Pomóżcie bo miałem spotkanie z policja!!! (postojówki)

Awatar użytkownika
Jeżu
Posty: 79
Rejestracja: 2004-01-30 00:36
Galeria: viewtopic.php?t=5700
Lokalizacja: Tarnów Mazda Mx6 2.5v6 4ws

Pomóżcie bo miałem spotkanie z policja!!! (postojówki)

Post autor: Jeżu »

Witajcie mam kłopot ponieważ mam Probe 2.0 16v z 93 roku ale wersje USA. I niestety u nas się nie da jeździć z świecącymi z przodu migaczami.
Może już ktoś z was to przerabiał i wie jak się tam dostać i co trzeba zrobić żeby nie świeciły cały czas. Lampy w tył już mam zamówione, tylko pozostaje mi przerobić przód. Pomóżcie. Bo policja mi zabrała dowód i nie mogę jeździć.
Awatar użytkownika
max
Posty: 93
Rejestracja: 2004-04-08 10:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: max »

Z tego co wiem w 2,0 światła wyjmuje się jakos od tyłu zderzaka , niedawno na forum ktos o tym pisał wiec użyj funkcji szukaj i znajdź ten temat ( ja mam 2,5 więc mam kierunki odkręcane) A problem ze świecącymi żarówkami chyba prosto rozwiązać tak mi się wydaje. Prawdopodobnie do kierunków zastosowane są żarówki dwu żarnikowe ( jeden żarnik świeci cały czas drugi jak dostaje prąd z przerywacza kiedy włączasz kierunkowskaz , więc należało by po prostu odłączyć ten obwód co świeci cały czas pewnie wystarczy odłączyć kabelek a zostawić ten co daje prąd gdy właczasz kierunkowskaz. Najlepiej wykręc kierunki i zobacz czy do tej żarówki dochodzą trzy kabelki jeśli tak to spróbuj zrobić to co napisałem. Może też jast tam osoban żarówka co świeci ciągle i taka co świeci ja włączysz kierunki. Musisz sprawdzić sam W każdym razie nie wiem jak to jest tak naprawde rozwiązane w twoim aucie a jedynie podejrzewam że w ten sposób co opisałem
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Tu nie chodzi czy masz 2.0 czy 2.5 tylko o to czy to USA czy Europa!USA miały nieodkręcane natomiast Europa,tak(przynajmniej do roku '95)!Przeróbka instalacji to chwila i jeżeli masz jakiekolwiek pojęcie to sobie poradzisz!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

Ja mam 2.5 USA i kierunki mam normalnie odkręcane od zewnątrz. Aha, żarówki na kierunki i śwatełko są oddzielne.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Jeżeli są z pomarańczowym odblaskiem z boku(a nie całe przeźroczyste) to masz USA-nieodkręcane!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
Jeżu
Posty: 79
Rejestracja: 2004-01-30 00:36
Galeria: viewtopic.php?t=5700
Lokalizacja: Tarnów Mazda Mx6 2.5v6 4ws

Post autor: Jeżu »

No niestety są nie odkręcane, tylko właśnie cały czas mi chodzi o to jak dostać się do tego, bo już próbowałem i nie wiem jak to zrobić.
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Od spodu zderzaka lub po jego ściągnięciu :arrow: polecam ponieważ będziesz zmieniał okablowanie!Możesz też spróbować patent MiH'a-przez nadkole :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

kedziorski pisze:Ja mam 2.5 USA i kierunki mam normalnie odkręcane od zewnątrz. Aha, żarówki na kierunki i śwatełko są oddzielne.
U mnie w 2.0 USA tak samo...widocznie ktoś juz przede mną przerabiał ten problem na plus :wink:
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

Mam takie swiatełko:
Obrazek. Kurde nie wiem co jest, po obrazek nie chce wyskoczyć. Jest w strefie. Jak ktos skuma co jest nie tak to niech go wrzuci.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Trafiłeś na trefnych gliniarzy albo jakoś dziwnie rejestrowałeś auto. Mam też auto z usa ze świecącymi migaczami non stop. Polskie przepisy są takie że jeżeli masz coś fabrycznie w samochodzie to możesz z tym jeździć. Wyjątkiem tylko są światła symetryczne. Ja mam dowodzie wpisane wersja usa i to daje mi prawo do posiadania takich migaczy. Jeszcze nikt się ich nie czepiał a mandaty za prędkość dostaje niestety jeden po drugim :) pozdrawiam
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Jeżeli przeszedł w ten sposób homologacje i pierwszy przegląd to nie powinni się przypieprzyć :!: Ale z Policją to zawsze są jaja :!: Ja kupiłem już z przerobionymi(USA migacze ale przerobiona instalacja i z tytu dano europejskie :cry: ) czyli przeszedł wnikliwą homologację,pewnie nie było "zmiłuj się" :!:
U mnie to wygląda(mówię o przednich migaczo-postojach) tak:
kabel od migacza został podwojony i dodano dodatkowe gniazdo na żarówkę co wymusiło zrobienie dodatkowego otworu na ów pomarańczową żarówkę w migaczu!Więc jedna żarówka-mała jest dana w orginalnym miejscu,czyli przy odblasku,natomiast druga jest wkręcana od dołu w korpus(na środku migacza) i gdy włączymy migacz świecą się dwie naraz, co dało ładny efekt!Natomiast postój(na osobnym kablu) jest również wkręcony od spodu(mała żarówka-nie pamiętam oznaczenia) bliżej środka zderzaka!Więc zdejmuj zderzak i się pobaw!Pozdrawiam!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
seru
Posty: 55
Rejestracja: 2009-03-13 14:46
Samochód: brak
Lokalizacja: Końskie

Re: Reflektory przednie?

Post autor: seru »

Mam trywialne pytanie troszeczkę odbiegające od tematu ale chyba szkoda zakładać nowego. Spaliła mi się żarówka prawej przedniej postojówki (tej koło kierunkowskazu), już 4 razy podejmowałem próbę dostania się do niej i nie moge ani z kanału, ani spod maski. Próbowałem zdjąć klosz ale przyrysowałem zderzak śrubokrętem i na tym się skończyło. Jak się dostać do tej pierońskiej żarówki? :newcolor: z góry dziękuję za pomoc.

[r]Rzeczywiście, nie ma powodu, by zakładać nowy wątek, ale lepiej napisać w pasującym, a nie pierwszym lepszym. Przeniosłem.
Robert[/r]
Był: Probe II GT (USA) 2.5 V6 + LPG , Bordowe - również wewnątrz :D
Jest: BMW E39 540i 4.4 V8 + LPG = ok. 300KM
Awatar użytkownika
Ambrozy
Posty: 294
Rejestracja: 2008-01-04 22:04
Samochód: brak
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: Reflektory przednie?

Post autor: Ambrozy »

Nie musisz podnosić maski. Cały klosz (kierunek + postojówka) trzyma się na 2 śrubkach- na obu końcach klosza. Jeśli wykręciłeś te śrubki i dalej nie możesz, to może wiązki Ci się o coś zaczepiły i blokują.

pzdr!
93'EuroProbe 2 i 1/2
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Reflektory przednie?

Post autor: TYGRYSEX »

Jeśli nie możesz się do niej dostać to odkręć zderzak . Od tyłu jest swobodny dostęp do żarówek ...
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Reflektory przednie?

Post autor: 2Ya »

Jeśli masz kierunki usa to idzie wymienić żarówki bez ściągania zderzaka ale trzeba się trochę nagimnastykować i najlepiej nadkole sobie zluzować,bo wtedy masz lepszy dostęp i widzisz co i jak.
Musisz się położyć na glebe i wsadzić łape i wykręcić - nie wiem jak ci to dokładnie opisać,więc masz foty kierunków usa,od tyłu - może troche ci to naświetli temat:

Pzdr. & c ya..
Załączniki
100_8719.JPG
100_8720.JPG
100_8718.JPG
Obrazek
Awatar użytkownika
seru
Posty: 55
Rejestracja: 2009-03-13 14:46
Samochód: brak
Lokalizacja: Końskie

Re: Pomóżcie bo miałem spotkanie z policja!!! (postojówki)

Post autor: seru »

dzięki za pomoc, mam te kierunki bez śrubek na kloszu i niestety bez zdejmowania zderzaka sie nie obeszło. Patent twórcy idiotyczny, może miał wizje żeby kierunki na parkingu nie zginęły...
Wiecie może czy europejskie postojówki z kierunkami będą pasowały normalnie, jeśli chciałbym wymienić? zaczepy i mocowania mają jednakowo rozmieszczone?
Był: Probe II GT (USA) 2.5 V6 + LPG , Bordowe - również wewnątrz :D
Jest: BMW E39 540i 4.4 V8 + LPG = ok. 300KM
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Pomóżcie bo miałem spotkanie z policja!!! (postojówki)

Post autor: 2Ya »

Kierunki euro pasują w zderzak bez problemu ale musisz mieć taki zestaw:
-kierunki euro
-ramki do kierunków (takie plastikowe przykrecane od tyłu zderzaka w to samo miejsce co kierunki us)
-wiązki z oprawkami euro (czyli kable/przewody z żarówkami)
Wszystko bez problemu pasuje do wersji us zamiennie jak i odwrotnie w tej kwestii.


Pzdr. & c ya..
Obrazek
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomóżcie bo miałem spotkanie z policja!!! (postojówki)

Post autor: Basf_Wrocław »

U Ronina wymienialiśmy usa na euro, zamiast ramki, którą ciężko dostać wsadziliśmy blaszki. Oprawki żarówek pasowały ;)
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Re: Pomóżcie bo miałem spotkanie z policja!!! (postojówki)

Post autor: 2Ya »

Pasowały hmm - a chcesz się założyć o swoje Probe,że są całkiem różne oprawki :wink: I w kierunkach us zupełnie inne wycięcia pod oprawkę niż w euro ;)
Chyba,że rzeźbiliście to dopasowaliście ale plug&play nie pasują ;)

Pzdr& c ya ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Pomóżcie bo miałem spotkanie z policja!!! (postojówki)

Post autor: jarsonik »

ramki pod postojówki ma shadow.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”