Dawidjar

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dawidjar

Post autor: Romas »

daj 17' i będzie malina ;)
Awatar użytkownika
marek08
Posty: 341
Rejestracja: 2015-03-12 16:34
Samochód: Probe RWD
Galeria: viewtopic.php?t=22798
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Dawidjar

Post autor: marek08 »

Jak dla mnie, 17" to idealny rozmiar do 1gen, ale na twoich 18" nie wyglada zle. Jest delikatna koza, ale nie ma tragedii. Ogolnie jest spoko, ladny wzor felgi :)
Awatar użytkownika
cuba27
Klubowicz
Posty: 512
Rejestracja: 2012-02-12 17:47
Samochód: Ford Probe II 2.0 1996
Galeria: viewtopic.php?t=19969
Lokalizacja: Ścinawa/Wrocław

Re: Dawidjar

Post autor: cuba27 »

Dawidjar pisze:
Romas pisze:Ładne felgi i dobre zestawienie z samochodem, tylko jednak na 18' stoi trochę jak koza, bynajmniej ja mam takie odczucia ;)
Dzięki :) A co do kozy... Też mam takie wrażenie z przodu, z tym, że auto już i tak ma krótsze sprężyny, a koła są wymiarowo idealnie takie same :D Z tyłu już przyciera na dziurach, ale to przez to, że amor jest wylany, na sporcie jest OK :D

Tak w sumie to zastanawiałem się nad gwintem, ale cena 4200,- mówi sama za siebie...

Dla mnie jest git. Kwestia perspektywy a co do gwintu to yonaka ze ściągnięciem ze stanow to 3k dedykowane do 2gen ale podobno da sie przeszczepić. Ewentualnie Stig ma d2 wystawione w kuszących pieniądzach
Obrazek
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dawidjar

Post autor: KrecioPL »

"Ukradłem" Ci 3 zdjęcia. Trafiły na FB.

Widzę dużą zmianę względem tego, co ludzie robili z tymi autami jeszcze kilka lat temu.
Każdy coś robi, dba, wymienia, polepsza stan - nie jest to już "dupowóz". I oby takich więcej.
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
Benet
Posty: 471
Rejestracja: 2016-07-25 17:14
Samochód: Ford Probe 96' 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23694
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dawidjar

Post autor: Benet »

Biorąc pod uwagę jaki to był trup po kupnie a jaki ładny jest teraz to na prawdę się szacunek należy. Uratowany przed śmiercią egzemplarz.
Tylko weź wstaw normalne emblematy Forda a nie takie na czarno zamalowane i będzie cacy :D
Ostatnio zmieniony 2017-04-12 16:38 przez Benet, łącznie zmieniany 1 raz.
Probe 96' 2.0 EURO
Awatar użytkownika
Dawidjar
Posty: 65
Rejestracja: 2015-06-19 22:50
Samochód: Probe F2T '92
Galeria: viewtopic.php?t=23895
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Dawidjar

Post autor: Dawidjar »

KrecioPL pisze:"Ukradłem" Ci 3 zdjęcia. Trafiły na FB.

Widzę dużą zmianę względem tego, co ludzie robili z tymi autami jeszcze kilka lat temu.
Każdy coś robi, dba, wymienia, polepsza stan - nie jest to już "dupowóz". I oby takich więcej.
No, widać postęp. Chociaż i tak co chwilę widuje na ulicy takie w stanie agonalnym...

Benet pisze:Biorąc pod uwagę jaki to był trup po kupnie a jaki ładny jest teraz to na prawdę się szacunek należy. Uratowany przed śmiercią egzemplarz.
Tylko weź wstaw normalne emblematy Forda a nie takie na czarno zamalowane i będzie cacy :D
Dzięki, a co do znaczków...
Wiedzą ci co mają wiedzieć, a byś słyszał te spekulacje co to za samochód :)
Ostatnio zmieniony 2017-04-12 19:07 przez Dawidjar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
karakan
Posty: 469
Rejestracja: 2016-08-29 23:14
Samochód: Ford Probe 2.2 GT '89 USA
Galeria: viewtopic.php?t=24755
Lokalizacja: Warszawa/Lubin

Re: Dawidjar

Post autor: karakan »

Widujesz co chwilę na ulicy Probe I? W ciekawej okolicy musisz mieszkać ;)
Biały Ford Probe 2.2 GT '89 USA :D
Był - Szary Ford Probe 2.2 GT '91 (zezłomowany :()

A poza Probe:
Saab 9-5 Aero '03 manual LPG - daily
Volvo 340 '83 1.4 manual LPG - niezły gruz, ale jeździ ;)
Awatar użytkownika
Dawidjar
Posty: 65
Rejestracja: 2015-06-19 22:50
Samochód: Probe F2T '92
Galeria: viewtopic.php?t=23895
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Dawidjar

Post autor: Dawidjar »

karakan pisze:Widujesz co chwilę na ulicy Probe I? W ciekawej okolicy musisz mieszkać ;)
Ostatnio coraz częściej :) Może inaczej - jak już widzę to są w stanie agonalnym...

W zeszłym tygodniu jedynka w czarnym macie mi się rzuciła w oczy i na parkingu strzeżonym w Bytomiu stoi czarna jedynka, niegdyś ładna, teraz już cała przeżarta...
Awatar użytkownika
weteran
Posty: 325
Rejestracja: 2006-06-05 15:01
Galeria: viewtopic.php?t=10332
Lokalizacja: Mikołów

Re: Dawidjar

Post autor: weteran »

Dwie stoją w Mikołowie i jeszcze jakoś wyglądają. :wink:
Ford Probe 2.2 GL '89
Awatar użytkownika
Dawidjar
Posty: 65
Rejestracja: 2015-06-19 22:50
Samochód: Probe F2T '92
Galeria: viewtopic.php?t=23895
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Dawidjar

Post autor: Dawidjar »

Po rudzie śląskiej jeździ szara na tablicach SMI, często ją widuje :)
Awatar użytkownika
cuba27
Klubowicz
Posty: 512
Rejestracja: 2012-02-12 17:47
Samochód: Ford Probe II 2.0 1996
Galeria: viewtopic.php?t=19969
Lokalizacja: Ścinawa/Wrocław

Re: Dawidjar

Post autor: cuba27 »

Panowie może byście zawitali na zlot. Przydałoby się więcej Jedynek na zlocie viewtopic.php?f=4&t=24016
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawidjar
Posty: 65
Rejestracja: 2015-06-19 22:50
Samochód: Probe F2T '92
Galeria: viewtopic.php?t=23895
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Dawidjar

Post autor: Dawidjar »

cuba27 pisze:Panowie może byście zawitali na zlot. Przydałoby się więcej Jedynek na zlocie viewtopic.php?f=4&t=24016
Jest taka opcja, zobaczy się po 15 maja :D
Awatar użytkownika
Dawidjar
Posty: 65
Rejestracja: 2015-06-19 22:50
Samochód: Probe F2T '92
Galeria: viewtopic.php?t=23895
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Dawidjar

Post autor: Dawidjar »

Trochę przy Probie porobione :)
Wymieniony tylny amor i regulator ciśnienia paliwa, zlokalizowany i częściowo zlikwidowany wyciek oleju ze skrzyni, włożone mbc i komputer z zombie chipem, a do tego wleciał trzeci stop z tyłu :D No i już jakiś wczas temu Probe dostał rejestrator jazdy G1WH :)
Było jeszcze jakieś strojenie na gazie, ale dalej za bogata mieszanka :( Za to ładnie strzela przy schodzeniu z obrotów :lol:

No i żeby nie było tak pusto to fotka z Hercules Tour :)

Obrazek

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Dawidjar

Post autor: Bogdan9999 »

Ładnie się prezentuje :)
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
marek08
Posty: 341
Rejestracja: 2015-03-12 16:34
Samochód: Probe RWD
Galeria: viewtopic.php?t=22798
Lokalizacja: Kętrzyn

Re: Dawidjar

Post autor: marek08 »

Bardzo ladnie :)
Awatar użytkownika
Lukasz
Klubowicz
Posty: 1306
Rejestracja: 2006-05-27 22:43
Samochód: Ford Probe 2.2 GT 89r. Volvo V70 I 2.5 TDI 140KM 1997
Galeria: viewtopic.php?t=14709
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki ,Owczarnia
Kontakt:

Re: Dawidjar

Post autor: Lukasz »

fajnie wygląda na tego typu feldze,felga 18 a rotor felgi jak 15 i przez to nie rzuca się w oczy mała tarcza,sprytnie :1111_ok: z jakim ET masz felgi? bo wpasowane są elegancko :!:
FORD PROBE 2.2 GT 89r.
Odgazowany :)
Awatar użytkownika
Dawidjar
Posty: 65
Rejestracja: 2015-06-19 22:50
Samochód: Probe F2T '92
Galeria: viewtopic.php?t=23895
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Dawidjar

Post autor: Dawidjar »

Lukasz pisze:fajnie wygląda na tego typu feldze,felga 18 a rotor felgi jak 15 i przez to nie rzuca się w oczy mała tarcza,sprytnie :1111_ok: z jakim ET masz felgi? bo wpasowane są elegancko :!:
Niby się nie rzuca, ale jednak przydały by się większe heble, żeby to w końcu dobrze hamowało :)
ET 35, teraz po "chipie" i podniesieniu doładowania trochę przyciera przy mocnym przyspieszaniu :lol:
Awatar użytkownika
Dawidjar
Posty: 65
Rejestracja: 2015-06-19 22:50
Samochód: Probe F2T '92
Galeria: viewtopic.php?t=23895
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Dawidjar

Post autor: Dawidjar »

Ostatnio było mało czasu na zajmowanie się Probkiem, walczyliśmy z klimatyzacją, był problem ze stukami przy hamowaniu (blaszki trzymający klocki się odgięły), no i najgorsze czyli podczas jazdy na zlot auto "przestało jechać". Jest dużo do sprawdzenia, a nie ma zbytnio jak i komu :( W międzyczasie wyleciał jeszcze silnik z dawcy. Jakby ktoś chciał mamy zdrową budę na sprzedaż, jedynie mała dziurka w progu i odgrzane kawałki podłogi (jak na zdjęciach na FB).

Obrazek

Działająca klima to jest to 8)

No i mała zapowiedź sesji :D

Obrazek
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Dawidjar

Post autor: LukaszV8 »

Przybliżysz w jaki sposób uruchomiliście klimatyzacje?
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
Dawidjar
Posty: 65
Rejestracja: 2015-06-19 22:50
Samochód: Probe F2T '92
Galeria: viewtopic.php?t=23895
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Dawidjar

Post autor: Dawidjar »

LukaszV8 pisze:Przybliżysz w jaki sposób uruchomiliście klimatyzacje?
tomaszjar pisze:Wymieniłem nieszczelny przewód metalowo-gumowy od kompresora i parownik (o dziwo w Probku deski nie trzeba zdejmować), bo po napełnieniu z UV'em w tych miejscach świeciło. Nie wymieniałem uszczelek i osuszacza. Kupiłem przejściówkę na jedną końcówkę do napełniania (jedną można napełnić) I napełniłem 750g zamiast 900, oczywiście z UV i jak będzie uciekać to przynajmniej znajdę gdzie :D
Prosto z FP :P
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Dawidjar

Post autor: LukaszV8 »

Podeślij linka gdzie to jest opisane bo nie znajde na tym chol ernym telefonie gdzie bylo o tym pisane... R12 masz napelnione?
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
Dawidjar
Posty: 65
Rejestracja: 2015-06-19 22:50
Samochód: Probe F2T '92
Galeria: viewtopic.php?t=23895
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Dawidjar

Post autor: Dawidjar »

LukaszV8 pisze:Podeślij linka gdzie to jest opisane bo nie znajde na tym chol ernym telefonie gdzie bylo o tym pisane... R12 masz napelnione?
R134

https://www.facebook.com/CzarnyProbeGT/ ... =3&theater
Awatar użytkownika
wuka
Klubowicz
Posty: 1031
Rejestracja: 2012-01-25 20:30
Samochód: FORD PROBE II 2,0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=19968
Lokalizacja: Kraków, Gorlice

Re: Dawidjar

Post autor: wuka »

Piekny
Obrazek
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Dawidjar

Post autor: Maxxum »

Dawidjar pisze:
LukaszV8 pisze:Podeślij linka gdzie to jest opisane bo nie znajde na tym chol ernym telefonie gdzie bylo o tym pisane... R12 masz napelnione?
R134

https://www.facebook.com/CzarnyProbeGT/ ... =3&theater
W takim razie bardzo jestem ciekaw - ile wytrzyma. Daj znać po sezonie czy nadal działa.

Autko prezentuję się baaardzo ładnie :1111_ok:
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
tomaszjar
Posty: 20
Rejestracja: 2016-10-14 23:49
Samochód: Probe 2.2 GT '92
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Dawidjar

Post autor: tomaszjar »

Dawidjar pisze:
LukaszV8 pisze:Podeślij linka gdzie to jest opisane bo nie znajde na tym chol ernym telefonie gdzie bylo o tym pisane... R12 masz napelnione?
R134

https://www.facebook.com/CzarnyProbeGT/ ... =3&theater
@LukaszV8 bardziej Ci chyba chodziło o linka na forum gdzie jest opisane co trzeba zrobić żeby przerobić z R12 na R134, a z tym to już lekki problem bo jest w kilku miejscach na forum, a konkretnego posta teraz akurat nie mogę znaleźć. Między innymi polecam temat: viewtopic.php?f=73&t=4469 dużo czytania, ale są przydatne informacje. Drugi temat w którym można znaleźć dużo ciekawych informacji to viewtopic.php?f=76&t=13710&hilit=klimatyzacja co prawda nie tyczy się tego konkretnie modelu ale wart przeczytania.
Nasza klima nie działała wcale, a że gdzieś wcześniej wyczytałem że jest szansa że będzie działać jeżeli napełnię R134 beż jakichkolwiek przeróbek to po prostu tak zrobiłem. Jedyne co musiałem zrobić to przerobić jeden z zaworów do napełniania na odpowiedni dla R134 (przy R12 oba są inne) Po napełnieniu (oczywiście z UV dla mnie to podstawa) klima zadziałała ale włączała się na 5s i stawała na 10s (teraz wiem że R134 do instalacji pod R12 trzeba dawać mniej) ale chłodziła. Nie pamiętam już dokładnie z jakiego powodu ale na drugi dzień podjechałem do kumpla który napełniał i latarką UV znalazłem uszkodzony przewód od sprężarki. Przy opróżnianiu układu już brakowało 300g, potem jeszcze znalazłem "świecącą" obudowę parownika. Kupiłem sprawny przewód, wymieniłem parownik (miał go nasz czerwony "dawca organów"), kupiłem przejściówkę R12->R134 na jeden z zaworów napełniania i napełniłem azotem w celu sprawdzenia szczelności - wynik OK :) W między czasie przeczesałem forum i wyczytałem że trzeba zmienić prestostat bo R12 chodził na innym ciśnieniu, wykręciłem go z mojego starego mondeo i Dawid pojechał napełnić klimę. Dzwoni że jest wielka nieszczelność bo nawet próżnia nie chce się zrobić. Znów na warsztat do sąsiada bo kumpel nie ma azotu, podłączyli, odkręcają butlę i syczy jak szalone z pod prestostatu. Okazuje się że dwa prestostaty które miałem z R134 mają inny gwint i nie pasują, dodatkowo przy odkręcaniu prestostatu okazało się, że wentyl przepuszczał, wymieniono. Po rozmowie ze znajomym i wytłumaczeniu mu czemu chciałem wymienić prestostat dowiedziałem się, że nie muszę go wymieniać tylko muszę napełnić mniej czynnika R134 jeżeli instalacja jest pod R12, on tak robił już kilka razy i było ok. też po wymianie wentyla i założeniu z powrotem oryginalnego prestostatu Dawid znów pojechał do kumpla który już bez problemu napełnił R134 w ilości 750g (na chybił-trafił) Klima na razie działa, po dacie wpisu na FB widzę że to już ponad 2 tygodnie :), jak przestanie działać to będę sprawdzał gdzie "świeci" i uszczelniał dalej, w "czarnym" klima musi działać :)
Ale się rozpisałem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”