Adam568

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
S.H.A.R.K
Posty: 954
Rejestracja: 2006-05-06 16:43
Samochód: PROBE GT-ZE AURORA
Galeria: viewtopic.php?t=12737
Lokalizacja: Lubelskie (Krasnystaw)

Re: Adam568

Post autor: S.H.A.R.K »

Miło było poznać właściciela :) Co do autka to bardzo ładny, zadbany egzemplarz. Pozdrawiam
Obrazek
FORD PROBE GT-ZE / AURORA FLARE BLUE PEARL
adam568
Posty: 62
Rejestracja: 2014-05-23 19:39
Samochód: Probe II 95r 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=23532
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Adam568

Post autor: adam568 »

Również było miło mi poznać.

Co do dalszych planów auta mocno rozważam powrót do sprężyny obniżających voglandt bądź w dłuższym okresie czasu odłożenie na gwint i ściągniecie z Stanów, niestety autko użytkuje na co dzień a jazda na tym przerabianym nie należy do najprzyjemniejszych, jakby ktoś miał przyjemność z jazdy taczką to jak najbardziej polecam ;)
adam568
Posty: 62
Rejestracja: 2014-05-23 19:39
Samochód: Probe II 95r 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=23532
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Adam568

Post autor: adam568 »

OD ostatniego mojego postu trochę niestety miałem z autem problemów, trochę niespodziewanie zaczęła mi chłodnica przeciekać wiec musiałem wymienić na nową po wymianie okazało się że korki od chłodnicy nie trzymają ciśnienia ten przy chłodnicy jak i ten do króćca oba wymieniłem na nowe i jak na razie układ chłodzenia jest szczelny oby jak najdłużej.

Sprawdzałem ostatnio zawieszenie bo występują nieprzyjemne stuki z przodu niestety wychodzi na to ze ta-technix już pada bo elementy zawieszenia nie mają luzów a stuki występują z okolicy amortyzatora.

W końcu mam zamiar wziąć się za wymianę mimośrodów i przy okazji chce zmienić Wahacze poprzeczne tylne bo mam jeden trochę pogięty.
Pisałem do sklepu i proponują wahacze firmy DOKUJI Premium w cenie 185zł szt. ktoś kojarzy jak jest z jakością tych zamienników bo ja niestety nie miałem z tą firmą styczności, a może polecalibyście coś innego.
Awatar użytkownika
S.H.A.R.K
Posty: 954
Rejestracja: 2006-05-06 16:43
Samochód: PROBE GT-ZE AURORA
Galeria: viewtopic.php?t=12737
Lokalizacja: Lubelskie (Krasnystaw)

Re: Adam568

Post autor: S.H.A.R.K »

Co do wahaczy Dokuji możesz śmiało brać jeśli Cię cena nie odstrasza. Jest to Japoński, bardzo dobrej jakości zamiennik.
Jak chcesz coś tańszego to proponuję SRL, też dają radę a o połowę tańsze są.
Obrazek
FORD PROBE GT-ZE / AURORA FLARE BLUE PEARL
adam568
Posty: 62
Rejestracja: 2014-05-23 19:39
Samochód: Probe II 95r 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=23532
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Adam568

Post autor: adam568 »

wiesz cena jak cena lepiej raz więcej zapłacić niż potem żałować
co do SRL mam właśnie trochę mieszane uczucia po kupnie ich amortyzatorów, no i amortyzator to jednak nie wahacz tutaj jednak nic się nie wyleje sam już nie wiem
Awatar użytkownika
S.H.A.R.K
Posty: 954
Rejestracja: 2006-05-06 16:43
Samochód: PROBE GT-ZE AURORA
Galeria: viewtopic.php?t=12737
Lokalizacja: Lubelskie (Krasnystaw)

Re: Adam568

Post autor: S.H.A.R.K »

Co do amortyzatorów tej firmy też słyszałem sporo negatywnych opinii, jednak wahacze robią przyzwoite.
Obrazek
FORD PROBE GT-ZE / AURORA FLARE BLUE PEARL
Awatar użytkownika
cuba27
Klubowicz
Posty: 512
Rejestracja: 2012-02-12 17:47
Samochód: Ford Probe II 2.0 1996
Galeria: viewtopic.php?t=19969
Lokalizacja: Ścinawa/Wrocław

Re: Adam568

Post autor: cuba27 »

adam568 pisze:Również było miło mi poznać.

Co do dalszych planów auta mocno rozważam powrót do sprężyny obniżających voglandt bądź w dłuższym okresie czasu odłożenie na gwint i ściągniecie z Stanów, niestety autko użytkuje na co dzień a jazda na tym przerabianym nie należy do najprzyjemniejszych, jakby ktoś miał przyjemność z jazdy taczką to jak najbardziej polecam ;)
Ściągnięcie gwintu ze stanów to okolo 3000zl za gwint Yonaki czyli najtańszy do Probe na Black Friday kosztował 530 usd. Wygodny dobrze tłumiący zawias trochę wyższy niż d2 i Ksport. Na temat trwałości się nie wypowiem bo zrobiłem nim jakies 2000 km. Na przeglądzie pokazywał ostatnio jakieś 80%. Wychodzi nie wiele drożej niż zestaw K.A.W lub nowy amor + dobre sprężyny.
Obrazek
adam568
Posty: 62
Rejestracja: 2014-05-23 19:39
Samochód: Probe II 95r 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=23532
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Adam568

Post autor: adam568 »

Co do kosztów ściągnięcia gwintu za oceanu to jestem świadomy że nie będzie tanio, tak jak piszesz wydaje się to lepszym wyjściem niż kupno zestawu K.A.W. W chwili obecnej jednak to odległa przyszłość w pierwszej kolejności muszę trochę popracować nad autem bo jednak niektóre sprawy troszkę zaniedbałem zamiast wymieniać na bieżąco to teraz troszkę tego się nazbierało, ale jak najbardziej się nie poddaje i trzeba dalej
działać.
Awatar użytkownika
cuba27
Klubowicz
Posty: 512
Rejestracja: 2012-02-12 17:47
Samochód: Ford Probe II 2.0 1996
Galeria: viewtopic.php?t=19969
Lokalizacja: Ścinawa/Wrocław

Re: Adam568

Post autor: cuba27 »

Na wszystko przyjdzie czas:))
Obrazek
adam568
Posty: 62
Rejestracja: 2014-05-23 19:39
Samochód: Probe II 95r 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=23532
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Adam568

Post autor: adam568 »

no i zakupiłem jednak mimośrody i wahacze DOKUJI Premium mam nadzieję że będę zadowolony

Przy okazji kupiłem termostat bo ostatnio wracałem z pod Puław na lawecie zawsze musi być ten pierwszy raz ;)

mam nadzieję że nie przegrzałem za mocno auta bo popłynę z kosztami zaczął wariować w totalnym zadupiu musiałem dojechać do pierwszej lepszej stacji mam nadzieje że za bardzo go nie zakatowałem ;/
adam568
Posty: 62
Rejestracja: 2014-05-23 19:39
Samochód: Probe II 95r 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=23532
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Adam568

Post autor: adam568 »

Po kilku perypetiach z uciekającym płynem chłodniczym jakieś czas temu zabrałem się za wymianę przewodów zapłonowych i świec niestety przez osiągniętą temperaturę silnika przy przegrzaniu kable skleiły się z świecami finałem było urwanie 5 kabli zapłonowych. Śrubokrętem niestety nic nie mogłem zdziałać guma była jak kamień, wiec podjechałem do znajomego mechanika który mi je po prostu rozwiercił inaczej nic nie dało się zdziałać. Po wymianie kabli i świec auto wyraźnie odżyło nie jest już taki przymulony lecz mam inny problem auto na zimnym pali od strzała gorzej jest na ciepłym auto ciężko odpala tak myślałem wymienić palec i kopułkę ale może coś jeszcze przydało by się przy okazji zmienić?
Awatar użytkownika
abramowicz
Posty: 46
Rejestracja: 2016-11-28 22:02
Samochód: Ford Probe 2 2.0 '96
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adam568

Post autor: abramowicz »

Sprawdzałeś kompresję po przegrzaniu silnika?
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą."
Mam Proba i dużo walki przy nim #-o
adam568
Posty: 62
Rejestracja: 2014-05-23 19:39
Samochód: Probe II 95r 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=23532
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Adam568

Post autor: adam568 »

Była mierzona ponoć w normie ale nawet się nie zagłębiałem w dokładne pomiary

Choć jeśli potrzeba to mogę na tygodniu podjechać jeszcze raz wtedy bym wiedział dokładnie.
Awatar użytkownika
abramowicz
Posty: 46
Rejestracja: 2016-11-28 22:02
Samochód: Ford Probe 2 2.0 '96
Lokalizacja: Warszawa

Re: Adam568

Post autor: abramowicz »

Ja jestem "starej szkoły" w której uczono, że przy przegrzaniu silnika można wiele zepsuć. Sprawdził bym spręż, bo to wyeliminuje pierścienie i zawory (bądź dokładniej mówiąc chodzi mi o całą głowice).
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą."
Mam Proba i dużo walki przy nim #-o
adam568
Posty: 62
Rejestracja: 2014-05-23 19:39
Samochód: Probe II 95r 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=23532
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Re: Adam568

Post autor: adam568 »

Zamówiłem dzisiaj tester szczelności uszczelki głowicy za 20 zł na allegro, używał może ktoś już coś takiego?

Nie spodziewam się ze będę miał 100% pewności ale może zawsze przynajmniej wykluczę uszczelkę, gorzej będzie jak potwierdzę będę miał nie mały orzech do zgryzienia.

Jutro muszę przy okazji sczytać błędy zobaczyć co mi tam wymruga. wyświetliło 15,17,24 wszystko związane z sondami co nie jest nowością wszystko raczej od gazu.

Coraz bardziej jestem przekonany że to jednak Upg, dzisiaj jadąc auto mi się zgrzało w układnie płynu mało a w zbiorniczku wyrównawczym ponad stan...
Ostatnio zmieniony 2017-02-20 15:39 przez adam568, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”