praca przy odśnieżaniu

Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: Robert »

OLEY pisze:
Robert pisze:w dodatku w moim przypadku cena byłaby paskarska za te kilka machnięć szuflą, bo tu nie ma iluś metrów do skraju
A tam paskarska. :D
Jeżeli dasz mi jeszcze wikt i opierunek, to zaraz do Ciebie jadę. :wink: :wink: :wink:
Sorry - bilet (lub wachę), szuflę i prowiant organizujesz we własnym zakresie.

Ja Cię mogę co najwyżej przenocować i spoić. :twisted:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: OLEY »

Robert pisze: prowiant organizujesz we własnym zakresie.

Ja Cię mogę co najwyżej przenocować i spoić. :twisted:
Ale ja nie znam przepisu na "czosnkóweczkę". :(

:mrgreen:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: resko »

ależ się rozpisaliście na temat tego odśnieżania :mrgreen: dzisiaj mój brajdak mówił,że kumpel odśnieża dach w bridgestone-(Robert dobrze napisałem?)w Stargardzie i płacą mu 30 zł.za godzinę pracy i to jest normalna zapłata za pracę.Robercie napisałeś,że 1 metr sześcienny waży 100 kg.stary skąd ty to wziąłeś?mokry śnieg może ważyć prawie tonę a nie 100 kg,na płaskich dachach czasami jest do metra śniegu więc jest to duży ciężar i trzeba nosić czasami z jednego końca na drugi bo przed wejściem nie zwalisz śniegu.kurcze ale mamy ... temat :scramble :scramble :scramble
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: Robert »

Post dalej Cynki zauważył, że pomyliłem wykładnik - chodziło o m²
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: black_martines »

maksymalnie metr sześcienny śniegu waży 780 kg - obliczali to chłopcy polibudy i potwierdzili badaniami. standardowo śnieg waży około 400 kg za metr sześcienny (taki leżący na dachu).
odsnieżanie to niewdzięczna praca. zatrudniam teraz takie firmy co odśnieżają.... i stawki są bardzo różne - ale płaca ludziom od 1 zł za metr ale sprzet dają.
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: Mr. Cynk »

podaj nazwy tych firm to kolega wpadnie i tam pracodawcom krtanie poodgryza... :D:D:D:D:D

złotówka za metr...... to chyba rażąco niska stawka.... podobnie jak 80 groszy.... No ale dają łopatę, to pewnie diametralnie zmienia postać rzeczy :twisted: i śnieg nie waży tony na tym dachu.... :wink:

taka praca ze służbową łopatą i lżejszym śniegiem to robota jak u Pana Boga za piecem... :) byle tylko trzonek się nie połamał :)
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: black_martines »

Cynki... śnieg i jego uprzatanie to średnia sprawa... rzekłbym nawet że śliska..... jest tych firm sporo... ale jak chciałem żeby papiery mieli i OC to już tylko garstka została... i jak duże dachy odśnieżają i po 2 zł netto za m2 biorą i opłacą wszystko to temu z łopatą dobrze że 1 zł zostaje....
Przy dużych dachach musi być wspomaganie mechaniczne. na bloku mieszkalnym maszyny nie wprowadzisz. każdy kij ma dwa końce.
W tym sezonie Ci którzy odśnieżają za 5 zł za m2 zarobią trochę ale generalnie to tylko zasługa śnieżnej zimy.
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: resko »

cynki weź już daruj sobie te komentarze dzieci z przedszkola,proszę,jakiś śmieszny facecik dał jakieś żałosne ogłoszenie a wy tu rozprawkę tworzycie zamiast udzielać się tam gdzie moglibyście się do czegoś przydać.TO OGŁOSZENIE POWINNO ZOSTAĆ USUNIĘTE.Bo zajmuje czas na niepotrzebne biadolenie prowadzące tylko do jednego-DO KŁUTNI.Po co to komu potrzebne?Ludzie się tu logują i jak widzą coś takiego to spadają stąd bo jest to trochę nie na miejscu.Oley mógłbyś coś z tym zrobić.W ogóle ktoś kasuje stare zamknięte tematy?Po co trzymać temat,że np.gościu ma do sprzedania jakiegoś seata ibize sport i napisał już kilka dni temu,że jest to nie aktualne a temat nadal jest.Może lepiej zająć się czymś ważniejszym aniżeli rozpisywać się na temat pierd.-ego odśnieżania.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: Robert »

Ogłoszenia kasuje automat po 3 miesiącach braku odpowiedzi w wątku - Seat ma 3 dni.
W p.7 regulaminu działu giełda jest określony sposób zaznaczania, że ogłoszenie jest nieaktualne - nie nasza wina, że to olewa. Sorry, ale w takim przypadku poprawianie tytułu przez moderatorów mija się z celem, bo nie przynosi poprawy w przyszłości. Gdy (jeśli) założy kolejne ogłoszenie, to własnoręcznie je będę usuwał do czasu, aż poprzednie będzie zgodne z regulaminem. Aż do skutku.

Czemu 3 miesiące?
Bo może w wątku były jakieś cenne informacje (choćby symbole części), któryś z moderatorów to przypadkiem zauważy i wklei do tematu w dziale technicznym.
Bo i sprzedający, i kupujący mogą zorientować się w cenach czy podaży części. Graty do innych samochodów dużo wyżej się cenią na Allegro. Czemu? Być może pewien udział w tym ma również ruch na naszej giełdzie, bo w przypadku innych marek kupujący nie mają takiego porównania.

A co do sensu tego tematu - ja dzięki niemu zbadałem własnoręcznie ile waży śnieg (a dokładnie ile jest wody w śniegu, ale 1kg = 1l wody), kilka osób wymieniło poglądy na temat sytuacji na rynku pracy i granicy między płacą godną a uwłaczającą.
Chcesz, by ogłoszenia komercyjne niosły większy pożytek dla forum? Jesteś w Stowarzyszeniu, nawet jeśli nie masz jeszcze głosu na Walnym, to możesz go zabrać choćby tu: :arrow: http://fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=16380
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: resko »

ok ale Robert każde ogłoszenie powinno być traktowane oddzielnie i jak temat nic nie wnosi tylko zawadza to powinieneś móc go wywalić,bo jest duuużo co można by było sprzątnąć ale nie ważne,co ja mogę
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: Robert »

Mogę go wywalić, tzn. mam taką techniczną możliwość - ale dlaczego? Nie jest dublem, ogłoszeniodawca nie oferuje alkoholu, narkotyków ani nie skrzykuje ekipy na obrabowanie supermarketu.
Dla Ciebie nic nie wnosi, OLEYowi dał możliwość zamanifestowania stosunku do kapitalizmu, ktoś się dowiedział na jaki zakres płac mógłby liczyć przy odśnieżaniu, ktoś inny (być może) jednak skorzysta z oferty Sphinxa - wtedy zapewne skorzysta i ogłoszeniodawca.
Nie interesuje Cię - nie czytaj. Wkurza Cię - tym bardziej. :roll:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07 03:41
Samochód: v
Lokalizacja: Łódź

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: Luna »

http://lodz.gumtree.pl/c-Praca-praca-do ... Z186610027

Są i tacy co dają jeszcze mniej.... #-o
Taka sytuacja...
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: OLEY »

Obejrzyjcie sobie. Tylko dokładnie i do końca. :twisted:

:arrow: Na krawędzi.

Może jeszcze raz przypomnę wymagania określone w pierwszym poście:
wymagania:
-wlasna szufla (cena w obi ok 15 PLN brutto)
-prowiant,
-jakies picie,
-czapka
-rekawiczki
I co Wy na to? :D
I tu Cynki miał rację:
Tylko, że teraz brzmi to całkiem inaczej i w całkiem innym kontekście. :D
Cynki pisze:Typowa Polska Oley
:mrgreen:
Cynki pisze:Oley, może się ze mną nie zgadzasz ale wam się od tego dobrobytu w dupach poprzewracało... :wink:
He, he... :wink:
Może i biednie, ale wolę żyć i nie dać się naiwnie wyrolować... :mrgreen:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: resko »

Oley jak to oglądałem w TV to wiedziałem,że ktoś napisze o tym w tym temacie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: Mr. Cynk »

obejrzę to sobie rano bo już nie chcę budzić domowników.. :wink:

oczywiście nie musze mieć ostatniego zdania w tej kwestii :) wystarczy mi po prostu własne zdanie. Ale ciekawy jestem o co tam idzie więc sobie popatrzę.
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07 03:41
Samochód: v
Lokalizacja: Łódź

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: Luna »

..."taki inspektor pracy"... heh, gościu był dobry. Ja myślę, że można się tym wszystkim denerwować itd., ale nic się na to nie poradzi bo zawsze znajdą się jacyś kaskaderzy co za 50gr będą odśnieżać :roll: Słusznie ktoś na początku zauważył, że to wyzysk i to jest niestety prawda. Z drugiej strony sami ludzie są sobie winni. Zgadzają się na takie coś i tyle. Czasem jak przeglądam gazetę to trochę jest tych ogłoszeń o pracy więc nie jest tak strasznie. Chyba, że po prostu nygusy wolą zarobić 5 dych na dzień, popracować ze trzy dni i dalej przebimbać sobie. Sam nie wiem co trzeba mieć w głowie, żeby wejść na taki dach - ja bym się bał.
Taka sytuacja...
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: Patryk- »

zima sie chyba kończy, trawka zacznie rosnąć więc pojawią się ogłoszenia z koszeniem trawy :wink: 8) :mrgreen:
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: OLEY »

He, he i pewnie trzeba będzie samemu się zaopatrzyć w kosiarkę w Obi. :mrgreen: :wink:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: Robert »

Uderz w stół, wspomnij o trawie, a fachowiec po praktykach w Holandii się odezwie. Obrazek
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
mati54
Posty: 105
Rejestracja: 2010-02-28 14:56
Samochód: Ford Probe I 2,2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=17280
Lokalizacja: Bierutów Wrocław

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: mati54 »

Ja jako były pracownik miedzy narodowej firmy dekarskiej odśnieżaliśmy dachy Dafa w Długołęce Drexmaier Jelenia Góra Aneks Jaworzno stawka 8zł na rękę umowa o prace delegacja wyżywienie i do każdego odśnieżania nasza firma dołożyła po tysiu no jelonka 3 dla nas jako prace dodatkowe lepsze to niż płaca postojowego bo więcej by wyszło i gdzie tu sens?? Oczywiście ktoś kto założy na szybko firmę umowa o dzieło on kasę ma ale pracownik ?? wątpię a lekka praca o nie jest
Życie to nie łatwa gra nie każdy do niej szczęście ma
<a href="http://www.gazeta.policja.pl"> ... r="0"></a>
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: OLEY »

mati54 pisze: stawka 8zł na rękę umowa o prace delegacja wyżywienie i do każdego odśnieżania nasza firma dołożyła po tysiu
8 złotych za godzinę, czy za odśnieżony metr?

Zresztą, jakby nie było, to porównajcie sobie z opcją z pierwszego postu:
placa to 80 gr za metr kwadratowy na reke
wymagania:
-wlasna szufla (cena w obi ok 15 PLN brutto)
-prowiant,
-jakies picie,
-czapka
-rekawiczki
:twisted: :twisted: :twisted:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: praca przy odśnieżaniu

Post autor: Kocureq »

Jakby komuś brakowało 20 zł, a śniegu do zrzucania już nie było, niech spojrzy na http://faworky.pl/ ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia komercyjne”