łatanie dziury / rekonstrukcja podłogi

Awatar użytkownika
Gacek Wrocław
Posty: 405
Rejestracja: 2003-09-24 17:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

łatanie dziury / rekonstrukcja podłogi

Post autor: Gacek Wrocław »

hej
ostatnio podniosłem auto i zauważyłem że mam dziurę w podłodze - tam gdzie tylny pasazer trzyma nogi.
Dziura jest niewielka2x5 cm, jakby zrobiona jakimś prętem.
Zrobiło się tam już dużo rdzy i można palec wlożyc az do takaniny w podłodze.

Czy ktoś łatał już cos w tym stylu?
Spawać?
Kleic zywicą?
może jeszcze inaczej?
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 243
Rejestracja: 2004-06-24 23:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Rawicz

Post autor: Michał »

Moim zdaniem spawać. Wyciąć część ze rdzą i na wymiar z blachy łatkę wstawić. Musi być odpowiednia blacha (grubość, powłoka). Później ochrona antykorozyjna.
Narazie Proba nie ma...

Toyota Varina E '93 1,6 GLX (glx=wypasik)

SC 1.1 Van '03
Awatar użytkownika
V-incent
Posty: 73
Rejestracja: 2003-12-21 22:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: V-incent »

zgadzam się z przedmówcą - tylko spawanie wchodzi w grę
PROBE GT '95 USA electric blue
Awatar użytkownika
AXEL
Posty: 415
Rejestracja: 2003-11-02 14:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Narew

Post autor: AXEL »

też potwierdzam spawanie,właśnie jestem w trakcie spawania swego.Odradzam inne wynalazki.
2.2 GT I '92 BLACK METALIC
I am a baaad boy!
Gość

Post autor: Gość »

a jeśli chcesz go sprzedać a dziurę załatać w kilka minut to .... a nie będę tu publicznie gadał jak można klienta wyruchać :wink: :twisted: :D
ale patent jest niezły i trzyma się konkretnie.
Gość

Post autor: Gość »

Zalej betonem - bedzie cięższy i lepiej bedzie sie trzymał drogi - i na pewno nie przerdzewieje :D :) :P
Awatar użytkownika
V-incent
Posty: 73
Rejestracja: 2003-12-21 22:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: V-incent »

BIENIAS pisze:a jeśli chcesz go sprzedać a dziurę załatać w kilka minut to .... a nie będę tu publicznie gadał jak można klienta wyruchać :wink: :twisted: :D
ale patent jest niezły i trzyma się konkretnie.
tak Bienias ale z tego co wiem to Gacek nie chce go sprzedawać a tym bardziej nikogo ruch.. :lol: znaczy pewnie prawie nikogo :D :D
PROBE GT '95 USA electric blue
Gość

Post autor: Gość »

A jakby chciał sprzedać to następny klubowicz który go kupi bedzie pisał jak wykuć beton z probka i zakleić dziure :D :D
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

Albo bedzie sie dopytywal jaka to wersja probe z betonowymi zaslepkami w podwoziu :twisted:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

rekonstrukcja podłogi

Post autor: wargawiesiek »

ostatnio podczas pobytu w warsztacie aby zmienić opony na zimowe okazało się że mojego probka niema zaco podnieść do góry bo podłaga sie rozpada. Blachaż wycenił za renowacje około 1300zł(tzw. lisiaż w iłowie) i niestety musze to zrobić bo mi go szkoda a nieopyla mi sie go sprzedawać bo zadużo w niego już włożyłem (malowanie itp) można tylko wspułczuć w warsztacie powiedzieli że mój probek 18lat niewidział konserwacji.Ma ktoś może przekrój przez progi do probe z wymiarami i wogóle? Może pasóją od jakiegoś innego samochodu?
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
Flyke
Posty: 712
Rejestracja: 2006-10-18 22:00
Galeria: viewtopic.php?t=10424
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Flyke »

Nie jesteś sam, u mnie to samo ,,, :((
24v wykorzystane az do granic - BYłOOOOOOOOOOOOO
e46 z ....:) - JEsttttttttttt
Awatar użytkownika
max626
Posty: 6
Rejestracja: 2007-01-21 17:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Wlodawa

Post autor: max626 »

witam miałem podobny problem z progami , nie mogłem nigdzie dostać do swojej mazdy , ale wystarczyło wygiąć profil z cieniutkiego paska blachy i pojechać do zakładu blacharskiego tam wygieli mi gotowe progi z blachy koszt około 30zl za sztuke[/list]
Obrazek
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Re: rekonstrukcja podłogi

Post autor: Pelot »

wargawiesiek pisze:(malowanie itp) samochodu?
to powiedz mi kto Ci go malował i kiedy, bo nie wierzę że podłoga pogniła od czasu malowania, jeżeli blacharz był by okey to by nie pomalował auta dopóki by nie zrobił podwozia
Obrazek
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Dzięki Bogu ja mam już to za sobą :) :D :D :D :D Choć u mnie tak źle niebyło :D
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

był malowany 2 miechy temu ale ten idiota nawet sie nieodezwał że z podłogo aż tak źle aby szybko pomalował żeby mieć go z głowy a teraz nawet sprzedać sie go nieopłaca tylko trzeba rekonstruować bo on już nawet progów niema musze wymienić nawet przewody chamólcowe, paliwowe bo powiedział ten co mi będzie robił że nieradzi mi już nawet nim jeździć dopuki tego niezrobie bo jak mocniej przychamuje to pękno, nowy cały mechanizm od ręcznego normalnie tragedia z podłogo.
malował Maćkowski z marianowa w warsztacie w dębsku . ludzie omijajcie go z dala bo sie guzdże. A podwozie oddaje już do innego lepszego fachowca.
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

Progów czy profili pewnie nie dostaniesz, ale wszystko da się zrobić
WYcinasz element i idziesz do zakładu ktory dogina blachy. Zrobią wszystko :)
A lakiernik fakt niezły hehe
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

dziś umówiłem sie z blachażem na marzec i powiedział że wspawa mu progi od jakieś audicy
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Ja u siebie wstawilem progi od poloneza hehhe smieszne ale sie naddaly . Autko nie bylo bardzo zgnite ale ja zawsze wole miec wszystko w idealnym stanie i do tego darze w podlodze byla jedna dziorka to wyciolem wiekszy kwalek blachy wokoł niej i naspawalem ladnie nastepną i porzadnie zakonserwowalem. I jest ok robilem to praktycznie sam bo troszke umie takie rzeczy robic wiec zrobilem a jak sami wiecie sam dla siebie to sam wiem co jest i ile to wytrzyma POZDRO
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Xandr
Posty: 219
Rejestracja: 2006-12-10 13:19
Samochód: 1gen. 2.2 GT Red 81 Honda Milano
Galeria: viewtopic.php?t=17508
Lokalizacja: Warszawa/Działdowo

Post autor: Xandr »

siemka Iłowiaku :D a ja mam to samo ale mam nadzieje że nie aż tak do tego mam rozbitego !! ale się ostatnio zabrałem do roboty wczoraj postawiłem go na koło wahacz nowy :) bo zawadziłem o drzewko ps. też będę regenerował całą !!!
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

ja już swojego rozebrałem aby stoi buda na kołach i z silnikiem i od środka widać beton na którym stoi samochód. W w tygodniu już oddaję do spawania i będzie z głowy pozostanie aby uzbierać kasę na wpłatę na zlocik :DI jak bym miał migomat lub spawarkę też bym sobie sam pospawał.A propo Xandr jak byś jechał kiedyś do iłowa to popatrz na rów po prawej stronie niedaleko stacji z gazem tam w tym rowie jest ślad po wbiciu się PROBE w ziemię z prędkością ok 60km/h. To pomnie zostało.
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
Xandr
Posty: 219
Rejestracja: 2006-12-10 13:19
Samochód: 1gen. 2.2 GT Red 81 Honda Milano
Galeria: viewtopic.php?t=17508
Lokalizacja: Warszawa/Działdowo

Post autor: Xandr »

ok zobaczę :D do Mławy po felgę będę jechał
1gen. 2.2 GT Red 81 Honda Milano
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

masz probka w automacie?? Jak się tam wbiłem to nawet się zderzak nie połamał aby się prawy błotnik podarł jak by był z papieru i lampa urwała ale probek się nie złamał. :lol:
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
Xandr
Posty: 219
Rejestracja: 2006-12-10 13:19
Samochód: 1gen. 2.2 GT Red 81 Honda Milano
Galeria: viewtopic.php?t=17508
Lokalizacja: Warszawa/Działdowo

Post autor: Xandr »

no w automacie i od nowości jest czarny nie walony był jeszcze skrzynia mnie czeka do wymiany bo szarpie a jutro rano o 8:00 wykręcam McPersona obydwa bo mi łożyska siadły i ciężko sie skręca na zgaszonym i puka jak cholera .Później mnie czeka elektryka bo dostał dzwona prosto w bezpieczniki i sie coś schrzaniło bo jak pod łącze akumulator to świecą postojowe! :D następnie jak zrobię to zawieszenie i elektrykę to zwalam całe środki i idą do pralni chemicznej jak się cieplej zrobi .Trzeba pospawać trochę podłogę gdzieś i wyciągnąć go z deka dziwi się tylko domykają . Pozdrawiam
1gen. 2.2 GT Red 81 Honda Milano
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

a to oto jest podwozie mego probacza.(całe szczęście już niedługo)
Obrazek Obrazek
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Matko jak jak bym miał w takim stanie to od razu na złom jeśli by rdze przyjeli sorka chłopaki ale macie na prawde samo zaparcie :wink: Powodzenia ciekaw jestem jak będzie wygladąła nowa podłoga. Pozdro
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”