tylne swiatla - jak sie dostac - "zeby byl pozytek"

Awatar użytkownika
screemer
Posty: 25
Rejestracja: 2004-11-02 16:39
Samochód: brak
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

tylne swiatla - jak sie dostac - "zeby byl pozytek"

Post autor: screemer »

Pytanko - jak w Igenie dostać się do tylnych żarówek, ewentualnie zdemontować nieurazowo całe lampy? - za odpowiedź dziękuje ;P
Fiat Qubo 1.3 Mjet :)
--------------------------
bylo:
Ford Probe 24V - UK '97 (pier. rej. 03.98 :) )
Ford Probe Igen 3.0 LX
--------------------------
Gość

Post autor: Gość »

Sprawa jest bardzo prosta. Otwierasz bagaznik, zdejmujesz tylna plastikowa oslonke (od wewn. oczywiscie) i juz masz dojscie do zarowek. Jesli chcesz zdemontowac lampy, to musisz odszukac wszystkie sruby z nakretkami ktore przechodza przez blache i poodkrecac nakretki, z tym ze proponuje najpierw poluzowac wszystkie i jak lampa bedzie juz luzna to poodkrecac je do konca. Moze sie zdarzyc jesli ktos je kiedys zle poskrecal to poprostu cos peknie, a cala lampa to w zasadzie sam plastik. Sprawa sie nieco komplikuje przy zakladaniu o tyle ze z reguly dobrze jest dac na uszczelke ktora przychodzi miedzy blache a lampe silikon (przeznaczony do warunkow zewn. np. samochodowy), gdyz moga Ci parowac po deszczu przez jedna mala nieszczelnosc :wink:
Awatar użytkownika
philipe
Posty: 174
Rejestracja: 2004-05-31 10:43
Samochód: brak
Lokalizacja: Opole

Post autor: philipe »

Simones pisze: moga Ci parowac po deszczu przez jedna mala nieszczelnosc :wink:
u mnie jedna lampa tak paruje, ale jakoś nie mogę się zebrać żeby ją uszczelnić (zimno już na dworze :wink: ) :oops:
Obrazek Obrazek Obrazek
89r. 2.2 GT (I) USA
Gość

Post autor: Gość »

Pomimo tego zimna ja ostatnio uzupelnialem poprzerywane sciezki ogrzewania tylnej szyby - musialem zrobic jedna przerwe bo mi tak skostnialy rece ze nie moglem precyzyjnie nalozyc pasty przewodzacej, ale wolalem teraz niz np. za miesiac, bo z kazdym dniem coraz zimniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”