wycieraczki do szyb

Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: HellHound »

Wielka Dziekówa :D Sprawdzę to wszystko jutro, ale chyba padł mi włącznik. Jak ruszam pokrętłem dół-góra(nie przekręcając :wink: ), zaskakują wycieraczki mimo ze są na off :?
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: Bogdan9999 »

Siemka i co udało ci się dojść co powodowało załączanie się wycieraczek ? Od jakiegoś czasu mam ten sam problem włącznik już 2 siedzi nic nie pomogło.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
MatiKrk
Posty: 80
Rejestracja: 2010-09-27 16:05
Samochód: Probe I 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=19090
Lokalizacja: Kraków

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: MatiKrk »

Witam Wszystkim:) Mam dziwne pytanie ,bo dziś stało się coś dziwnego w moim probe.. :/ Wszystko zaczęło się od wymiany silniczka pod maska bo w moim nie działały "czasówki" . Wyciągnąłem mój silniczek i założyłem nowy, wszystko byłoby ok gdyby nie mały problem który pojawił się już po złożeniu podszybia i wszystkich części które trzeba wymatowac... Włączam wycieraczki na "czasówki" i ładnie chodzą tylko gdy je wyłączam całkiem na "off" to wycieraczki wchodzą mi na środek szyby i tak stoją..:/ Jak założyłem wycieraczki na dole szyby to wciagło mi je na podszybie... powiedzcie mi co może być nie tak??
Probe I 2,2 GT Red 1991:D
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: Eli »

Jeśli w pozycji off (w trybie letnim) wciąga Ci je na podszybie to znaczy, że wszystko gra :wink:
MatiKrk
Posty: 80
Rejestracja: 2010-09-27 16:05
Samochód: Probe I 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=19090
Lokalizacja: Kraków

Re: Wycieraczki - stają dęba.

Post autor: MatiKrk »

Właśnie nie gra... bo jak założę je normalnie na dół szyby to wciaga mi je na podszybie tylko jak właczam wycieraczki.. wyglada jakby działały w odwrotną strone... :/ A jak w pozycji off założe wycieraczki zeby było pionowo na szybie to po włączeniu "czasówek" działaja jak powinny ,a jak właczam ponownie off to wracaja na środek szyby i stoją pionowo...
Probe I 2,2 GT Red 1991:D
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: Prezes »

Eli pisze:Jeśli w pozycji off (w trybie letnim) wciąga Ci je na podszybie to znaczy, że wszystko gra :wink:
A ja myślałem, że w pozycji winter są na podszybiu, żeby pióra nie przymarzały podczas mrozów, ale mniejsza o to. :)
Wydaje mi się, że masz zrąbany silniczek od wycieraczek, jest tam jakaś zębatka - mechanizm co się wyrabia i dużo aut tak ma.
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
MatiKrk
Posty: 80
Rejestracja: 2010-09-27 16:05
Samochód: Probe I 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=19090
Lokalizacja: Kraków

Re: Wycieraczki - stają dęba.

Post autor: MatiKrk »

Tylko one chodzą płynnie bez problemu żadnego, jedynie co to to ze zatrzymują się na środku szyby...
Probe I 2,2 GT Red 1991:D
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Wycieraczki - stają dęba.

Post autor: Robert »

Spróbuj przełączyć wtyczkę lato / zima przy bezpiecznikach, czy coś się zmieni. :idea:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
MatiKrk
Posty: 80
Rejestracja: 2010-09-27 16:05
Samochód: Probe I 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=19090
Lokalizacja: Kraków

Re: Wycieraczki - stają dęba.

Post autor: MatiKrk »

Robert a gdzie moge znaleśc ta wtyczke i jak wyglada mniej wiecej?
Probe I 2,2 GT Red 1991:D
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Wycieraczki - stają dęba.

Post autor: Robert »

Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Xandr
Posty: 219
Rejestracja: 2006-12-10 13:19
Samochód: 1gen. 2.2 GT Red 81 Honda Milano
Galeria: viewtopic.php?t=17508
Lokalizacja: Warszawa/Działdowo

Re: Wycieraczki - stają dęba.

Post autor: Xandr »

jest przy belce bezpieczników taka amatorka :lol:
wystaje z niej na górze kabel z wtyczką i podpinasz w jedno (gniazdo wtyk ) a są dwa lato zima
1gen. 2.2 GT Red 81 Honda Milano
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: HellHound »

-- oryginalny post 2011-04-26 06:43 --

Hey. U mnie pomogła wymiana włącznika.

-- dodano 2011-06-02 20:32 --
HellHound pisze:Hey. U mnie pomogła wymiana włącznika.
No i wykrakałem :roll: znowu to samo, wie ktoś może czy jest opcja kupienia nowego?
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: Bogdan9999 »

Ja nie wiem czy to na pewno tylko włącznik szwankuje. Sam nie mam czasu się do tego zabrać probek teraz jest moim 2 autem i stoi sobie czeka aż będę miał trochę czasu :)
Myślę że może być to wina 3 rzeczy włącznika, przekaźnika lub silniczka. Denerwuje mnie to strasznie i przeoram cała wiązkę i znajdę przyczynę.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
glodzillaryki
Posty: 116
Rejestracja: 2011-06-23 16:33
Samochód: Ford Probe lx 2.2 r.89 & chrysler voyager
Lokalizacja: Z Lubelszczyzny :-P

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: glodzillaryki »

witam jestem nowym posiadaczem zanidbanego probe rocznik 89 :? mam pytanie do bardziej obeznanych z tym autkiem :mrgreen: ile jest tam przekazników do wycieraczek ?????? jeden w samym wlączniku i jeden czasowy pod kierownicą?????? nie ma napiecia [plusa] na silniczku włącznik wygląda ok bezpieczniki ok wiec co????????????? wkurza mnie juz to :newcry: moze ktos pomoze ??????????????
Ostatnio zmieniony 2011-06-26 06:58 przez glodzillaryki, łącznie zmieniany 1 raz.
... Znajdź swoje miejsce na ziemi , a może wtedy będziesz szczęśliwym człowiekiem ... .
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: Prezes »

glodzillaryki pisze: wiec????????????? -o-|
Więc Ci nie powiemy -o-| . A tak na poważnie widzę, że z Ryk jesteś to wpadnij do nas kiedyś na spota, ja mam do Ciebie 25 kilosów, tak że przyjedziesz to obejrzymy te wycieraczki.
A i nie ma takiego modelu ls. :wink:
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
glodzillaryki
Posty: 116
Rejestracja: 2011-06-23 16:33
Samochód: Ford Probe lx 2.2 r.89 & chrysler voyager
Lokalizacja: Z Lubelszczyzny :-P

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: glodzillaryki »

-- oryginalny post 2011-06-26 06:57 --

oj :oops: miało byc lx :D no może jednak ktos pomoże :D hm na razie strach a raczej wstyd sie pokazac- chmura dymu przy przegazowaniu za moim swieżym nabytkiem :D :D :D :D :D :D :D :D :D

-- dodano 2011-07-26 06:01 --

a wycieraczkami nikt sie nie interesuje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: dobra sam znajde usterke :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: albo i nie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
... Znajdź swoje miejsce na ziemi , a może wtedy będziesz szczęśliwym człowiekiem ... .
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: HellHound »

Przecież Prezes Ci napisał :roll: Wpadnij na spota i coś razem rozkminicie Obrazek
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
glodzillaryki
Posty: 116
Rejestracja: 2011-06-23 16:33
Samochód: Ford Probe lx 2.2 r.89 & chrysler voyager
Lokalizacja: Z Lubelszczyzny :-P

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: glodzillaryki »

:D tak wiem :D tylko ze na wszelkich spotach napewno nikt nie widział takiego trupa jak mój :D :D :D :D :D :D :D :D chodzi o kłeby dymu na zimnym silniku :D :D :D :D :D trzeba sie za to wkoncu zabrac :lol: przedemna duzo pracy przy tym samochodzie a jak wiadomo trzeba na to i czasu i kasy itd :roll:
... Znajdź swoje miejsce na ziemi , a może wtedy będziesz szczęśliwym człowiekiem ... .
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: HellHound »

Kłęby dymu na zimnym to prawdopodobnie jeżeli:
- niebieski - padnięte uszczelniacze zaworowe,
- biały - uszczelka pod głowicą albo głowica,

A trupy to już Chopaki widzieli gorsze :mrgreen: Więc nie marudź tylko przejedź te 25 km, na żywo jest lepiej(jak z sexem :mrgreen: ) zdiagnozować problem :twisted:
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
glodzillaryki
Posty: 116
Rejestracja: 2011-06-23 16:33
Samochód: Ford Probe lx 2.2 r.89 & chrysler voyager
Lokalizacja: Z Lubelszczyzny :-P

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: glodzillaryki »

jest jeszcze trzecia mozliwosc :arrow: pierscienie :P i to na 100 % teraz juz chyba pojdzie do remontu no ale pozostaje jeszcze chrysler voyager to prawie jak ford :lol: ale na spota sie nie nada :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
... Znajdź swoje miejsce na ziemi , a może wtedy będziesz szczęśliwym człowiekiem ... .
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: Prezes »

No co Ty ja ostatnio jeżdżę tico a kumpel renault i nie jest źle :D . Dla mnie to możesz i rowerem przyjechac na spota:mrgreen: . A z tym schematem to Ci podrzucę, ale przy sobie mam jakieś ''lewe'' w domu lepsze leżą. Jak Ci dymi tak jak mój to nie masz się czym przejmowac
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=q3QFl9Fk50o
A może i masz... :roll: tylko że wtedy ja też :lol: .
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: HellHound »

glodzillaryki pisze:jest jeszcze trzecia mozliwosc :arrow: pierscienie :P i to na 100 % teraz juz chyba pojdzie do remontu no ale pozostaje jeszcze chrysler voyager to prawie jak ford :lol: ale na spota sie nie nada :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Przy pierścieniach jest taki specyficzny smród, spalonego oleju silnikowego :wink:
Let The Galaxy Burn....
Awatar użytkownika
glodzillaryki
Posty: 116
Rejestracja: 2011-06-23 16:33
Samochód: Ford Probe lx 2.2 r.89 & chrysler voyager
Lokalizacja: Z Lubelszczyzny :-P

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: glodzillaryki »

jest wszysko smród dym i w ogóle :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: o..... prezes moj tez tak dymi na[ cieplym silniku ] bo z rana to .......... taki czad jak u ciebie przy paleniu gumy :lol:
to spoko myslałem ze tylko ja mam padaczke na forum :lol: na spota mozna wiec jechac i w takim stanie :lol:
ps piszemy nadal poprawna polszczyzna :arrow: moderator nie spi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
... Znajdź swoje miejsce na ziemi , a może wtedy będziesz szczęśliwym człowiekiem ... .
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Re: wycieraczki do szyb

Post autor: HellHound »

Bogdan9999 pisze:Ja nie wiem czy to na pewno tylko włącznik szwankuje. Sam nie mam czasu się do tego zabrać probek teraz jest moim 2 autem i stoi sobie czeka aż będę miał trochę czasu :)
Myślę że może być to wina 3 rzeczy włącznika, przekaźnika lub silniczka. Denerwuje mnie to strasznie i przeoram cała wiązkę i znajdę przyczynę.
U mnie pomogła wymiana przekaźnika. Problem zniknął.
Let The Galaxy Burn....
Pinker
Posty: 6
Rejestracja: 2011-01-06 18:15

Zacinające się wycieraczki

Post autor: Pinker »

Witam,

Chciałbym poradzić się odnośnie problemu z zacinającymi się wycieraczkami. Problem występuje na pierwszym biegu. Na kolejnym pracują już poprawnie. Zacinają się zarówno w ruchu do góry jak i do dołu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”