Demontaż tylnego spojlera.

Mateusz
Posty: 19
Rejestracja: 2012-08-12 20:43

Demontaż tylnego spojlera.

Post autor: Mateusz »

Witam
Niestety nie znalazłem takiego tematu.
Potrzebuje zdjąć tylny spojler, pytanie jak to zrobić? Chodzi mi głownie o te części znajdujące się na tylnych błotnikach.
Wg schematu są tam jakieś 4 kołki.
Odkręciłem wkręt po boku, trochę się podnosi, ale reszta wkrętów wyjść nie chce. Jak to zrobić bez uszkodzenia go?

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
szerszeń
Posty: 214
Rejestracja: 2005-12-03 10:04
Samochód: I gen. 2.2 GT/ Audi a6 c6 2.4 V6
Lokalizacja: Belchatow

Re: Demontaż tylnego spojlera.

Post autor: szerszeń »

Witam jeśli dobrze pamiętam musisz w bagażniku zdemontować plastikowe boczki, te spojlerki są wpinane i lepiej od spodu ścisnąć te zatrzaski co by nie połamać
czarny mat I 2.2 GT 92 r i 186 koników cudeńko
Audi a6 2.4 04' 177 KM i ten dźwięk V6 pięknie
Mateusz
Posty: 19
Rejestracja: 2012-08-12 20:43

Re: Demontaż tylnego spojlera.

Post autor: Mateusz »

szerszeń pisze:musisz w bagażniku zdemontować plastikowe boczki, te spojlerki są wpinane i lepiej od spodu ścisnąć te zatrzaski co by nie połamać
Dzięki za odpowiedź. Boczki dawno zdemontowane, widać niestety tylko te dwa kołki od strony klapy, jeden ten przykręcany. Do obu dostęp jest trudny przeszkadza blacha. Co z pozostałymi dwoma, których w ogóle nie widać?
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Demontaż tylnego spojlera.

Post autor: Robert »

Wykręć śrubę mocującą, stań z boku pojazdu, pociągnij przednią krawędź spojlera do siebie, a następnie za tylny koniec spojlera pociągnij do tyłu, by zwolnić oba zatrzaski.
Aby założyć boczek spojlera z powrotem włóż tylny zatrzask w otwór, pchnij do przodu, włóż przedni, pchnij od siebie (w kierunku auta), przykręć śrubę.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Mateusz
Posty: 19
Rejestracja: 2012-08-12 20:43

Re: Demontaż tylnego spojlera.

Post autor: Mateusz »

Robert, było prawie tak jak powiedziałeś tylko odwrotnie :D
Aby wypiąć ten pierwszy kołek trzeba przesunąć spojler od siebie, co nie jest łatwe bo przeszkadza kołek ze śrubką, drugi kołek wewnętrzny i sam spojler bo zachodzi na błotnik. O ile po długich manewrach udało mi się go zdjąć- ta blacha pod spojlerem i same spinki się pewnie lekko poddały i wyszło , to przy montażu wydaje mi się. że nie obejdzie się jednak bez demontażu kołków, ponieważ nie będzie możliwości tego wsunąć. I oczywiście wyjęcie samych kołków bez ich uszkodzenia, też nie będzie łatwe o ile w ogóle jest możliwe. Ogólnie z tymi kołkami to nie za dobry patent zwłaszcza, że do dwóch kołków praktycznie nie ma dostępu :(

Robert, Wyjmowałeś i zakładałeś kiedyś z powrotem ten spojler bez wyjmowania kołków? Jest to w ogóle możliwe?
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Demontaż tylnego spojlera.

Post autor: Robert »

Nie - ja mam teraz spojler z projektu klubowego, bez boczków (patrz galeria).


Co do kierunków - albo stanąłeś wewnątrz bagażnika, albo w Fordzie inaczej rozumieją "inward" i "toward yourself":
Rear Deck Spoiler
  • Center Section
    • Removal
      1. Open the liftgate. Remove the four plug buttons, and remove the retaining nuts.
      2. Remove the retaining brackets from the sides of the liftgate by removing the retaining clips.
      3. Pull the spoiler up to disengage the clips and remove the spoiler.
      Installation
      • To install, reverse the removal procedure.
    End Sections
    • Removal
      1. Remove the retaining screw.
      2. While standing at the side of the vehicle, pull the front edge of the spoiler toward yourself then pull the end section rearward, to release the retaining clips and remove the section.
      Installation
      1. Position the spoiler section, aligning the rear clips. Push forward to engage. Push the front edge inward to engage the front clip.
      2. Install the retaining screw.
    spojler.gif
    spojler.gif (7.5 KiB) Przejrzano 19526 razy
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Mateusz
Posty: 19
Rejestracja: 2012-08-12 20:43

Re: Demontaż tylnego spojlera.

Post autor: Mateusz »

Stojąc z zewnątrz auta, trzeba przesunąć przednia krawędź spojlera od siebie, czyli w stronę środka auta, nazwać to złym rozwiązaniem to mało, bo przeszkadza dosłownie wszystko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”