alufelgi-renowacja,chrom,piaskowanie,malowanie,prostowanie,.

Tematy powracające jak bumerang.
Awatar użytkownika
archeolog
Posty: 276
Rejestracja: 2009-02-08 14:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: archeolog »

Ale to była zwykła szpachla czy jakas elestyczna ?? Podaj kolego firme :D
Obrazek
===GT 2.2 I Gen. "prawie" :)93r===
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: 2Ya »

Np. takie coś kolego :

http://www.budujesz.pl/produkt/6883/

W zupełności styknie :wink: A powierzchnie felg czyli ubytki na niej ,jak najbardziej można "wyprawiać" szpachlem :wink:

Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: Ero »

Ale chyba tylko minimalne wzery.

Nie wyobrazam sobie szpachlowania wiekszych ubytkow na felgach.Dobry warsztat dobrze sie ceni bo np. dobieraja odpowiednie spoiwo do danej felgi a nie jada standardem do wszystkich felg.Felga jest odpowiedzialna za nasze bezpieczenstwo i jak juz ktos chce zrobic felge to niech zrobi to profesjonalnie.Bo kiedys moze sie niemile zdziwic.

Felgi sa elementami jednolitymi i uszkodzenie jej w jednym miejscu oslabia calosc.
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
archeolog
Posty: 276
Rejestracja: 2009-02-08 14:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: archeolog »

Jakie bezpieczeństow ....tu chodzi o vizus .... :shock:

Ta szpachlóweczka z tego co czytam to wypas ;] Ciekawe jakiej grubości warstwa wytrzyma warunki panujące na feldze :D
Obrazek
===GT 2.2 I Gen. "prawie" :)93r===
Awatar użytkownika
MaryooSh89
Klubowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2006-01-23 22:54
Samochód: Mazda 6 GG 2.3
Galeria: viewtopic.php?t=15279
Lokalizacja: Łódź

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: MaryooSh89 »

archeolog pisze:Ciekawe jakiej grubości warstwa wytrzyma warunki panujące na feldze :D
tzn co ?? Chcesz jej dać jak najwięcej ?? :D Na moich felgach warstwa szpachli ma grubość poniżej 1mm! Przekonałem się po prostowaniu felgi :evil:
Szpachla była potrzebna bo felgi prawdopodobnie były malowane na mokro. Ale to niech już się Lisiu wypowie :)
był: PROBE 2.2 GT '91 USA z Qresko red inside :D
jest: Mazda 6 GG 2.3 i sześćsetka :)
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: Ero »

archeolog pisze:Jakie bezpieczeństow ....tu chodzi o vizus .... :shock:

Ta szpachlóweczka z tego co czytam to wypas ;] Ciekawe jakiej grubości warstwa wytrzyma warunki panujące na feldze :D

LOL gosciu to dla ciebie wazniejszy jest wyglad czy bezpieczenstwo????Zastanow sie co piszesz.Czy tarcze ham. tez zalozysz made in tajwan tylko dlatego ze beda nawiercene i beda fajnie wygladac?????a przy pierwszym silniejszym depnieciu sie rozpadna????Dla mnie takie podejscie to dramat:D
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
archeolog
Posty: 276
Rejestracja: 2009-02-08 14:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: archeolog »

JA .... xD :slon: :slon: :slon: nie nie nie :D :D :D To nie szpachluj bo to niebezpieczne(tylko nie wiem dlaczego :roll: )
MaryooSh89 pisze:
archeolog pisze:Ciekawe jakiej grubości warstwa wytrzyma warunki panujące na feldze :D
tzn co ?? Chcesz jej dać jak najwięcej ?? :D Na moich felgach warstwa szpachli ma grubość poniżej 1mm! Przekonałem się po prostowaniu felgi :evil:
Szpachla była potrzebna bo felgi prawdopodobnie były malowane na mokro. Ale to niech już się Lisiu wypowie :)

Jesli szpachla jest wytrzymała można z jak dla mnie średnio atrakcyjnymi felgami podłubać jak ktoś ma reke do tego ,a jeśli szpachla nie wytrzyma to chociaż je wygładzić i przywrócić do stany org ...
Obrazek
===GT 2.2 I Gen. "prawie" :)93r===
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: Ero »

Wiesz jak dla mnie to mozesz sobie naawet warstwe gipsu nalozyc :d bylebym nie mial okazji jechac obok ciebie
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
archeolog
Posty: 276
Rejestracja: 2009-02-08 14:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: archeolog »

Weź mi wytłumacz co ma szpachla wygładzająca do bezpieczeństwa ? :D :D może ja o czymś nie wiem ? :lol:
Obrazek
===GT 2.2 I Gen. "prawie" :)93r===
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: Kocureq »

Ero pisze:LOL gosciu to dla ciebie wazniejszy jest wyglad czy bezpieczenstwo????
Znaczy felga z wżerami na 1-2 mm jest OK, a po zaszpachlowaniu tychże wżerów - niebezpieczna?
Awatar użytkownika
archeolog
Posty: 276
Rejestracja: 2009-02-08 14:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: archeolog »

Na to wychodzi :slon: :slon: :slon:
Obrazek
===GT 2.2 I Gen. "prawie" :)93r===
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: Ero »

kocureq pisze:
Ero pisze:LOL gosciu to dla ciebie wazniejszy jest wyglad czy bezpieczenstwo????
Znaczy felga z wżerami na 1-2 mm jest OK, a po zaszpachlowaniu tychże wżerów - niebezpieczna?
Ale ja nie pisze o wzerach minimalnych tylko wiekszych.Co nie zmienia faktu ze za kwote do 200zl profesjonalny warszat nadbuduje taka felge w oparciu o orginalny material.
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
archeolog
Posty: 276
Rejestracja: 2009-02-08 14:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: archeolog »

A mi chodzi o wżery ... i nie ma to nic wspólnego z bezpieczeństwem felgi mam wyważone i nic nie bije koniec kropka :D Szukam kogoś kto się w to bawił i wie jaka szpachlówka będzie dobra :D
Obrazek
===GT 2.2 I Gen. "prawie" :)93r===
Awatar użytkownika
Lapeno
Posty: 164
Rejestracja: 2009-03-23 20:55
Samochód: 2zero - v16ka + el_pegie
Galeria: viewtopic.php?t=15929
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: Lapeno »

Jakby co to znam kogoś w Łodzi, opony, felgi, wyważanie - serwis, dobrze i solidnie (na hasło kolega od granatowego PROBE - możliwy upuścik) - Łozowa 4 (najlepiej wcześniej tel. na ustafke), pozdr!
sonda FS 2.0 16v '94
larta
Posty: 1
Rejestracja: 2009-10-06 22:03
Samochód: brak

Re: Prostowanie/centrowanie felg

Post autor: larta »

Witam, tak sobie czytalam i przegladalam ten temat. I powiem tak: szpachlowanie minimalne, malych, drobnych ubytkow (szczegolnie na srodku felgi) jest niegrozne, "ratowanie/naprawa" felgi alu moze byc niebezpieczna, jesli np, jest peknieta na zeberku, albo brakuje dosyc sporego, kilkucentymetrowego kawalka rantu. Wiem bo ostatnio walczylam ze swoimi felgami, po dlugim szukaniu i doradzaniu sie roznych serwisow, skierowali mnie na Znana w Warszawie. Mowia, ze oni robia najlepiej. Moje felgi udalo sie zarowno wyprostowac i polakierowac, gosciu lakieruje na mokro (akrylem), podobno od niedawna, ale efekt mnie jak najbardziej zadawala, pouzupelniali ubytki, wyprostowali na igle, i za rozsadne pieniadze jak na Warszawe.
Jest to na woli, http://www.felgus.com.pl, najlepiej do nich zadzwonic o porade albo odrazu podjechac z felgami, bo naprawde sa dobrzy w tym co robia. No to tyle, i pamietajcie ze nie kazda felge da sie naprawic, pokazywali mi nawet taka aluske od BMW chyba 19 cali, peknieta na pol (dwie czesci felgi sie zrobily), klient uporczywie nacieral zeby cos z tego zrobili, na sztuke, bo samochod idzie na sprzedaz, ale sie nie podjeli a felge zostawili sobie na pamiatke - to tak propo bezpieczenstwa...bo chyba sobie wyobrazacie co mogloby sie stac przy 200km/h jakby te spawanie puscilo czy cos.
Pozdrawiam, Larta
ODPOWIEDZ

Wróć do „F.A.Q.”