Przeguby - sklepy

Tematy powracające jak bumerang.
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przeguby - sklepy

Post autor: OLEY »

Posiadam taki oto schemat:

ObrazekObrazek

Na dole jest napisane "zastosowanie"
I teraz ciekawa sprawa.
Czy rzeczywiście wszystkie podane niżej modele mają ten sam rozmiar przegubu?
Nie licząc zębów, bo tu różnice bywają.

ObrazekObrazek
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Re: Przeguby - sklepy

Post autor: waluś »

już wyjaśniam bo stwierdziłem organoleptycznie, powiedzmy aż za bardzo
Na pewno na 100% przegub od i GT pasuje do KL czyli do II 2,5. Owcorse i na odwrót
Nie mam pojęcia jak jest z FS-em (II 2,0)
ale to co tam jest to (katalog modeli) istne przegięcie na pewno przegub od zwykłego 2,2 nie podejdzie do GT. Zęby na półosi ok, ale w piaście jest ich 26 o ile pamiętam (GT 28) - tam mamy że niby pasuje do mazdy 2,2. A czym się do jasnej anieliki różni 2,2 mazdy od 2,2 proba ??
Podobnie modele mazdy. Na pewno nie podejdzie do diesla, bez przesady :lol: a i pozostałe modele to pomsta do nieba.....
Awatar użytkownika
szerszeń
Posty: 214
Rejestracja: 2005-12-03 10:04
Samochód: I gen. 2.2 GT/ Audi a6 c6 2.4 V6
Lokalizacja: Belchatow

Re: Przeguby - sklepy

Post autor: szerszeń »

Witam czy wie ktoś gdzie mógłbym dostać przeguby wewnętrzne do mojej jedynki ? Pytałem już we wszystkich sklepach u siebie i nikt nic nie ma :( przeszukałem wszystkie linki z forum i z Eurodriveshafts przysłali mi tylko zewnętrzne, może ktoś wie numer katalogowy lub od czego pasują ? Dzięki i pozdro
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Przeguby - sklepy

Post autor: Robert »

Skoro we wszystkich, to nie ma sensu, bym podawał namiary na japparts czy carspeed?

BTW: uzupełnij stopkę, bo ja np. mam 5 "moich jedynek" - GT na parkingu i po dwie w dolnej i górnej szczęce.
Chociaż Tykwa zapowiada przyjazd do stolicy, więc po weekendzie to może być już nie odpowiadać rzeczywistości. Obrazek


Sorry - wyłączone zostały (jak wodać) podpisy w FAQu. :shock:
robciulo
Posty: 13
Rejestracja: 2009-03-04 22:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeguby - sklepy

Post autor: robciulo »

Euro Driveshafts Polska sp. z o.o.

Promocja na haslo rzeczywiscie jest. Panowie znaja sie na rzeczy POLECAM !!!

PS. Tylko troche daleko maja swoją kanciape :P
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Re: Przeguby - sklepy

Post autor: Destroyer »

Uzupełniam to, co było kiedyś w pierwszym poście :)

Sklep z niedrogimi przegubami prosto od importera. Nie żadna chińszczyzna ani wynalazki z "drugiego sortu"
http://www.eurodriveshafts.pl

Dla ułatwienia podaje link dotyczący Probków:
http://www.eurodriveshafts.pl/sklep/cat ... odel=PROBE

Z tego co pamiętam, to na hasło "FORD PROBE KLUB POLSKA" była jakaś zniżka, ale nie pamiętam dokładnie tak że proszę próbować, pytać :)

Co do samego sklepu, pracują tam kompetentni ludzie, potrafią doradzić i chętnie odpowiadają na wszystkie pytania. Obsługa jest miła a termin realizacji ekspresowy. Zamówiłem przegub w poniedziałek około 14-15 a we wtorek koło 9 był już u mnie.
Jeżeli chodzi o same przeguby, są one dobrej jakości, wytrzymałe i solidnie wykonane, sklep daje na nie 12 miesięcy gwarancji. Cena jest stosunkowo niska w porównaniu np. do "4MAX" niewiadomego pochodzenia, za który w intercarsie powiedzieli mi 180 czy tam 200 zł i z góry zaznaczyli, że długo to nie polata :) Gdy zapytałem kobitkę, która dzwoniła aby potwierdzić zamówienie, skąd takie ceny, powiedziała że ich firma, to bezpośredni importer, który towar bierze od producenta więc marża hurtowni i sklepu zostaje u nas w kieszeni. Ponadto uzyskałem informację, że zaopatrują oni właśnie hurtownie i sklepy, prócz indywidualnych klientów.
Co do trwałości przegubu to absolutnie nie mogę narzekać, mam go u siebie jakieś 6 miesięcy i wszystko jest idealnie. Ponadto zaopatrzyłem kumpla w przegub tej firmy do audi B4 i brata do Toyoty Cariny i do tej pory nikt się nie skarży, a zaoszczędzili oni trochę grosza na tych przegubach.
Paczka która do nas dochodzi, zawiera cały zestaw gotowy do montażu czyli: przegub, nakrętkę, pierścień zabezpieczający na półośkę, bardzo dobrej jakości osłonę gumową (miałem porównanie z osłoną za 35 zł z intercarsu), dwie opaski zabezpieczające oraz tubę smaru grafitowego.

Z czystym sumieniem mogę polecić ten sklep :)
Ostatnio zmieniony 2009-09-30 12:29 przez Destroyer, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Przeguby - sklepy

Post autor: wojtas89 »

Również mogę polecić ten sklep! Jakość produktu wysoka, ceny jak najbardziej przystępne, bardzo szybka przesyłka! W zestawie jest osłona gumowa naprawde dobrej jakości. Zakładałem wiele osłon przegubów i muszę stwierdzić że jest to jedna z lepiej wykonanych osłon. Po 10 miesiącach od wymiany, jazdy w zimie guma wygląda jak nowa. Z czystym sumieniem mogę polecić ten skep!
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeguby - sklepy

Post autor: Kocureq »

Trochę sprzątnąłem ;)
Awatar użytkownika
kamilos22
Posty: 16
Rejestracja: 2008-05-19 11:59
Galeria: viewtopic.php?t=13761
Lokalizacja: Prabuty

Re: Przeguby - sklepy

Post autor: kamilos22 »

ja również polecam http://www.eurodriveshafts.pl !!! no i rabacik mamy u nich :)

pozdr
hanys.4_0
Posty: 4
Rejestracja: 2006-03-10 20:49
Samochód: Probe 2 2,5 94/95 (według VIN 94)
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Przeguby - sklepy

Post autor: hanys.4_0 »

Witam wszystkich! Mam problem z przegubem i chetnie bym go kupil w tym opisnym sklepie , tylko tam w katalogu są aż 3 rodzaje przegubów do probasa 2.5. Przy numetze katalogowym FD-101 nic nie pisze tylko 2.5 24V. Ptzy numerze katalogowym 3322 pisze 2,5 V6 (M.T) a przy numerze katalogowym 3410, 2,5 V6 ABS (M.T). I tu zaczynaja się schody , bo nie mogę wymontować przegubu i dopiero zamawiwć nowego , tylko muszę pojechac na warsztat z zakupiona częścią. Patrząc na opisy wywnioskowałem ,że ten z M.T i ABS to do wersji z manualną skrzynia i ABS-em , ten ten drugi też do manualu tylko bez ABS , w takim razie do czego ten gdzie pisze 2,5 24V (pierwszy na liście o numerze katalogowym FD-101) czyżby był do automatu , skoro tak , to dlaczeo tylko w tym przypadku nie napisali V6, tylko V24.Może mi to ktoś rozjaśnić. Ja potrzebuję do manualu z ABS i jeśli dobrze glówkuję , to muszę kupić 3410 , czy dobrze myślę. Możę mi ktoś odpowiedzieć.
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Re: Przeguby - sklepy

Post autor: Destroyer »

Pytanie zadane w trochę niewłaściwym temacie, najwyżej mod posprząta :)

Do probka 2.5 V6 z ABS i manualną skrzynią pasuje zarówno 3410 jak i 3320 z tą różnicą, że do 3320 musisz przełożyć starą zębatkę ABS zdjętą z zużytego przegubu. Ten FD 101 ma mniejszą (88 mm) średnicę zewnętrzną. Ręki nie dam sobie uciąć ale pewnie będzie to skrzynia automatyczna. U mnie śmiga z powodzeniem 3410. Więc spokojnie możesz zakładać, no ewentualnie kupisz 3320 i przełożysz zębatkę.
Awatar użytkownika
pedro
Posty: 28
Rejestracja: 2009-08-11 09:19
Samochód: 2.2 GT 1992
Lokalizacja: Gdynia

Re: Przeguby - sklepy

Post autor: pedro »

tak jak wyzej ...

eurodriveshafts.pl

szybka dostawa...
wszystko ladnie zapakowane... przegob, guma, zawleczka, smar, zaciski...wszystko w komplecie
nawet dostalem 3 smycze :D
rabacik tez jest
bardzo dobre ceny

też polecam 8)
dj_krzynio
Posty: 34
Rejestracja: 2008-08-08 13:37
Samochód: Probe 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=17880
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Przeguby - sklepy

Post autor: dj_krzynio »

Witam Panowie, powiedzcie mi ile powinna mieć zębów koronka ABS-u ?? Na tej stronce podają,że ma 44 zęby a mój ma 90 :(
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Re: Przeguby - sklepy

Post autor: Destroyer »

To nie jest temat do dyskutowania. Wyszukajka nie gryzie :)
Awatar użytkownika
pedro
Posty: 28
Rejestracja: 2009-08-11 09:19
Samochód: 2.2 GT 1992
Lokalizacja: Gdynia

Re: Przeguby - sklepy

Post autor: pedro »

aa własnie.. zapomnialem o tym :D

koronka ABS-u z wyzej wspomnianej strony nie pasuje.. zeby nie sklamac zebow jest chyba mniej i sa one wieksze... dlatego trzeba przelozyc stara koronke ze starego przeubu..
u mnie byl problem wlasnie z ABS przez to i zeby was ostrzec mialem nawet wypadek z powodu rozlaczenia przez kompa blokowania kol..

pozdrawiam pedro
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Przeguby - sklepy

Post autor: Prezes »

-- oryginalny post 2011-04-08 17:03 --

Dzwoniłem dziś do tej firmy zapytac się o przeguby do 2.2 GT. Mają na stanie za ok. 113 zł. za sztukę.
Przy okazji dowiedziałem się, że jest możliwośc dokupienia osobno nowego pierścienia ABS-u na 90 zębów za 30 zł. Tak że jakby co mają i na 44 i na 90.

-- dodano 2011-05-12 14:32 --

Byłem dziś w tej firmie i kupiłem przegub zewnętrzny do jedynki. Trzeba przyznac, że bardzo miła obsługa i znają się na rzeczy. Na przegubie koronka z 44 zębami, ale dokupiłem na wszelki wypadek nową na 90. Komplet zawiera to co na zdjęciu.
Oczywiście zniżka dla Klubu jeszcze działa :wink: .
Za przegub zapłaciłem 98,90zł a koronka 12.30 ( ceny po zniżce )
Polecam wszystkim!
Załączniki
SNC01266.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „F.A.Q.”