Maxxum

Kolekcje fotek.
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Maxxum

Post autor: Maxxum »

Lukas007 pisze:205/60R15 to fabryczny rozmiar w GT > 90r (przed nie wiem)
Potwierdzam - Oponki są jak najbardziej właściwe. Eli coś Ci się chyba pomyliło. Zawsze na takich jeżdżę.
Rozmiar 195/65/15 - to na zimę mam.
Myślałeś że założe niezgodne? :wink:
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: Maxxum

Post autor: Eli »

No cóż jestem niedoedukowany, żyję w świecie '89 (195/60 wg naklejek i performanceprobe.com). Owszem, nie mogłem pojąć jak możesz założyć coś niezgodnego z zaleceniem producenta :P A tu się okazuje, że producent zmienił poglądy po roku produkcji... Co dzień to nowe zaskoczenie.


btw: 205/60 faktycznie trzeć nie będą (abstrahując od tego, że sam producent takie zakładał), tarły dopiero 205/65, tu akurat pomyliłem rozmiary.
Awatar użytkownika
Lukasz
Klubowicz
Posty: 1306
Rejestracja: 2006-05-27 22:43
Samochód: Ford Probe 2.2 GT 89r. Volvo V70 I 2.5 TDI 140KM 1997
Galeria: viewtopic.php?t=14709
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki ,Owczarnia
Kontakt:

Re: Maxxum

Post autor: Lukasz »

195/65R15 są niezgodne :p tylko 195/60 lub 205/60
FORD PROBE 2.2 GT 89r.
Odgazowany :)
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Maxxum

Post autor: Maxxum »

Lukasz pisze:195/65R15 są niezgodne :p tylko 195/60 lub 205/60
Może i w tym przypadku masz rację - ale weź pod uwagę, że producent dobierając opony - sugerował się drogami w USA i Niemczech - tam nie ma w zimie półmetrowych dziur w asfalcie... a jeżeli są, to naprawdę sporadycznie :mrgreen:

Poza tym w tamtym tygodniu zwinęli mi pół kilometra asfaltu sprzed domu... dosłownie. Przyszedł miły pan i powiedział, że za pół godziny przyjedzie maszynka i zeżre asfalt :shock: i przyjechała. Teraz mam taki 15 cm próg przed bramą, więc oponki 65 były jak najbardziej na miejscu.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maxxum

Post autor: KrecioPL »

A pytałeś Maxxum, czy zamierzają Ci ten asfalt z powrotem rozwinąć? :mrgreen:

Zacne autka masz i zacnie o nie dbasz. Oby każdy brał z Ciebie przykład!
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Maxxum

Post autor: Maxxum »

KrecioPL pisze:A pytałeś Maxxum, czy zamierzają Ci ten asfalt z powrotem rozwinąć? :mrgreen:
Rozwiną, rozwiną i to szerszy i piękniejszy - tylko skończą wodociąg i kanalizację. Póki co czuję się jak w Wąchocku - gdzie na noc sołtys zwija asfalt :wink:

Tym asfaltem koło mnie przebiegają dwa szlaki rowerowe i nie mogą sobie pozwolić na to, żeby nie położyć 8)

Poza tym - Probki się zbuntowały i powiedziały, że one po szutrze jeździć nie będą. LX już nawet wypluł sprzęgło w proteście na jakość nawierzchni :mrgreen:
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maxxum

Post autor: KrecioPL »

To błagaj GT-ka o cierpliwość, ot żeby się nie zbuntował :)
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
vitek
Klubowicz
Posty: 1749
Rejestracja: 2007-11-22 17:26
Galeria: viewtopic.php?t=13010
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Maxxum

Post autor: vitek »

Maxxum pisze:Póki co czuję się jak w Wąchocku - gdzie na noc sołtys zwija asfalt :wink:
Wczoraj musiał widocznie zaspać, jechałem przed północą przez Wąchock, to asfalt jeszcze sobie leżał na swoim miejscu :lol:
był Ford Probe 2.0 16V - '96 Grey Green Metallic
jest Mondeo MK3 2.0 16V 145 KM ATX
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Maxxum

Post autor: Maxxum »

LX już w domku. Trochę to trwało, ale sprzęgiełko hydrokinetyczne zregenerowane, zamontowane, skrzynia chodzi dobrze.
Po drodze, od tego stania i czekania na naprawę skrzyni - Probek stracił trochę masy, a dokładnie masę od licznika - co skutkowało brakiem podświetlenia całej deski. Po długich a ciężkich usterka została zlokalizowana i wszystko już świeci jak należy :)

Teraz tylko jeszcze jedna rzecz została - okazało się, że klimatyzacja przestała działać. Zacząłem sprawdzać czy jest ciśnienie w układzie. Kiedy rozpocząłem odkręcać plastikowy kapturek od wentylka klimatyzacji - usłyszałem głośny syk, świadczący o tym że:
- po pierwsze - w układzie jest ciśnienie
- po drugie - albo wentyl jest uszkodzony, albo go w ogóle tam nie ma - a ciśnienie trzyma (a raczej nie trzyma) ów kapturek :roll:
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Maxxum

Post autor: Prezes »

Gratuluję Dawid reanimacji LXa =D> . Co do klimy to podejrzewam, że nie masz nic do stracenia - i tak trzeba będzie powtórnie nabic. Odkręc kapturek i sprawdź szybko zapałką albo kawałkiem druta czy jest zaworek. Może byc tak, że po prostu stanął w jakimś położeniu albo przepuszcza. Ale jak mówisz, że głośno syknęło to obstawiam, że go tam nie ma. Swoją drogą mogło byc tak, że przy ostatnim napełnianiu czynnikiem w ogóle Ci go nie założyli, chociaż w to wątpię, bo z tego co się orientuje czynnik jest wprowadzany właśnie przez ten zaworek do układu.
No cóż mam nadzieję, że skończy się tylko na ponownym napełnieniu, ewentualnie wymianie uszkodzonego zaworka :wink: .
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Maxxum

Post autor: LukaszV8 »

Napełniają jeszcze gdziekolwiek tym starym czynnikiem?? Kurde w moim też jest klima, czasami by się przydała, ale stwierdziłem, że temat jest zamknięty z ,,uruchomieniem'' tego bo i tak nigdzie już nie napełniają starym czynnikiem... :-k
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
vitek
Klubowicz
Posty: 1749
Rejestracja: 2007-11-22 17:26
Galeria: viewtopic.php?t=13010
Lokalizacja: Skarżysko

Re: Maxxum

Post autor: vitek »

.... ale mają ekologiczne zamienniki R401a, - R409a, - R413a.
był Ford Probe 2.0 16V - '96 Grey Green Metallic
jest Mondeo MK3 2.0 16V 145 KM ATX
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Maxxum

Post autor: Maxxum »

Bardzo ciężko jest znaleźć kogoś kto napełni R-12. Sam szukałem bardzo długo.
Czasami się jednak uda, ale to nieoficjalnie. Zabronione jest napełnianie R-12, czyli freonem.

LX właśnie miał naprawianą klimatyzację i przy okazji przerobioną lekko na czynnik R-134.
Było to stosunkowo niedawno, więc pojadę w ramach gwarancji.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Wosek
Posty: 191
Rejestracja: 2012-09-23 00:24
Samochód: Ford Ka 1.2
Galeria: viewtopic.php?t=22034
Lokalizacja: Niemcy, Niedersachsen

Re: Maxxum

Post autor: Wosek »

A na czym polegała ta przeróbka na nowszy czynnik jeśli można wiedzieć?

Po ponad 700 kilometrowej trasie w słońcu bez nabitej klimy doszedłem do wniosku, że muszę w końcu dłubnąć ten temat ;)
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Maxxum

Post autor: Maxxum »

Wosek pisze:A na czym polegała ta przeróbka na nowszy czynnik jeśli można wiedzieć?

Po ponad 700 kilometrowej trasie w słońcu bez nabitej klimy doszedłem do wniosku, że muszę w końcu dłubnąć ten temat ;)
Dokładnie nie pamiętam, ale robione to było w zakładzie, który jest znany w całej okolicy z naprawy klimatyzacji. Dla właściciela nie ma rzeczy niemożliwych ;) Wiecznie są tam kolejki. Więc ufam, że zrobili to dobrze.

Nie jestem pewien, ale prawdopodobnie wymieniali uszczelnienia, bo inny olej jest przy R-134 a inny przy R-12. Chyba właśnie były również zmieniane zaworki - jeżeli jednak nie założyli tego zaworka, to będę na nich zły :?

W GT-ku klimę mam na R-12 nadal. Chłodzi ładnie. Ale nie wiem czy moje źródełko R-12 już przypadkiem nie wyschło :roll:
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maxxum

Post autor: Romas »

Maxxum nie ma możliwości by nie założył zaworka gdyż po zdjęciu przewodu od nabijania w mgnieniu oka by uleciało wszystko :wink: przyczyna tkwi w czym innym, a osuszacz był dawany nowy czy stary? tag czy siak panie to kontrast lampa i heja :wink:
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Maxxum

Post autor: Maxxum »

Romas pisze:Maxxum nie ma możliwości by nie założył zaworka gdyż po zdjęciu przewodu od nabijania w mgnieniu oka by uleciało wszystko :wink: przyczyna tkwi w czym innym, a osuszacz był dawany nowy czy stary? tag czy siak panie to kontrast lampa i heja :wink:
W układzie są dwa zaworki. Jeden przy osuszaczu a drugi przed silnikiem, koło chłodnicy. Ja odkręcałem ten przy silniku. Przy osuszaczu nie sprawdzałem.

Osuszacz oczywiście był nowy. Chłodnica zresztą też. Coś nie halo jest z tym zaworkiem prawdopodobnie. Ale to sprawdzę już po zlocie.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maxxum

Post autor: Kocureq »

Na zlocie raczej klima się nie przyda :)
https://www.google.pl/webhp?sourceid=ch ... spa%C5%82a
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maxxum

Post autor: KrecioPL »

a osuszacz się przydał - brał udział w grze terenowej :)
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Maxxum

Post autor: Maxxum »

KrecioPL pisze:a osuszacz się przydał - brał udział w grze terenowej :)
A w dodatku na tyle skutecznie osuszał powietrze, przez pierwsze dwa dni, że ani jedna kropelka z chmur nie wyleciała :mrgreen:

EDIT:

Chłodnica do LX-a wróciła po regeneracji.
Jak już wcześniej pisałem - został wymieniony cały rdzeń miedziany. Chłodnica została pomalowana na czarno.
Teraz tylko pozostaje ją wymienić i przy okazji założyć zaworek od klimy - bo go faktycznie nie ma - sprawdziłem :?

A poniżej zdjątka z przed regeneracji i po.
Chłodnica przed regeneracją.jpg
Chłodnica po regeneracji.jpg
Chłodnica po regeneracji 2.jpg
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Maxxum

Post autor: Patryk- »

ooooo Panie.... Igła :D
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Maxxum

Post autor: LukaszV8 »

Wow! Nie wiedziałem, że i starą chłodnicę teraz zregenerują. Z ciekawości jaki koszt takiej usługi?
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Maxxum

Post autor: Maxxum »

LukaszV8 pisze:Wow! Nie wiedziałem, że i starą chłodnicę teraz zregenerują. Z ciekawości jaki koszt takiej usługi?
No niestety tanio nie jest - 500 Pln. Miedź też kosztuje :wink: Ale nie miałem wyboru. Nie mogłem znaleźć w PL nowej.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maxxum

Post autor: KrecioPL »

Już zamontowałeś?
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Maxxum

Post autor: Maxxum »

KrecioPL pisze:Już zamontowałeś?
Się montuje i przy okazji napełnia "się" klima 8)

Po tych zabiegach będę musiał go trochę rozruszać, bo przeważnie stał ostatnio. A to jest gorsze od jeżdżenia.

EDIT:

Się zamontowała i klima "się" napełniła.

Oczywiście jak to zwykle u mnie bywa - "spece" znów pokazali co potrafią.

Przy odbieraniu samochodu stwierdziłem że czujnik poziomu płynu w chłodnicy jest nadal wkręcony ale... w starą, dziurawą chłodnicę. Po mojej interwencji gościu wykręcił czujnik i zaczął wkręcać do chłodnicy zamontowanej w Probe i ... oczywiście upierd.... czujnik :evil:

W związku z powyższym poszukuję takiego czujnika.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”