jaro16v24v

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
Jaro16v24v
Posty: 27
Rejestracja: 2019-02-09 18:27
Samochód: Ford Probe 2 2.5 v6 93r.
Galeria: viewtopic.php?t=24946
Lokalizacja: Końskie/Warszawa

jaro16v24v

Post autor: Jaro16v24v »

Dnia 9.03.2019r zakupiłem upragnionego Probka-2.0 16v 115 km 95r z dowodu (94r produkcji) 270 tys przebiegu, poprzednim właścicielem był marnypilot, wcześniej geraldoff. Probek jest do drobnych i poważniejszych poprawek i powoli się za niego biorę. Plany są ambitne ale ile z tego będzie wykonane nie wiadomo :lol: Po zakupie probek został dokładnie przejrzany i zacząłem działać..
IMG_4751-min.JPG
IMG_4790-min.JPG
IMG_4794-min.JPG
IMG_4811-min.JPG
Dotychczas zrobione:
-kostki ceramiczne lamp przednich (jedna z oryginalnych wysuwała się na dołkach)
-przy okazji wyjęcia czujnika wstecznego w celu sprawdzenia go, wymieniony olej w skrzyni na shell 75w90
-zakupione alufelgi 17" 7,5J
-zamówione oponki Dunlop sport maxx rt vw (pochwale się kompletem jak przyjdą :D )
-dorobiona sklejka pod materiał do bagażnika żeby materiał nie latał i się nie zwijał
-żarówki postojowe led, żarówki oświetlenia wewnętrznego led
W najbliższym czasie do zrobienia :
-pompka spryskiwaczy
-antena (roztrzaskany mechanizm, stale poszukiwana)
-uszczelka szyby przedniej kierowcy
-wymiana skorodowanych przewodów paliwowych
Dalsze plany:
-remont silnika
-poprawa podłogi,progów ogólnie całego spodu auta zjadanego powoli przez rudą
-poprawki lakiernicze (purchle na nadkolach, odpryski na zderzaku)
-usprawnienie zawieszenia (szczególnie wymiana amorków tylnych gdyż jeden postanowił się spocić, przy okazji być może obniżenie zawieszenia)
I wiele innych rzeczy które chodzą po głowie :slon:
EDIT
Pare nowych rzeczy, a i przy okazji pochwale się kółkami..
Fotoram.io-min.jpg
Fotoram.io (1)-min.jpg
-Pompka spryskiwaczy wymieniona
-Antena profilaktycznie wysunięta żeby tylko radio odbierało :D
-Pożyczyłem odkurzacz piorący i wyprałem foteliki żeby się milej siedziało
-Zamówiony zestaw do renowacji podwozia (bittex, app r-stop, podkłady itp) ze względu na brak czasu i pogody kurzą się na półce
-Dławił się na gazie, po wymianie obu filtrów wkręca się eleganszko
-Wymiana oleju: Petronas 10w40 filtr+ ceramizer dla sprawdzenia a nóż coś daje ? ;P
-Przy okazji wymiany pompki i zaglądania do anteny wyczyściłem srodek z rdzy i zabezpieczyłem
IMG_20190503_104502-min-min.jpg
IMG_20190503_094003-min-min.jpg
-Nie podobał mi się dzwięk seryjnego wydechu więc postanowiłem go profilaktycznie(czyt. nieprofesjonalnie) przerobić (przy okazji miałem nadzieję na usunięcie rzegotu dobiegającego z wydechu przy około 2,5 tys obrotów, jednak się to nie udało, prawdopodobnie przepalił się uniwersalny katalizator i wydaje ten nieprzyjemny dźwięk, ale z pewnością się tym zajmę)
IMG_20190429_194514-min-min.jpg
Załączniki
IMG_4802-min.JPG
Ostatnio zmieniony 2019-05-14 20:33 przez Jaro16v24v, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”