka grodziowa w poliure, u mnie też do wymiany i też bym wolał taką i przy okazji jakis link do firmy lub kom. ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

Re: sebatox

Post autor: sebatox »

Dziki Beduin pisze:Ile kosztuje Cię ta poduszka grodziowa w poliure, u mnie też do wymiany i też bym wolał taką i przy okazji jakis link do firmy lub kom. ;)
Pozdrawiam
Poduszka w poliuretanie + jej wypiaskowanie = 120-130 zł + koszty przesyłki pobraniowej :) (Piaskowanie zrobili mi w cenie :) )
Firma to Deuter Olkusz poliuretany
http://poliuretany.olkusz.pl/
Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

Re: sebatox

Post autor: sebatox »

Cześć!
W końcu przyszłą i założyłem wraz z kolegą poduszkę od strony grodzi.
Jaja niezłe :) Okazało się, że wcześniejsza poduszka jak jest mocowana do skrzyni biegów na 3 śrubach to jednej z nich w ogóle nie było, 2 mocowanie było oderwane a 3 była odkręcona przez co jak rozkręciliśmy ją ze strony grodziowej to poduszka spadła i obróciła się na zaczepie.
Dobraliśmy śrubę praktycznie identyczna jaka byłą wcześniej i przykręciliśmy nową na 2 śrubach. Wszystko to zrobiliśmy ściągając tylko dolot powietrza i pomagając sobie od spodu auta (Auto na kobyłkach bez kanału :) ).
By odkręcić śruby trzeba było nieźle się wygimnastykować przy kolektorach z grzechotka z przedłużką przegubową :).
Odczucia?
Auto podczas odpalania zachowuje się jakby miało z 500 koni i V8 :D Niezły efekt polecam hah :) Lekko większe wibracje na karoserii, Uczucie hmm jakby to powiedzieć zwartości silnika z karoseria
Podczas redukcji z 3 na 2 potrafiły mi nie wejść do końca biegi myślałem, że jest to spowodowane rozwalonymi synchronizatorami lecz po zmianie poduszki KAŻDY bieg wchodzi idealnie :) Precyzja zmiany biegów na bardzo duży plus :)
Za niedługo ląduje jeszcze poduszka w poliuretanie przednia, gdyż została nadwyrężona mocno przez zerwaną tylną.
Okazało się też, że mam nieszczelność na tylnym kolektorze wydechowym więc postanowiłem zmienić je na sportowe z nierdzewki.
Czy ktoś może ma jakieś opinie na temat tych z mtuningu?

http://mtuning.pl/Kolektor-wydechowy-FO ... -V6,p,1045

Zdjęcia Poduszki :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
S.H.A.R.K
Posty: 954
Rejestracja: 2006-05-06 16:43
Samochód: PROBE GT-ZE AURORA
Galeria: viewtopic.php?t=12737
Lokalizacja: Lubelskie (Krasnystaw)

Re: sebatox

Post autor: S.H.A.R.K »

Cóż za zacny uśmiech :D jeszcze oczu zapomnieli wywiercić :mrgreen:
Obrazek
FORD PROBE GT-ZE / AURORA FLARE BLUE PEARL
Awatar użytkownika
MiczuTG
Posty: 349
Rejestracja: 2015-12-14 10:12
Samochód: Lada Niva
Galeria: viewtopic.php?t=23654
Lokalizacja: UZB

Re: sebatox

Post autor: MiczuTG »

Obrazek
Kochaj, dokręcaj, wymieniaj albo rzuć!
==Probe's Style o'Life==
Awatar użytkownika
Benet
Posty: 471
Rejestracja: 2016-07-25 17:14
Samochód: Ford Probe 96' 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23694
Lokalizacja: Szczecin

Re: sebatox

Post autor: Benet »

MiczuTG pisze:Obrazek
:lol:

To ogólnie polecasz te poliuretanowe poduszki sebatox? Bo ja prawdopodobnie muszę jakąś wymienić bo mi się delikatnie trzęsie gałka do zmiany biegów.
Probe 96' 2.0 EURO
Awatar użytkownika
MiczuTG
Posty: 349
Rejestracja: 2015-12-14 10:12
Samochód: Lada Niva
Galeria: viewtopic.php?t=23654
Lokalizacja: UZB

Re: sebatox

Post autor: MiczuTG »

Nom ja chyba też. Troche mi jedynka czasem nie wchodzi i trzęsie na 3, a to co opisałeś to wychodzi że poduszka do wymiany.
Kochaj, dokręcaj, wymieniaj albo rzuć!
==Probe's Style o'Life==
Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

Re: sebatox

Post autor: sebatox »

Ja polecam osobiście te poliuretanowe. Jak tylko jakaś się rozleci to leci w poliuretanie możliwe, że będą większe drgania przenoszone na karoserii ale mi się to podoba :D Dla niektórych będzie za twardo chociaż niby jest zrobiona w tej samej twardości co oryginał. Odczucia moje na Wielki +
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: sebatox

Post autor: Romas »

ja już parę lat mam poliuretany, i nie każdemu się to spodoba, bo od razu będą wyczuwalne luzy na napędach, drgania na budzie gdyż poduszka poliuretanowa jest pozbawiona powierzchni amortyzującej. ja osobiście nie mam z tym problemu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”