Osłonka tylnych swiateł - HELP - woda!!!

Awatar użytkownika
DENAT
Posty: 206
Rejestracja: 2003-10-24 13:39
Galeria: viewtopic.php?t=13615
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Osłonka tylnych swiateł - HELP - woda!!!

Post autor: DENAT »

Hej mam pytanko, czy da się w moim probku w tylnych światłach odczepić tą osłonę, bo dostała mi się tam woda i nie wiem jak ją wyplewić. A jak dzisiaj zauwazyłem to robi się tam koło wstecznego już zielono czyli glony znalazły sobie idealne miejsce :) .
Były: ELEONORA FORD Probe 2.2 GT '89 ELEONORA II FORD Probe 2.0 16v '96
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Życzę ci miłego rozbierania lamp a żeby je rozebrać to trzeba odkręcić. Wiem bo sam to robiłem są sklejone czymś na podobę silikonu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D A i jak tak ci się stało to sprawdzi i uszczelkę pod lampami mi tamtędy do tej pory zakszania woda do bagażnika !!!! :( :( :( :(
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

lamp sie nie rozkręca tylko trzeba je nagrzać np.suszarą żeby puścił klej,tylko nie można przesadzić żeby nie popalic tego plastiku
Obrazek
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Re: Osłonka tylnych swiateł - HELP - woda!!!

Post autor: Sh(.)(.)ters »

DENAT pisze:...bo dostała mi się tam woda...
Zaklej dokładnie górną część uszczelki świateł np. silikonem jak już usuniesz glony. Inaczej znów ci się naleje woda. Pamiętaj tylko aby nie zatkać odpływów.
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
Rob
Posty: 10
Rejestracja: 2005-05-05 21:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Rob »

Jak obserwuję jeżdzące probaski to widzę, że bardzo dużo I generacji ma zaparowane tylne światła - nigdy nie widziałem natomiast z tą przypadłością II- ki. U mnie miałem to samo, kleiłem silikonem co się dało a i tak nie pomagało i woda do bagażnika leciała. Ostatnio musiałem zmienić światła bo mi klient wjechał w tyłek, kupiłem nowe na allegro w super stanie i nie parują ale woda do bagażnika dalej leci :wink: .
Gość

Post autor: Gość »

Do bagażnika może Ci zasuwać też anteną, lub - jeśli masz GT - otworami mocującymi seryjną lotke na klapie i tylnych nadkolach
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Rob leci ci przez to starą uszczelkę bo u mnie to samo jest ale już niedługo zamierzam ją wywalić a leci bo ona jest zrobiona z gąbki a nie z gumy. Nasiąka wodą wiem bo ją wyciągałem i u mnie jest oryginalna i jak chciałem ją umyć i po umyciu ją leciała z niej woda przez długi czas. Jedyna rada to ją wywalić i dorobić uszczelkę z bardzo miękkiej gumy i jeszcze z każdej strony uszczelki dać sylikon. Starej nie sylikonuj to nic nie da ja tak zrobiłem i dalej leci, a wiem że na pewno tamtędy leci bo sam widziałem.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Sqad Pisałeś o tym że może lecieć woda do bagażnika przez spoiler no i chyba mialeś rację co do mojego problemu !!!!!!!!! Zwracam szacunek !!!!!!!!!!!!!!! :1111_ok: :1111_ok: Tylko napisz jak można zatamować przeciek bo wiesz jest problem zdiełem spoiler z lewego nadkola przy klapie i przy okazji urwał mi się jeden mocujący uchwyt !!!!!!!! A i teraz jest problem jak to uszczelnić ???????? robił ktoś to kiedyś ??????????? i czym można zastąpic ten zaczep ???????? Jutro sprawdze w sklepach ale wądpie czy znajde bo jak szukałem do bagażnika to nie znalazłem !!!
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Witam
takie zaczepy do bagażnika i spinki różnego rodzaju można dokupić, te kołeczki spinające plastiki są dosłownie na raz i po kolejnym wyjmowaniu się one po prostu nie nadają...
A jeśli chodzi o uszczelnienie to mi się wydaje że silikon,tylko żeby był jakiś dobry,te anie to się nadają na....
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Pelot - wiesz może gdzie można dostać bordowe kołeczki i zapinki?
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

właśnie u Ciebie jest bordo,niestety ale nie mam zielonego pojęcia :?
Ale jak będę gdzieś przy okazji to popytam.
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Rob
Posty: 10
Rejestracja: 2005-05-05 21:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Rob »

Będę musiał dorobić sobie tą uszczelkę do swiateł z jakiejś gumy .... :idea: może z dętki do roweru :D Kiedyś maiłem taka fajną przygodę, mianowicie zimą jakimś cudem naleciało mi dużo wody do bagażnika a konkretnie w miejsce koła zapasowego, przyszedł mróz i zrobił sie fajny lóóóóód :lol: I wtedy stało sie najlepsze - złapałem "gumę". :lol: Żeby wyciągnąć koło zapasowe wlałem 2 wiadra wrzątku! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Chłopaki już nie leci przecieki zatamowane :1111_ok: :1111_ok: :1111_ok: :1111_ok: :1111_ok: :1111_ok: :1111_ok: jak uszczelniłem lampy wymieniłem zapinki mocujące spoiler wszystko teraz jest ok i nie ma przecieków ostatnie deszcze tego dowiodły i moje testy nie utonę hehehe :D :D :D :D :D
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”