Tablice rejestracyjne

Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

Tablice są przypisane do auta z konkretnym numerem nadwozia, nie da się zarejestrować dwóch aut z różnym numerem VIN na jednych numerach rejestracyjnych. Przynajmniej nie da się tego zrobić w pełni legalnie....
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
slawo83
Posty: 14
Rejestracja: 2008-03-22 08:34

Re

Post autor: slawo83 »

Tablice zostaną dla Ciebie jeżeli kupisz auto z tego samego Powiatu co mieszkasz. Zapłacisz za nie o wiele mniej.
Awatar użytkownika
samo zło
Posty: 159
Rejestracja: 2008-01-04 00:57
Samochód: Probe II 94 2.5, CBR 900RR
Lokalizacja: Ajdahooo

Re: Re

Post autor: samo zło »

tak ale jak kupujesz od kogoś auto ... a kolega niedawno rozbił swoje auto i pyta sie czy jak kupi "nowe" auto może założyć "stare" tablice z rozbitego auta :wink: a odpowiedz brzmi:

NIE MOŻNA

wiec chyba wszystko jasne :roll:
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Hmmm ...
Chyba jednak można .
Trzeba jednak wcześniej wyrejestrować starego Probe :wink:
Potem :
... i w zależności od przychylności urzędnika : Albo zabulić za spersonalizowanie tablice albo jak wcześniej wspomniałem postawić browca urzędnikowi :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Tomku - nie rób sobie jaj, bo Julianowi nie do żartów.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KASZCZU »

Niestety nie mieszkamy w belgi gdzie masz tablice przypisane do osoby a nie pojazdu...
Awatar użytkownika
grave
Posty: 24
Rejestracja: 2008-07-14 17:46
Samochód: IIGen 93' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=19133
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: grave »

A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Jak to wygląda podczas rejestrowania auta w wydziale komunikacji? Czy proszę w okienku o jedną prostokątną i kwadratową tablice i dostaję od ręki czy to "ekstra" zamówienie i trzeba dłużej czekać na wydanie takiego typu tablic?
___________________
Ford Probe 2 - 93 - 2.5 V6 - Black
Galeria: http://fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?f=12&t=19133
Awatar użytkownika
pawelc
Posty: 115
Rejestracja: 2006-04-26 15:30
Samochód: mazda mx-6 ,2,5v6,92r x2
Lokalizacja: Drawno zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: pawelc »

prosisz o jedną kwadratową a drugą prostokątną -tylko zawsze zrób to wcześniej zanim zostaną wypisane tablice -to wtedy nie ma problemu
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Post autor: wojtas89 »

grave pisze:A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Jak to wygląda podczas rejestrowania auta w wydziale komunikacji? Czy proszę w okienku o jedną prostokątną i kwadratową tablice i dostaję od ręki czy to "ekstra" zamówienie i trzeba dłużej czekać na wydanie takiego typu tablic?
Na wniosku zaznaczasz prostokąnta+kwadrat :wink:. No i to wszystko :lol:
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Tak z ciekawości: można mieć 2 kwadratowe?
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Można
Awatar użytkownika
Furious
Posty: 168
Rejestracja: 2008-06-01 14:30
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13950
Lokalizacja: Pabianice/Łask

Post autor: Furious »

Drzymek pisze:Tak z ciekawości: można mieć 2 kwadratowe?
Squad pisze:Można
Z tego co pamiętam to w Polsce obowiązuje prostokątna z przodu :)
Czarny Ford Probe (USA) II 2.5L V6 93r
Jeżeli nie podoba ci się mój styl jazdy - zejdź z chodnika
Awatar użytkownika
dyb
Posty: 484
Rejestracja: 2007-11-14 22:29
Galeria: viewtopic.php?t=12699
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dyb »

dokladnie, w ustawie jest napisane ze z przodu musi byc tablica jednoliniowa
Probe 2.0 94r. Euro // Honda Prelude IV gen
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Ale Sqad nie pisał nic o przodzie - można zgłosić zagubienie tylnej i wtedy wydadzą drugą. "Mieć" można. :P

W dodatku kwadratowe :arrow: tablice rejestracyjne były ostatnio używane w Polsce na początku lat 50.
Na dorożkach konnych i furmankach. :lol:

Żeby ujrzeć tablicę dwurzędową jako kwadrat należy odchylić się od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez środek tablicy o kąt, którego cosinus wynosi 214/305 - to będzie ok. 45° (możecie spróbować z kartką A4, która ma zbliżony rozmiar, tj. 297mmx210mm zamiast 305mmx214mm).
Aby tablicę jednorzędową dostrzec jako kwadrat wystarczy patrzeć na nią pod kątem = arcsin(114/520) czyli 22-23° (czyli odchylić się o 77-78° od płaszczyzny prostopadłej).
Więc tak - można mieć dwie kwadratowe - wszystko zależy od punktu widzenia. :P
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Robert pisze: Żeby ujrzeć tablicę dwurzędową jako kwadrat należy odchylić się od pionowej płaszczyzny przechodzącej przez środek tablicy o kąt, którego cosinus wynosi 214/305 - to będzie ok. 45° (możecie spróbować z kartką A4, która ma zbliżony rozmiar, tj. 297mmx210mm zamiast 305mmx214mm).
Aby tablicę jednorzędową dostrzec jako kwadrat wystarczy patrzeć na nią pod kątem = arcsin(114/520) czyli 22-23° (czyli odchylić się o 77-78° od płaszczyzny prostopadłej).
Więc tak - można mieć dwie kwadratowe - wszystko zależy od punktu widzenia. :P
buehehehehe :lol:
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Robert pisze:Ale Sqad nie pisał nic o przodzie - można zgłosić zagubienie tylnej i wtedy wydadzą drugą. "Mieć" można. :P
Ale wtórnik można zamówić tylko raz, bezpieczeniej jest zamówić dodatkową tylną tablicę na przyczepę :)
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Post autor: Natan »

Witam Was koledzy otóż NIE MOŻNA zostawić sobie tablic do drugiego auta trzeba KUPIĆ NOWE
auto już wyrejestrowane wiec już nie mogę założyć tych samych tablic Robercik Ty masz jednak wyczucie jestes super NIE JEST MI DO ŻARTÓW oj nie jest ale pomału się zbieram jeszcze 4 tygodnie musze nosic gips a już w garażu stoi NOWY CZERWONY FORD PROBE2,5 95 r 6V 24V tak że się dzwigam jeszcze troszke i bedą fotki na galeri :roll: :roll: :) :wink: pozdrawiam
był F Probe 1 GT 89r USA ( ful opcja ) zginął śmiercią wypadkową ( CZECHY )
był F Probe 2 6V 24 V 96r zginał śmiercią wypadkową ratując życie właścicielowi !!!!!!!!!!! ( okolice Zielonej Gory )
jest F Probe 2 6V 24 V 95r jeszcze żyje ..............
........................................................................................
Nie bądz pewien,że czas masz,bo pewność niepewna.
Awatar użytkownika
KITT
Posty: 885
Rejestracja: 2005-06-26 19:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Sin City

Re: Tablice rejestracyjne

Post autor: KITT »

zenith839 pisze:Niestety nie mieszkamy w USA gdzie możemy wybrać sobie nawet kolor tablic.
Hm... To chyba zależy od stanu, ale w takim Chicago (IL) na przykład też mają problem z tymi tablicami z przodu, tylko może nie z wymiarami a z ich... brakiem (oficjalnie trzeba mieć, jak wiadomo nie wszędzie jest taki przepis). Z tego co słyszałem brak takiej blaszki to koszt ok. 50 baksów. :roll:


EDIT: Witam. Jaki jest w tej chwili mandat za brak przedniej blachy w Polsce?
Obrazek
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Re: Tablice rejestracyjne

Post autor: RX »

Witam,

Ano, z chęcią bym się dowiedział jak to jest bo swoją wożę za szybą... :)

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tablice rejestracyjne

Post autor: Kędziorek »

Ja swoją przez ponad miesiąc woziłem za szybą jak połamałem ramkę i na szczęście żaden Pan w mundurku nie przybliżył mi kosztów.
Jak jechałem do domu na 1 listopada to mijałem po drodze 6-7 patroli i na szczęście się nikt nie przyczepił :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: Tablice rejestracyjne

Post autor: Dee Jay »

RX pisze:Witam,

Ano, z chęcią bym się dowiedział jak to jest bo swoją wożę za szybą... :)

5,
RX podejrzewam że praktyczniej byłoby wozić ją z bagażniku bo to i tak nie uchroni od mandatu ;)

Sam chciałem zdjąć tablicę ale wolę aż tak nie rzucać się w oczy zważywszy że mają mi za co zabrać dowód :mrgreen:

Trzeba poczekać aż Hell się zjawi to rozjaśni sprawę. Ja na szybko w google widziałem że pisali o 500zł ale żadnej konkretnej ustawy znaleźć nie mogę.
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Tablice rejestracyjne

Post autor: Robert »

Miejsce umieszczenia przedniej tablicy nie jest określone ani w ustawie o prawie drogowym, ani w rozporządzeniu do tej ustawy, z drugiej strony wg orzecznictwa ma być zamontowana "w miejscu do tego przeznaczonym" (w domyśle "przewidzianym przez producenta"). Jeśli nie macie ewidentnej fabrycznej podkładki pod tablicę, to może być w dowolnym miejscu - byle z przodu. Więc podczas kontroli możecie próbować udowodnić policjantowi, że "za przednią szybą" spełnia powyższe kryteria. Policja też wie o śliskości tematu, więc zamiast dyskutować znajdzie Wam jakieś inne uchybienie. :?
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Re: Tablice rejestracyjne

Post autor: RX »

Witam,

Ja nie mam gdzie wsadzić tej głupiej tablicy :(

Zakładam prostokąt z przodu - zasłania mi halogeny, bo ori miejsce jest na mały kwadrat, poza tym w miejscu tablicy jest piękne, wypukłe logo... ;-)
Z tego co mi powiedzieli w wydziale komunikacji nie mogę z przodu założyć kwadrata, tak czy tak kwadrat musi być z tyłu bo miejsce na tablice tylną jest głęboko i nic nie wygnę.

Diagnosta powiedział, że w takim przypadku faktycznie jak nie ma miejsca na tablice to żebym wsadził za szybę i naklejkę z numerem rejestracyjnym nakleił w widocznym miejscu. Mówi, że tak nie może być, ale policjant powinien zauważyć, że w tym przypadku to nie jest sztuczka chłopaka z golfa po tuningu do omykania fotoradarów i powinien mnie puścić. OBY! :P
Obecnie tablica za szybą jest konkretnie widoczna, nie ma problemów z odczytaniem, ale jest po stronie kierowcy i utnie mi łeb podczas dzwona :)

I mały bonus - mam fabryczne ciemne szyby z przodu i nikt nie wie czy mogę tak jeździć czy nie nie :)

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tablice rejestracyjne

Post autor: Kocureq »

RX pisze:I mały bonus - mam fabryczne ciemne szyby z przodu i nikt nie wie czy mogę tak jeździć czy nie nie :)
Oczywiście, że nie, jeśli przyciemnienie przekracza 30%.
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Tablice rejestracyjne

Post autor: 2Ya »

RX : dorób sobie taka mała jak US lub cos w ten deseń,a naszą do bagażnika co by pokazać do kontroli ;) Ostatnio widziałem taką (dorobioną na przód) na Corvette na ...... stacji diagnostycznej 8) :wink:

Pzdr. & c ya..
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”