żółte postojówki

Gość

żółte postojówki

Post autor: Gość »

Witam

Mam żółte postojówki spięte na jednej żarówce z kierunkowskazami. Policji się to dziś nie spodobało i zabrali mi dowód rejestracyjny (od dwóch lat tak mam i nigdy nie było problemów). Pytanie mam takie:

1. Czy wystarczy że rozdzielę światła postojowe od kierunków?
2. Czy muszę zrobić pkt 1 i zmienić plastik w postojówkach na biały?

Czy wy macie postojówki białe?

Pozdrawiam

PS. Użyłem opcji szukaj (hasła: lampy, postojowe, kierunkowskazy) i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. :P
Awatar użytkownika
AXEL
Posty: 415
Rejestracja: 2003-11-02 14:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Narew

Post autor: AXEL »

Ja mam postojówki w halogenach.Z tego co zrozumiałem,to masz amerykańskie światła.Czyli świecą ci się te mniejsze włókna w żarówkach od kierunków i te obok?
2.2 GT I '92 BLACK METALIC
I am a baaad boy!
Awatar użytkownika
boyas
Posty: 19
Rejestracja: 2004-03-23 15:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: boyas »

Ja mam wersję USA i u mnie sytuacja przedstawia się podobnie. Poprzedni właściciel wywiercił obok otwór i wsadził 2 żarówkę :idea: - postojówkę (pominę fakt wykonania :evil: - skorodował cały wkład). Mnie też zatrzymała policja -prewencja nie drogówka- i przyczepili się, że nie mogą być światła postojowe i kierunki w jednym kloszu. Nie wspomnę o światłach obrysowych. Na szczęście chłopaki szukali sponsora, a ja jeździłem na tablicach poprzedniego właściciela z Rzeszowa i jak się zorientowali, że jestem miejscowy :twisted: to sobie odpuścili. Teraz patentuje jak podzielić klosz na pół co by miało ręce i nogi.
Boyas
Obrazek '90 USA Silver Arrow
Awatar użytkownika
tomxes
Posty: 11
Rejestracja: 2004-08-16 12:51
Samochód: brak
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tomxes »

Mam wersje US. w jednym kloszu mam postojowki i kierunki, klosz jest wewnatrz podzielony. Z zewnatrz szybka jest biala i takie pada rowniez swiatlo z postojowek. Kierunki natomiast sa pomaranczowe, nie zagladalem jak to dokladnie jest zrobione, ale mysle ze pod szybka od strony kierunku, jest pomaranczowa warstwa plastyku.
Pozdr

2,2 GT '90
Gość

Post autor: Gość »

Witam

Chwilowo sprawa załatwiona.
Znajomy diagnosta wystawił mi glejt, że już wszystko jest OK.
I kazał w najbliższym czasie to naprawić.
W poniedziałek odbieram dowodzik :)

Pozdrawiam
Gość

Post autor: Gość »

Mi tez sie doczepili, ale na przegladzie. Z palami jeszcze nie mialem takich przebojow, hmm wogole mnie paly jeszcze nie zatrzymaly Probkiem (nie wiem jak to mozliwe) ale czekam kiedy to nastapi :lol: Na przegladzie w koncu machnal na to reka, bo mial pare innych ciekawszych miejsc :wink:
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

buster pisze:mnie pały zatrzymują nonstop i nic nie mówią zazwyczaj chcą posiedziećw środku.
:lol: :lol: :lol: Fajne paly macie :twisted: Mnie ostatnio, jak zatrzymali to na szczescie nic nie sprawdzali - choc przez chwile mialem obawy, bo ogladal tyl samochodu jak sprawdzal czy rejestracja sie zgadza z dowodem, ale na szczescie czerwonych kierunkow nie wypatrzyl :twisted:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
Gość

Post autor: Gość »

Papciu a tak z ciekawosci gdzie cie przygwozdzili?
Bo mnie ostatnio niestety na Majakowskiego... kosztowalo to 300 ;(

Ehhhhhh takie zycie...
Gość

Post autor: Gość »

Witam

Jechałem w czwartek ok 22:00 Niestachowską i stali przed rondem Obornickim przed shellem. Często tam stoją bo codziennie tamtędy z pracy wracam. Ale padał deszczyk i wszyscy ostrożnie jechali więc na radar nikogo pewnie złapać nie mogli. No to tak dla zabicia nudy mnie haltneli :(
Dzisiaj musiałem wojnę zrobić w wydziale komunikacji bo mi wciskali, że jeszcze nie mają mojego dowodu rejestracyjnego ale jak się zacząłem pienić to zaraz się znalazł tylko nie był w komputer wprowadzony i od ręki mi go wydali :)

A postojówki po prostu wyłączyłem tak że teraz mam tylko mijania, drogowe i kierunki ale już nikogo nie będzie kuło że mam żółte postojówki z migaczami w jednym kloszu :P

Pozdrawiam
Gość

Post autor: Gość »

Papciu, gratuluje pomyslowosci z postojowkami.
Chyba najprostrze rozwiazanie, chociaz pewnie odjelo uroku Probkowi.
Nie wiem, jakos mi sie wydaje ze stracil cos ze swojej amerykanskosci nie?


PS. HWDUK (.... Urzedowi Komunikacyjnemu)
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

ja mam wersję GL ale z przodu zderzak od GT. Nie miałem oryginalnych halogenów wiec musiałem jakieś dokupić. Przerobiłem je na postojówki. Halogeny mam pod zderzakiem (dodatkowo). A kierunki mi świecą na żółto przez cały czas. W migaczach mam dwuwłuknową żarówkę. Ostatnio policja mnie zatrzymała ale nic na ten temat nie mówiła.
Probe 2.2 GL 89'
Se Enzo Ferrari sarebbe dell'opinione che una macchina è solo una macchina, non costruisca Ferrari. E Ferrari è non una macchina solo. È opera d'arte!
Awatar użytkownika
JAZDA-PRZEMO
Posty: 140
Rejestracja: 2003-03-21 13:46
Samochód: Kiera/ silnik /4 kola /Jazda
Lokalizacja: Czestochowa/Berlin

w

Post autor: JAZDA-PRZEMO »

Witam tez mialem ten problem ale kupilem, male,halogeny i wsadzilem do nich zarowki zwykle i juz mialem postojowki.Problem z glowy,jak cie chyca ci sami co ci zabrali to sie beda pytac gdzie masz postojowki i masz znowu problem.pozatym halogenki zamontuj pod zderzakiem tam gdzie wlot jest bedzie super wygladal
JAZDA NA MAXA IM BACK
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Nie chcę się powtarzać w 2 wątkach więc daję tylko odsyłacz do nowszego: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?t=2996
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

U mnie w Mx-sie też jest postojowe razem z kierunkiem, z tym że jak kupiłem to było to odciąte hehe, ale sprytny Waluś domorosły elektryk naprawił to szybciutko i teraz mam tak jak było :)
Jak do tej pory nikt mnie za to jeszcze nie pogonił, a w razie czego wiem który przewodzik odciąć i moge zrobić to na miejscu przy kontroli. Z drugiej strony mam przewage bo u mnie postojowe jest również w "lampie głównej"
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Post autor: Natan »

89 usa 2.2 gt mialem zolte musialem zmienic na przeciw mojego garazu mam biala czapke to tak trzeba zrobic i trzeba zalozyc halogeny z dwiema zarowkami : SPOKOJ : Nataniahu
Awatar użytkownika
DENAT
Posty: 206
Rejestracja: 2003-10-24 13:39
Galeria: viewtopic.php?t=13615
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: DENAT »

Ja tez mialem ten problem. Policjant powiedzial ze jak jeszcze raz mnie tak spotka to zabierze mi dowod. Ale za to ja mu powiedzialem ze samochod jest zarejestrowany od 92 w polsce wiec jezdzi juz tak 13 lat. To go zatkało od 1.5 roku jezdze tak samo i wiecej nikt mi sie nie przyczepil. Pozdrawiam Cze.
Były: ELEONORA FORD Probe 2.2 GT '89 ELEONORA II FORD Probe 2.0 16v '96
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Post autor: Natan »

ale pojedziesz w polskę trafisz na ci........la ici zabierze dowód a wtedy poleci ci kasa :( :!: tak że lepiej wydać raz na halogeny z podwójnymi żarówkami i spokój na zawsze Nataniahu pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”