Listwy drzwi odchodzą

kdominik
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-24 15:44
Samochód: Probe I 2.2 GT

Listwy drzwi odchodzą

Post autor: kdominik »

Witam. Co da się z tym fantem zrobić iż odchodzą listwy drzwiowe?
Załączniki
IMG_20190707_110749.jpg
IMG_20190707_110757.jpg
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Listwy drzwi odchodzą

Post autor: Romas »

Zdemontować i przykleić na nowo
kdominik
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-24 15:44
Samochód: Probe I 2.2 GT

Re: Listwy drzwi odchodzą

Post autor: kdominik »

Tyle się domyśliłem) Ale jak to zrobić?
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Listwy drzwi odchodzą

Post autor: Maxxum »

Oryginalnie te listwy trzymają się na kołkach plastikowych i chyba jakiejś taśmie.
Najlepiej byłoby zdemontować tapicerkę od wewnątrz drzwi, tak żebyś miał dostęp do tych kołeczków od tyłu - jeżeli jeszcze tam są.
Trzeba odginać listwy i próbować je pomału oderwać.

Jak już je zdemontujesz - zapewne część kołków się urwie, ale to nie tragedia.

Trzeba wszystko dobrze wyczyścić (listwy i drzwi w miejscu przyklejanie listew). Następnie przykładasz listwę do drzwi, obklejasz drzwi np. taśmą malarską wzdłuż listew, ściągasz listwę i smarujesz klejem do montażu szyb (czarny klej - mocny). Musisz dobrze te listwy docisnąc podczas klejenia.

Ja to robiłem w ten sposób, że przygotowałem sobie klika deszczółek, obok samochodu postawiłem przy każdych drzwiach 3 pustaki i klinowałem te listwy za pomocą tych deszczółek. Po sklejeniu -usuwałem deszczółki, nacinałem delikatnie nadmiar kleju nożykiem do tapet, tak żeby nie uszkodzić lakieru i odklejałem razem z taśmą malarską.

Dwie uwagi.
Nie za dużo tego kleju - bo wypłynie i trudno go będzie potem usunąć. Bardzo bruszi wszystko, więc czyszczenie lakieru jest kłopotliwe.
Przed zdjęciem listew zrób sobie zdjęcie jak sa przyklejone, tzn. ważne są odległości przód - tył. Jak źle przykleisz to potem mogą Ci haczyć o błotnik i sie znów oderwą, jak za daleko do tyłu to będzie źle wyglądać.

Klejenie za pomocą taśm dwustronnych u mnie się nie sprawdziło. Zawsze odeszły dość szybko.

Powodzenia
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”