sebatox

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
pawlacz
Posty: 376
Rejestracja: 2012-07-24 23:41
Samochód: Probe II 2.5 v6 '93
Galeria: viewtopic.php?t=22222

Re: sebatox

Post autor: pawlacz »

Ładne :) Ja chciałem na swoje 8 cali założyć 235/40/18, to powiedzieli mi, że za szerokie będą. Chyba to wina ET, u mnie jest ET40 i wadziłoby o nadkole.
Inna sprawa, że 245/40/18 jest jednak wyższa od 225/40/18.
Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

Re: sebatox

Post autor: sebatox »

pawlacz pisze:Ładne :) Ja chciałem na swoje 8 cali założyć 235/40/18, to powiedzieli mi, że za szerokie będą. Chyba to wina ET, u mnie jest ET40 i wadziłoby o nadkole.
Inna sprawa, że 245/40/18 jest jednak wyższa od 225/40/18.
Wiesz te felgi z oponami wcześniej jeździł na innym probku. ET też jest 40 :) więc nie wiem jak to możliwe heh :)
na pewno zrobię zdjęcia jak je założę i trochę bardziej wypoleruje :)
Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

Re: sebatox

Post autor: sebatox »

No i Probasek dostał swój prezencik :)
Prezentuje się jeszcze lepiej niż na zdjęciach !
Już się skompletował ładny zestaw kosmetyków do auta przez ten czas !

Opony Vredestein ultrac sessanta 225/40/18 powinny pyknąć na 1 sezon max 2 :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
MiczuTG
Posty: 349
Rejestracja: 2015-12-14 10:12
Samochód: Lada Niva
Galeria: viewtopic.php?t=23654
Lokalizacja: UZB

Re: sebatox

Post autor: MiczuTG »

Wow. Pierwsze zdjęcie zupełnie nierealne! Super!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kochaj, dokręcaj, wymieniaj albo rzuć!
==Probe's Style o'Life==
Awatar użytkownika
-michal-
Posty: 982
Rejestracja: 2011-12-10 03:04
Samochód: Yugo Koral :P
Lokalizacja: Lublin, Chełm

Re: sebatox

Post autor: -michal- »

ładnie się prezentuje, tylko go teraz obniżyć i będzie bajka :)
Wrzuć jeszcze fotkę jak probe stoi równo bokiem
Oxanin pierwszej klasy :mrgreen:
Awatar użytkownika
mysz
Klubowicz
Posty: 1941
Rejestracja: 2010-04-03 15:02
Galeria: viewtopic.php?t=18115
Lokalizacja: wwa

Re: sebatox

Post autor: mysz »

Na glebę go ;)
Było: Probe '94r
Jest: ST220 2005r
Awatar użytkownika
RedLine
Posty: 23
Rejestracja: 2016-08-13 09:17
Samochód: Probe 2.5 V6 GT 1996
Galeria: viewtopic.php?t=23646

Re: sebatox

Post autor: RedLine »

mysz pisze:Na glebę go ;)

Widzę mysz Że Twoje słowa ''na glebę go '' stały się kultowe :D
Taniej jest mieć 35 samochodów i jedną kobietę, niż 35 kobiet i jedno auto. – Jay Leno
:mrgreen:
Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

Re: sebatox

Post autor: sebatox »

MiczuTG pisze:Wow. Pierwsze zdjęcie zupełnie nierealne! Super!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dzięki wielkie :) !
Auto nie przeszło żadnej polerki, jedynie nałożony wosk soft 99 dark and black wax :)
Raz w miesiącu staram się jechać i spędzać minimum 4-5 godzin na myjni. Takie spa dla probka :)
Oczywiście co tydzień lub dwa (częściej co tydzień) regularne mycie na bezdotykówce wraz z suszeniem. Szczotek nie używam z wiadomych przyczyn :)

Co do gleby. No przydała by się. Jak założyli mi co dopiero fele to zanim amortyzatory opadły to się przestraszyłem bo szczelina byłą taka, że głowę bym na lajcie włożył a w tej chwili 4 palce wchodzą.

Zdjęcie bokiem muszę zrobić bo niestety mam manie robienia takich zdjęć pod kątem i praktycznie wszystkie takie mam hah :)
Postaram się niedługo zrobić zdjęcia lustrzanką bo telefonem wychodzą takie se :)
Ogólnie za niedługo dodam spis kosmetyków jakie używam do auta :)
Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

Re: sebatox

Post autor: sebatox »

EDIT

Zdjęcia Bokiem :) mam nadzieję, że stoi w miarę równo :)
Obrazek

Obrazek

Kosmetyki do autka, które pomału kompletuje :)

Obrazek

- "Dark and black Wax" Wosk Soft99
- "Quick detailer" - TuningKingz
- "Glass Gloss" - płyn do szyb TuningKingz
- "Pure blood Wheel" - Płyn do felg z efektem "krwawienia" TuningKingz
- "Orange Car Shampoo" - Szampon do auta - ShinyGarage
- Delikatna Glinka - TuningKingz
- Delikatny Pędzelek do felg - TuningKingz
- Delikatny pędzelek do Wnętrza i zakamarków - ADBL
- "TK Car Cosmetics LARGE BLUE FLUFFER" - Ręcznik do Osuszania karoserii - TuningKingz
- Różne mikrofibry do szyb, polerowania, felg itd :)

W przyszłości oczywiście jakaś porządna rękawica, wiadra z separatorami itd :)

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Lukas007
Klubowicz
Posty: 579
Rejestracja: 2009-05-22 20:24
Samochód: PGT F2T / A6 C4 2.8 / E61 530
Galeria: viewtopic.php?t=15945
Lokalizacja: Czechowice / Biłgoraj
Kontakt:

Re: sebatox

Post autor: Lukas007 »

Fajnie ze dbasz o auto od strony kosmetyki - często to duzo wiecej warte niz super koła czy inne rarytasy. Plus za dobry wybór kosmetyków ;) Zainteresuj sie też piana aktywna na prewash żeby nie rysować lakieru zabrudzeniami, ktore można wstepnie usunąc. Przydał by sie też jakis cleaner pod wosk (Prima Amigo np. jest mega kozacki). Szampon moge Ci polecić Duragloss 901 albo Dodo Juice Born to be Mild jak Ci się skończy Shiny.
Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

Re: sebatox

Post autor: sebatox »

Parę kosmetyków więcej kupionych (Lukas007 no i mnie namówiłeś, teraz jeszcze tylko jakiś cleaner i parę innych rzeczy - uzależniające ^.^. A szampon Dodo muszę wypróbować kiedyś :mrgreen: ), czekam teraz na poduszkę grodziową by do mnie przyszła i od razu wysyłam ją do Olkusza by ją zrobili w poliuretanie :) (Dzięki Spider33!).
W następnym miesiącu wymieniam niestety znowu łącznik elastyczny wydechu i uszczelniam połączenie na kryzach :).
Przyszłe plany? Na pewno ogarnąć jakieś lepsze hamulce na przód bo aż mi wstyd jak patrze jak wyglądają do tych felg :( Myślałem nad 299 mm z Mazdy 6 :), ogarnąć troszkę lepiej dolot, sprężyny obniżające i coś tam jeszcze zawsze wyjdzie w praniu :)

Takie tam zdjęcie ze spotkania ze znajomymi :)
Obrazek

Nowe kosmetyki zakupione
-Pianownica ręczna Mesto Foamer 1.5 L
-Piana aktywna Fruit Snow Foarm - Shiny Garage
-Dressing do Plastiku, Vinylu, Skóry i Gumy (wnętrze) - TuningKingz
-Szczotka z naturalnego włosia do czyszczenia foteli i dywaników - TuningKingz
-Wiadro - TuningKingz ( drugie wiadro też jest :) )
-Scratch Shield - Separator brudu (wkład do wiaderka)
- Gąbka z korona bezpieczna dla lakieru - Royal Pads (Nie ma jej na zdjęciu)
-Parę butelek na kosmetyki + Pianowniczka do APC
Obrazek

Prawie cała kolekcja bez ręczników itd.

Obrazek

Parę zdjęć z czyszczenia wnętrza = Rozrobione APC (Pianowniczka) + pędzelek po czym zabezpieczenie dressingiem do wnętrza
Muszę znaleźć gdzieś tą ramkę do radia + wymienić dywaniki :evil:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Wszystkich !
Awatar użytkownika
S.H.A.R.K
Posty: 954
Rejestracja: 2006-05-06 16:43
Samochód: PROBE GT-ZE AURORA
Galeria: viewtopic.php?t=12737
Lokalizacja: Lubelskie (Krasnystaw)

Re: sebatox

Post autor: S.H.A.R.K »

Fajny zestaw. Sam też ostatnio zacząłem się bardziej wgłębiać w temat kosmetyków. Pstryknę i swoje w takim razie :)
Obrazek
FORD PROBE GT-ZE / AURORA FLARE BLUE PEARL
Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

Re: sebatox

Post autor: sebatox »

S.H.A.R.K pisze:Fajny zestaw. Sam też ostatnio zacząłem się bardziej wgłębiać w temat kosmetyków. Pstryknę i swoje w takim razie :)
Dzięki!
Chętnie wymienię się opiniami i radami jak ktoś będzie chciał :) Tak jak polecił mi Lukas007 te środki które muszę wypróbować :) Na prewasha się już czaiłem :D
Pozdrawiam ! :)
Awatar użytkownika
Pawlo1989
Posty: 245
Rejestracja: 2015-12-05 16:54
Galeria: viewtopic.php?t=23748

Re: sebatox

Post autor: Pawlo1989 »

Witam sebatox, twój egzeplarz jest elegancki i oczywiście jak napisałeś najlepszy kolorek probka, mam pytanko jak zrobiłeś ten skórzany podłokietnik? dasz jakies wskazówki? bo ja mam troche problemów ze swoim i tez chyba bede go przerabiał
Obrazek
O4L / PROBE IMMORTAL / PawloVeli'89
Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

Re: sebatox

Post autor: sebatox »

Pawlo1989 pisze:Witam sebatox, twój egzeplarz jest elegancki i oczywiście jak napisałeś najlepszy kolorek probka, mam pytanko jak zrobiłeś ten skórzany podłokietnik? dasz jakies wskazówki? bo ja mam troche problemów ze swoim i tez chyba bede go przerabiał
Jak kupilem auto to juz byl ten podłokietnik.
To jest jakis uniwersalny bodajze i nieźle jest wyrzezbiony wtunelu srodkowym. Z tylnych siedzen wyglada nie za ciekawie ale wygodny jak dla mnie strasznie i nie wyobrażam sobie jazdy bez niego heh
Awatar użytkownika
Pawlo1989
Posty: 245
Rejestracja: 2015-12-05 16:54
Galeria: viewtopic.php?t=23748

Re: sebatox

Post autor: Pawlo1989 »

aha spx, ale widze że masz super wypolerowanego, super sie prezentuje z tym felgami, widziałem akcesoria do polerowania, dał bys mi jakieś wskazówki jak mam używać podobnych preparatów jak ty? żeby postarać sie o podobny efekt, bo jakiś czas temu polerowałem swojego ale pastą tempo i za ciekawie to nie wyszło
Obrazek
O4L / PROBE IMMORTAL / PawloVeli'89
Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

Re: sebatox

Post autor: sebatox »

Pawlo1989 pisze:aha spx, ale widze że masz super wypolerowanego, super sie prezentuje z tym felgami, widziałem akcesoria do polerowania, dał bys mi jakieś wskazówki jak mam używać podobnych preparatów jak ty? żeby postarać sie o podobny efekt, bo jakiś czas temu polerowałem swojego ale pastą tempo i za ciekawie to nie wyszło
PW :). Bez przesady też nie jest aż tak super :) Przypominam, że nie ma tutaj żadnej korekty itd Zwykłe dokładne i umiejętne umycie + wcześniejsza dekontaminacja i położenie wosku i to nawet bez cleanera ! :)
Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: sebatox

Post autor: Patryk- »

grzejnik wystaje po drugiej stronie ściany ? :mrgreen: 8) :wink:
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3827
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: sebatox

Post autor: Maxxum »

Patryk- pisze:grzejnik wystaje po drugiej stronie ściany ? :mrgreen: 8) :wink:
Eee tam Patryk - czepiasz się. Przecież wiesz dobrze że teraz jest modne takie ogrzewanie ścienne. A tu zwyczajnie widzimy połączenie ogrzewania tradycyjnego ze ściennym :wink: :mrgreen:
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

Re: sebatox

Post autor: sebatox »

Haha człowiek doda zdjęcie a jedyne komentarze to o grzejniku heh :D
Dla usprawiedliwienia nie ja to wymyśliłem haha :) ale taka prawda wystaje po drugiej stronie (jest to ścianka działowa) i od 2 lat nic się z tym nie dzieje :D
Pozdrawiam
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3827
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: sebatox

Post autor: Maxxum »

My z tym grzejnikiem to tylko takie żarty. Patryk w tym robi, to od razu rzucił mu się w oczy a ja w tamtym roku podobne zakładałem (no może nie dzieliłem je ścianką) :wink: - więc nie mogłem się powstrzymać... :)

Ale tak naprawdę to Probe pięknie się prezentuje takie wypucowane.

A z innej beczki - jak Ci się jeździ na Vredesteinach - bo mi bardzo zachwalano tą firmę - ale mam złe doświadczenia z oponkami tej firmy.

Wprawdzie ja mam inny model i wielkość, więc porównywać nie ma co, ale ogólnie jak się jeździ ?
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

Re: sebatox

Post autor: sebatox »

Maxxum pisze:My z tym grzejnikiem to tylko takie żarty. Patryk w tym robi, to od razu rzucił mu się w oczy a ja w tamtym roku podobne zakładałem (no może nie dzieliłem je ścianką) :wink: - więc nie mogłem się powstrzymać... :)

Ale tak naprawdę to Probe pięknie się prezentuje takie wypucowane.

A z innej beczki - jak Ci się jeździ na Vredesteinach - bo mi bardzo zachwalano tą firmę - ale mam złe doświadczenia z oponkami tej firmy.

Wprawdzie ja mam inny model i wielkość, więc porównywać nie ma co, ale ogólnie jak się jeździ ?
Nie no wiem :) na żartach się coś ta znam haha i tak samo mam dużo dystansu do siebie :)
Powiem tak, kupiłem je używane od kolegi 5- 5,5mm za śmieszne wręcz pieniądze jak za "18 .
Na suchym są według mnie super, jeżdżę często dynamiczne i na zakrętach często w granicy przyczepności, według mnie dobrze trzyma tylko pytanie czy to zasługa opon czy felg (Większa szerokość opony na "18 itd.). Na mokrym troszkę gorzej ale przy naszej mocy dają radę według mnie :). Kolega zmienił bo narzekał na mokrym, że się już dobrze nie kleją ale on ma Focusa ST225 to też troszkę inna moc i moment :).
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3827
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: sebatox

Post autor: Maxxum »

No właśnie - ja zawsze kupowałem z myślą o mokrym. Wszystkie poprzednie zachowywały się super. Te niestety już takie fajne na mokrym nie są. A i na suchym droga hamowania nie powala. Może to tylko wina wyższego współczynnika prędkości i związaną z tym twardością. Wcześniej miałem oponki o niższym współczynniku.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: sebatox

Post autor: KrecioPL »

Maxxum pisze:No właśnie - ja zawsze kupowałem z myślą o mokrym. Wszystkie poprzednie zachowywały się super. Te niestety już takie fajne na mokrym nie są. A i na suchym droga hamowania nie powala. Może to tylko wina wyższego współczynnika prędkości i związaną z tym twardością. Wcześniej miałem oponki o niższym współczynniku.
Polecam na mokre opony Uniroyal Rainsport/Rainexpert - dobra opona w dobrych pieniądzach.
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

Re: sebatox

Post autor: sebatox »

Nadal czekam na poduszkę grodziową w poliuretanie, powinna być w przyszłym tygodniu tak się dowiedziałem w Deuterze.
Jako, że nasze kluczyki mają wadę konstrukcyjna jaką jest dziwna zwężka w połowie przez co lubią się łamać, wykręcać i cholera wie co jeszcze postanowiłem w końcu zamówić i w jakimś wolnym czasie założyć sterownik centralnego zamka z pilota. Kluczyk do otwierania auta jest w takim stanie, że boję się go wkładać do zamka przez co wyrobiłem kolejny za 19 zł :)
Obrazek
Stożek został zmieniony z no name na Simote oraz stare łączniki zostały też wymienione ze względu na to, iż podczas temperatury jaka panuje pod maską potrafiły stawać się miękkie niczym plastelina przez co zdarzyło się parokrotnie, że wypadły one np. z przepustnicy...
Do tego doszła osłona termiczna też od Simoty
Zdjęcia z montażu jak przy okazji będę w pobliżu to porobię lecz jest to praktycznie identyczny patent jak ma połowa o ile nie większość forum :)
Proszę się nie sugerować nazwą łączników :) w najbliższym czasie nie mam żadnych planów na założenie turbo :mrgreen: :)
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”