SZYBERDACH

Prezes5G19
Posty: 486
Rejestracja: 2014-10-16 14:32
Samochód: Probe II 2.0 16V 1995 r.
Galeria: viewtopic.php?t=22741
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: SZYBERDACH

Post autor: Prezes5G19 »

Ja miałem ten problem ze stukaniem szybra zwłaszcza po mocnym nagrzaniu karosy i powolnej jeździe po nierównościach. podokręcałem wszyskie śruby mocujące stelaż do dachu i jak ręką odjąć przestało. Przy okazji wyregulowałem sobie przyleganie panelu do dachu.
Awatar użytkownika
geraldoff
Posty: 90
Rejestracja: 2013-11-25 01:23
Samochód: Probe'94 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=22575
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZYBERDACH

Post autor: geraldoff »

Własnie jestem po regulacji szyberdachu, podokręcałem śruby, wyregulowałem przyleganie szybera w 3 miejscachm w jednym uskakiwała śruba i po prostu się nie dało, generalnie jest lepiej. Zobaczymy jutro rano po nagrzaniu czy nei będzie stukać 8) po zabiegu przejechałem się po dołach, ruszałem do przodu i do tyłu, skręcałem w różne strony i jak na razie cisza :)
snejki81
Posty: 33
Rejestracja: 2016-10-27 23:55
Samochód: Probe II 1995 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=23788
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: SZYBERDACH

Post autor: snejki81 »

Panowie domyślam się że nikt tego nie robił z Was ale mam problem. Zawsze miałem cabrio na lato ale w tym roku raczej nie bede miał bo żona grozi rozwodem albo sprzedaża probe :P naprawdę kocham to autko i nie chce się z nim rozstawac. Widziałem nieraz jak West Cost Custom, Gas Monkey itp robią cabrio z nie cabrio, wstawiaja szklane dachy zamiast blachy itp. Chciałbym zrobić dach typu Targa na wzór np Hondy Del Sol. Ogarniają jakieś firmy w PL takie przeróbki, ktoś coś?
Awatar użytkownika
Damyan_SSJ
Posty: 47
Rejestracja: 2019-01-30 19:29
Samochód: Probe 2.0, 1997
Lokalizacja: Brzeg, Opolskie
Kontakt:

Re: SZYBERDACH

Post autor: Damyan_SSJ »

Próbował ktoś kiedyś zdemontować szyberdach na stałe i zaślepić otwór?
Mam na myśli demontaż stelaża i silniczka, i zostawienie samego panelu szyberdachu, tak żeby się już nie otwierał. Dałoby radę zamontować jakoś sam panel do dachu, od spodu, żeby się trzymało i nie przeciekało? Fajnie, jakby ktoś z bardziej technicznych ludzi dał jakieś wskazówki, a może ktoś już robił u siebie coś takiego? Praktycznie nie używam szyberdachu, a stelaż dosyć sporo waży, więc pozbyłbym się zbędnego balastu, a przy silniku 2.0 każdy kilogram się liczy. 😄
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”