Czerwone kierunki

Awatar użytkownika
Witek.w-wa
Posty: 272
Rejestracja: 2003-12-09 13:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Witek.w-wa »

Hej :)
Ja myślę,że należałoby gdzies poszperać. Bo jak interesowałem się jeszcze niedawno kupnem Trans Ama , to niemcy czesto sie chwalili ,że ma ważny TUV i jest na czerwonych kierunkach.

Czyli wynika z tego ,że muszą być jakieś odstępstwa od reguły jeżeli w niemczech można zarejestrować auto amerykańskie z czerwonymi kierunkami :idea:
2.2L, 89 LX (253A)USA automat,digital,
trip computer, welur -regatta blue- 8)
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: asdero »

Robert pisze: Ewentualnie przerabiasz górne klosze na 2kolorowe i przyciemniasz :?
Orginalnie kierunki są właśnie w górnych światłach razem z pozycyjnymi i stopem. Tyle, że nie ma wersji z żółtymi kierunkami, a przerobienie raczej jest nie możliwe :(
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: asdero »

wingerman pisze:asdero a nie myslales by moze upchnac kierunki razem ze wstecznymi w jednym kloszu?
Moze to bedzie rozwiazanie i pozbedziesz sie wtedy tych pod zderzakiem.
W orginalnym wstecznym (te małe białe na dole) mam żólte żarówki i nie ma tam na tyle miejsca żeby coś jeszcze wstawić.
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: asdero »

Witek.w-wa pisze: Czyli wynika z tego ,że muszą być jakieś odstępstwa od reguły jeżeli w niemczech można zarejestrować auto amerykańskie z czerwonymi kierunkami :idea:
Sugerujesz, że mogą być odstępstwa w naszym kraju ? Hm... muszę się dopytać na Wiejskiej :D
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Postojówki już robią na diodach, poczekaj jeszcze chwilę i będą na tyle mocne, że zastąpią zwykłe bańki i bez problemu zmieścisz i cofanie, i kierunki.
asdero pisze:
Witek.w-wa pisze: Czyli wynika z tego ,że muszą być jakieś odstępstwa od reguły jeżeli w niemczech można zarejestrować auto amerykańskie z czerwonymi kierunkami :idea:
Sugerujesz, że mogą być odstępstwa w naszym kraju ? Hm... muszę się dopytać na Wiejskiej :D
Ja mam odstępstwo bez tylnego przeciwmgielnego 8) Ale kierunki mam pomarańczowe.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
nerVous
Posty: 238
Rejestracja: 2003-08-13 12:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: nerVous »

:twisted: Sprawa podstawowa:kolor czerwony z zielonym daje kolorZOLTY !!!!!Sam mam Probe USA z czerwonymi kierunkami z tylu i po zamontowaniu zielonych zarowek kierunki daja swiatlo zblizone do pomaranczowego.Nawet przy kontroli policyjnej stwierdzili ze w ostatecznosci tak moze zostac!Czasem takie zarowki mozna dostac a jak nie to samemu przemalowac :wink:
kom. 504308665
reddi28@wp.pl
II gen.2.0 93'USA
Awatar użytkownika
AGA I GER
Posty: 830
Rejestracja: 2004-12-21 19:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Post autor: AGA I GER »

Obawiam się że skończy się wymianą, bo takie patenty to na krótką metę.
A co do wstawek pomarańczowych to paskudnie wygląda i kaleczy lampę.
Bynajmniej takie jest moje zdanie.
Będziesz Miał Wygody
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

nerVous pisze::twisted: Sprawa podstawowa:kolor czerwony z zielonym daje kolorZOLTY !!!!!
Kolor czerwono-pomarańczowo-żółty z zielono-żółtym daje żółty (patrz rysunek powyżej). Ale może w Twoim aucie obowiązują inne podstawy fizyki?
nerVous pisze:Sam mam Probe USA z czerwonymi kierunkami z tylu i po zamontowaniu zielonych zarowek kierunki daja swiatlo zblizone do pomaranczowego.
Czyli czerwone lampy nie są "dobrze" czerwone. Zakładałeś pomarańczowe żarówki? Może efekt byłby lepszy, niż przy niby-zielonych?
CZERWONY FILTR+ZIELONA ŻARÓWKA=BRAK ŚWIATŁA!
(teoretycznie) :roll:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
AGA I GER
Posty: 830
Rejestracja: 2004-12-21 19:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Post autor: AGA I GER »

Jestem poligrafem i często raz mieszam i dobieram farby ;)
ale ta kombinacja z zieloną żarówką jest bardzo dziwna i podejrzewam że nic z tego nie wyjdzie :wink:
Będziesz Miał Wygody
Awatar użytkownika
nerVous
Posty: 238
Rejestracja: 2003-08-13 12:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: nerVous »

:twisted: To co piszecie to tylko teoria a ja sprawdzalem w praktyce i mam kierunki zblizone do pomaranczowego.I zadne tam niby "zielone "zarowki! :twisted: :twisted:
Moje Probe jezdzi po kraju od 11 lat i tylko raz ostatnio policja zwrocila mi uwage ze te kierunki tak naprawde zolte to one nie sa :wink:
Mialem zalozone zolte zarowki ale nie dalo to zadnego efektu :twisted:
Co znaczy"dobrze czerwone lampy"??
kom. 504308665
reddi28@wp.pl
II gen.2.0 93'USA
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

"Dobrze" czerwone lampy tzn. takie, które pozostawiają z całego spektrum jedynie światło czerwone. Czyli "wycinają" (filtrują) wszystkie inne długości, np. pomarańczowe. Niby-zielone żarówki to takie, które większość mocy oddają w zieleni, ale "sieją" wystarczająco mocno wokół, by przejść przez niby-czerwone klosze. Teoretycznie przy Twoich lampach lepszy efekt byś uzyskał dając pomarańczowe żarówki. Może żółte, które zakładałeś były właśnie "dobre" i nie świeciły w ogóle (albo b.mało) na pomarańczowo?
Ci co szukają alternatywnych rozwiązań wbrew powszechnie uznanym teoriom wtłaczanym im w szkołach (czasem) wyrastają na geniuszy, więc powodzenia :D (tu jest pełen uśmiech bez złośliwego przymrużenia oka ani naśmiewania się)
Z góry zastrzegam, że powyższa wypowiedź NIE DOTYCZY ORTOGRAFII :lol:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
nerVous
Posty: 238
Rejestracja: 2003-08-13 12:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: nerVous »

:wink: Nie ma co dalej teoretyzowac.Jak sie kiedys spotkamy na zlocie to osobiscie sie przekonasz ile teoria ma wspolnego z praktyka.
O co chodzilo z ta ortografia?? :D

W.
Poczytaj tematy dotyczace ortografii a bedziesz oswiecony :)
kom. 504308665
reddi28@wp.pl
II gen.2.0 93'USA
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Hołdowanie zasadom alternatywnej ortografii nie jest przejawem geniuszu.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
nerVous
Posty: 238
Rejestracja: 2003-08-13 12:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: nerVous »

:twisted:
kom. 504308665
reddi28@wp.pl
II gen.2.0 93'USA
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

Panowie i panie, zauważcie że wszyscy siedzicie przed monitorami które korzystając z modelu RGB (red, green, blue) jednak kolor żółty wyświetlają. Podstawy fizyczne takiego działania są jak najbardziej poprawne, gdyż klosz czerwony przepuszcza oprócz fali czerwonej pozostałą część widma. To nie laser! :D
Konkretnie:
-odradzam malowanie żarówek, kiedyś próbowałem, paw.
-ponieważ kolor trzeba ustalić empirycznie spróbuj zastosować paski zielonej foli przyklejane po wewnętrznej stronie klosza, metodą kolejnych zwątpień reguluj %czerwień/zieleń
-kolor możesz doregulować folią jasny cyjan
-żarówka oczywiście biała o dużo więkrzej mocy, ponieważ przyciemniamy dodatkowymi filtrami jasność klosza
Ponadto jeśli coś się nie uda, zawsze możesz odkleić folię i spróbować jeszcze raz :D
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Napiszę, że bzdury, to mi się dostanie jak Voodoo ostatnio, ale spróbuję:
Kto ma monitor RGB pokryty czerwonym kloszem? Ręka do góry!
Nie widzę, nie słyszę... Czyżby czas do laryngologa i okulisty? Chyba jednak nie...
Jak w białym kloszu dasz 2 żarówki: zieloną i czerwoną to może razem dadzą żółty albo pomarańczowy. Jak żarówek będzie dużo i będą wielkości plamki na monitorze, albo ukryjesz żarówki i zmieszasz światło tak, by nie było widać osobnych kolorów, to Ci się w dodatku ładnie zleje w jedno.
Chętnie spotkam się z tym geniuszem, który uzyska zadowalające efekty przez dodawanie filtrów.
Odradzasz malowanie żarówek a polecasz folię? Czyli z folią próbowałeś? :---) Czym się różni zielona folia od zielonej bańki? :shock:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

A co kosztuje zrobić eksperyment?
Można to po prostu sprawdzić, a jak zadziała to kłopot z głowy.
Jeśli się myle to straty niewielkie, najwyżej pare godzin w weekend :D
Idę poszukać w garażu jakiś stary klosz i kupić cukierki (dla folii) :D
Ostatnio zmieniony 2005-09-10 10:13 przez Wuax, łącznie zmieniany 1 raz.
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

Robert pisze: Jak w białym kloszu dasz 2 żarówki: zieloną i czerwoną to może razem dadzą żółty albo pomarańczowy. Jak żarówek będzie dużo i będą wielkości plamki na monitorze, albo ukryjesz żarówki i zmieszasz światło tak, by nie było widać osobnych kolorów, to Ci się w dodatku ładnie zleje w jedno.
Chętnie spotkam się z tym geniuszem, który uzyska zadowalające efekty przez dodawanie filtrów.
Odradzasz malowanie żarówek a polecasz folię? Czyli z folią próbowałeś? :---) Czym się różni zielona folia od zielonej bańki? :shock:
Spotkam się chętnie w poniedziałek w route.
A czym wobec tego różni się bańka żarówki jako filtr od foli? przecież to to samo. Malowanie odradzam bo wychodzi niejednorodnie i jest upierdliwe (farba na żarówce to też filtr). Ponadto jeśli chodzi o równe mieszanie kolorów łatwiej o kilkanaście pasków folii niż o kilkanaście żarówek.
Nara, wracam do eksperymentów, problem mnie zaciekawił.
P.S. Zasłoń monitor przezroczystą czerwoną folią (np 50%red,50% transparent) i obserwuj zmieniając kolory na monitorze. Twój błąd polega
na tym że traktujesz klosz jako 100% czerwony, a tak nigdy nie jest.
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Tylko please, nie wyklejajcie kloszów papierkami od cukierków :wink:
Właśnie chodziło o to, że malowanie daje ten sam efekt, co filtr.
Gdyby wszystko było tak proste, to po co w ogóle przerabiać tylne kierunki w autach ze Stanów? Wstawiamy dodatkowy filtr i...g.wychodzi.
Jak poczytasz wcześniejszą dyskusję klosz czerwony nie jest oczywiście idealnym filtrem, ale lepszego efektu, niż przy użyciu POMARAŃCZOWYCH żarówek (ew.pomarańczowej folii, tylko po co, skoro takie żarówki są już wszędzie) wg mnie nie uzyskasz.
Czerwoną folię mam w samochodzie (tak sobie wożę czekając... :lol: Przydała się na Mazurach, gdy Pelot kombinował jak będą wyglądały czerwone przednie kierunki w jego czerwonej jedynce), monitor też wezmę, popatrzymy...
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

O.K. eksperyment zakończony 100% sukcesem!!! :idea:
Niedowiarkom zainteresowanym wynikiem zademonstruję wynik w poniedziałek w route. Mam nadzieję że Robert też będzie :D. Ponadto dla potrzebujących folia za free :lol:
Pozdrawiam
p.s. Dzięki Robert że pierwszy odkryłeś że jestem genialny!
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Ja jeszcze nie odkryłem :roll:
Na razie Ty odkryłeś w sobie geniusz (ja odkryję być może pojutrze - okaże się na okazaniu) 8)
su-PERCH-arger pisze:Ponadto dla potrzebujących folia za free :lol:
Jaka folia? Ja chce cukierka! O smaku bananowym poproszę! :lol:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

Cukierki bananowe są niestety zazwyczaj w żółtych papierkach, mogą być miętuski?
Ostatnio zmieniony 2005-09-10 11:15 przez Wuax, łącznie zmieniany 1 raz.
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Żółte papierki - w sam raz dla mnie! :twisted: Więc jednak poproszę bananowe. :D
I żeby sobie nikt nie pomyślał, że czujemy do siebie miętę :lol:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

Robert pisze:Ja jeszcze nie odkryłem :roll:
Na razie Ty odkryłeś w sobie geniusz (ja odkryję być może pojutrze - okaże się na okazaniu)
Cóż, powożę jeszcze z tydzień tę lampę w bagażniku :wink:
Chyba że Cię to nie interesuje. [-X
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

su-PERCH-arger pisze:
Robert pisze:Ja jeszcze nie odkryłem :roll:
Na razie Ty odkryłeś w sobie geniusz (ja odkryję być może pojutrze - okaże się na okazaniu)
Cóż, powożę jeszcze z tydzień tę lampę w bagażniku :wink:
Chyba że Cię to nie interesuje. [-X
Cóż, pojeżdżę jeszcze tydzień w nieświadomości geniusza na wyciągnięcie ręki, bo dziś w Route żadna lampa a'la zebra w paski zielonej folii na mnie nie nastawała. Może w sobotę u Kamila, albo rzeczywiście za tydzień.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”