dlaczego szyba odstaje.....

Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

tofil pisze:Ja bym założył wąż na dziurę, a na jego końcach i na dziurze opaski skręcane. Zawsze coś, nie :? Znam to. Dziś zobaczyłem, że mam źle uszczelkę na przedniej szybie założoną i jak mocno pada to cieknie :evil: :evil:


Cześć Tofil !

Być może masz tę samą usterkę co ja . W górnych rogach przedniej szyby uszczelka nie dotyka części karoserii (odchodzi) . Można ją docisnąć lecz po pewnym czasie z powrotem odchodzi :evil: :1111_placz: :evil: .
Jeśli to jest to samo - napisz jak załatwiłeś temat . Z góry dzieki
:1111_bye:
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Tomasz S pisze:
tofil pisze:Ja bym założył wąż na dziurę, a na jego końcach i na dziurze opaski skręcane. Zawsze coś, nie :? Znam to. Dziś zobaczyłem, że mam źle uszczelkę na przedniej szybie założoną i jak mocno pada to cieknie :evil: :evil:


Cześć Tofil !

Być może masz tę samą usterkę co ja . W górnych rogach przedniej szyby uszczelka nie dotyka części karoserii (odchodzi) . Można ją docisnąć lecz po pewnym czasie z powrotem odchodzi :evil: :1111_placz: :evil: .
Jeśli to jest to samo - napisz jak załatwiłeś temat . Z góry dzieki
:1111_bye:
Jedynym sensownym rozwiązaniem jest wyjęcie szyby i zamontowanie jej na nowo z poprawnie założoną uszczelką ale na razie mam inne wydatki. Jak chcesz to spróbuj silikonu ale ja wole przełożyć szybę.
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Gość

Post autor: Gość »

Zauważyłem u innych, że ta szyba przednia to bolączka wielu autek, trzeba coś z tym wymyślić.
Wpuszczanie silikonu to patent chwilowy.
Wyjęcie i założenie szyby ok, ale trzeba podejść według mnie do tego z drugiej strony. Nie jak to naprawić tylko dlaczego tak się to robi. Może w tedy znajdzie się jakiś złoty środek.
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Jedynym sensownym rozwiązaniem jest wyjęcie szyby i zamontowanie jej na nowo z poprawnie założoną uszczelką ale na razie mam inne wydatki. Jak chcesz to spróbuj silikonu ale ja wole przełożyć szybę.[/quote]

:1111_hello:
Obawiam się , że sumienie nie pozwoliło by mi spokojnie zasnąć gdybym użył silikonu :) :!: Poza tym nie był bym pewny czy po jakimś czasie nie odkleiło by się a co się z tym wiąże - skrobanka silikonu i być może rdzy z nadszybia :? Jedynie zastanawiam się jakie wydatki związane są z wyjęciem i założeniem szyby :?: :?: :?: :shock: Narazie :!:
:1111_bye:
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Sqad pisze:Zauważyłem u innych, że ta szyba przednia to bolączka wielu autek, trzeba coś z tym wymyślić.
Wpuszczanie silikonu to patent chwilowy.
Wyjęcie i założenie szyby ok, ale trzeba podejść według mnie do tego z drugiej strony. Nie jak to naprawić tylko dlaczego tak się to robi. Może w tedy znajdzie się jakiś złoty środek.
U mnie to chyba raczej ktoś źle założył uszczelkę, raczej jakaś wada to nie jest.Dziś zobaczyłem, że tył też trochę cieknie ale sie jeszcze nie przyjżałem. :cry: :evil: :evil: Nie ma to jak kupić używany samochód od jakiegoś pier... handlarza, który naprawia auto tylko do sprzedarzy. Wolałbym żeby nic nie naprawiał. Sam bym sobie to zrobił lepiej bo wiedziałbym, że robię to dla siebie!!! Tak przy okazji to nam sie 2 posty zrobiły :lol:
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
raven
Posty: 643
Rejestracja: 2004-11-12 10:22
Galeria: viewtopic.php?t=5775
Lokalizacja: Okonek

Post autor: raven »

przełozenie szyby w odzialach firmy PILINGTON (chyba tak sie pisze) to okolo 250zł + uszczelka do I gen tez około 300 jesli stara jest nie si. nie wiem jak do II gen cena uszczelki ale te ceny sa kosmiczne tylko dlatego ze to probe.
W Jaan-ie nie proponuje bo potem cieknie czasem i nie robia konserwacji dobrze pod uszczelka, a pilingtonie robia dobrze.
| 2.2 GT 92 | czerwony | AC- dyskretny chłód | VDO|
RAVEN
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Orginalna uszczelka probe to masakryczna cena. Pasuje uszczelka od Sierry kupowana na metry - bodajże 30zł/m
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

mi też ta uszczelka odłazi :( gadałem z "szybiarzem" i powiedzieli mi że nie trzeba wyciągać szyby bo to na gorąco się robi. nie wiem dokładnie jak ale powiedział żebym podjechał do byle jakiego zakładu gdzie montują szyby i tam mi to zrobią od ręki.

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

pimpo pisze:mi też ta uszczelka odłazi :( gadałem z "szybiarzem" i powiedzieli mi że nie trzeba wyciągać szyby bo to na gorąco się robi. nie wiem dokładnie jak ale powiedział żebym podjechał do byle jakiego zakładu gdzie montują szyby i tam mi to zrobią od ręki.

pozdro
:1111_hello:
To fakt . Jak autko postoi w słońcu a uszczelka się nagrzeje łatwo ją docisnąć (uszczelka pozostaje na miejscu do pierwszych chłodów). Dziś zauważyłem też , że jak poruszę szybą (rogiem) uszczelka nieco zmienia pozycję . Drażni mnie też , że brzeg uszczelki ledwo co zakrywa otwór okienny , co daje do myślenia czy czasem mam prawidłowo osadzoną szybę :?: :? :?: Chyba jednak wizyta u fachury jest nieunikniona :evil: a co za tym idzie z "chudego" portfela znów ubędzie kasiory (to będzie dla niego cios :( ) :1111_placz: :1111_bye:
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

No właśnie ten portfel :evil: :evil: :evil: Mój chudnie w oczach :!: A od 10 do 10 tyle czasu...
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

tofil pisze:No właśnie ten portfel :evil: :evil: :evil: Mój chudnie w oczach :!: A od 10 do 10 tyle czasu...
My fani i posiadacze (w jednym) jedyniesłusznych samochodów musimy dzierżyć to przyjemne :? brzemie , by szare ulice i zmotoryzowani o mniej rozwiniętym poczuciu estetyki mogli czasem nacieszyć oczy gdy ich mijamy :twisted: :wink: . Tylko nieliczni z pośród wybranych mogą mieć Probe a to zobowiązuje ( portfel niestety też :( ) :1111_bye:
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Uszczelka zewnętrzna jest tylko atrapą. Samą szybę wkleja się na taki czarny klej do szyb. Pod ten klej przygotowuje się blachę - oczyszcza się ją i daje się taki czarny impregnat który ma zabezpieczyć przed ew. rdzą a co za tym idzie odklejaniu się uszczelki z kleju. Tak - bo właśnie ten klej tworzy uszczelkę prawdziwą. To że przecieka w okolicach szyby znaczy że albo ktoś kto osadzał szybę zrobił fuchę, albo dał kaprawy klej, który od wilgoci i mrozu pracieje, pęka i kruszy się jak guma. Niestety jedyna narawa to wyciąć szybę i zamontować ją od nowa. Dla oszczędnych wersja zrób to sam: Klej 60zł + impregnat 7zł + drut z pianina do wycięcia - chwila strachu... :lol: Czas pracy x godzin na wycięcie, 2 godziny na montaż. Fachowcy wycinają szybę w kilka minut...
Ja z pierwszą mocowałem się 5 godzin... ale była to tylnia - nie przednia.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

w peugeot 206 pałowałem się cały dzień z kuzynem żeby przednią szybę wyciąć drutem :? na szczęście była pęknięta więc się nie musieliśmy starać za bardzo. drugi raz jednak bym się tego nie podjął - szkoda zachodu. wolę już dać te 300zł i niech to będzie porządnie i szybko zrobione bo nie wyobrażam sobie żeby wycinać drutem szybę tak żeby jej nie uszkodzić. ten klej to chyba był z jakiejś stalowej gumy zrobiony :lol:

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Jest nadzieja ! U minie nie cieknie . Chyba tylko będzie trzeba poprawić uszczelkę zewnętrzną (WARUNEK - dobrze osadzona szyba) :roll: :1111_bye:
Awatar użytkownika
max
Posty: 93
Rejestracja: 2004-04-08 10:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: max »

nie wiem skąd macie cenę za przełożenie szyby 250zł ( cena z kosmosu ), jak ktoś będzie chciał to dam namiary do osoby która zrobi to znacznie taniej ( chłopak pracuje w serwisie gdzie wymieniają szyby , dogadałem się z nim i po godzinach do mnie podjechał i dla przykładu w mondeo wymienił przednią szybę za 360zł z kosztem nowej szyby ). Myślę że może spokojnie przełożyć szybę za 100zł.
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Witaj max !

Post autor: Tomasz S »

max pisze:nie wiem skąd macie cenę za przełożenie szyby 250zł ( cena z kosmosu ), jak ktoś będzie chciał to dam namiary do osoby która zrobi to znacznie taniej ( chłopak pracuje w serwisie gdzie wymieniają szyby , dogadałem się z nim i po godzinach do mnie podjechał i dla przykładu w mondeo wymienił przednią szybę za 360zł z kosztem nowej szyby ). Myślę że może spokojnie przełożyć szybę za 100zł.
:1111_hello: Podał byś namiar na Twojego szybiarza . W moim autku prawdopodobnie do poprawki tylko mam uszczelkę ale dobrze by było gdyby fachowym okiem zerknął by ktoś kto się zna na tym . Z góry dzięki . Pozdrawiam !
:1111_bye:
Awatar użytkownika
max
Posty: 93
Rejestracja: 2004-04-08 10:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: max »

Poszukam dziś tego telefonu, bo miałem go w starym telefonie.
Awatar użytkownika
sawmaster
Posty: 726
Rejestracja: 2007-06-27 15:54
Samochód: Ford Probe 97r 2.0 16v
Galeria: viewtopic.php?t=11616
Lokalizacja: Białystok

Re: dlaczego szyba odstaje.....

Post autor: sawmaster »

koledzy jak jest sytuacja z uszczelką szyby czołowej w fordzie probe gen 2 ? bo kurcze wróciłem z wakacji i okazało się że drzewko spadło mi na szybę przednią, muszę kupić nową i sam wymienię. Nie wiem czy poradzę sobie z montażem uszczeki
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”