Zmatowialy lakier.

Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

mikolaj pisze:nieno lakier zmatowieje ze starości, albo jak było w przypadku mojego czerwonego - facet go po prostu przewoskował i zakupiłem go jako różowego :-) normalnie porażka! 3 dni polerowania zanim dostrzegłem urok czerwieni przebijającej się spod warstwy syfu pozostawionego przez poprzedniego własciciela!
tak wiec lakier mozna latwo zalatwic - uwazajcie z tymi woskami
Nie da się 'prze woskować', z twojego opisu wynika że w ogóle nie był woskowany tylko zaniedbany, lakier się utlenił i zjaśniał do różowego. Woskuje się właśnie po to żeby zabezpieczyć lakier przed wpływem atmosfery.
Pozdrawiam, Rafał.
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

Kurkurior pisze:... Tak jak pisalem pasta tempo pomaga, lakier jest jak nowy ale po kilku umyciach sie splukuje.
Kupilem ta paste Farecla G3. Jest strasznie droga, tubka 35 zl. Jutro bede testowal dokladnie. Dzisiaj szmatka w miejscu poszorowalem i zabarwila sie na czerwono, czyli costam sciera.
Po kilku myciach musisz woskować . Nie możesz tak często jechać pastą polerską bo prędko dojedziesz do gołej blachy.
Pozdrawiam, Rafał.
mikolaj
Posty: 339
Rejestracja: 2004-03-17 10:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Kowale

Post autor: mikolaj »

Raf pisze:Nie da się 'prze woskować', z twojego opisu wynika że w ogóle nie był woskowany tylko zaniedbany, lakier się utlenił i zjaśniał do różowego. Woskuje się właśnie po to żeby zabezpieczyć lakier przed wpływem atmosfery.
moze i masz racje dokladnie sie na tym nie znam - wiem jednak, że ta biel na tym różu to nie była wynikiem atmosfery - przynajmniej tak mi sie wydaje!
lakier faktycznie byl i jest zaniedbany, ale widoczne białe plamy na powierzchni całego samochodu? wg mnie to była nieudolność woskowania
91 2.2 GT
męzczyzna zrobi wszystko żeby przespać się z kobietą! kobieta zrobi wszystko żeby dostac nowe buty
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

mikolaj pisze:widoczne białe plamy na powierzchni całego samochodu? wg mnie to była nieudolność woskowania
albo syfiasty wosk lub nakładany na gorącą blachę i nie wytarty dostatecznie
Probe 2.2 GL 89'
Se Enzo Ferrari sarebbe dell'opinione che una macchina è solo una macchina, non costruisca Ferrari. E Ferrari è non una macchina solo. È opera d'arte!
Awatar użytkownika
flanker
Posty: 350
Rejestracja: 2002-10-21 08:21
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: flanker »

Trza mieć dobry wosk bo kiepski nie chce zejść po kilku myciach i też są problemy... Można co prawda kupić preparat do "ściągania" wosku, ale ma to wpływ na lakier... Dlatego nie radzę experymentów tylko dobry wosk w paście (nie jakieś tam mleczka, szampony z woskiem czy wosk w sprayu!)
Ford Scorpio 2.0 DOHC 90' automat+skóra
mikolaj
Posty: 339
Rejestracja: 2004-03-17 10:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Kowale

Post autor: mikolaj »

kollek pisze:
mikolaj pisze:widoczne białe plamy na powierzchni całego samochodu? wg mnie to była nieudolność woskowania
albo syfiasty wosk lub nakładany na gorącą blachę i nie wytarty dostatecznie
pewnie masz racje - w każdym badz razie jakos to zwalczylem, ale niestety lakierek to...! no commend
91 2.2 GT
męzczyzna zrobi wszystko żeby przespać się z kobietą! kobieta zrobi wszystko żeby dostac nowe buty
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

Ważne że się już błyszczy jak psu jajka :twisted: (ajko ajko)
Probe 2.2 GL 89'
Se Enzo Ferrari sarebbe dell'opinione che una macchina è solo una macchina, non costruisca Ferrari. E Ferrari è non una macchina solo. È opera d'arte!
FlaszkA

Post autor: FlaszkA »

To jaki wosk polecacie?
Awatar użytkownika
AXEL
Posty: 415
Rejestracja: 2003-11-02 14:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Narew

Post autor: AXEL »

flanker pisze:Trza mieć dobry wosk bo kiepski nie chce zejść po kilku myciach i też są problemy... Można co prawda kupić preparat do "ściągania" wosku, ale ma to wpływ na lakier... Dlatego nie radzę experymentów tylko dobry wosk w paście (nie jakieś tam mleczka, szampony z woskiem czy wosk w sprayu!)
A po co ma zejść?Przecież o to chodzi,aby nie zszedł po pierwszym myciu,a dobre woski starczają nawet na kilka myć.
2.2 GT I '92 BLACK METALIC
I am a baaad boy!
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

Ja polecam kosmetyki firmy SONAX.
Probe 2.2 GL 89'
Se Enzo Ferrari sarebbe dell'opinione che una macchina è solo una macchina, non costruisca Ferrari. E Ferrari è non una macchina solo. È opera d'arte!
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 719
Rejestracja: 2002-10-14 09:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artek »

Ja polecam pastę koloryzującą Turtle Wax - jest dość drogi, ale efekt super !
Pozdrawiam
Artek
Probe GT 2,5 V6
KSN
Posty: 1
Rejestracja: 2008-03-22 09:48

sposób na efekt nowego lakieru :)

Post autor: KSN »

witam wszystkich jestem posiadaczem Probiaka 95r 2G kolor Teraz zarabiscie czerwony hehe wczesniej tak jak na wszystkich był wyblakły dach bakaznik i maska ale zastosowałem metode która odkryłem 4 lata temu a raczej kolega mi zdradził który jest lakiernikiem i ja nie raz zastosowałem ale poraz pierwszy na takim kolorze i jest teraz kolorek jak nowy co najlpesz ta metoda zakrywa rysy nawet dosyc duze kolor utrzymuje sie gdzies do 2lat oczywiscie przy niedosc czestym kosmetykowaniu lakierku :) a oto przepis:
potrzebne badzie papier wodny 3000 i FARECLA G3 oraz jak ktos ma maszyna do polerowania lub własne rece :P a wiec papierem wodnym 3000 lakier doprowadzamy do matowego kolorku Uwaga ! nie zdmuhujemy ani nie wycieramy lakieru z pułku jaki został na samochodzie gdy doprowadzimy samochodzik lub jakas czesc do matowego koloru bierzemy FARECLA G3 na szmatke lub na maszynke i wcieramy okragłymi ruchami tak długo az uzyska kolor i połysk recznie to jest troche meczace ale tez skuteczne :) lakier jak nówka oczywiscie takiej polerki nie wolno robic za czesto ale i tak nie bedzie potrzebna polerka przez 1-2 lat ;) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Post autor: Destroyer »

Może by się szanowny kolega przywitał najpierw w odpowiednim dziale i przy okazji zaznajomił z interpunkcją. No wiem że to trudny wyraz i brzmi jakby nie po polsku ale chodzi o to, żeby od czasu do czasu przcinek w swojej wypowiedzi postawić lub jeżeli jest to zbyt skomplikowane, to chociaż zakańczać swoje zdania kropeczką.

Bo tak szczerze mówiąc to twojego postu ni skur... nie można zrozumieć.
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

jak ktoś wie o co chodzi to zrozumie ja też już tak kilka samochodów zrobiłem i nikt nie narzeka. Ja używam maszynki polerskiej firmy FOBO 1200W i pastę polerską Farecla G3. Tylko trzeba pamiętać żeby pryskać wodą żeby cały czas powierzchnia była mokra.
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Post autor: Destroyer »

wargawiesiek pisze:jak ktoś wie o co chodzi to zrozumie
Ja wiem o co chodzi bo mój brat jest lakiernikiem więc nie pierwszy raz stykam się z takim czymś.

Ale tu chodzi o sam fakt że nie wiadomo gdzie się zdanie kończy a gdzie zaczyna. Wszystko jednym ciągiem napisane. Żenada po prostu...
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

ale skoro jemu to nie przeszkadza to czemu wam przeszkadza? Nie możecie być tolerancyjni?
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

Ja mojemu zrobilem taka przecierke ale papierkiem 1200 i tak jak kolega napisal najpierw scierasz calosc az powstaje taki pylek na autku potem maszynka polerska pasta i jazda :D po skonczonej pracy myjemy autko dokladnie, woskujemy i nacieramy mleczkiem sylikonowym :D Efekt mozna zobaczyc w mojej galeri wszystko jest tam dokladnie opisane :D
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
songossj6
Posty: 84
Rejestracja: 2007-12-20 23:57
Galeria: viewtopic.php?t=13831
Lokalizacja: Opole

Post autor: songossj6 »

Ja też używam G3 i efekt bomba polecam :D 8)
Ford Probe IIgen. 2,0 16V, 95 rok 130 tys.
Awatar użytkownika
sziaba
Posty: 168
Rejestracja: 2008-04-23 20:29
Samochód: Skoda Octavia Scout
Galeria: viewtopic.php?t=13751
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: sziaba »

Witam wszystkich
W sprawach technicznych mam swoje doswiadczenia ale lakiernictwo to nie moja dziedzina
Jakis czas temu uszkodzilem-spalilem lakier ochronny i ..... popekal na calym autku
Zastanawiam sie nad pomalowaniem probka na nowo ten sam kolor nieb.metalik ale jaki to koszt
Moze kogos polecicie
Pozdrawiam
Byl sobie Probe 2,5 V6 24v
Była sobie Mazda MX-5 NC
Jest Skoda Octavia Scout
Awatar użytkownika
Edyta
Klubowicz
Posty: 366
Rejestracja: 2007-11-01 16:15
Samochód: Było cudne Probe, teraz jest następca:-)
Galeria: viewtopic.php?t=12656
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: Edyta »

songossj6 pisze:Ja też używam G3 i efekt bomba polecam :D 8)
Hejka,
a tak dokładniej? cóż to za specyfik i gdzie można go nabyć?
Pzdr
Probe 2.0 16V :-) - Tęskno.
Awatar użytkownika
Flyke
Posty: 712
Rejestracja: 2006-10-18 22:00
Galeria: viewtopic.php?t=10424
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Flyke »

24v wykorzystane az do granic - BYłOOOOOOOOOOOOO
e46 z ....:) - JEsttttttttttt
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

a jeszcze lepiej w każdym sklepie z lakierami itp.
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
n-x
Posty: 108
Rejestracja: 2008-03-27 20:57
Galeria: viewtopic.php?t=13537
Lokalizacja: Kraków

Post autor: n-x »

Ja używam szamponu z woskiem , oraz autopolitury daje rewelacyjne efektu . Jest do kupienia np. w Castoramie za 17 zł :)
Awatar użytkownika
sawmaster
Posty: 726
Rejestracja: 2007-06-27 15:54
Samochód: Ford Probe 97r 2.0 16v
Galeria: viewtopic.php?t=11616
Lokalizacja: Białystok

Post autor: sawmaster »

ja kupiłem politurkę niby z nanotechnologią i efekt pioronujący,lakierek odzyskał barwę i ładnie się świeci :twisted:
Awatar użytkownika
Athens
Posty: 48
Rejestracja: 2006-07-19 11:54
Samochód: Infiniti Skyline 350 GT
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Athens »

Ja również przekonałem się do politury. Niedawno kupiłem i użyłem na swoim Probie i efekt jest rzeczywiście wspaniały.Warto to zrobić! Po umyciu samochodu nałożyłem wosk Shella i po kilku godzinach politurę TurtleWax. Moim zdaniem kosmetyki tej właśnie firmy są najlepsze, mam jeszcze spray do skórzanej tapicerki z TurtleWax, polecam również. Pozdrawiam!
Ford Probe II 2,0 16v 1997r. Euro
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”