Bagażnik dachowy - dręczące pytanie

Gość

Bagażnik dachowy - dręczące pytanie

Post autor: Gość »

Witam Panie i Panów
Czy ktoś z was ma może bagażnik dachowy do probe 95, jaki bagażnik pasuje do proba i ile kosztuje?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
alex
Posty: 402
Rejestracja: 2002-10-02 11:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Outside Pl

Post autor: alex »

zastanawiam sie z czym by lepiej probe wygladalo z bagaznikiem dachowym czy z przyczepka ze statoil :) hehe
probe na sprzedaz
teraz fascynuja mnei dwa kola :)
i oczywiscie mocne 4 :)
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Szukaj takiego na magnesy-inny raczej nie spasuje!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
majcher
Posty: 146
Rejestracja: 2004-01-30 09:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: majcher »

bagaznik dachowy do proba? :shock:
zgroza!
majcher
jest - Mitsubishi Pajero 2.5TD
było - 2.0 SE 1996
Gość

Post autor: Gość »

Chcialem wybrac sie probem w podroz z deskami windsurfingowymi, obawiam sie ze magnesy nie wytrzymaja ;-)
Awatar użytkownika
majcher
Posty: 146
Rejestracja: 2004-01-30 09:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: majcher »

Założ z tyłu jako spojler :lol:
majcher
jest - Mitsubishi Pajero 2.5TD
było - 2.0 SE 1996
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Jeżeli tak twierdzisz...no cóż...Nie założysz innego bo to nie poldek co ma rynienki :wink:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Hmm... po co bagażnik :?: :!: :D Składasz tylną kanapę i ładujesz deski do środka. Muszą się zmieścić - jak nie to kup krótsze - większe wyzwanie :D :D :D

Pzdrv
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

Przywracając temat bagażnika.
Chcąc wyjechać na narty do Austrii jest on niezbędny gdyż zabronili tam wozić narty w kabinie. Zima już niedługo. Czy ktoś ma doświadczenie w sprawie magnetycznych bagażników? Czy toto utrzyma się z nartami na probe?
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
Awatar użytkownika
Ivaho
Posty: 316
Rejestracja: 2005-01-20 18:55
Galeria: viewtopic.php?t=6336
Lokalizacja: Kąty Wrocławskie

Post autor: Ivaho »

Dokladnie. Tez mysle o relingach w celu uchwytu na rowery zamontowania. (probek z rowerkami na dachu :wink:)Jest cos takiego :?:
Probe II 2.0 16V euro, granatowy
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Panowie !
O czym ta dyskusja !!! :?: :?: :shock: ... To , że ktoś może lubić narty czy serfowanie to jedno ... Ale zakładanie czegokolwiek na dach czy tył ! - To profanacja :shock: [-X ... Zastanówcie się nad autem które kupiliście ! :arrow: To Coupe :!: a nie Passat kombi czy Frontera . Tu nie ma miejsca na kompromis !

:1111_bye:
Awatar użytkownika
SoTonkA
Posty: 821
Rejestracja: 2005-08-28 21:04
Galeria: viewtopic.php?t=5770
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: SoTonkA »

Tomek myślę że przesadzasz.. Probe jest wspaniałe, wszyscy je kochamy ale w końcu to nie jest Ferrari czy jeszcze nie wiadomo co.. Ja jeżdżę na nartach i w zimę na pewno pojadę w góry.. Nie mam zamiaru tłuc się przez ponad 300 km z nartą przy głowie.. poza tym przewożenie desek czy nart w środku samochodu przy nawet niewielkim (przy niedużej prędkości) wypadku w 95% kończy się śmiercią pasażerów.. W takim przypadku narta czy deska działa po prostu jak kosa przecinając wszystko co napotka na swej drodze. Po to w końcu wymyślili bagażniki na dach, abyśmy mogli bezpiecznie podróżować w swoich kochanych Probaskach. Nie stać mnie na kupno kombi specjalnie na zimę żeby pojechać w góry, nie będę też tłukła się pociągiem mając tak wspaniały samochód. Tak więc bez przesady Probe to w końcu tylko samochód (wspaniały i z duszą) ale samochód.. Czekam na rozwój tematu, ponieważ jak wspomniałam sama myślę o takim rozwiązaniu..
PS. Przecież po wyjeździe można ten bagażnik zdjąć i Probe będzie znowu "sobą"...
Pzdrawiam i przepraszam jeśli kogoś uraziłam :D :D
220 koni, turbo, nitro.. No kocham ten wóz 8)Obrazek
Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

SoTonkA pisze:Tomek myślę że przesadzasz.. Probe jest wspaniałe, wszyscy je kochamy ale w końcu to nie jest Ferrari czy jeszcze nie wiadomo co..
o przepraszam. kilka lat temu osobiście widziałem w Bawarii Ferrari z nartami na dachu.....to dlaczego nie Probek????
Awatar użytkownika
SoTonkA
Posty: 821
Rejestracja: 2005-08-28 21:04
Galeria: viewtopic.php?t=5770
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: SoTonkA »

A to w takim razie przepraszam ale z drugiej strony skoro kogoś stać na Ferrari to zapewne mógłby kupić.. powiedzmy jakieś Audi combi :wink: które zapewne lepiej by wyglądało z nartami na dachu.. Bo Ferrari to już musiało naprawdę komicznie wyglądać.. :P :P No ale to w sumie bez znaczenia.. Nie lećmy w off-topic.. :twisted: :twisted: :twisted:
Pozdrówki..
220 koni, turbo, nitro.. No kocham ten wóz 8)Obrazek
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

Sorry, ale nie zamierzam wozić na dachu starej szafy tylko narty. Na pewno można wymyślić jakiś elegancki device żeby było i ładnie i bezpiecznie. W końcu nikt na zimowych oponach nie gna 200km/h po śniegu. (A może się mylę?) Często jeżdżę na Wierchomlę na narty i nie zamierzam z tego rezygnować nawet kosztem rzekomej profanacji.
Czyżby nowy dylemat, uroda i szpan albo bezpieczeństwo jak słusznie SoTonkA zauważyła :1111_ok:
Jeśli kobieta też wybiera bezpieczeństwo nad urodę, to powinno was przekonać.
A poza tym wydawało mi się że jest to dyskusja o problemach instalacji bagażnika, a nie komisja etyczna posiadaczy probe. Twoja wypowiedź Tomku była nie na temat.
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
Awatar użytkownika
SoTonkA
Posty: 821
Rejestracja: 2005-08-28 21:04
Galeria: viewtopic.php?t=5770
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: SoTonkA »

su-PERCH-arger pisze:Czyżby nowy dylemat, uroda i szpan albo bezpieczeństwo jak słusznie SoTonkA zauważyła
Jeśli kobieta też wybiera bezpieczeństwo nad urodę, to powinno was przekonać.
Otóż to.. :twisted: :twisted:
220 koni, turbo, nitro.. No kocham ten wóz 8)Obrazek
Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

Obrazek Obrazek są jeszcze takie mozliwości..... :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
SoTonkA
Posty: 821
Rejestracja: 2005-08-28 21:04
Galeria: viewtopic.php?t=5770
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: SoTonkA »

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Może jestem dziwna ale to już chyba 'lekka" przesada...
Myślę że lepiej zostać przy tym nieszczęsnym bagażniku.. :D :D
220 koni, turbo, nitro.. No kocham ten wóz 8)Obrazek
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

Brawo enduro! :shock:
Rozumiem że twój probek to ten niżej. Napisz jak przytroczyłeś ten motorek. Dorabiasz takie uchwyty? :lol:
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
Awatar użytkownika
enduro
Posty: 510
Rejestracja: 2004-10-01 16:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Poznań

Post autor: enduro »

nie.to nie mój.....mam jedyneczkę....ale gość miał"pomysła"........ :lol: :lol: :lol: ja natomiast jeśli chodzi o ładunki "nadwymiarowe" planuję coś zdecydowanie bardziej szalonego :lol: ale to temat na długie zimowe wieczory.......
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

Zakładałem do swojej Mazdy bagażniki rowerowe. O ile z tymi były problemy, bo jedne tylko drzwi są w aucie :) więc rozstaw rylingów był bardzo mały, a przez to bagażnik rowerowy nie był dostatecznie sztywny i roweryk bardzo sie kolebotał, powiedziałbym że za bardzo. Więc nie polecam wożenia rowerów autem typu Coupe na dachu (chyba że jakieś inne wynalazki są - te magnetyczne co mówicie), o tyle pewnie z nartami problemu nie będzie, bo są niskie, a nie wysokie jak rower . :twisted:
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

enduro pisze:Obrazek
...
... A gdy już umrę , poproszę by moją trumienkę odwiózł taki karawan !
Czy to zbyt wielkie wymogi :roll: :?: :twisted: :arrow: umierającemu się nie odmawia :!: :twisted: . To będzie piękny pogrzeb ! a przynajmniej sam dojazd :!:
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

Tomasz S pisze: ... A gdy już umrę , poproszę by moją trumienkę odwiózł taki karawan !
Czy to zbyt wielkie wymogi :roll: :?: :twisted: :arrow: umierającemu się nie odmawia :!: :twisted: . To będzie piękny pogrzeb ! a przynajmniej sam dojazd :!:
O.K. Jeśli życzysz, nie ma sprawy.
Ale ten model będzie bardziej stosowny
Obrazek
A teraz na poważnie. Nikomu żle nie życzę. Kończmy z tym off-em.
Co w sprawie bagażnika?
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

su-PERCH-arger pisze: ..Chcąc wyjechać na narty do Austrii jest on niezbędny gdyż zabronili tam wozić narty w kabinie...
Oraz :
SoTonka pisze: ...poza tym przewożenie desek czy nart w środku samochodu przy nawet niewielkim (przy niedużej prędkości) wypadku w 95% kończy się śmiercią pasażerów...
Wiele razy na szkoleniach (u mnie w pracy)omawiane były wypadki . Czasem luźne przedmioty we wnętrzu samochodu wyrządzają wiele szkód ale nigdy nie czytałem o nartach - które po położeniu tylnego siedzenia można przecież umocować . ... a może ze względu na gabaryty nie wejdą ???... Wydaje mi się , że austriacki przepis to jeden z tych , jak ten ukraiński - o prezerwatywach w apteczce samochodowej :wink: . Raczej obawiał bym się o przedmioty pozostające (bez kontroli)na zewnątrz pojazdu :
wingerman pisze:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Fart ze w szybe :)
Życzę miłego wypoczynku i udanych zjazdów ...

:1111_bye:
Awatar użytkownika
Wuax
Posty: 384
Rejestracja: 2005-09-02 19:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Marki

Post autor: Wuax »

[quote="Tomasz S"]
Wiele razy na szkoleniach (u mnie w pracy)omawiane były wypadki . Czasem luźne przedmioty we wnętrzu samochodu wyrządzają wiele szkód ale nigdy nie czytałem o nartach - które po położeniu tylnego siedzenia można przecież umocować . ... a może ze względu na gabaryty nie wejdą ???... Wydaje mi się , że austriacki przepis to jeden z tych , jak ten ukraiński - o prezerwatywach w apteczce samochodowej :wink: . Raczej obawiał bym się o przedmioty pozostające (bez kontroli)na zewnątrz pojazdu :
[quote="wingerman"]


Nie do końca. Czy znane Ci jest pojęcie kontrolowanej strefy zgniotu?. A co będzie jeśli tam umieścisz dzidę w postaci nart. I ponadto już Newton w IXX w opisał tak zwaną trzecią zasadę dynamiki. Jak się w coś w...dolisz to ta dzida z prędkością którą jechałeś p....zdnie do przodu. A narty są produkowane z bardzo wytrzymałych kompozytów. Myślę że przejdą na wylot tak jak ta kura :
- przez samochód w który p.....zdłeś
- przez samochód w który p....zdł samochód w który p....zdłeś itd
Pomyśl co z ludźmi pomiędzy. Narta na dachu ma szanse pójść górą :D
Ja osobiście wolałbym nie siedzieć w pierwszym rzędzie przed tą nartą
Z jednym się zgadzam, luźno wrzucone buty narciarskie do bagażnika typu trumienka są równie zabójcze.
Ostatnio zmieniony 2005-09-11 00:46 przez Wuax, łącznie zmieniany 1 raz.
Black Probe 2.5v6 93r. TURBO Powered by Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”